Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

MTB túra - Ausztria

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
124 hozzászólás a témában

#41
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
hetvegen indulunk salzkammergut kornyekere, fel napos csillagturakat fogunk csinalni a szallas kornyeken (bad goisern). milyen ruhazatot vigyek magammal pluszban a turara? en vmi esocuccot gondoltam (gatya+kabat), es mongy egy polarpulcsit.

milyen gyorsan valtozik ott az ido? eso eseten nagyon leesik a homerseklet?

#42
stex

stex

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
hali!

Matt-nak megy az üzi !!!látom eléggé otthon vagy ebben a ki hova megy témában:) esetleg nem tudsz valakit akik mennek ki semmering dh ra au 7-8 án !és beférne hozzályuk 2 elmebeteg :D bringástul!!!!!! természetessen térítés vagy benzipénz vagy amibe gondoljátok beszállnánk!!

köszi

#43
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

MaTT te aztán nem vesztegeted az idõt :)

inkább most még nem halnék meg a hétvégén, de látom nem találtam fel a spanyol viaszt


én nem megyek, csak tudok a túráról :)
ha semmeringre megyek, akkor kocsival, dhzni. .)

#44
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Hello!

Mi Kaiserbrunnban sátoroztunk öt éjszakát. Három montis túrára jutott idõm, két szóló, meg egy a nejemmel. Az ausztriai bringázással kapcsolatban némi észrevétel-vélemény.
Rengeteg erdei út van, de szinte mindenütt ott van a behajtani tilos tábla mellette a "Gilt auch them radfahrrer" amit én kerékpárral is tilos -nak értelmezek. Pl. ott is ahol ti feltekertetek! Én is szoktam ilyen helyeken bringázni, bár nem vagyok tisztában ennek a jogi és anyagi vonzataival, de valami 100 eurós büntetésekrõl hallottam, így nem árt számolni vele. Most kint találkoztam, beszéltem két magyar sráccal akik kicsit tájékozottabbak voltak nálunk. A felvonón fel lehet vinni a bringákat a RAX-ra mint sporteszközt, de odafenn kifejezetten tiltva van a bringázás. Állítólag a RAX a bécsi önkormányzathoz tartozik, így nem teljesen ugyanazok a rendelkezések vonatkoznak rá, mint a környékre.
Ha ezek után is fel szeretnétek jutni, akkor íme az útvonal ahol kevés tolással fel lehet jutni. Én gyalog most is voltam ezen az útvonalon.
Reichenauból a Rax--al párhuzamosan indulj az aszfalt úton Edlach felé és menj végig a völgyben , a végén jó kis szerpentin 500 m szinttel. A nyeregnél van egy jó nagy autós parkoló egy büffével, (tsz. 1000 m) innen indul egy csomó turista út fel a RAX-ra. Megy egy széles dózer út is a Waxriegehaus-ig. (a parkolónál itt is kint van szokásos tábla a felirattal, lásd fentebb.) A háztól több turista út a visz fel a Karl-Ludwig hausig ( tsz. 1800m) , nem tudom melyik jelzés amin mi mentünk, de elég egyértelmû, jó méter széles gyalog könnyen, bringával kb. 50 %-ban járható . Gyalog egy óra alatt fel lehet érni. A Karl-Ludwig haus gyakorlatilag fent van RAX fensíkján. Ha érdekel vannak képek is.

Két hét múlva megyek a Olaszország-Villabassa-ba, (itt rendezik a Dolomiti Superbike mtb maratont.) Megvan a környék montis térképe, http://www.hochpuste...d/Radfahren.pdf "Kicsit" élvezetesebb helyekre visznek mint az osztrákok :-)


Sziasztok!

