Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

MTB túra - Ausztria

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
124 hozzászólás a témában

#61
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Szia Marci!

Én szívesen vennék még tanácsokat, hogy merre-hogyan lenne érdemes menni. Montival szeretnénk feljutni valamelyik csúcsra, ha kicsit cipelni kell háton a bringát az sem baj. A Schneebergen voltam gyalog párszor Losenheim felõl, de a másik oldalt nem ismerem. A Rax is szóba jöhet. Köszönöm a segítséget! Siki

#62
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

A Rax ház a z a Karl.Ludwig Haus lenne?Mert olyan hogy Rax ház nincs.Ha meg oda tekertetek fel arra kíváncsi lennék merrõl és hogyan..

Ha nézed a térképeden Kaiserbrunn és Karl Ludwig Haus (akkor ez a neve:-)) között azokat a színes csíkokat, te is megtalálod az utat. Visszanéztem a képeim, S és K jelzésen érkeztünk fel a házhoz. Aztán a fennsíkon a másik turista házhoz (Otto?), onnan tovább K, kis cipelõs szakasz és egy idõ után egy csodás, aranyos kis turistaházhoz érkeztünk, messze mindentõl. Innen nem messze találtunk egy hosszú, kanyargós dózert le a Höllental-ba.
Az elején nem mindenhol turista jelzésen mentünk hanem széles erdészeti utakon.
Ha penge vagy azon a vidéken, küldhetek fotókat, hátha felismered az utat. Az talán segít pontosítani a túrát.
Marci

#63
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás

Õõõõ, némileg ellentmondanék. Csodásakat túráztunk mi a Rax-on, le sem sz@rtak minket. A völgyben, Kaiserbrunn-ban, a parkolóban "laktunk"(sátraztunk) és fel tudtunk tekerni végig a Rax-turistaházhoz és utána Ottó-ház felé mentünk. Amúgy, ha a felvonó felvisz bringát is, akkor nyilván lehet bringázni is, nem ? Erdésszel, rendõrrel még nem nagyon találkoztam a hegyekben Ausztriában. A turistáknak szépen köszönni, nem száguldozni mellettük, akkor nem lesz baj.


A Rax ház a z a Karl.Ludwig Haus lenne?Mert olyan hogy Rax ház nincs.Ha meg oda tekertetek fel arra kíváncsi lennék merrõl és hogyan.Erdésszel,hegyivadásszal,hegyimentõkkel sokszor találkozhatsz a felsõbb régiókban max nem ismered fel õket.Rendõrökkel én sem találkoztam csak a Tátrában,de az is kb 10 éve volt.A turistautakon tényleg tiltva van a bringázás,más kérdés hogy ott másképpen viszonyulnak hozzá az emberek.Az biztos hogy köszönéssel és elõzékenységgel sok mindent elnéznek.A Kaiserbrunni parkoló a Höllentalban tényleg ideális választás a Táborozásra.Fõút mellett van,mosdás,wc lehetõség,és étterem is van a közelben,és Reichenau város sincs messze egy kis esti sétához.

#64
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

...De ha minden féleképp kalandra vágysz akkor a szomszédos Rax-ot ajánlom.Feltekerni ide sem tudsz,de felvonóval feljuthatsz a fennsíkra és ott igazán élvezetes túrában lehet részed.A lemenet meg csak a helyismereted,térképismereted na meg a bátorságodon múlik.Régóta járok erre a környékre hegyet mászni vagy csak túrázni,de a felsõ régiókban nem találkoztam bringásokkal.Szerintem ezt szigorúan tiltják.Térkép nélkül meg egyedül el ne indulj egy ilyen túrára.Ja és a Raxfennsíkon sem szeretik a bringásokat.

Õõõõ, némileg ellentmondanék. Csodásakat túráztunk mi a Rax-on, le sem sz@rtak minket. A völgyben, Kaiserbrunn-ban, a parkolóban "laktunk"(sátraztunk) és fel tudtunk tekerni végig a Rax-turistaházhoz és utána Ottó-ház felé mentünk. Amúgy, ha a felvonó felvisz bringát is, akkor nyilván lehet bringázni is, nem ? Erdésszel, rendõrrel még nem nagyon találkoztam a hegyekben Ausztriában. A turistáknak szépen köszönni, nem száguldozni mellettük, akkor nem lesz baj.
Marci

#65
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Szia!
Nagyon köszönöm a gyors választ. Rendeltem egy térképet, aztán meglátjuk, de mindenképpen megfogadom a tanácsaidat.
Ha van még valakinek tapasztalata szívesen fogadom. A túra után majd írok pár sort, hátha van még aki ilyesmin töri a fejét.

