Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Maratonok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3542 hozzászólás a témában

#3361
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Suxx suxx suxx!!!

Akció!
Aki február 28.-ig mind a négy versenyre benevez, annak a nevezési díj 10.000,- Ft!
Ebben az esetben a nevezési díjat a 10403507-00011074-00000005, Tempo Sport Kft. számlaszámra utaljátok egyben, ne versenyenként külön-külön!
Mind a négy verseny nevezési lapját töltsd ki ilyenkor! Egyéb esetekben az adott verseny nevezési lapján találod a számlaszámot, postacímet.
Átutalásos számlát kizárólag azok nevére tudunk kiállítani, akiknek a számlájáról az utalás elindult!

Szilvásvárad Maraton 2007 Május 27.
Duna Maraton 2007 Július 1.
Bükk Maraton 2007 Augusztus 5.
Mátra Maraton 2007 Szeptember 9.

Naná hogy Bükkre (is) már külön neveztem :mad:

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#3362
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Jaja, elég szubjektív a választás. Nagyon szomorú, hogy eggyel nyugatabbra minden más szempont szerint választanak, de az "anyagi faktor" annyira nem téma.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3363
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
McPite!
Én is így csinálom. Én a Mali Cobrám fejlesztgetem. Saját szájíz, nincs is annál finomabb.:))
" A Cube el van vetve! "

#3364
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Rossz gerincem miatt is szimpibb lenne pl nekem a fully, meg kényelem orientált is vagyok, de valahogy mégse tetszettek az ilyen gépek... khm, nem volt olyan színû ami megfelelt volna :D .
40K-ról, számítógép lefejlesztéssel vettem meg a Trek3500öst 1 évesen, és most van úgy felszerelgetve nagyjából mint egy 120ezres gép; használhatóbb is így a kicsike :). De még most is nagyon messze anyagilag van egy korrektebb össztelós, szal addig marad a nyálcsorgatás, meg hogy vigyázok magamra...)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#3365
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

1-2 cm ?! úristen....

MátraM-ra kell a fully? Kékes után van egy vacak rész, de utána végig aszfalt, vagy sima dózer... (+hosszún a szénégetõs aszfalt után lejtõs füves rész esetleg)

És abban sem hiszek, hogy a softtail lenne a nirvana. Mert az meg akkor fog mozogni, amikor nem kéne, és akkor nem fog, amikor kéne.

Dante meg úgy tarol felfelé, hogy teker mint a zállat. Sztem ez a titok itt :)

Szerintem ez olyan , mint az úszás: kinek mi áll jobban. Vki gyorsban jobb, valaki, háton. Valakinek a merev a zsánere, valakinek a fully. Ha a valami fexik neked, úgyis jobb vagy benne sztem
" A Cube el van vetve! "

#3366
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Hát a fene tudja. Én azonos (közel azonos) erõnléttel mentem egy elég jófajta farmerev géppel (XTC Team) az NRS elõtt, s a fully egybõl behozott a 100 körüli helyezésekbõl az elsõ 20-ba. (és csak a vázat cseréltem ki) Szóval sokat jelentett, de biztosan pszichés is, engem ugyanis nagyon zavat, ha bepattogott. A fölfeléken is nagyon jó, hogy csak egy irányt kell tartani, így a hozzám hasonló béna bicajosoknak jó megoldás. Szóval ha sokat hibázol, életmentõ lehet.

A pogózás által vesztett energiáról meg annyit, hogy az dolog, hogy az NRS nem mozog (max 1-2 mm-t), de egy sporttársam "pogózós" Konával nyomja (kábé azonos felállással mint az enyém), s jócskán rámvert a köves emelkedõkön, amikor én még merevvel voltam. A fullyval meg már simán tartom a lépést.

Tény, hogy a merevnek is megvan a feelingje, a jó kis üvegmerev XTC aszfalton mint az atomállat gyorsított ki alólam, ellenben a hátamnak adott, de rendesen. Ha tehetném, mindkettõt tartanám, s lenne egy zúzós maraton / örömbringázós, míg egy sprintmaraton / XC versenygép.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3367
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Amugy tokmindegy, mindenki azzal versenyzik, amire pénze van, masodsorban, mivel erzi azt, hogy a leggyorsabb. Vagy a legtobb legjobb elmenyt adja. Van, akinek a merev SS, van akinek az elolhatul 12 Rohloffal. Nem vagyunk egyformak, szerencsere. Unalmas is lenne a mezony, ha csupa egyenbicaj volna.


:afro: Jól beszélsz.

#3368
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

'Ennek (softtail)pl mennyi elõnye van a rugósnyeregcsõhöz képest? :).


Nem valtozik a pedal-nyereg tavolsag- ez szempont lehet.

Jo acelvaz pl. a Ritchey Plexus, P-21... De kezdunk erosen elmenni Tech iranyba.