Múlt hét végén megvolt a túra. Hát elég kalandosra sikerült. Szombaton meló után indultunk 2 körül, Keszthelyrõl. Az egyik srác lekéste a vonatot, kocsival elmentünk érte Veszprémbe, majd Kõszeg fele átmentünk a határon. Az autópályán két helyen is eltévesztettük a kijáratot, így elég nagy kerülõvel, késve fél 8 körül értünk Kaiserbrunnba, gondoltuk majd itt felverjük a sátrat. Hát ez a kis parkoló csurig volt, nem találtunk helyet. Elindultunk észak fele Schwarza patak mentén, de mindenhol tiltják a vadkempingezést. Elmentünk Schwarzauig, ahol egy kis vendégháznál kemping után érdeklõdtünk. A házinéni megengedte, hogy a szemben levõ telkén sátorozzunk 9-en. Kipakoltunk, kaja, beszélgetés aztán alvás. Reggel visszamentünk Kaiserbrunnba és onnét indultunk el bringával 6-an a Rax-ra, 3-an gyalog a Schneebergre. Észak fele indultunk és az alagút után balra neki a hegynek. Ez egy széles kavicsos út volt, eleinte 13-14 %-os, majd késõbb 9-10 %-os emelkedéssel, kb 12 km mászás után felértünk 1300 m-re. Innét egy túristaút vitt fel a Gloggnitzer hüttéhez. Na ez az út végig tolós, cipelõs volt, kb, 2 km. Sajnos innét megint nem találtunk tekerhetõ utat így tovább cipeltük a bringákat. 1600 m-en az eligazító táblák alapján elindultunk az Otto házhoz, de nem jutottunk messze, mert az út hamar sziklás keskeny úttá vált, ami egy szakadék szélén vezetett, drótkötéllel elválasztva. Úgy láttuk, hogy ennek a cipelésnek nem sok értelme van, mert nagyon sokat kellett volna a háton vinni a kerékpárt. Visszafordultunk és lejöttünk a Gloggnitzer-ig, majd a keskeny sziklás ösvényes csapattunk egy hatalmasat. Ide ér a Kesselgraben is és az az út is amin feljöttünk, ezen szépen legurultunk. A képeket visszanézve ezen az úton jöttetek Ti is le, ami a Seehüttétõl vezet. Mi ezen másztunk fel, majd itt is jöttünk le. Sajnos az Otto házhoz nem jutottunk el, nem nagyon találtunk itt tekerhetõ utat. Írtátok, hogy rengeteg erdészeti út van, de mi ebbõl sajnos semmit nem találtunk. Bár, most, hogy visszaolvastam a hozzászólásokat az látom, hogy Marciék a déli oldalról mentek, viszont salyiferi által leírt út majdnem ugyanaz volt, mint amin mi mentünk, de az Ottohoz vezetõ, tekerhetõ utat nem találtuk meg.
Összességében másztunk 1400 m-t 35 km-en, nagyon szép helyeken jártunk, nagyon jól éreztük magunkat és az tuti, hogy vissza fogunk jönni még.
Köszi mindenkinek a segítséget és azért várom a hozzászólásokat, a segítséget, mert lehet, hogy az õsszel vissza fogunk menni. Nem tudom, hogy Ti terveztek-e ide valamikor túrát, de akár egy közös tekerést is össze lehetne hozni.
Felrakom majd a képeket is, meg egy térképet az útvonallal. Üdv! Siki
Bigtibi! Ha voltatok esetleg Ti is kint, légy szíves írj majd egy beszámolót, hogy sikerült.



#45
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
MaTT te aztán nem vesztegeted az idõt :)

inkább most még nem halnék meg a hétvégén, de látom nem találtam fel a spanyol viaszt

#46
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
hétvégén megy a kõszegi egyesület semmeringig ;)
http://www.pannonbik...news&news_id=73

igaz azt írták elõre kell jelentkezni, de próbáld meg, hátha.

