Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

MTB túra - Ausztria

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
124 hozzászólás a témában

#101
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Nem rossz, megneztem a Google Earth-ben vannak arra is szep magas hegyecskek. Gratula.

Mi vegul kijutottunk vonattal , 5 napig voltunk kinn es kis korturat csinaltunk ~ 150km es 4500m szint

St. Wolfgang tonal volt a kiindulasi es a celpont is. A kornyeken mentunk egy jo nagy kort vegen fel a Zwolferhorn-ra. A "nemi" esotol eltekintve nagyon jo volt, szep ez az Ausztria.

#102
issimus

issimus

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
Én most Murauba költöztem itt kezdtem el felfedezni a montis turautakat. Egy-két jó utatu már találtam is. Akinek esetleg lenne kedve ide jönni bringázni szivesen segítek turautvonal tervezésbe akár együtt tekerés is lehetne a dolgoból. Murau körnéykéntis van egy-két jobb túra és nincs messze Lungai, ott is nagyon tuti túrák vannak. Akár még olcsó szállást is segítek találni.

#103
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Hello van itt még élet?
Nemsokára terveznénk túrát auszriába és segítséget kérnék azoktól akik már jártak arrafelé.

Téma : MTB túra.
A cél: valamilyen közepes-nehéz hegyvidék bejárása lehetõleg ne megfagyással a bringán, de minél magasabb hegyeket beleértve. Technikas osvenyeken, nem megvetve a DH-s szakaszokat.
Nem lenne rossz útbaejteni valami strandot is.
Hossz: kb 4 nap de koltsegektol fuggoen elterhetunk tole.
Utazas: valoszinu vonattal.


Tampontnak ezt az oldalt neztuk:
http://www.ungarn-re..._um=&id_um=1780

Van valakinek otlete mit erdemes megnezni, hova lenne jo menni? Melyek a legjobb reszek
Mondjuk ezeken a regiokon belul (Vagy masokon):
South Austria
The Dachstein
Salzburg

Vagy keressunk inkabb valami bikeparkot?
Koszi elore is

#104
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Én holnap reggel megyek a RAX-ra bringázni, négy napra. A webkamerák szerint tsz.500 méteren 17 foknál, 1500-on 5 fok van. :-( Szóval magasabbra is mész tényleg nem árt készülni melegebb cuccal. Igen kellemetlen 1000 m szintet lejtõzni miközben ráfagysz a gépre. Egyébként meg a szokásos ruházat.



hali!

Milyen ruhát kell vinni ha Ausztriában szeretnék túrázni?
Ischgl-be szeretnék menni.
volt már valaki ott?



#105
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

hali!

Milyen ruhát kell vinni ha Ausztriában szeretnék túrázni?
Ischgl-be szeretnék menni.
volt már valaki ott?


Én a pirosat ajánlom, persze a halvány barack sem rossz ;)
Semmi különös nem kell, standard bringáscucc, de reggel, meg egy-két völgyben elkellhet a warmer karra-lábra, és ha az elõrejelzésben az esõ esélye is felmerül, akkor valami könnyû minimáldizájn esõkabi. De amúgy nyáron már ott is jó a klíma. Én csak egy éjszakát voltam ott, Transalpot kísértem sajtósként, tehát erõs túlzás lenne azt állítani, hogy ismerem. De a falut háromezresek övezik, szóval szint az van, akármerre indulsz. A verseny akkor egy 2800-as hágó felé indult (a kabinos felvonó is arra tart, csak nem megy fel végig) aminek a túloldala már Svájc.
Ausztria, Kenguruk földje!

#106
Y72

Y72

    vendég

  • fórumtag
  • 99 hozzászólás
hali!

Milyen ruhát kell vinni ha Ausztriában szeretnék túrázni?
Ischgl-be szeretnék menni.
volt már valaki ott?

#107
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Jellemzõen túra jellegüek, de azért meg fogsz izzadni egy párszor, ha kimész.
Szint van rendesen, de az egy nyomtávos eresszd el a hajamat tipusú ösvényeket nem itt találod, inkább dózer és erdei utak, amik lélegzet elállító helyekre visznek el. Itthol ilyet nem látsz! A térkép 10 euro körül van.


Sziasztok!

Volt arról szó, hogy a raxon sok jelölt mtb út van, és ezek viszonylag könnyûek. Vannak technikásabbak is (7 teljes napra való), vagy csak abszolut túra (kikapcsolódás) jellegûek? (mert feleslegesen nem szeretnék térképet venni)
Köszi!



#108
sutam

sutam

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Sziasztok!

Volt arról szó, hogy a raxon sok jelölt mtb út van, és ezek viszonylag könnyûek. Vannak technikásabbak is (7 teljes napra való), vagy csak abszolut túra (kikapcsolódás) jellegûek? (mert feleslegesen nem szeretnék térképet venni)
Köszi!

#109
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
jönni jöhet esõ napközben is, de éjjel talán nagyobb a valószinûsége... szerintem, bár ki tudja... :o
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#110
palij

palij

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás

húú köszönöm, akkor nem csomagolunk semmi nejlon szerû cuccot... :)


esõ napközben is lehet, és ha nincs semmi beálló, jól jöhet a nejlon
ha másra nem, a táskákat letakarni
sok helyet nem foglal
"If you think it's easy doin' one night stands
Try playin' in a rock roll band
It's a long way to the top if you wanna rock 'n' roll" AC/DC

