Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

MTB túra - Ausztria

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
124 hozzászólás a témában

#21
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Nem rohantak, csak tempósan haladtak a céljuk felé szerintem nagy különbség és egy csodás napon voltak túl.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#22
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Egy kicsit irigykedem :D Nagyon szuper lehetett az ido, mint most itthon kb. En sose ertettem minek ez a nagy rohanas, mindenki rohan sportban, eletben, munkaban, aztan megsincs soha semmire ido. Vicces volt olvasni a sztoriban megbujo apro nezeteltereseket :)

#23
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás
Itt az idõ... AlpenCross késõ õsszel / 1.nap | deviantmtb - egyszeregy A fõoldalon van a második nap leírása is.
Nekem erre 4 nap kéne - minimum ! :-)))
Marci

#24
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Én azon szerencsések között vagyok, akik májustól rendszeresen tekerhetnek Ausztriában, mivel párom kinn dolgozik azóta. Nagyon jó kis túrákat lehet tenni, és gyönyörû helyeken. Hála égnek a bringaszállítás-tárolás megoldott, így csak élvezni kell a túrák szépségeit!
" A Cube el van vetve! "

#25
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Egyutterzesem kifejezesekent elarulhatom , hogy nekem is elmaradt az osztrak tura juliusban (nem volt szallas) es makunk volt mert pont akkor volt ott 15 fok meg talan ho is esett a hegyekben. Szemet izlandi vulkan, meg tajgatuz :D:D:D A lenyeg hogy meg lehet talalni mindig a szorakozast, el lehet menni pl uszni :) Ja bringas forum? Akkor vizibicajozni. Fel a fejjel lesz ez meg rosszabb is.

#26
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

továbbra sem értem :D Az átszállós variáció is megvan 8órán belül, pont ezt írom.

Beleszámoltad a lakás-pályaudvar pályaudvar-lakás 1+1.5 órát is a 8-ba? ;)
(ahogy magunkat ismerem, ha nem a 6-ossal megyünk, akkor este azt a 18:50-est már nem érjük el, ezért kezdtem keresgélni egyéb lehetõségeket - úgy fest, vagy ez vagy semmi... :( Railjet elõtti idõkben még volt lehetõség bármelyik vonaton bringát vinni - bár ahogy elnézem, ez az újabb bécsi kirándulás elnapolva jövõre vagy mindörökre - állítólag jön a tél, az õsz kimarad a naptárból)

#27
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
továbbra sem értem :D Az átszállós variáció is megvan 8órán belül, pont ezt írom.

akkor menjetek 7:21kor az talán nem olyan kora neki. Egyszer kell átszállni Gyõrben. Az átszállásra van majdnem fél órátok, nem is kell kapkodni. Odaértek 11:21re és ott az egész délután, hogy bóklásszatok Bécsben.
Vagy beszéld rá a 6órásra, és mondd meg neki hogy a vonaton is tud aludni. :P

#28
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

az, hogy jön ki? :)

18:50kor van vissza az utolsó vonat.

Ha nem ezzel számolok és a 6-kor induló párjával, hanem az átszállós variációkkal. Akkor ugyanis a 18:50-est esélyes, hogy nem érem el. :)
Merthogy épp azon kesergek, hogy a 6-os indulás nekem rendben lenne, de a páromat két lóval sem tudnám addigra kivonszolni az ágyból. :)

#29
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
az, hogy jön ki? :)

18:50kor van vissza az utolsó vonat. 3 és fél óra alatt van itthon.
odafele meg
indul 6kor, 9re érsz oda
7:21kor is indul egy a délibõl, evvel 4óra az út
9:21kor szintén a délibõl, ez fél kettõre ér oda

akárhogy számolom ez mind 8 órán belül van odavissza.

ja és ha jól tudom akkor wien südbahnhof építés alatt van és nem állnak meg a vonatok.

#30
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Hajó ügyben itt tájékozódhatsz: Mahart Passnave - kirndulhajk foldal


Köszi, ezt nem ismertem. (bár van sejtésem a várható sebességrõl ;) - a szárnyashajó meg túl drága :( )


MV-START :: ELVIRA - belfldi vasti utastjkoztats
Budapest- Bécs kerékpárszállítással
nekem csomó találat ad ki gyõri átszállással.

amúgy kint is szeretnek akadékoskodni a kallerok. elõre kell kerékpárjegyet foglalni, különben nem engednek fel a vonatra!


