Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Maratonok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3542 hozzászólás a témában

#3381
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Mondjuk, egy bükk maratonra télleg nem naon kell a fullmerev verda..

#3382
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Kela, pont azt íram le, hogy hosszabb távon, durva terepen a merev hátrány, mert jobban fáraszt. De ehhez olyan terep kell. A kérdés csak az, mi számít durva terepnek.
Az meg legyen az én fejlövésem, hogy fullmerev géppel jobban szeretek biciklizni- jelenleg. Idén remélem sok száraz maratonon tudom összehasonlítani a telós idõimet. Nem hiszem, h reális körülmények között túl nagy különbség adódna. Érzésre viszont hatalmas különbségek vannak.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#3383
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

MBAH-ban volt egy összehasonlító teszt: körpálya, benne 1 mászás, 1 lefelé. Fullmerev, telós merevfarú, és rugós kormányszárral merev.
1 körön abszolút a fullmerev nyert. 2 perc elõny a felfelén, lefelé kb. azonos idõ. Kb. 15 perces körön! Több kör után már a két ruganyos összeállítás volt a nyerõ, az igaz. Azért, mert a fullmerev nagyon fárasztó, szóval rövidtávon azért igenis van elõnye.

Amúgy meg számoljatok utána: idõben sokkal többet mész felfelé, ha pár százalékkal vagy gyorsabb, azok másodpercek a hegy tetején már percek, amit lefelé nehezebb összehozni. De merevvel is közel olyan gyors tudsz lenni (ami a nagyobb sebesség miatt rövidebb ideig tart, mint a mászás), legfeljebb az van, hogy egy hosszú lejtõ alján nem bírsz fékezni. De ezen lehet segíteni edzéssel.

Szóval, szvsz inkább fullmerevvel maratonozom. Jobb a geometria, sportosabb, közvetlenebb az irányítás, kevesebb alkatrészt cipelsz, amik elromolhatnak, a bicaj olcsóbb és könnyebb.


itt jöhetne ha nem sértelek meg:

mert egy állat vagyok, tõlem hangos a zerdõ.
az átlag maratonozónak jobb a fully mert nekik nem számítanak annyit azok a fél percek. aki az elsõ helyért küzd annak igen.

#3384
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nekem viszont bejött a fully. Persze én ultrabéna vagyok a lefeléken, nekem nagy elõny. A fölfeléken is tarolós. A 2006-os szilváson meg alázós volt, ugyans a nagytócsás-füves (sunyiköves) részeklet teljes erõvel átrohamoztam - szerintem a platós (második Bánkút utáni) szakaszán elõztem meg a legtöbb embert, ott vagy 50 helyezést hoztam. Az a tény, hogy köves síkon stabil 40 körül mentem, nagyon sokat számított. Persze könynen dumálok, mert nekem pl a fullym (10,8 kg) könnyebb, mint a merevgépem volt. :) (szerintem itthon a Szilvás, Mátra, Zemplén maratonokra jön jól, de a többinél sem hátrány...ha meg külföldi maratonokra is mész, oda meg IGENCSAK hasznos, ugyanis ott sokszor az útvonalakat is fullyra optimalizálják)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3385
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
MBAH-ban volt egy összehasonlító teszt: körpálya, benne 1 mászás, 1 lefelé. Fullmerev, telós merevfarú, és rugós kormányszárral merev.
1 körön abszolút a fullmerev nyert. 2 perc elõny a felfelén, lefelé kb. azonos idõ. Kb. 15 perces körön! Több kör után már a két ruganyos összeállítás volt a nyerõ, az igaz. Azért, mert a fullmerev nagyon fárasztó, szóval rövidtávon azért igenis van elõnye.

Amúgy meg számoljatok utána: idõben sokkal többet mész felfelé, ha pár százalékkal vagy gyorsabb, azok másodpercek a hegy tetején már percek, amit lefelé nehezebb összehozni. De merevvel is közel olyan gyors tudsz lenni (ami a nagyobb sebesség miatt rövidebb ideig tart, mint a mászás), legfeljebb az van, hogy egy hosszú lejtõ alján nem bírsz fékezni. De ezen lehet segíteni edzéssel.