#47
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
hello

én is most kezdek érdeklõdni az ausztriai túrázás iránt, de nem ilyen komoly hegyeken, hanem csak a nyugati határ közelében

Van az úgynevezett alpannonia túraútvonal, ami semmeringet "köti össze" kõszeggel, természetesen fordított irányban mennék (de semmeringtõl még tovább is van, de ez már rendesen többnapos túra lenne) :)
6 napra van elosztva, de gyalogosok részére, így bringával akár egy nap alatt is le lehet tekerni egy darabig (egyirányban), de nagyon komolynak tûnik (cca. 100 km, és vannak emelkedök, különösen a végén (Hochwechsel - 1743m- nemtudom ide bringával fel lehet e egyáltalán jutni)
Eddig csak az elején jártam (Irottkõ, Hirschenstein, Unterkohlstatten), de tervezem, hogy minél többet lenyomok belõle.

Akit érdekel: google: alpannonia

térkép itt:

Posted Image

#48
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Sziasztok!

Múlt hét végén megvolt a túra. Hát elég kalandosra sikerült. Szombaton meló után indultunk 2 körül, Keszthelyrõl. Az egyik srác lekéste a vonatot, kocsival elmentünk érte Veszprémbe, majd Kõszeg fele átmentünk a határon. Az autópályán két helyen is eltévesztettük a kijáratot, így elég nagy kerülõvel, késve fél 8 körül értünk Kaiserbrunnba, gondoltuk majd itt felverjük a sátrat. Hát ez a kis parkoló csurig volt, nem találtunk helyet. Elindultunk észak fele Schwarza patak mentén, de mindenhol tiltják a vadkempingezést. Elmentünk Schwarzauig, ahol egy kis vendégháznál kemping után érdeklõdtünk. A házinéni megengedte, hogy a szemben levõ telkén sátorozzunk 9-en. Kipakoltunk, kaja, beszélgetés aztán alvás. Reggel visszamentünk Kaiserbrunnba és onnét indultunk el bringával 6-an a Rax-ra, 3-an gyalog a Schneebergre. Észak fele indultunk és az alagút után balra neki a hegynek. Ez egy széles kavicsos út volt, eleinte 13-14 %-os, majd késõbb 9-10 %-os emelkedéssel, kb 12 km mászás után felértünk 1300 m-re. Innét egy túristaút vitt fel a Gloggnitzer hüttéhez. Na ez az út végig tolós, cipelõs volt, kb, 2 km. Sajnos innét megint nem találtunk tekerhetõ utat így tovább cipeltük a bringákat. 1600 m-en az eligazító táblák alapján elindultunk az Otto házhoz, de nem jutottunk messze, mert az út hamar sziklás keskeny úttá vált, ami egy szakadék szélén vezetett, drótkötéllel elválasztva. Úgy láttuk, hogy ennek a cipelésnek nem sok értelme van, mert nagyon sokat kellett volna a háton vinni a kerékpárt. Visszafordultunk és lejöttünk a Gloggnitzer-ig, majd a keskeny sziklás ösvényes csapattunk egy hatalmasat. Ide ér a Kesselgraben is és az az út is amin feljöttünk, ezen szépen legurultunk. A képeket visszanézve ezen az úton jöttetek Ti is le, ami a Seehüttétõl vezet. Mi ezen másztunk fel, majd itt is jöttünk le. Sajnos az Otto házhoz nem jutottunk el, nem nagyon találtunk itt tekerhetõ utat. Írtátok, hogy rengeteg erdészeti út van, de mi ebbõl sajnos semmit nem találtunk. Bár, most, hogy visszaolvastam a hozzászólásokat az látom, hogy Marciék a déli oldalról mentek, viszont salyiferi által leírt út majdnem ugyanaz volt, mint amin mi mentünk, de az Ottohoz vezetõ, tekerhetõ utat nem találtuk meg.
Összességében másztunk 1400 m-t 35 km-en, nagyon szép helyeken jártunk, nagyon jól éreztük magunkat és az tuti, hogy vissza fogunk jönni még.
Köszi mindenkinek a segítséget és azért várom a hozzászólásokat, a segítséget, mert lehet, hogy az õsszel vissza fogunk menni. Nem tudom, hogy Ti terveztek-e ide valamikor túrát, de akár egy közös tekerést is össze lehetne hozni.
Felrakom majd a képeket is, meg egy térképet az útvonallal. Üdv! Siki
Bigtibi! Ha voltatok esetleg Ti is kint, légy szíves írj majd egy beszámolót, hogy sikerült.