Köszi. Hangsúly az egynapos kiránduláson van és a rengeteg találatból a többi min. két átszállást és jóval hosszabb utat jelent (gyakorlatilag a 8 órás oda-vissza utat 11-12 órára növeli)

#31
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
MV-START :: ELVIRA - belfldi vasti utastjkoztats
Budapest- Bécs kerékpárszállítással
nekem csomó találat ad ki gyõri átszállással.

amúgy kint is szeretnek akadékoskodni a kallerok. elõre kell kerékpárjegyet foglalni, különben nem engednek fel a vonatra!

#32
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Hajó ügyben itt tájékozódhatsz: Mahart Passnave - kirndulhajk foldal


#33
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
Ha szeretnék kimenni egyetlen napra Bécsbe úgy, hogy a bringámat is viszem és kizárólag tömegközlekedési eszközök állnak rendelkezésemre, akkor csak a hajnali 6-kor induló vonaton tudok menni és a hét óra tájban indulóval tudok este hazajönni? Más lehetõség nincs? (Busz, hajó, helikopter vonatáron, ilyesmi...)
Nekem nem okozna gondot ez a hatórás sem, de a páromat rávenni, hogy félötkor kiugorjon az ágyból és tempósan eltekerjen a Keletibe... no comment... ;)

#34
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
balesetbiztositast hol erdemes kotni? eus kartyam van.

#35
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ez nem is tunik rossznak :) "csak" 1200m szint. elso napra jo lenne.
Route: Hallstatt-Altausee-BadIschl-Hallstatt | Bikemap.net

#36
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

koszi a tanacsokat! azaz ewige wand, az az, amikor szikla mellett tekernek, a masik fele meg a vilag vege? :)
johet a maraton... garmin? benne van a wand is?


Jaja, az az Ewige-Wand. Az 54 km. végén benne van. Mi a Garmin vezetésével mentünk vissza a végérõl felfele.

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#37
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
koszi neked is :) mindenkepp szeretnenk egy olyan turat, ami a hallstatti to korul visz, ha mar olyan szep.

#38
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás
Én is beszállok pár úttal. :) Bad Goisern-i bázisról mi idén erre túráztunk bicajjal:
Route: @AT: Gosau - Bad Goisern, 2010-07-16 | Bikemap.net
Route: @AT: Gosau túra, 2010-07-19 | Bikemap.net
Route: @AT: Gosau kör, 2010-07-21 | Bikemap.net

Ez volt a Trophy 54 km-es távja: Route: @AT: Salzkammergut-Trophy, 54km, D, 2010-07-17 | Bikemap.net
...ez pedig egy autóval utazós, majd bicajozós és vissza autóval a szállásra: Route: @AT: Attersee - Mondsee runde, 2010-07-23 | Bikemap.net

_____________________________________________
AM rlz


#39
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Most amikor a Trophy-n voltunk, viszonylag gyorsan esett a hõmérséklet, amikor a maraton végén leszakadt az esõ :) Esõkabát nem árt valóban, az mindig jól jöhet, meg naptej!! Az nagyon fontos még!
Az Untere Markstrasse-n ha mész észak felé és átmész a fõtéren, akkor balra lesz egy kerékpár és túra bolt. Ott vettünk ilyen jóféle bringás térképet 12€-ért, amiben vannak túrák is mindenféle nehézségben. Ha esetleg nagyon unnátok magatokat, akkor még jól jöhet :) Ewige Wand-ra mindenképp bumlizzatok fel, ott igazán szép a látvány :) Meg ha kell az 50-es maraton Track-je, szólj és átpasszolom!


koszi a tanacsokat! azaz ewige wand, az az, amikor szikla mellett tekernek, a masik fele meg a vilag vege? :)
johet a maraton... garmin? benne van a wand is?

#40
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

hetvegen indulunk salzkammergut kornyekere, fel napos csillagturakat fogunk csinalni a szallas kornyeken (bad goisern). milyen ruhazatot vigyek magammal pluszban a turara? en vmi esocuccot gondoltam (gatya+kabat), es mongy egy polarpulcsit.

milyen gyorsan valtozik ott az ido? eso eseten nagyon leesik a homerseklet?


Most amikor a Trophy-n voltunk, viszonylag gyorsan esett a hõmérséklet, amikor a maraton végén leszakadt az esõ :) Esõkabát nem árt valóban, az mindig jól jöhet, meg naptej!! Az nagyon fontos még!
Az Untere Markstrasse-n ha mész észak felé és átmész a fõtéren, akkor balra lesz egy kerékpár és túra bolt. Ott vettünk ilyen jóféle bringás térképet 12€-ért, amiben vannak túrák is mindenféle nehézségben. Ha esetleg nagyon unnátok magatokat, akkor még jól jöhet :) Ewige Wand-ra mindenképp bumlizzatok fel, ott igazán szép a látvány :) Meg ha kell az 50-es maraton Track-je, szólj és átpasszolom!

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"