Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Maratonok

- - - - -

  • Please log in to reply
3542 replies to this topic

#3321
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,078 posts
Szia Bikertigger!

Nos igen elfelejtettem ""-be rakni a mondókám. Mindenesetre akkor voltam ott elõször, mivel eddig hosszú kihagyásom volt, nekem, mint minden újszülöttnek ez is új élményt jelentett. Pl.nem is tudtam a lõtérrõl. Abban viszont igazad van, hogy uncsi, sõt az a sok kocsi még zavaró is!!! De ha mondjuk tudsz olyan útvonalat ami odavisz és nem ennyire uncsi, szívesen veszem.(Pestrõl mennék)
Kösszencs
" A Cube el van vetve! "

#3322
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Hát... elsõ maatonom DM06 volt, és sajnos a gumim+v fék olyan szintû eltömõdést okoztak a végén, hogy hihetetlen. Utána a takarítás horror volt, hátsó váltón sokat amortizált, hátsó sor és lánc kuka...

Bükk és Mátra is saras volt, de nem vészes, annyi sárral (és sárgumival és tárcsával) még megbírkózok szívesen.

De száraz (verseny elött reggel egy zápor hogy ne poroljon a föld :) ) utat/köveket valószínû jobban élveztem volna...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#3323
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts
Én is bírom a dzsuvát, a szilváson is csak a bicikli nem bírta tavaly...

De tavalyi Crosskovácsi is tetszett nekem


arra viszont nincs szó, hogy mennyire nem tetszett...
az egyetlen fergeteges momentum az volt, hogy a pálya hátsó részén volt egy meredek lefelé utáni hosszú, szinte teljesen egyenes fölfelé, mindenki, de tényleg mindenki tolta/cipelte...
egyszer csak kiabálás, mint egy focimeccsen kb, nézek elõre, a csuma sárban jön szembe lefelé egy DH-s, ha nem 50-el akkor 1-el se, és beugrszt a pályára...
ennyi jó emlékem van onnan, több nem... :( :)

#3324
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

sáros versenyekrõl:
személy szerint nekem jobban fekszik, mint a száraz. igaz jobban igénybeveszi az alkatrészeket...
sokaknak nincs meg a megfelelõ teknikai tudásuk, hogy hogy menjenek sárban, s ezzel egész jó elõnyöket lehet szerezni....



Ezzel en is így vagyok. Saras versenyeken elõrébb tudok végezni. Talán azért mert sokan lélekben feladják. Tavalyi Buda marcin mondjuk pszichkailag fáradtam el, meg át voltam fázva, de nagyon élveztem az egész versenyt. Pl a Téglagyári emelkedõ elõtti saras lejtõzés nekem nagyon tetszett. MIndenki cipelte lfelé, tisztította a bringát, míg én kevesekkel együtt lefelé tekerve de haladtunk. Ha 1 helyen is hagytam volna magam legyûrni a sár miatt, szintén a tisztogató, bringát cipelõk közé tartoztam volna.

De tavalyi Crosskovácsi is tetszett nekem [noha lázasan tekertem le a rövidtávot mint kiderült utólag]. Említhetném a 2005ös DM-et is:)

Ugyanakkor pl a 2005-ös Mátra Marcsi hamar vgetért. Nem fáradtam el, bár szép helyeken volt, nem élveztem annyira.

#3325
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Nagyon jó a katonai lõtér mellett elszambázni, ...


abban mi a jó ?

full egyenes monoton, enyhén (1%) emelkedõ, halál unalmas aszfalt....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3326
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,078 posts
Tudom ajánlani a Szentendre-Lajosforrás útvonalat. Finom kis mászás, 2 hete voltam ott, a belem kijött, mire felértem. Nagyon jó a katonai lõtér mellett elszambázni, fõleg, ha gyakorlat van nem is engednek el, csak bizonyos idõközönként. Viszont a forrás vize ájulás...
" A Cube el van vetve! "

#3327
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 posts
Ha kizárólag az lenne a cél talán összejönne de nem igazán van kedvem egy "hegyet" (olyan 470m a legmagasabb), ami nem különösen nagy kiterjedésü órákon keresztül rohamozni. Gond az is, hogy fenyöerdö van rengeteg gyökérrel és helyenként nagyon mély homokos ilyenkor nyakig saras ösvényekkel. Szóval ami magasságban összejön azért eléggé megszenvedek de szó se róla jó lenne ezen a téren valamivel több lehetöség.