#49
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
Jó túrát ! És mondom, ne CSAK a jelzett utakat keressétek. Összekötni vagy ha irányba jó, menjetek nyugodtan erdészeti utakon is.
Beszámolót kérünk ! Majd figyeljük a topicot.
Tschüss !
Marci

#50
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Köszi mindkettõtöknek a válaszokat, nagyon sokat segítettetek. Most azt hiszem marad a Rax, meglátjuk erõvel mennyire bírjuk, mindenképpen felmászunk az Otto-ig, aztán ha marad energia, akkor kicsit tekerünk fent és onnét le az általatok ajánlott úton. Két hét múlva lesz a túra, mindenképpen fogok beszámolót írni, ha addig akad valami kérdés akkor itt zavarlak majd benneteket. Köszi a segítséget! Kicsit talán sikerült felrázni ezt a topic-ot, és lesz akinek segítségére lesz a sok hozzászólás. Köszi: Siki

#51
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Igazából nekünk a mászás a kihívás az egészben, hogy saját erõbõl fel tudjunk jutni. Aztán a lefele meg majd kárpótol.
Ez a Seehütte merre található, mert nem nagyon találom sehol a térképen? Van egy Neue Seehütte az Otto és a Heukuppe között, de annak a déli oldala elég meredeken szakad le, gondolom nem onnét megy ez a dózerút lefele és nem is annyira a Höllental fele mutat.

Igen, ez az, a Neue Seehütte.
Itt http://www.seehütte.at/page5.php az oldaluk középen van egy térkép és alatta írja is, hogyan lehet hozzájuk jönni a felvonóállomástól. 1,5-2 órára írja a P v. K jelzésen.
A képadatok szerint 10 körül indultunk 14.30kor a felvonóállomáson, a végén a kanyargós lejtõn 17.30kor voltunk. Persze volt bõven pihenés, fotózás. Szóval 1 napba bõven befér.
Marci

#52
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás

Igazából nekünk a mászás a kihívás az egészben, hogy saját erõbõl fel tudjunk jutni. Aztán a lefele meg majd kárpótol.
Ez a Seehütte merre található, mert nem nagyon találom sehol a térképen? Van egy Neue Seehütte az Otto és a Heukuppe között, de annak a déli oldala elég meredeken szakad le, gondolom nem onnét megy ez a dózerút lefele és nem is annyira a Höllental fele mutat.


Pedig az a Seehütte a szóban forgó ház.Igazából én is csodálkozom a lemeneten met ide igen messze van a Höllental.A Seehütte melletti nagy fal a Preinerwand kiváló mászóhely.A háztól,ami Holzknecht hütte néven is fel va tüntetve látsz egy jelzett utat a Waxriegel haushoz.Szerintem épkézláb megoldás lehet,de sokszor kell cipelni a bringát.Jártam arra párszor.A waxriegeltõl gyakorlatilag bármelyik nem pirossal jelölt úton simán le lehet gurulni Griesleitenbe,onnét meg Preinbe.Csodás kisváros.Ott már a fõúton vagytok.Griesleitenbe sokat sátraztunk,megengedik.Biztos küzdõs túra lesz,akármerre mentek.Én egyébként ha montis túrát választanék csúcsmászással fontolóra venném a szemben lévõ Semmering melletti Stuhlecket,ami 1782m magas,szép menedékház van a tetején,és ami nem elhanyagolandó meg megnézed a térképet Spital am Semmering felõl vezet egy zöld pöttyös jelzett út /ami ugyebár mtb útjelölés/ egészen a csúcsig.Tehát végig lehet tekerni.Nem lebeszélni akarlak a Raxról,csak a véleményemet mondom el,mert ott még csak mászni voltam,a kerékpáros dologban csak a helyismeretemre hagyatkoztam.A legmagasabb csúcs a Raxon amit az Otto felõl ilyen rövid idõ alatt teljesíteni tudsz az a Preinerwand ami szintén 1700-s csúcs.A legmagasabb a Heukuppe,2007m onnét még messze van,de két napos túrába bõven belefér egy Karl Ludwigos alvással.KB 15 euró ha nincs OEAV kártyád.Ha van akkor a fele.Sok sikert,szép idõt,és várunk egy beszámolót.