#66
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás

Sziasztok!

A Schneebergre szeretnénk bringával felmászni, ehhez kérnék segítséget, ha volt már valaki fent. Gyalog már jártam ott, Losenheim felõl, de ott nem lehet végig feltekerni. A csúcsról látszik egy széles, kavicsos út, azon fel lehetne menni, de nem tudom honnét indul. Google térképet néztem, azon nem látszik ez az út, túristatérképet pedig itthon nem tudtam venni.
Köszönöm a segítséget!


A schneebergre nem lehet végigtekerve feljutni met minden oldala meredeken szakad le.A széles kavicsos út a Damböck Haustól vezet a csúcsig.De az sem montis terep.Losenheim felõl a Fadenweg jöhet szóba az Edelweis hütte érintésével,de a Krempel hütte utáni 400 méter akkor is tolós.A másik oldalán Höllental felõl is ennél a háznál jutnál ki.Ami mellesleg a hegyi mentõszolgálaté és nem kultiválnák a bringát errefelé.Cartoghraphianál beszerzel egy schneeberg térképet azon rengeteg kijelölt kerékpár út van bejelölve.De ha minden féleképp kalandra vágysz akkor a szomszédos Rax-ot ajánlom.Feltekerni ide sem tudsz,de felvonóval feljuthatsz a fennsíkra és ott igazán élvezetes túrában lehet részed.A lemenet meg csak a helyismereted,térképismereted na meg a bátorságodon múlik.Régóta járok erre a környékre hegyet mászni vagy csak túrázni,de a felsõ régiókban nem találkoztam bringásokkal.Szerintem ezt szigorúan tiltják.Térkép nélkül meg egyedül el ne indulj egy ilyen túrára.Ja és a Raxfennsíkon sem szeretik a bringásokat.

#67
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Sziasztok!

A Schneebergre szeretnénk bringával felmászni, ehhez kérnék segítséget, ha volt már valaki fent. Gyalog már jártam ott, Losenheim felõl, de ott nem lehet végig feltekerni. A csúcsról látszik egy széles, kavicsos út, azon fel lehetne menni, de nem tudom honnét indul. Google térképet néztem, azon nem látszik ez az út, túristatérképet pedig itthon nem tudtam venni.
Köszönöm a segítséget!

#68
Nagi

Nagi

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Köszi a segítségeket. Ez a bikemag-hez hasonló ez nagyon hasznos:)

#69
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 hozzászólás
mbike.at - ezen az oldalon lehet érdekes infokat, konkrét nyomvonalleírásokat találni
bikeboard.at - hasonló, mint nálunk a bikemag.hu

ezen kívül még elérhetõek itt nyomtatott kiadványok is útajánlásokkal, boltinfóval, szállástippel, stb.
fanatiX mtbc

#70
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Ezt a környéket nem ismerem, így csak általános dolgokat tudok írni.
Térkép: A környéken bármelyik könyves boltban, túrista központban vehetsz (néha kaphatsz ingyen) helyi bringás-montis térképet. Ebbõl több féle van. Léteznek olyanok is amelyeken az út milyensége (aszfalt, dózer stb) ill a nehézségi fokozat is fel van tüntetve. Gondolom ez helyi dolog, nekem pl. a RAX-ról van ilyenem.
Én Ausztriában a RAX ill. Hallstatt-Bad Goisern (Salzkammergut trophy) környékén túráztam montenbájkkal eddig, a jelölt montis utak 99 % ban tükör sima dózer utak voltak, inkább a szint miatt voltak (lehetnek) nehezek. Ezzel nem azt mondom, hogy nem futhattok bele durvább terepbe, de az osztrákoknál nem ez a jellemzõ.

Sziasztok!

Tapasztalt ausztriai montis segítségére lenne szükségem. Nyáron mennénk hohe tauern tartományba bringázni. Alapvetõen országúti célokat néztünk ki, mivel az egyik srácnak csak outi bringája van. Viszont helyenként szeretnénk lightosabb terepre keveredni, ezzel kapcsolatban az lenne kérdésem, hogy Lienz környékén (Heiligenblut, Weißensee, esetleg Villach környékén) milyen montis utak vannak. Melyek járhatóak országúti + ciklokrossz gumi kombinációval, és mi az amit ajánlanátok, hogy mindenképpen érdemes megnézni.

Ugyanezen a túrán átmennénk Szlovéniába a Bledi tó közelébe (+Bohinij tó), a Júlia-alpokba. A kérdésem itt is hasonló lenne, a montiutak minõségére lennék kíváncsi, mennyire nehéz terep, mivel járható.

