Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

On-one

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
104 hozzászólás a témában

#61
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás

arra nem jöttem még rá, miért van az alsócsõ annyira magasan kötve a fejcsõhöz?


Feltételezhetõen azért, hogy a villa váll ne verjen bele az alsócsõbe.

#62
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás


Az alábbi pár mondatban az elsõ benyomásaimat foglalom össze. Eddig szinte csak hóban mentem vele, de tegnap végre találtam jó pár ösvényt, amit utoljára 26-ossal jártam be és nem volt rajta sem jég, sem hó. Ez alkalmat adott arra, hogy össze tudjam vetni tapasztalataimat azzal, melyeket egy 26-os bicajjal szereztem ugyanitt, legutóbb jó másfél hónapja. Az idõ természetesen megszépíti az emlékeket, tartják. Ennek ellenére a friss élmények így is valamivel lágyabb, finomabb haladás megtapasztalását hozták ahhoz képest, melyek emlékeimben éltek.
A 29-es érzés nem volt ismeretlen számomra, nem az elsõ nagykerekû, amit megpróbálhattam. Szóval, csodát nem vártam tõle és nem is kaptam. Az acélváz a mai alumínium- és karbonvázak által uralt kínálathoz képest dögnehéz, jó 1 kilóval könnyebb aluvázat és 1.5-1.7 kg-mal könnyebb karbonvázakat kaphatunk a piacon. No de azokat nem is fogja a mágnes! :)
Geometriája számomra meglepõen jónak tûnik eddig, a 4 évvel ezelõtt vásárolt régi all-mountain össztelósomhoz hasonlít leginkább. Érdekesebb talán az, hogy nem csak paraméterei, de a viselkedése is. Egészen kényelmes a durva köves részeken, érzem benne, hogy van tartalék, jól tolerálja az apró hibákat (talán túl jól is) és többször néztem hátra s le, nincs-e defektem. A teleszkóp 100mm-es útja majdnem sok is, a negatív kamra nyomásával 90mm-re csökkentettem az utat, bõven elég. Jól manõverezhetõ, jól kanyarodik, de például ugratni, bunny hop-hoz nehéz és nehézkes, ahogy sok helyen hozták már ki ezt a tesztek: a 26-os jóval kezesebb ebben. Viszont, le- és felfelé nagyon meredek, technikás ösvényeken kínlódtam fel magam vele egészen könnyedén és mentem le tegnap egy olyan helyen, ahol eddig még nem mertem lemenni, az adott hellyel eddig csak szemezgettem, hogy "majd egyszer"... :)
Még nem tudom hová tenni, túl keveset mentem vele. Nem mondom, hogy mindenben tetszik, persze nem is rossz.

Végre egy normális leírás ! Nem csak a pozitív hanem a negatív dolgokat is megemlíti.
Marci

#63
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.864 hozzászólás
arra nem jöttem még rá, miért van az alsócsõ annyira magasan kötve a fejcsõhöz? illetve ,hogy vajh miért csak 105mm a fejcsõ mérete és miért minden méret esetében ekkora?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#64
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Nagyon keveset tudok menni mostanság, de azért csak-csak gyûlnek a km-ek. Tegnap készült fotók. Klikk a nagyobbért.

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Az alábbi pár mondatban az elsõ benyomásaimat foglalom össze. Eddig szinte csak hóban mentem vele, de tegnap végre találtam jó pár ösvényt, amit utoljára 26-ossal jártam be és nem volt rajta sem jég, sem hó. Ez alkalmat adott arra, hogy össze tudjam vetni tapasztalataimat azzal, melyeket egy 26-os bicajjal szereztem ugyanitt, legutóbb jó másfél hónapja. Az idõ természetesen megszépíti az emlékeket, tartják. Ennek ellenére a friss élmények így is valamivel lágyabb, finomabb haladás megtapasztalását hozták ahhoz képest, melyek emlékeimben éltek.
A 29-es érzés nem volt ismeretlen számomra, nem az elsõ nagykerekû, amit megpróbálhattam. Szóval, csodát nem vártam tõle és nem is kaptam. Az acélváz a mai alumínium- és karbonvázak által uralt kínálathoz képest dögnehéz, jó 1 kilóval könnyebb aluvázat és 1.5-1.7 kg-mal könnyebb karbonvázakat kaphatunk a piacon. No de azokat nem is fogja a mágnes! :)
Geometriája számomra meglepõen jónak tûnik eddig, a 4 évvel ezelõtt vásárolt régi all-mountain össztelósomhoz hasonlít leginkább. Érdekesebb talán az, hogy nem csak paraméterei, de a viselkedése is. Egészen kényelmes a durva köves részeken, érzem benne, hogy van tartalék, jól tolerálja az apró hibákat (talán túl jól is) és többször néztem hátra s le, nincs-e defektem. A teleszkóp 100mm-es útja majdnem sok is, a negatív kamra nyomásával 90mm-re csökkentettem az utat, bõven elég. Jól manõverezhetõ, jól kanyarodik, de például ugratni, bunny hop-hoz nehéz és nehézkes, ahogy sok helyen hozták már ki ezt a tesztek: a 26-os jóval kezesebb ebben. Viszont, le- és felfelé nagyon meredek, technikás ösvényeken kínlódtam fel magam vele egészen könnyedén és mentem le tegnap egy olyan helyen, ahol eddig még nem mertem lemenni, az adott hellyel eddig csak szemezgettem, hogy "majd egyszer"... :)
Még nem tudom hová tenni, túl keveset mentem vele. Nem mondom, hogy mindenben tetszik, persze nem is rossz.