#53
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás

Hát, 5 éve volt... de egy napos volt, az tutti. Szerintem a GoogleEarth-ön be lehet mérni kb. a túra hosszát. Ha tuttira akartok menni, menjetek fel felvonóval a Rax-ra és akkor a kemény mászást megspóroljátok. Az Otto-ig laza, onnan meg nincs olyan messze a Seehütte, aztán meg már a szerpentinen csak gurulás van.


Igazából nekünk a mászás a kihívás az egészben, hogy saját erõbõl fel tudjunk jutni. Aztán a lefele meg majd kárpótol.
Ez a Seehütte merre található, mert nem nagyon találom sehol a térképen? Van egy Neue Seehütte az Otto és a Heukuppe között, de annak a déli oldala elég meredeken szakad le, gondolom nem onnét megy ez a dózerút lefele és nem is annyira a Höllental fele mutat.

#54
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Szia Marci!
Azt kérdezném, hogy a leírt túra kb. hány kilóméter volt, ill.mennyi idõt vett igénybe. Sajnos csak egy rövid hétvégénk lesz rá, szombaton sátraznánk valahol és vasárnap vágnánk neki a hegynek, de este már haza kell utaznunk. Köszi: Siki

Hát, 5 éve volt... de egy napos volt, az tutti. Szerintem a GoogleEarth-ön be lehet mérni kb. a túra hosszát. Ha tuttira akartok menni, menjetek fel felvonóval a Rax-ra és akkor a kemény mászást megspóroljátok. Az Otto-ig laza, onnan meg nincs olyan messze a Seehütte, aztán meg már a szerpentinen csak gurulás van.

Na akkor a hely neve a felvonóállomásnál Rax Berghof. Szép túra lehetett. Ha a felvonó alól indultatok az Hirschwang.A kanyargós úton a Höllentalba jutottatok?

Nem a felvonótól indultunk de lehet, hogy Hirschwang-ból. Most találkoztam az egyik sráccal (kocsmai meccsnézés:-))) a túráról de igen ellentétesen emlékeztünk a részletekre. :-) Ez van.
A térképes srác majd eldönti - remélem.
Igen, a Höllental-ba érkezik a hosszú kanyargós. Becsatlakozik az aszfalt útba, nem kellett sokat gurulni és Kaiserbrunn-ba érkeztünk.
Marci

#55
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Szia Marci!
Azt kérdezném, hogy a leírt túra kb. hány kilóméter volt, ill.mennyi idõt vett igénybe. Sajnos csak egy rövid hétvégénk lesz rá, szombaton sátraznánk valahol és vasárnap vágnánk neki a hegynek, de este már haza kell utaznunk. Köszi: Siki

#56
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Na akkor a hely neve a felvonóállomásnál Rax Berghof.Szép túra lehetett.Ha a felvonó alól indultatok az Hirschwang.A kanyargós úton a Höllentalba jutottatok?

#57
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
Szóval, nem Kaiserbrunn-ból rajtoltunk, hanem lejjebb mentünk kocsival egy kis faluba.
Sajnos szinte napra pontosan 5 éve volt a túra, minden részlet nem világos már és a térképet sem én kezeltem, ezért homályos néhány részlet. Feltöltöttem a képeket, remélem valamit segít.
Ha a képre kattintasz, nagyban is megjelenik + írtam néhány szót is mindegyikhez.
Ha kell még valami infó, kérdezzetek. Az indulás helyét még majd kinyomozom.
De látjátok, lehet ott gyönyörûeket túrázni. Csak nem kell a jelzett utakhoz ragaszkodni.

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image
Marci

#58
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
Sajnos nekem nincsen térképem, haveromnak már írtam, hogy ha lesz ideje, nézze már meg az útvonalat.
Azt egyébként írtam, hogy NEM végig turistajelzésen mentünk, hanem széles erdészeti utakon is.
Azt is írtam, hogy NEM volt végig tekerhetõ az út, volt benne egy sziklás, cipelõs szakasz is de az nem volt sok. Minket ez nem zavar de másnál lehet, hogy hamar kiveri a biztosítékot.
A képeket talán még ma felrakom.
Marci

#59
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Na, szóval nem tudom melyikõtöknek mit jelent a tekerhetõ út, de mivel már elég sokszor voltam a RAX-on, túrázni, sziklát mászni, bringázni, így bejártam már Kaiserbrunn környékén egy pár útvonalat, és nekem az a tapasztalatom, a mezei egy nyomtávos turista utak nem igen bringázhatóak. (max. lefelé dh. bringával) A RAX fensíkra feljutni bringával engem is izgat, Kaserbrunntól nem messze az alagút után balra felmenõ utat mi is kipróbáltuk, gyönyörû mászás 10 kilométeren keresztül, aztán himbi-limbi, de az Otto-haushoz a tekerhetõ utat nem találtuk meg. :-( A hónap végén megint megyünk pár napra sátorozni Kaiserbrunnba, bringát is viszünk, így ha valakinek vannak ötletei ne titkolja!!!
lim

Visszanéztem a térképet,ahogy látom Kaiserbrunnból észak felé kell indulni a fõúton,majd babalra van egy ösvény aminek Kesselgraben a neve na ez úgy néz ki tekerhetõ és felvisz a Glognitzzer Hüttéhez.Onnét keresztben át lehet menni a fennsíkon az Ottohoz,onnét tovább a kis házhoz Seehütte,az meg a Höllental mellett van.Szerintem a Karl Ludwig felé nem voltatok az teljessen a másik nyugati szélén van,és oda csak a fennsíkon lehet bringával eljutni.Írj már ha tévedtem valamiben,a képeket megköszönném.Egyre jobban foglalkoztat ez a Rax bringával,és a kötelet sem kell cipelni:D



#60
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás

Ha nézed a térképeden Kaiserbrunn és Karl Ludwig Haus (akkor ez a neve:-)) között azokat a színes csíkokat, te is megtalálod az utat. Visszanéztem a képeim, S és K jelzésen érkeztünk fel a házhoz. Aztán a fennsíkon a másik turista házhoz (Otto?), onnan tovább K, kis cipelõs szakasz és egy idõ után egy csodás, aranyos kis turistaházhoz érkeztünk, messze mindentõl. Innen nem messze találtunk egy hosszú, kanyargós dózert le a Höllental-ba.
Az elején nem mindenhol turista jelzésen mentünk hanem széles erdészeti utakon.
Ha penge vagy azon a vidéken, küldhetek fotókat, hátha felismered az utat. Az talán segít pontosítani a túrát.


Visszanéztem a térképet,ahogy látom Kaiserbrunnból észak felé kell indulni a fõúton,majd babalra van egy ösvény aminek Kesselgraben a neve na ez úgy néz ki tekerhetõ és felvisz a Glognitzzer Hüttéhez.Onnét keresztben át lehet menni a fennsíkon az Ottohoz,onnét tovább a kis házhoz Seehütte,az meg a Höllental mellett van.Szerintem a Karl Ludwig felé nem voltatok az teljessen a másik nyugati szélén van,és oda csak a fennsíkon lehet bringával eljutni.Írj már ha tévedtem valamiben,a képeket megköszönném.Egyre jobban foglalkoztat ez a Rax bringával,és a kötelet sem kell cipelni:D