#3328
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Féloff: MTBvel most ismerkedõ cimbit is el akrom rángatni Budára, így 40-re neveztem. Mennyire szoktak rugalmasak lenni; hogyhogy cimbi mégse tud eljönni, hogy a 40rõl a 80asra átrakjanak? Szintkülönbséget nem látok, de gondolom nem lehet észveszejtõen sok...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#3329
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Ez meglep, mert én a Gödöllõ dombságban lakom, azaz kicsi de erõs mászások, s simán össze tudok szedni 100-on 2000-et, ha meg akarom szivatni magam...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3330
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 posts
Köszönöm a megerösítést! Sajnos magasságmétert nehéz itt igazán gyüjteni mert inkább nagyon intenzív de rövidebb emelkedök vannak. Ezért is tervezek márciustól sípályás intervall edzéseket esetleg egy-egy kiruccanást az Alpokba.

#3331
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
sysspo;

Nem is jelentett volna gondot, ha a 6 órát lazábbra veszik. Pl Szilváson is ki lehetett volna inteni a hosszútávosok felét, ezzel az erõvel, csomó regisztrált idõ bõven a szintidõ felett van. Szerintem bátran ess neki, maximum a nagy sárban és/vagy technikai hibák miatt lehet beszopni - nem hiszem, hogy neked irreális lenne. A Buda hosszútáv meg nem is hosszú, sõt, az UCI szabályok szerint még éppen csak nem is közép. :) Az buli-maraton.

A 100 km bõven sok is, csak a 900 hm nem sok. (pl a Szilvás közép volt vagy 1800 hm...) A hosszútávokon simán szokott 3000+ is lenni, s az azért húzós.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3332
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Én nem merem vinni a rajtszámom, mert szerintem az hogy a mozgásformák közül a biciklizés és úszás maradt; nem így gondolták a biciklizést ahogy én szoktam :) .

Bár Gerecse50 teljesítménytúra túra után mikor nagyon rosszul voltam a lábammal és a derkammal, a köcsög orvos azt mondta aki 50Km-t végig tud gyalogolni annak semmi keresnivalója a rendelõjében. Hogy 25Km-tõl úgy fájt a térdem, hogy lefeléken izzadtam (felfeléken nem), az õt nem zavarja. Hogy r****na +. Eleve fintorogni szokott, hogy '83as születéssel az ember nem lehet beteg... nc...

Letörni nem feltétlen; én meglepõdtem hogy x km után is egyesek még hogy bírják. Max aki azt hiszi hogy ott van a szeren annak a kedvét törhetik le :D .


sysspo:Szerintem mehetsz hosszúra ha 6 óra alatt megteszed a 100at kényelmes tempóban... Én a 35ös körömet másfél óra latt szoktam megtenni(haverokkal 2 óra, egyik felfele lassú, másik lefele), egy maraton középtáv 4-5 óra attól függ hogy milyen az út, hogy tudtunk haladni. Szal túl sok infót az edzõkör a maratonhoz képest nem szolgáltat, de erõnlétedre enged valamelyest következtetni szvsz...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#3333
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 posts

Hát, ellenpélda is volt, a 2006-os Flash-en 6 hosszútávos fejezte csak be, s 8-at engedtek ki (a kb 25-30ból) a limitidõ miatt, majd összeroskadtam, csak hogy be tudjam fejezni. :)


Most elbizonytalanodtam. Eddig azt gondoltam, hogy nem jelent gondot a hosszútáv de most ott a kérdöjel. Idén (életemben elöször) 3 maratonon indulnék. Buda, Duna, Bükk. Rendszeresen tekerek a hétvégi 100km-es terepkörömet (900hm) 6 óra alatt teszem meg jól esö tempóban. Reális, amit tervezek vagy kezdjem a középtávval?

#3334
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,078 posts
Dante!
Én azért ettõl nemigen félek! :)

MC Pite!
Engem semmi sem fog letörni, nekem az tök nagy dolog lesz, szépen a saját kis tempómmal végigmenni egy ilyen megmozduláson, aztán visszamegyek ahhoz a dokihoz, aki azt mondta, hogy felejtõs a bringázás,mert szívritmuszavarom van, és az arcába vágom a rajtszámom!!!
" A Cube el van vetve! "

#3335
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts

Köszönöm a válaszokat, ez adott megtépázott lelkemnek egykis pluszt:)
Mondjuk sztem a marcira való felkészülést tök komolyan veszem, és most lehet, hogy kiröhögtök, de vannak olyan napok, amikor nem tudok teljesen a melómra koncentrálni, annyira beleélem magam, hogy milyen is lehet...
(gáz, mert raktáros-kiszállító vagyok, vezetés közben bambulni nem fincsi :) )


Csak lazán... ez egy túra... szép helyken... némi versenyszellemecskével. Majd mikor a hosszutávosok elõznek letörik a maradék hajtási kedved is (mert addig azt hitted hogy azért ott vagy a szeren... aztán másfélszer annyival elhúznak melletted :) )

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#3336
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Szerintem is, de azért ezt ezen a fórumon nem hangoztatnám... vagy majd kapsz a képedbe az elsõ saras verseny után a limitidõ miatt szenvedõktõl.


Hát, ellenpélda is volt, a 2006-os Flash-en 6 hosszútávos fejezte csak be, s 8-at engedtek ki (a kb 25-30ból) a limitidõ miatt, majd összeroskadtam, csak hogy be tudjam fejezni. :) Mondjuk az durva volt, hogy 6 órát mondtak, s be is tartották...van ugyanis egy UCU szabály, hogy az elsõtõl mégegyszer annyi ideig nem lehet szintidõ miatt versenyt zárni. (bár saras verseny is volt :D ) (éppen becsússzantam kábé a célba...)

boca;
Az lesz a vége, hogy túlparázod, oszt a végén annyira felkészülsz, hogy versenyt nyersz. :D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3337
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,078 posts
Köszönöm a válaszokat, ez adott megtépázott lelkemnek egykis pluszt:)
Mondjuk sztem a marcira való felkészülést tök komolyan veszem, és most lehet, hogy kiröhögtök, de vannak olyan napok, amikor nem tudok teljesen a melómra koncentrálni, annyira beleélem magam, hogy milyen is lehet...
(gáz, mert raktáros-kiszállító vagyok, vezetés közben bambulni nem fincsi :) )
" A Cube el van vetve! "

#3338
vendég_unit_*

vendég_unit_*
  • vendég

A szintidõk lazák.



Szerintem is, de azért ezt ezen a fórumon nem hangoztatnám... vagy majd kapsz a képedbe az elsõ saras verseny után a limitidõ miatt szenvedõktõl.

#3339
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts

Egyszerûen fogalmazva: mondjuk, ha teszem azt, a Budamarci 40 km-es távját 6 óra alatt teljesítem, akkor a célnál nem fognak lehorrogva kiröhögni?

Sõt, általában a leglassabbak kapják a legnagyobb tapsot!

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#3340
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
A szintidõk lazák. De volt olyan maraton, pl a régi DM, hogy egy limitpont után rövid utón célbaküldtek. Mostanság ez maximum a hosszútávon jellemzõ. Ha pl a Szilváson pontosan betartották volna, tavaly nem lett volna nõi gyõztes, ugyanis mindenki 8+ h alatt ért be a csajok közül. De pl a Flash-en meg betartották, s nem is enegdték már ki a második körre azokat, akik az elsõt nem nyomták le elég gyorsan.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)