#65
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

180-as a tárcsám


Nagyon kíváncsi vagyok az összképre; fotót, fotót! :)

#66
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

valamit biztosan rosszul csinálok, de nálam koppig elõre van tolva a tengely, így a féket (slx) csak 1-2mm-t kellett hátra húzni és teljesen jó helyen fog a 160-as tárcsán.


180-as a tárcsám

#67
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.864 hozzászólás
valamit biztosan rosszul csinálok, de nálam koppig elõre van tolva a tengely, így a féket (slx) csak 1-2mm-t kellett hátra húzni és teljesen jó helyen fog a 160-as tárcsán.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#68
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Igen, teljesen normális, üzemszerû :D az inbrednél mindenképpen...


Ezen pl. hátrébb már nem húzható a kerék, mert kijön a fékbõl, ami nem tolható hátrébb... " egyedi " gyártmány az összes :D


Pontosan,illetve a másik végletben a nagyobb tárcsához való állásban van az adapter,akkor is hátra kell húznom kicsit a tengelyt

#69
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Az normális hogy a csúszópapucsos vázba nem lehet teljesen betolni a tengelyt mert akkor beleér a tárcsa a féktestbe?


Igen, teljesen normális, üzemszerû :D az inbrednél mindenképpen...

http://www.deviantmt...g2_itemId=59939
Ezen pl. hátrébb már nem húzható a kerék, mert kijön a fékbõl, ami nem tolható hátrébb... " egyedi " gyártmány az összes :D

#70
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Normális esetben a fék is mozog a tengellyel, vagy külön hozzá állítható.

#71
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Az normális hogy a csúszópapucsos vázba nem lehet teljesen betolni a tengelyt mert akkor beleér a tárcsa a féktestbe?

#72
olahlali

olahlali

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Sziasztok!

Nézegetem az Inbred vázakat, egyre szimpatikusabbak, de felmerült bennem egy kérdés.
Nem lenne túl rugalmas a 100 kilómhoz, maraton felhasználásra?

Rendelnék hozzá egy merev villát télre betonozni.

Vélemények?

#73
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
A Whippet XC váz sajnos ismét az eredeti áron kapható, ~653 EUR. (~314 EUR volt hónapokig.)
On-One Carbon XC Whippet Un-Decaled Frame

#74
lukiboy

lukiboy

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Olyan van nekem. :D

ugy nez ki, mint az ebayes vazak :confused: sokat nezegettem oket, de sose mertem belevagni.

a weblapon levo feketefeher festes szep.


I'll Be 6 If U'll Be 9!
http://picasaweb.google.com/lukiboy

#75
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ugy nez ki, mint az ebayes vazak :confused: sokat nezegettem oket, de sose mertem belevagni.

a weblapon levo feketefeher festes szep.

#76
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Hianyozni fog a fully is vhol :) milyen vaz ez?


On-One Whippet.

#77
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Hianyozni fog a fully is vhol :) milyen vaz ez?

#78
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Elsõre milyen a "gagyi" villa?
Ezt tegnap kaptam meg egy sráctól akinek a speci hardrockjában volt egy 36-os fox ami ránézésre lehetett 160-180mm-es.
Nem reagáltam.


Hogy milyen? Az az érzésem, hogy kb. ugyanott készül, mint a Fox és úgy is viselkedik. Csak árban a harmada...
Megindulás nagyon finom, régi, jól mozgó SoloAir RS-ekre emlékeztet. A középsõ tartományon szépen, átlagosnál talán kicsit gyorsabban mozog át, az utolsó egyharmadban progresszív, kiszámítható. Syntace X-15 tengely egyszerû, mint a faék, de jé, mégis mûködik! :-)
Hosszú távú tapasztalataim nincsnek még, alig 45 km-t terepeztem vele.
Idáig szerintem ez egy régi jóféle Fox... Ennyit arról, mennyire "gagyi"... ;-)

#79
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Elsõre milyen a "gagyi" villa?
Ezt tegnap kaptam meg egy sráctól akinek a speci hardrockjában volt egy 36-os fox ami ránézésre lehetett 160-180mm-es.
Nem reagáltam.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#80
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
~1,2 cm-t emelne, nem vészes.
elsõ kerék van csak "rosszul", illetve sármenõ irányban. Téli setup, lusta vagyok visszafordítani és így is elég jól tapad.