Ha valaki esetleg könyvcímmel, vagy térképpel tudna segíteni nagyon megköszönném.

Válaszotokat elõre is köszönöm!



#71
Nagi

Nagi

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Sziasztok!

Tapasztalt ausztriai montis segítségére lenne szükségem. Nyáron mennénk hohe tauern tartományba bringázni. Alapvetõen országúti célokat néztünk ki, mivel az egyik srácnak csak outi bringája van. Viszont helyenként szeretnénk lightosabb terepre keveredni, ezzel kapcsolatban az lenne kérdésem, hogy Lienz környékén (Heiligenblut, Weißensee, esetleg Villach környékén) milyen montis utak vannak. Melyek járhatóak országúti + ciklokrossz gumi kombinációval, és mi az amit ajánlanátok, hogy mindenképpen érdemes megnézni.

Ugyanezen a túrán átmennénk Szlovéniába a Bledi tó közelébe (+Bohinij tó), a Júlia-alpokba. A kérdésem itt is hasonló lenne, a montiutak minõségére lennék kíváncsi, mennyire nehéz terep, mivel járható.

Ha valaki esetleg könyvcímmel, vagy térképpel tudna segíteni nagyon megköszönném.

Válaszotokat elõre is köszönöm!

#72
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás
Én sem aggodnék túl sokat az osztrák rendörök miatt,mi 2006-ban egy szál fürdögatyában /se sisak,se mellény/tekertük körbe a Salzburg környéki tavakat,sõt végig vadkempingeztünk is,a rendörök hozzánk se szoltak.
Ha bõvebben is érdekel,a túráról készült video megtekinthetõ itt:

http://cobranco.atw.hu/

Úgy mellékesen innen letölthetõ az idei svájci alpoktúrámról készült utifilm is.
Egyébként még egy levezetõ szezonvégi ausztriai túrába benne lennék,ha van vállalkozó...

#73
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Én elég sokat bringáztam már Ausztriában, de rendõrt még nem nagyon láttam. Nem kell semmi extra, felültök és tekertek a tükör sima bringautakon :-). ha meg nincs a közúton. Az ösvényeket nem kellene nagyon erõltetni, hátha rátévedtek valami gyalogos túrista útra, azt meg arrafelé állítólag nem nagyon szeretik.

tiszteletem

szüleimmel tekernénk a hétvégén szombathely, sopron környékén és szeretnének átmenni ausztriába. itt ott olvasgatva ki meglepõ és ijesztõ, ki barátságos dolgokat ir. kérdésem az lenne, hogy mik szükségesek az ottani kerékpározáshoz. itthon nem tul szigoruak a rend õrei de ott kint - és magyarként - mire lehetne számolni? feltétlen kell mellény, lámpa stb? nappal mennénk mindenképpen.

vélhetõleg egykét falunyi távolságot tennénk meg bringaúton, ösvényen...ami jön.

köszönöm

szerk: tudom hogy ott más közlekedési és kerékpáros kulturával fogok találkozni-kerékpárral sosem voltam még külföldön, csak szeretném tudni hoyg most vegyek akkor 4db lámpát elemmel, vagy ott is ugy mûködik mint itthon. sose volt még lámpa a bicajomon...de nem sokat kerekezek olyankor amikor szükség lenne rá. fegyelmezett emberkék vagyunk ösvényrõl nem térünk le, és rongálni se gyakran szoktunk.



#74
hé én

hé én

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
tiszteletem

szüleimmel tekernénk a hétvégén szombathely, sopron környékén és szeretnének átmenni ausztriába. itt ott olvasgatva ki meglepõ és ijesztõ, ki barátságos dolgokat ir. kérdésem az lenne, hogy mik szükségesek az ottani kerékpározáshoz. itthon nem tul szigoruak a rend õrei de ott kint - és magyarként - mire lehetne számolni? feltétlen kell mellény, lámpa stb? nappal mennénk mindenképpen.

vélhetõleg egykét falunyi távolságot tennénk meg bringaúton, ösvényen...ami jön.

köszönöm

szerk: tudom hogy ott más közlekedési és kerékpáros kulturával fogok találkozni-kerékpárral sosem voltam még külföldön, csak szeretném tudni hoyg most vegyek akkor 4db lámpát elemmel, vagy ott is ugy mûködik mint itthon. sose volt még lámpa a bicajomon...de nem sokat kerekezek olyankor amikor szükség lenne rá. fegyelmezett emberkék vagyunk ösvényrõl nem térünk le, és rongálni se gyakran szoktunk.