Amugy tokmindegy, mindenki azzal versenyzik, amire pénze van, masodsorban, mivel erzi azt, hogy a leggyorsabb. Vagy a legtobb legjobb elmenyt adja. Van, akinek a merev SS, van akinek az elolhatul 12 Rohloffal. Nem vagyunk egyformak, szerencsere. Unalmas is lenne a mezony, ha csupa egyenbicaj volna.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#3369
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Majd én is rápróbálok. Anno a rugósnyergem is sokkal jobb volt mint vártam, meg ahhoz képest hogy sokan lehurrogtak hogy ilyen mtb-re nem való. Mikor váltottam (prosztatavédõ hiánya miatt) a mostani zselé+elasztomeresre, rendesen hiányzik az a 2cm út amit az tudott. Igaz, ez a nyereg kisebb úthibákban jobb a zselével. A csõ éles tesztjére meg most kerül majd csak sor.

Igazából ha lenne lehetõségem softtaillal hasonlítanám össze; de nem tudom. Az ár/kényelem szempontjából érdekes lenne :).
Jut eszembe idáig skippelve lett:

'Ennek (softtail)pl mennyi elõnye van a rugósnyeregcsõhöz képest? Ok, van a vázban egy 'forgáspont', de igazából sokat nem ér, de ez sem rossz kényelmi / felni|gumi védelmi szempontból? (pláne pl ennél http://terrengsykkel..../ibisbowti.jpg )
Vagy akár egy zselés+elasztomeres nyereghez képest? (Mert ha jól veszem le itt csak kényelmi szempontból születtek ezek a megoldások...)"

Enduróval összetudom, és mivel sok jó olvasok róla, kipróbálom. Nem akarom összehasonlítani õket funkcionalitás oldalról, mert a fullys gépek sokkal többet tudnak, kényelemben lehet egy picit; inkább csak a kíváncsiság hajt hogy tényleg milyen lehet az is, elnézést, félreértheõen írtam :respect: .

Szal merev meg merev között is lehet rengeteg különbség, fullyk között is gondolom, de belekóstolok amibe tudok :).

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#3370
Moratizo

Moratizo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Nem akarom fényezni a softtailt de hosszútávú maratonokra ill. több napos versenyekre super, miniális a súly többlet a merevekhez képest és kimozog minden olyan kis ütést is amit csak a végén érzel összesítve. Egyszóval hazai maratonokra bõven elég egy jó merevbicó! A softtail csak egy alternativa.(de ha tehetitek próbáljatok ki eggyet!)
" Szárnyak nélkül nem könnyû repülni." Horatius

#3371
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Van még egy köztes megoldás ilyen jellegû maratonokra: a softtail, tudom drága és kevés van M.o.-on de minden igényt kielégít!

Fõleg, ha le lehet zárni a hátsó tagot! A vázanyag sem mindegy! ;)

A softtail bringának akkor is mûködik a rugózása ha nem ülsz a nyergen, tehát nem csak a bringást hanem a bringát is kíméli.

A Mátra Maratonon jól jöhet egy fully, de aki nem megy olyan gyorsan, hogy felmerüljön ez az igény, annak nem kell. Amúgy bringakezelés kérdése.

Az acélváz önmagában nem rugózik 2 cm-t. Volt egy acél Pyxisem, benne titán nyeregcsõ, rajta SLR nyereg. Az 1-2 centi mozgás túlnyomó részét a nyereg és a nyeregcsõ adta, a váz csak néhány mm-t.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#3372
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Hogy ne mindig csak kérdezzek, hanem merrev far/merev far+rug.ny.csõ/fully összehasonlítást is toljunk, és a 2-3 ember véleményét összegyûjtöm és leírom... Legalább a saját kíváncsiságom egy részét kielégítem vele :) )


Az én tapasztalatom a következö. Ha felállítunk egy 100-as skálát, ami a rugózást értékeli akkor a merev=0, a merev+rugós ny.csö=1 a jó fully pedig 100. Kb. így tudom érzékeltetni, hogy mennyire nincs köze a rugós ny.csönek egy fully-hoz.

#3373
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

1-2 cm ?! úristen....

MátraM-ra kell a fully? Kékes után van egy vacak rész, de utána végig aszfalt, vagy sima dózer... (+hosszún a szénégetõs aszfalt után lejtõs füves rész esetleg)

És abban sem hiszek, hogy a softtail lenne a nirvana. Mert az meg akkor fog mozogni, amikor nem kéne, és akkor nem fog, amikor kéne.

Dante meg úgy tarol felfelé, hogy teker mint a zállat. Sztem ez a titok itt :)


Hja, 2 cm acélváztól kicsit soknak tûnik...
Mátra? Mátra szvsz elég köves, még szerencse hogy a megijedve a régebbi beszánolóktól a legerõsebb rugós Judy TT-met hama' egy normál J2-re cseréltem, mert a csuklóm így sem szerette a produkciót. És elég sok felütéses defektes láthatott még köveket a pályán, azokból pedig volt pár, akik a defektjavító sprével vakargatták a fejüket :).

