Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

On-one

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
104 hozzászólás a témában

#81
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Ha el is fér a 650B-s kerék, elõl nem kell leszabályozni a villa mozgását? Másrészt majdnem 2centivel emeli a középcsapágyház magasságot a nagy kerék. Vagy kiskerékhez van túl alacsonyan a közepe, vagy közepeshez lesz túl magasan.

Még valami: Szerintem mindkét gumi "rossz" irányban van feltéve, de legalábbis az elsõ, ha a hátsónál nem a max. mászóképességre fókuszáltál, hanem arra hogy jól guruljon és jól fékezhetõ legyen.

#82
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Ha már "agár", akkor íme! Beújítottam, fully-csömöröm lett. Ez van...
Cuccok nagy része a One-Forty-ról jött, kormány, stucni és nyeregcsõ akciósan vett vagy apróból jött, illetve "lepotyogott" alkatrész, középcsapágy BB92-es PressFit, elsõ váltó új direct mount SLX (ami meglepett, hogy mindössze 125g). A nagy újdonság a villa, ami egy Syntace X-15-tel szerelt átütõs X-Fusion Velvet RL. Ja, és 650B kompatibilis, ahogy a váz is... ;-) Tömege az 1734g-os villával (ez tengellyel együtt mérve) és a 2 db, darabja ~745-750g-os UST-s külsõvel is csak hajszálra megy 11 kg fölé, természetesen pedállal és kulacstartókkal mérve - már akinek ez fontos.
Vázról és egyebekrõl bõvebben majd késõbb, de annyit elmondhatok, eléggé tetszik! :-) Egyelõre jöjjön pár fotó:
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép

#83
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
nekem az új vázam az eddigi 585 (20") felsõcsõ helyett 575-el (18") van szerelve, szerintem jobban irányítható, és hosszabb stucnival ugyanolyan kényelmes

176 cm magas vagyok

#84
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

nézd meg a konákat (idei, tavalyi) 18-as 610mm


Nekem rengeteg, mindegy, hogy hány bringán alkalmazzák. 58-59 centi fölötti nekem bõven túl nagy, így meg a 174 centimhez sok esetben S-es váz kellene. Nem furcsa ez? A százhatvan centis emberek mit csináljanak? No mindegy, nem akarok erre sok szót vesztegetni, csak nekem fura volt.

#85
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Szép. Elég furcsa geometriával rendelkeznek ezek a gépek, 18 colos Whippet és 456 is bõ hatvan centis felsõcsõhosszal készülnek, nem sok ez akárhogy is nézem?


nézd meg a konákat (idei, tavalyi) 18-as 610mm
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#86
lukiboy

lukiboy

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Szia!

Nem, részben pont ezért is esett a választás az On-One-ra. Az M-es Giant Trance nekem kicsit kicsi volt, ez a 18"-os Whippet pont jó hosszúságú, kifejezetten jó volt vele mászni.

Igen, a honlapon hírdetett 1300g-hoz képest kicsit több volt a súlya a Whippetnek az én mérlegemen de így is megfelel. :)

Szép. Elég furcsa geometriával rendelkeznek ezek a gépek, 18 colos Whippet és 456 is bõ hatvan centis felsõcsõhosszal készülnek, nem sok ez akárhogy is nézem?


I'll Be 6 If U'll Be 9!
http://picasaweb.google.com/lukiboy

#87
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nem, azért kell L-es vázzal mennem, mert a legtöbb gyártó az M-eshez 60 centi alatti felsõcsövet gyárt.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#88
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Sziasztok! Nemrég megérkezett Angliából az új carbon vázam, egy On One Whippet + rendeltem tõlük egy Reba-t is. A Giant Trance 3-ról szereltem át rá mindent. Próbaút megvolt, elképesztõen jó, könnyû, szép, nem kopog, nem hajlik... :)

Képek: https://picasaweb.go...y/OnOneWhippet#

Happy riding, ahogy õk mondják! :)


Szép. Elég furcsa geometriával rendelkeznek ezek a gépek, 18 colos Whippet és 456 is bõ hatvan centis felsõcsõhosszal készülnek, nem sok ez akárhogy is nézem?

#89
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Gyönyörû darab!
Váz súlya kicsit meglepõ, papucsokkal 1500g felett. Kevesebbre számítottam volna - mindegy, nem ez a lényeg! ;-) Sok-sok ezernyi problémamentes km-t vele!