zokogva borulnék a motorjára, remegve érinteném meg alumínium bõrét, és emlékének szûzlányt áldoznék, akit méregdrága motorolajjal lobbantanék lángra - Rolls Royce Phantom ____>>____Wroom…__>__[FONT="]B&O[/FONT]


#75
Balage_

Balage_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 290 hozzászólás
Tavaly pont ezen okok miatt nem Ausztriába mentünk, hanem Erdélybe, Székelyföldre. Mondván ott nincsenek jól jelölt, ideális terepek. Nem is voltak... Volt olyan napunk, amikor többet vittük vállon a bringát, mint ültünk rajta. De nagy élmény volt, kalandos.
Idén viszont kipróbáljuk a szomszédokat, milyenek az erdélyivel szemben a gondozott ösvények.
Van is erre a túrára egy üresedésünk, mindjárt bemásolom a részleteket.

Sziasztok!

Szervezõdött egy bringás kiruccanás Ausztriába nyárra, és van még egy kiadó hely a szálláson. A részletek:

Helyszín: Schladming-Dachstein (ez a Dachstein túloldala a Hallstatti tóhoz képest) régió. http://www.schladming-dachstein.at/de/summer
Szállás: Ramsau-i fennsíkon, Schladmingtól pár km-re. Erdõ szélén, állítólag ideális bringás kiindulópont. http://www.ramsau.com/
2x2 ágyas apartman, konyhával, nappalival. 4 ember esetén kb. 16 Euro/fõ/nap. Bringás útvonalak a környéken: http://www.schladming-dachstein.at/de/summer/bike/runden/
Idõpont: indulás aug. 4 kedd délután. Hazaindulás ahéten vasárnap délután.
Program: fõként bringa (nem versenytempós, inkább explorer, nézelõdõs, fotózós), ill. valószínûleg 1 nap bakancsos.

Ha valaki csatlakozna hozzánk, szóljon nekem itt, vagy a koltai pont balazs kukac chello pont hu emilen, bárkit várunk!

#76
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Igen eleinte nekem is nagyon tetszett, hogy mindefelé szépen ki vanak jelölve az utak. De mivel én nem igen szeretem a dózer uzakat, az aszfaltot még kevésbé, meg mi tagadás kissé kalandvágyó is vagyok , így egyre kevésbé tetszenek ezek a jelölt utak. Talán összejön az idén Livigno környékén egy kis bringázás. Állítólag arrafelé más jellegûek a montis utak. majd elmesélem :-)

Jó lehetett ott is tekerni egy kicsit ...ott az erdei utaknál MTB eligazitó táblák vannak , itthon meg elvileg tilos az erdõkben tekerni. Hát igen megint ez a "nyugat"



#77
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Jó lehetett ott is tekerni egy kicsit ...ott az erdei utaknál MTB eligazitó táblák vannak , itthon meg elvileg tilos az erdõkben tekerni. Hát igen megint ez a "nyugat"

Ott se mehetsz akárhová, csak a kijelölt útvonalakra; és ha onnan letérsz, akkor nagyon csúnyán megsarcol a zsandár. De ez érvényes például a tótoknál, vagy akár az USA-ban is (ott amellett, hogy megbüntetnek, még hûsölni is beraknak - érdeklõdj csak Zsizsinél:D). A különbség annyi, hogy arra sok kijelölt kerékpáros ösvény van, hogy a bringaparkokról már ne is beszéljünk.

Olyan dolgot pedig meg se említsünk, hogy egy kicsit más a kerékpáros kultúra az említett tájakon, az emberi tényezõrõl pedig még szó se esett.


#78
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 hozzászólás

Kint voltam pár napot Ausztriában, bár alapvetõen családi vegyes programos akció volt, de azért bringáztam is. Íme béhány kép, kedvcsinálónak.

http://picasaweb.goo...XKornyeke200906#

Jó lehetett ott is tekerni egy kicsit ...ott az erdei utaknál MTB eligazitó táblák vannak , itthon meg elvileg tilos az erdõkben tekerni. Hát igen megint ez a "nyugat"

#79
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Kint voltam pár napot Ausztriában, bár alapvetõen családi vegyes programos akció volt, de azért bringáztam is. Íme béhány kép, kedvcsinálónak.

http://picasaweb.goo...XKornyeke200906#


jók a képek.:) Ha technikás utat keresel, kicsit még nyugatabbra kell menni - Salzburgerland KTM- Dachstein körút, vagy Karintia - Hohe Tauern.:)

#80
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Kint voltam pár napot Ausztriában, bár alapvetõen családi vegyes programos akció volt, de azért bringáztam is. Íme béhány kép, kedvcsinálónak.

http://picasaweb.goo...XKornyeke200906#