#111
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
húú köszönöm, akkor nem csomagolunk semmi nejlon szerû cuccot... :)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#112
palij

palij

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás

Sziasztok!
nem pont mtb túra, de ausztria.
tervezünk egy duna menti túrát Passautól hazáig végig bicóval, kempingekben aludnánk, és olyan kérdésem lenne, hogy az osztrák kempingekben van-e valamilyen bicótároló, vagy valami, mert gondolom az borítékolható, hogy éjjelente esni fog az esõ, és a bicókat gondolom kellene védeni az esõtõl...
bevallom életemben nem aludtam még kempingben, sem ausztriában, sem magyarországon.... :o
elõre is köszönöm a válaszokat! :)


a Duna-menti kerékpárút eléggé közkedvelt, nyáron kifejezetten zsúfolt tud lenni
a szálláshelyek többsége "kerékpárbarát", ez sokmindent jelent, de zárt és fedett kerékpártároló lehetõséget biztos
"If you think it's easy doin' one night stands
Try playin' in a rock roll band
It's a long way to the top if you wanna rock 'n' roll" AC/DC

#113
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
van scannered(?)???
ha igen, elküldöd? :o
vagy oda adod Hotmaatnak, ha találkoztok... :o
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#114
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Nem olyan rég a Salzkammergut - trophy oldalán rendeltem egy prospektust, mindenkinek ajánlom, szállástipusok, árak, térkép, nagyon jó!
" A Cube el van vetve! "

#115
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
Sziasztok!
nem pont mtb túra, de ausztria.
tervezünk egy duna menti túrát Passautól hazáig végig bicóval, kempingekben aludnánk, és olyan kérdésem lenne, hogy az osztrák kempingekben van-e valamilyen bicótároló, vagy valami, mert gondolom az borítékolható, hogy éjjelente esni fog az esõ, és a bicókat gondolom kellene védeni az esõtõl...
bevallom életemben nem aludtam még kempingben, sem ausztriában, sem magyarországon.... :o
elõre is köszönöm a válaszokat! :)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#116
Nagy Tibor

Nagy Tibor

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Sziasztok,

csillagtúráznánk, körutak érdekelnének. Voltunk már idén egyszer a Raxon, de kisebb csalódás volt, ugyanis a térképen az nincs jelölve, hogy kerékpárral járható-e az út vagy sem? Így megtörtént, hogy túra felében toltuk a biciklit....
Elõre is köszi,
Kriszti


Én már többször voltam a RAX környékén montizni, (mivel hegyet mászni is ide járunk) a környéken igen sok jelölt montenbájk út van, amirõl térképet is lehet kapni, az ára sem veszéslyes. Nem keverendõ a normál túrista térképpel, amirõl ránézésre nem igen lehet megállapítani melyik út bringázható és melyik nem, ebbõl eleinte nekem is voltak mellé menéseim. Ezek a "mountainbike strecke" néven jelölt utak nagyon jól ki vannak jelölve
, de nem extrémkedésre valók, nyugodtam ajánlom kezdõknek is, laza túrák, gyönyörû tájakon, a térképen minden fel van tüntetve, az adott szakasz hossza, milyen felületü az út ( aszfalt. dózer stb) nehézségi fok, szint. Szóval hajrá, aki teheti ne hagyja ki, itthol ilyesmit nem látni!!!!

#117
info@sportaktiv.hu

info@sportaktiv.hu

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Kriszti, ha még olvasod!

Ausztriában komoly hagyománya van a kerékpározásnak, jópár éve nyitottak már a mountainbike felé is, viszont a körülmények kicsit mások, mint idehaza! Nem csak a természeti környezetre gondolok, hanem a hozzáállásra is: szeretik ugyan, ha a kerékpáros turisták nyáron is hoznak bevételt az országnak (szállás, étkezés, tankolás, térképek), de a tulajdonukat még jobban kedvelik a sógorok. Mivel a hegyen is nagyon sok a magántulajdonban lévõ út, ezért a kerékpárral járható részeket kitáblázták, de az egyéb helyeken nem nézik túl jó szemmel, ha az ember arra téved két keréken. (Egy kis olvasmány: http://www.bringaban...5szabalyok.html)

Térképekbõl viszont jól ellátottak, általában az idegenforgalmi irodákban lehet kapni (venni) a környékrõl jó minõségû, sok hasznos információval rendelkezõ térképeket (távolság, szint, látnivalók) kimondottan kerékpárosok, mtb-sek részére is.

Az Alpok talán legnagyobb kerékpáros ismerõje Ulrich Stanciu, a német bike magazin kiadója, könyvei és térképei a Delius Klasing kiadónál jelennek meg, legismertebb a Traumtouren Transalp, amihez CD-ROM is jár. Német nyelvû, itthon én még nem láttam, de neten rendelhetõ.

Sportaktív
www.sportaktiv.hu

#118
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Oké! Jó nyaralást, és ha visszajöttél, ne felejts el egy kis élménybeszámolót tartani, mert engem is érdekel az a környék.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#119
kriszti

kriszti

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Köszi mindenkinek a hozzászólást!!! + a térképeket is nagyon-nagyon! A Kompass térképeket mi is kinéztük, csak persze itthon nem nagyon lehet kapni, legalábbis azt amelyik kellett volna. Na de majd ott:)
Keresgélés közben most találtunk 2 elég jó linket, amit megosztok veletek, hátha :

www.bike-circus.at
Igaz nem a Wörti tó, de a szinte mindent le lehet tölteni mi szem szájnak ingere. Körtúra leírás térképpel + magasságprofillal:)

+ még egy ami szintén jó :)
http://www.alpintour.../naturarena.css

Szóval még1x köszi, és majd jövök az élményekkel és tapasztalatokkal.

#120
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
Bejött valami angol szöveg (németül tanulok) ott rákattintottam a Get user Lenver burkolt linkre és bejöttek a képek... :)
Én köszönöm, h. láthatom õket így is:)
Edit! A "View full size" szvakat nem találtam (bizti, csak figyelmetlen voltam), de a képre kattintva megvannak a nagyobb képek! :)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)