#90
lukiboy

lukiboy

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Sziasztok! Nemrég megérkezett Angliából az új carbon vázam, egy On One Whippet + rendeltem tõlük egy Reba-t is. A Giant Trance 3-ról szereltem át rá mindent. Próbaút megvolt, elképesztõen jó, könnyû, szép, nem kopog, nem hajlik... :)

Képek: https://picasaweb.go...y/OnOneWhippet#

Happy riding, ahogy õk mondják! :)
I'll Be 6 If U'll Be 9!
http://picasaweb.google.com/lukiboy

#91
iViktor

iViktor

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Hellosztok, én egy on one gimp-et szeretnék venni, de nem tom hol lehet M.o-n kapni ilyet? Vagy nem is lehet egyáltalán? Csak külföldrõl lehet rendelni?

#92
zaqrack

zaqrack

    vendég

  • fórumtag
  • 226 hozzászólás
rendel valaki slot dropout gépet/vázat?

a komplett gép 499 fontért karbon villával egész jól hangzik, de ha vennék egyet ugrana a nyaralás és megölne az asszony -így most kimarad :(
http://www.on-one.co...view&ANN_id=416

#93
cimarcimar

cimarcimar

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
Ne is mond! Éppen most szopolok ezzel mert ha a lánkereket belülre (középre) teszem az sok ha meg kívülre akkor azér! Vrráááhhh! Pillanatnyilag a félláncszemes láncom belsõ fele surlódik a lánckerekem belsõ feléhez... Mûködik de idegesít mint az állat!

#94
solyom

solyom

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
koszi, az alatetezes mukodik, sot igy ki is lehet valtani a rockringet, de azert az gáz, hogy egy gyari bicajon barkacsolni kell.
az pedig meg gázabb, hogy a lancvonallal is baj van. a lanckerek csak a lanc 'szélébe' kap bele, igy neha eleg zajos... szoval, ha itthon vettem volna, mar reg visszavittem volna...

nektek nem volt ilyen keseru tapasztalatok? mit lehet tenni a lancvonal javitasaert?

#95
cimarcimar

cimarcimar

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
Alátétezni lehetne a rockring felöl... vagy keskenyebb láncot feltenni. Ha hátul bmx racsni (Dicta stb.) van fönt és nem megy föl rá vékonyabb lánc akkor esetleg dx (mx30) racsnival lehet próbálkozni mert asszem az vékonyabb fogazású és ezért talán rámegy a váltós lánc is. Ráadásul nem drága és elég jó!

#96
solyom

solyom

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
sziasztok,

Truvativ Stylo 1.1 hajtomuvem van, es a lanc picit, de hallhatoan es bosszantoan hozzaer a takaro (vagy diszito? funkciot betolto) lemezhez. tapasztalat??? (egy orbitalis benazas miatt 2db On1 peldanyom is van, es mind a kettonel ez van...)

ugyanehhez lehet kapni (hol?) nagyobb (csak) lanckereket.

#97
(has)Pókember

(has)Pókember

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 486 hozzászólás
Pusztán érdekességképpen:
Pompino 51cm-es váz súlya: 2100g.
Planet-X full karbon cross villa: 610g vágatlanul.
Végülis tökmindegy, de ha már volt egy konyhai mérleg kéznél, gondoltam lemérjük :-)

#98
cimarcimar

cimarcimar

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
Nagy tiszt! Ez a hajtómû ez miez? Truva? A pace merevvilla az kábé mennyi forint és milyen hosszú (mármint magas)?

#99
SzabcsiPro

SzabcsiPro

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 317 hozzászólás
Jajj, kicsit megkestem a valasszal.. :)
Igen agyak is Hope-ok.
Nemsokara kap egy Pace merevvillat, egy szelesebb kormanyt, piros Hope nyeregcsovet, es egy Candy pedallt. Akkor lesz kesz! :)
Kétféle ember létezik: az egyik mindig megmondja,mit gondol, a másiknak vannak barátai.

http://soloszabi.blogspot.com

#100
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.448 hozzászólás
Hat ehhez csak gratulalni lehet, egyszeruen nagyszeru!!! GratFeltöltött képFeltöltött kép
floating hope, az agy is hope?
Sei, soku Si.