Szóval, szvsz inkább fullmerevvel maratonozom. Jobb a geometria, sportosabb, közvetlenebb az irányítás, kevesebb alkatrészt cipelsz, amik elromolhatnak, a bicaj olcsóbb és könnyebb.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#3386
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

András úgy általában itthon nem kell ,de 1-2 alkalommal én is hiányoltam...


hát ez az, hogy csak párszor hiányzott neked is.
én nem is nagyon gondolkodtam eddig azon, hogy egyes helyeken mennyivel gyorsabb lennék, ha fully lenne...
grammániás formám és a siker és teljesítményorientáltságom nem enged megválni a merevfarútól.
megmarad a drágaság úgy döntöttem :)

köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat.

Tuki:
igazad van. ha Te végigmész egy maratont merevvillával (nagyon jó tempóban, jó helyre érkezvén), akkor nekem se kell a fully!

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#3387
poggibonsi

poggibonsi

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
András úgy általában itthon nem kell ,de 1-2 alkalommal én is hiányoltam
fõleg a sunyiköves részeken lásd ZED (persze csak ,ha szembe kapja a kereket
mer féloldalasan a fullyt is pofon vágja)
Filóztam oszt maradt a merev meg a gumikat tubeless-re cseréltem.
Ez megoldja a problémát még hosszútávon is legalább is a hazai vesenyeken
és ez kb 4-500gr +
Egyszer azért nagyon elcsábultam mikor mentem egy 2005-ös S-works epic-el
hát az nagyon ott van !
koka kóla , fanta és sztrájk

#3388
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

sztem nem éri meg versenyekre fullyt venni! nehéz is lassít is..
sokkal jobb egy merevfarúval keményebben lehet vele haladni, nem lassít be a hátsó pogózás!
hosszú, többnapos kemény túrákon, meg hosszú maratonokon talán megéri az összteló!

igaz én merev villával nyomom SS-ben a maratonokat, sokkal keményebb mint telóval, de érdekes módon azóta jobb eredményeken hozok!

izlések és pofonok :)


Szerintem éppenhogy versenyen éri meg fullyzni. Számolj utána h. az a plusz 1-2kg mennyit számít és ez az adott versenytáv mellett hány percet jelent, nem túl sokat. Ha javítasz a kanyarsebességen már behoztad a lemaradást. A minimális pogózás miatti hátrányt amit a CC-sebb rendszerek produkálnak behozza az h. köves terepen nem kell plusszban izmozni amiatt mert akad a kerék a nagyobb köveken, lefele egyértelmû az elõnye, fõleg ha azt vesszük h. kevesebbet kell állva, lábból kirugózni.
Persze lehet "falubájkkal" is nyomni...
Tavaly az edzõgépem fél évig SS volt, azzal mentem terepen is neméppen kis áttétellel (42×17), õsztõl meg lett csinálva váltósra de a merevvilla megmaradt. Szóval van összehasonlítási alapom. Döngölt földútra elég az elsõtelós merevfarú, de még itt Pécel-Isaszeg környékén is van olyan hely ahol inkább fullyval mennék.

Versenyre visszatérve, ha majd a nehezebb váz okozta hátrány miatt maradok le a dobogóról, akkor lehet h. elgondolkozok a merevfarún, de amiatt nem érdemes szétrázatnia magát az embernek h. 3 hellyel elõrébb végezzen a középmezõnyben...

#3389
Tuki:)

Tuki:)

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
sztem nem éri meg versenyekre fullyt venni! nehéz is lassít is..
sokkal jobb egy merevfarúval keményebben lehet vele haladni, nem lassít be a hátsó pogózás!
hosszú, többnapos kemény túrákon, meg hosszú maratonokon talán megéri az összteló!

igaz én merev villával nyomom SS-ben a maratonokat, sokkal keményebb mint telóval, de érdekes módon azóta jobb eredményeken hozok!

izlések és pofonok :)
:P


#3390
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Én is többnyire fullyzok, de elég sok hosszú marcit nyomtam már merevvel, úgy hogy két év fully only idõszak után ültem rá vissza. Kicsit más stílust igényel, de szerintem a magyar maratonok többségén technikailag nem jelent nagy elõnyt egy fully. Ezalól kivétel a szilvás, de ott sem a lejtõkön jön ki a fully elõnye, hanem a sík tekerõs szakaszokon, ahol szép nagy kavicsok pislognak a fû alatt. Ott merevvel elég lassú a menet, fullyval végig lehet pörgetni. (érdekes, hogy ehez képest szilváson még csak merevvel indultam :)).
Ausztria, Kenguruk földje!