Pl 1-2 nagyobb kõ/ág/egyéb nagyobb úthiba elmegy, mert ritkán van (amin a softtail megmocanna), viszont mint Márán marha sok kõ ott vszínû semmit nem csinálna... Hogy mozogna olyankor mikor nem kéne, azt azért nem hiszem, de lehet én vagyok csak gyenge képzelõ/felfogóerõvel megáldva :D .

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#3374
Moratizo

Moratizo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás

1-2 cm ?! úristen....

MátraM-ra kell a fully? Kékes után van egy vacak rész, de utána végig aszfalt, vagy sima dózer... (+hosszún a szénégetõs aszfalt után lejtõs füves rész esetleg)

És abban sem hiszek, hogy a softtail lenne a nirvana. Mert az meg akkor fog mozogni, amikor nem kéne, és akkor nem fog, amikor kéne.

Dante meg úgy tarol felfelé, hogy teker mint a zállat. Sztem ez a titok itt :)



Tekertél már softtail-el ,hogy ezt írod?
" Szárnyak nélkül nem könnyû repülni." Horatius

#3375
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Softtail? ... Na, lassan meglett. Hátha van még itt kainek újdonság:
"Softail váznak azt nevezzük, amelyiknek van rugóstagja, de nincs forgáspontja, hanem a láncvilla hajlik meg, és a rugóstag a támvillához csatlakozik."

Ennek pl mennyi elõnye van a rugósnyeregcsõhöz képest? Ok, van a vázban egy 'forgáspont', de igazából sokat nem ér, de ez sem rossz kényelmi / felni|gumi védelmi szempontból? (pláne pl ennél http://terrengsykkel...l/ibisbowti.jpg )
Vagy akár egy zselés+elasztomeres nyereghez képest? (Mert ha jól veszem le itt csak kényelmi szempontból születtek ezek a megoldások...)

(Most hétvégére terveztem de betegségem miatt elmaradt, úgyhogy pár napot/hetet tolódik egy rugósnyeregcsõ teszt; de kibõvítem azzal hogy fele oda/fele vissza úton haver össztelósával megyek... Hogy ne mindig csak kérdezzek, hanem merrev far/merev far+rug.ny.csõ/fully összehasonlítást is toljunk, és a 2-3 ember véleményét összegyûjtöm és leírom... Legalább a saját kíváncsiságom egy részét kielégítem vele :) )

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#3376
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
1-2 cm ?! úristen....

MátraM-ra kell a fully? Kékes után van egy vacak rész, de utána végig aszfalt, vagy sima dózer... (+hosszún a szénégetõs aszfalt után lejtõs füves rész esetleg)

És abban sem hiszek, hogy a softtail lenne a nirvana. Mert az meg akkor fog mozogni, amikor nem kéne, és akkor nem fog, amikor kéne.

Dante meg úgy tarol felfelé, hogy teker mint a zállat. Sztem ez a titok itt :)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#3377
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Vagy egy jó acélváz. Merev létére is berugózik a fara 1-2 centit, de ahhoz már elég erõs terhelés kell.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#3378
Moratizo

Moratizo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Van még egy köztes megoldás ilyen jellegû maratonokra: a softtail, tudom drága és kevés van M.o.-on de minden igényt kielégít!
" Szárnyak nélkül nem könnyû repülni." Horatius

#3379
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Dante, hogyhogy a felfeléken is tarolós a fully? Azért a pogózásnál csak veszítesz energiát nem? Még ha pár elpattogást meg is úszol mászás közben... Vagy rosszul gondolom? (Kollega szokott fully géppel jönni mellettem, de még egész karistra sosem kértem el.)

Dante alatt NRS van, ami tényleg nem pogozik, igaz nem is mozog....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3380
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

a hazai maratonversenyekre kell össztelós bicaj?
amint láttam az élmezõny merevfarúval megy. érdemes lenne fully-t venni?
fiatal vagyok, nem fáj a hátam, és grammániás.


Egyedül mátrára lenne megfontolandó szvsz, de én inkább rugós nyeregcsõvel és idén 2,1es gumival esek neki az ottani talajnak. SZvsz tök felesleges, ahogy érzed anyagilag :). Ha lenne 300K-m biciklire, akkor vennék fasza endúrót és azzal tolnám a marcikat is. De mivel sele ennyi se volt a keret, így egy tûrhetõ merevfaros gépet raktam össze.

A helyezésed nem igazán függ a hátsó rugóstagtól, vagy mátrát esetleg leszámítva negatívan is befolyásolhat.

Szerény kezdõ véleményem szerint. :respect:

szerk: látom elég késõn reagáltam :).

Dante, hogyhogy a felfeléken is tarolós a fully? Azért a pogózásnál csak veszítesz energiát nem? Még ha pár elpattogást meg is úszol mászás közben... Vagy rosszul gondolom? (Kollega szokott fully géppel jönni mellettem, de még egész karistra sosem kértem el.)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám