Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

MTB túra - Ausztria

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
124 hozzászólás a témában

#1
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Semmering környékén kerestem MTB útvonalakat és erre bukkantam. Komplett útvonal ajánlókkal, részletes adatokkal, GPS követésekkel, ami letölthető. Ha esetleg valakinek nem úgy jelenne meg, hogy "Biking" és "Semmering" mezők már ki vannak töltve, akkor innen lehet elölről kezdeni. Természetesen bármi másra is lehet itt keresni. Ha már esetleg valaki ismeri vagy volt róla szó, elnézést.

 

Aki már esetleg ismeri, tudja, hogy magát a térképet (tehát nem a track-eket), rá lehet valahogy varázsolni Garmin-ra?



#2
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás

Megvolt az alpesi móka, nagyon jól éreztük magunkat. Csodaszép helyen jártunk.
Fényképek, akit érdekel, mirõl maradt le:
https://www.facebook...00234095&type=3


Videó:
Alpesi Móka in HD!

Jó szórakozást hozzá!
Remélem átjön az élmény... :)


  • supermarme kedveli ezt

#3
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás
Itt egy cikk az utunkról, tömören:
Off the EuroVelo routes

A képek:
https://skydrive.liv...ADOc_CX-xPee0dQ

#4
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás
No, hát Mi is megjártuk a "Dachsteinrunde"-t. Beszámolót képeket, stb. hamarosan.

#5
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Megvolt az alpesi móka, nagyon jól éreztük magunkat. Csodaszép helyen jártunk.
Fényképek, akit érdekel, mirõl maradt le:
https://www.facebook...00234095&type=3

#6
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Ha valakit esetleg érdekelegy ilyen túra:

https://www.facebook...99481900163050/

#7
Büdi

Büdi

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Hello

Szívesen csatlakoznék bárkihez aki hegyi kerékpározni menne ki Ausztriába autóval. Sajna nincs kocsim,de jó bringám van és mellesleg nagy kedvem is az osztrák hegyi ösvényekhez! :)

#8
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Eddig még nem bringáztam Ausztriában, ezért érdekelne, hogy a hegyekben, esõ után ott mennyire járhatóak a normál murvás bringás utak, na meg az ösvények mint a Wildkogel trail pl.? Mert most ahogy látom elég rossz idõ van arrafelé is, cucc biztosan kell majd 13-14 foktól kánikuláig... Neukirchen környékérõl van szó, ha jól nézem, a kétkeréken elérhetõ jó kis bringás útvonalakból is lesz pár napra elegendõ, legalábbis remélem. Ha valaki járt már arra és tud némi praktikus infóval szolgálni, azt megköszönöm. :)


Szia!
Az oszták rész, amit kérdezel, esõ után is kitûnõen járható, nemegyszer voltunk esõben is, persze a gép saras lesz, de a talaj nem ragad bele mindenbe, mi nem is szoktunk sárgumit sem felrakni.
" A Cube el van vetve! "

#9
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Sziasztok!

Tavaly megpróbálkoztunk feljutni a Rax-ra, de csak egy darabig sikerült. Sajnos az információk nem voltak egész pontosak. A Schneeberg-re szerettünk volna feljutni, de errõl mindenki lebeszélt, hogy oda nem lehet feltekerni. Gyalog voltam már többször az északi oldalról, de az felejtõs. Viszont a Fischer-hüttéhez vezet egy széles két nyomsávos dózerút, amin tuti fel lehet menni, mivel ezen járnak a hüttéhez is autóval. Vettem térképet is, de az nem jelöli ezt az utat. Talán Puchbergbõl a vasút mellett indul a Damböck Haus érintésével.
Boca, amint látom Te elég jól ismered a környéket, tudnál esetleg segíteni? Ha valaki akár gyalog járt már ezen az úton kérem ossza meg velem a tapasztalatait.
Ill. továbbra is érdekelne a Rax-ra vezetõ, tekerhetõ út. Pünkösdre terveznénk a kirándulást és ha összejönne mindkettõt megmásznánk. Köszi: Siki


Hú, elnézésed, most látom, hogy válaszra vársz! Sajnos ritkán keveredek ide, ha priviben írsz biztos, elöbb reagálok! Szóval: Vigyázat! a Puchbergi fogas mellett valójában két út vezet felfelé, az egyik közvetlenül mellette, de az csak gyalogos túrázoknak van. A másik út az kerekezhetõ, és igen felmegy elég magasra, de egy hütte után sajnos lefordul, tehát magára a csúcsra nem lehet felmenni. Amikor ott voltunk, megkérdeztünk ott pihenõ "helyi" montisokat, azt mondták nincs út a tetõre, mert egy ideig van kijárt túristaút, de az egy idõ múlva átmegy tolós-köves rettenetbe, így azt nem is kiséreltük meg.
Aztán átmentünk a gyalogosoknak fenntartott útra, de ott szigorúan toltuk, mert 350 eurora is büntethetnek! Ez a kép annak az útnak a végén készült:
https://picasaweb.go...830542992466482 ezután ugyan látszik, hogy még megy felfelé az út, de beérve a fák közé lassan kezdõdik a sziklás rész. Ez kb 1400 m-en van.
" A Cube el van vetve! "

#10
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Nagyon szep ez a kornyek, tudom ajanlani mindenkinek. Az utak minosege kivalo, de inkabb szeles ketnyomsavos utak, jonehany single track meg par DH kevereke a felhozatal (pl. DH-ra ott van a ROB-J supertrail). A latvany es az elmeny az kaprazatos. A felvono felso allomasatol (es meg sok mas helyrol is) tiszta idoben latni a Grossvenediger-t es montival az utak jelentos reszen (nyilvan nem a singletrack-en) lehet tartani az 40-50 kozotti atlagsebesseget terepen :) A kornyeken van a regio leghosszabb szankopalyaja ahol nyaron szinten le lehet "cusszanni" ami meg merevfaruval is nagyon izgis lenne.
A felvono a top station-ig 10Euro de megeri. Ha sokszor mesz fel akkor mar kedvezmenyes napi jegyet erdemes venni. De ez csak akkor jo ha allandoan fel-le mesz, mert a felvono csak 1/2 4-ig jar es nem folyamatosan uzemel hanem minden ora elejen 20-30percig azt hiszem. Terveznek illetve most epitik ide a "leghosszabb" bobpalyat is a teli sportok szerelmeseinek, elvilet bajnoksagokat is terveznek majd ide. Szoval fejlodik a kornyek erosen. Rengeteget tudnek irni meg, de inkabb csak akkor ha valakit erdekel valami konkretum.
Ja meg hogy a kerdesedre is valaszoljak :) Az eso utan valoban hamar helyreall a rend, viszont esoben pl a Wildkogeltrail nem ajanlott, vagy kozvetlen utana sem, de a tobbi hagyomanyos szeles ut batran vallalhato.
Az ido az arrafele iszonyu hektikas, ki kell fogni ,vagy hosszabb idore menni.

#11
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Kösz az infót, ez jó hír. :) A trail persze nyilván más tészta, iszonyúan érdekelne, de lehet normál xc-s fullyval és spdvel, fullface meg térdvédõ és persze megfelelõ gyakorlat nélkül nem ennek kellene nekimenni, meglátjuk. :D


Kameránál persze nehéz megítélni, de nem tûnik vészesnek, szerintem esõ sem tesz kárt benne mert látszanak a víz levezetõ csatornák a szélein, kiadós esõben azért lehet itt-ott patakként funkcionál ideiglenesen. Salz Trophyn van simán ilyen nehézségû az Ewigw Wand elõtti rész.

#12
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás

Murvás utak még szakadó esõben is tökéletesen járhatóak, másnap már az esõ sem látszik rajtuk.


Kösz az infót, ez jó hír. :) A trail persze nyilván más tészta, iszonyúan érdekelne, de lehet normál xc-s fullyval és spdvel, fullface meg térdvédõ és persze megfelelõ gyakorlat nélkül nem ennek kellene nekimenni, meglátjuk. :D
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#13
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Eddig még nem bringáztam Ausztriában, ezért érdekelne, hogy a hegyekben, esõ után ott mennyire járhatóak a normál murvás bringás utak, na meg az ösvények mint a Wildkogel trail pl.? Mert most ahogy látom elég rossz idõ van arrafelé is, cucc biztosan kell majd 13-14 foktól kánikuláig... Neukirchen környékérõl van szó, ha jól nézem, a kétkeréken elérhetõ jó kis bringás útvonalakból is lesz pár napra elegendõ, legalábbis remélem. Ha valaki járt már arra és tud némi praktikus infóval szolgálni, azt megköszönöm. :)

Murvás utak még szakadó esõben is tökéletesen járhatóak, másnap már az esõ sem látszik rajtuk.

#14
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás
Eddig még nem bringáztam Ausztriában, ezért érdekelne, hogy a hegyekben, esõ után ott mennyire járhatóak a normál murvás bringás utak, na meg az ösvények mint a Wildkogel trail pl.? Mert most ahogy látom elég rossz idõ van arrafelé is, cucc biztosan kell majd 13-14 foktól kánikuláig... Neukirchen környékérõl van szó, ha jól nézem, a kétkeréken elérhetõ jó kis bringás útvonalakból is lesz pár napra elegendõ, legalábbis remélem. Ha valaki járt már arra és tud némi praktikus infóval szolgálni, azt megköszönöm. :)
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#15
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Elõzõ hozzászólásomban találsz linket...
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#16
Williams

Williams

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Sziasztok!

Rax-Schneeberg (Kaiserbrunn) környékrõl (fõleg klettersteigokról) nem tudtok garmin-ra tölthetõ gps térkép(ek)et? Elsõsorban gyalog kéne most, de lehet majd bicajozni is kinézünk arra :) Olyasmire gondolok mint a turistautak.hu-s magyarország turistatérképek... de igazából bármi jó lenne! Ha tud valaki valamit (saját track is jöhet :)) jelezze pls!

Köszi!
Üdv

#17
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Sziasztok!
....
Ill. továbbra is érdekelne a Rax-ra vezetõ, tekerhetõ út. Pünkösdre terveznénk a kirándulást és ha összejönne mindkettõt megmásznánk. Köszi: Siki

Gibt es auf der Rax MTB Strecken ? [Archiv] - Forum Gipfeltreffen -itt azt taglalják, hogy nincs ilyen, és tiltva is van a mtb...

Kostenloses Tourenportal mit GPS Daten, Google Earth, Fotos, Videos fr Mountainbike, Wandern, Nordic Walking, Klettern, Skitouren, Snowboard, Rodeln auf ALPINTOUREN.COM
Bikemap.net - Your bike routes online
nem tudom ezeket ismered-e, elég sok útvonal fel van töltve, szerintem egyszerûbb elõre tervezni, mint a helyszínen keresgélni.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#18
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Sziasztok!

Tavaly megpróbálkoztunk feljutni a Rax-ra, de csak egy darabig sikerült. Sajnos az információk nem voltak egész pontosak. A Schneeberg-re szerettünk volna feljutni, de errõl mindenki lebeszélt, hogy oda nem lehet feltekerni. Gyalog voltam már többször az északi oldalról, de az felejtõs. Viszont a Fischer-hüttéhez vezet egy széles két nyomsávos dózerút, amin tuti fel lehet menni, mivel ezen járnak a hüttéhez is autóval. Vettem térképet is, de az nem jelöli ezt az utat. Talán Puchbergbõl a vasút mellett indul a Damböck Haus érintésével.
Boca, amint látom Te elég jól ismered a környéket, tudnál esetleg segíteni? Ha valaki akár gyalog járt már ezen az úton kérem ossza meg velem a tapasztalatait.
Ill. továbbra is érdekelne a Rax-ra vezetõ, tekerhetõ út. Pünkösdre terveznénk a kirándulást és ha összejönne mindkettõt megmásznánk. Köszi: Siki

#19
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Szia manston91! Az interneten is lehet rendelni különféle térképeket, de ha nincs idõd és vagy kedved várni két hetet rá, akkor legegyszerübb a Bécs melletti Shopping City-t felkeresned, ott van egy nagyon jó könyvesbolt, ahol egy egész falnyi térképet találsz. Mielött a térképvásárlásra adod a fejed, elöbb azt kell eldönteni, hogy Ausztriában hol is szeretnétek bringázni, ugyanis egy-egy adott tájegységeknek megvan a külön-külön kis térképrengetegje....:) (a nagy bõség láttán azt sem tudod hova, mihez kapj!) Ezek a térképek mind hivatalos kijárt, kiépített, kitáblázott, úgynevezett Strecke-re vannak felosztva, szintadattal egyetemben. Én tavaly rendeltem 40 euróért egy olyan térkép csomagot, amiben közel 400 túra található megtalálható benne a családi túrák, amik rendszerint kis távon aszfaltos, néha kis dózeres utakon akár gyerekkel is teljesíthetõk, de vannak olyanok is, amiben garantáltan lef...od a bokád! :) Ha bármiben tudok még segíteni, nyugodtan zargass, mi már túl vagyunk közel 25 túrán és több mint 9500 szinten, mindezt úgy, hogy kellemes tempóban, a tájban gyönyörködve tettük meg õket. Mivel párom Bécsben él, egyenlõre a közeli tájegységekben kerekezünk, pl.: Wienerwald, Waldviertel, stb....
Addig is itt van egy kis kedvcsináló az egyik tájegységrõl: Mountainbiken | Urlaub im Waldviertel - Wo wir sind, ist oben.

Az általad keresett térkép elterjedt ugyan, de nem a legjobb, mi olyat használunk ami külön túrákat taglal, és az oldalai kivehetõek, így ha netán bajban lennél merre menj, elég csak azt kivenni a hátsó zsebbõl, mert méretre akkora mint egy hivatalos boríték.
És végül itt van pár kép, amiket az adott térképek segítségével tettünk meg, bár olyan jól ki van táblázva, hogy nemigen vettük elõ azokat. :)

http://picasaweb.goo...teneteKepekben#
" A Cube el van vetve! "

#20
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Milyen térképet érdemes venni ha Ausztriába akarunk tekerni, legfõképpen kijárt bicikliutakon, nem aszfalton. Van-e olyan térkép ami elég részletes, benne van a legtöbb bringás útvonal? Salzkammergut környéki kellene vagy akár egész Ausztriás is jó lenne. Ezt találtam, csak nem tudom mennyire lenne jó részletesség szempontjából. Elég az a 1:125 000?
"Ride today, heal tomorrow"