#3391
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

ahhoz még kevés vagyok, hogy egy hosszú távot le bírjak tekerni versenytempóban.
idén úgyis középtáv lesz mindenütt, ami ugye 40-60 km.
2-3 órát meg talán kibírok a merevfarúval

csak állj félre mikor valamelyik fincsi köves lejtõn elhúzok melletted a fullival.....ráérsz visszaelõzni a mászásnál :) :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3392
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
ahhoz még kevés vagyok, hogy egy hosszú távot le bírjak tekerni versenytempóban.
idén úgyis középtáv lesz mindenütt, ami ugye 40-60 km.
2-3 órát meg talán kibírok a merevfarúval

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#3393
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás

Oké. Akkor nézzük a szélsõségeket is! Mi van akkor ha pl. az emberre rájön a "kis-vagy nagydolog" marci közben? Jó, persze természetben vagyunk, na de hát....:)
Mert elõfordulhat nemdebár...

Csak már a Számodra bevált dolgokat vegyél magadhoz.
Ne most próbáld csodafegyverként bevetni a "sosempróbált" energiazselét.
Ha pedig olyan nagyfokú (betegség miatt) a hasmenésed,akkor ne indulj.
Kisdolog nem okozhat problémát,de ha "nyomod neki",akkor máshol fog ürülni Belõled.
;-)
konásandrás:
gondolj arra is,hogy egy hosszabb táv esetén a "komfort" nem elhanyagolható tényezõ,mégha a súly rovására is megy.
De TE tudod.
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#3394
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Elhagyod a pályát ... aztán folytatod az utad. Nem kell összeenni mindenfélét, vagy széntabletta.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#3395
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Oké. Akkor nézzük a szélsõségeket is! Mi van akkor ha pl. az emberre rájön a "kis-vagy nagydolog" marci közben? Jó, persze természetben vagyunk, na de hát....:)
Mert elõfordulhat nemdebár...
" A Cube el van vetve! "

#3396
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
16-17" osokkal már hasítottam többször. az - a méretbõl adódóan - nem volt nagy szám. sztem marad a merev. megszerettem. olyan szép sárga :)
meg még fiatal vagyok, nem fáj a hátam...

Ralph: az igaz, hogy egy könnyû fully
de ez plusz egy kilót jelentene vázcsere esetén...
tehát máris 12 rõl kellene újra elkezdeni faragni a bicaj súlyát...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#3397
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

a hazai maratonversenyekre kell össztelós bicaj?
amint láttam az élmezõny merevfarúval megy. érdemes lenne fully-t venni?
fiatal vagyok, nem fáj a hátam, és grammániás.

Szvsz: kérj kölcsön egy fullyt. Menj vele.
Aztán amikor visszaülsz a merevre, tudni fogod, hiányzik-e.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#3398
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás

a hazai maratonversenyekre kell össztelós bicaj?
amint láttam az élmezõny merevfarúval megy. érdemes lenne fully-t venni?
fiatal vagyok, nem fáj a hátam, és grammániás.

Azért egy könnyû,kis fully nem rossz dolog.
;-)
Persze alapvetõen a pénztárcáddal "beszéld" meg.
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#3399
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

a hazai maratonversenyekre kell össztelós bicaj? amint láttam az élmezõny merevfarúval megy. érdemes lenne fully-t venni? fiatal vagyok, nem fáj a hátam, és grammániás.

Szilvás - nem
Duna - talán
Buda - nem
Nagykovácsi - nem
Mátra - igen
Zemplén - nem

Ha a hosszún tekersz akkor talán megéri váltani.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#3400
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

a hazai maratonversenyekre kell össztelós bicaj?
amint láttam az élmezõny merevfarúval megy. érdemes lenne fully-t venni?
fiatal vagyok, nem fáj a hátam, és grammániás.

András semmi nem kell,,,,,bármelyiken végig lehet menni full merev szingli szpíd géppel......Te döntöd el mi a fontosabb....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való