Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hasznos holmik kerékpáros túrákra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
98 hozzászólás a témában

#41
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Az én 5.5 Mpixeles Trust készülékemmel nem nagyon lehet túrák alkalmával fényképezni, ugyanis szörnyû rossz minõségû képeket lehet vele készíteni.
Egy auto-fókuszos, tükörreflexes csoda kéne inkább. Ezen kézzel kell tekergetni a lencsét, hogy úgy fókuszálj. Az optikai zoom meg eszükbe sem jutott.

#42
velõ

velõ

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
rövid útra: pótbelsõ, foltkészlet, pumpa, 5ös imbusz, leszedõk, 1,5-2 liter pia háton, discman ami állandó. egésznaposhoz emellé még banán+csoki, fényképezõgép, telefon, pénz, térkép, idõtõl/napszaktól függõen lámpa és hosszúmez+lábmelegítõ
"you're born with a brain, then you can fucking use it instead of letting others use it for you..."
január 22 - Theogonia

#43
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Én nem használok csomagtartót, mert nem illeszkedik a közlekedési stílusomhoz...

Ez természetesen egyéni. Azt és bármelyik ellenkezõjét valószínüleg kölcsönösen nem értenénk meg miért is jó.
Itt végülis egy a lényeg, hogy mindenkinek önmagának jó legyen úgy.


..Ami viszont elidegeníthetetlen része a hátizsákomnak: egy pótbelsõ, egy marokszerszám, egy ragasztókészlet, patentszem, gumileszedõ, kicsi pumpa, fejlámpa, bicska. Ebbõl a szerszámok, a ragasztó meg a gumiszerszám egy régi zokniba van összefogva, ami egyrészt rongyként használható, másrészt zörgésmentesen tartja.

Mellesleg a müanyag gumileszedõvel _mindent_ le lehet szedni és fel is lehet rakni, csak megfelelõ technika kell hozzá.
--Trifo

Gumileszedõre már bõ két éve nem volt szükségem,
amióta defektvédõ szalagot használok a köpeny és a belsõ között.
Lassan majd azért kell mert elöregednek a gumik.

Ha még valaki nem találkozott ezzel a védõ szalaggal, így néz ki (a maradék amit le kellett vágni):

Feltöltött kép

Élébe nézve:
Feltöltött kép

Ettõl függetlenül azért mindíg van nálam gumileszedõ, több is!
Ezeket használom mert univerzálisan sok mindenre jó, nem törik, nem hajlik, nem hegyes (annyira)
és nem szúrja ki a gumit :

Feltöltött kép

#44
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
a tip-top leszedõi nekem is rendre meghajlanak hiába az elméletileg ésszerûbb kialakítás
viszont a széles zöld lapcsodák nem (asszem a cseke árulja õket)

#45
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Én nem használok csomagtartót, mert nem illeszkedik a közlekedési stílusomhoz: csomagtartóra pókozott cuccal macerás a bunny-hop a járdaszegélynél.

Ami viszont elidegeníthetetlen része a hátizsákomnak: egy pótbelsõ, egy marokszerszám, egy ragasztókészlet, patentszem, gumileszedõ, kicsi pumpa, fejlámpa, bicska. Ebbõl a szerszámok, a ragasztó meg a gumiszerszám egy régi zokniba van összefogva, ami egyrészt rongyként használható, másrészt zörgésmentesen tartja.

Mellesleg a müanyag gumileszedõvel _mindent_ le lehet szedni és fel is lehet rakni, csak megfelelõ technika kell hozzá.

czpetike: te meg inkább vigyél magaddal vizet, mert az melegen is víz. Ha bringázol, szokjál hozzá, hogy megiszod a meleget is. Vagy vegyél egy Camelbak ivószatyrot, mert a táskádban nem melegszik át annyira a lötyi, mint a kulacsban.

--Trifo

#46
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Meg, ha az ember nyaralni megy, és 100 km-nál többet tesz meg, akkor rendes kerós csomag(tartó), mert ilyen távolságok túrazsákkal rendszerint betesznek a deréknak, meg aztán biztonságosabb is, mint a hatalmas zsák egekben lévõ súlypontja.

#47
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás

azt igyad Te, dobogókõn...:)


Most mé'???
Te moit használsz? :D
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#48
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Én!ÉN!ÉN!
Be szeretnék szólni én is!:)
Izé kell még egy túrára!
Teszkó gazdaságos energiaital,hogy ne fingjál ki a 20kg csomag cipelésével 40km után! :D

Naja, fõleg háton..

Persze ha valaki gyakorolni akar akkor az asszonyt is nyakába veheti edzésképpen.
Azután a háticucc már meg se kottyan.:ysz:

#49
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

és Murphy itt aztán kib****ul mûködik. Pár napja egy rövid városi körre semmit nem vittem magammal - nem kilazult a hajtómû? 200 méterenként a lakáskulccsal (illeszkedik a 8-as imbuszba) húzogattam, míg végül egy szembejövõ bringásnál volt egy....

hehe a szerszámoszsák/ tavalyi budamaratonos tornazsák/ az speciál állandó, benne van a háti aljában, nem nagyon szoktam hozzányúlni..

és mindez a cucc ha lesz pénzem, még kiegészül egy 12x50 -es jófajta gukkeral is.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#50
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég

á, csak öreg vagyok és nem szeretem a +lepetéseket....../1 ébként eddigi pályafutásom során összvissz 3 defektem volt az is aszfalton/
nyilvánvalóan egy 30-35 kilcsis körre nem viszek ennyit


és Murphy itt aztán kib****ul mûködik. Pár napja egy rövid városi körre semmit nem vittem magammal - nem kilazult a hajtómû? 200 méterenként a lakáskulccsal (illeszkedik a 8-as imbuszba) húzogattam, míg végül egy szembejövõ bringásnál volt egy....

#51
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás

á, csak öreg vagyok és nem szeretem a +lepetéseket....../1 ébként eddigi pályafutásom során összvissz 3 defektem volt az is aszfalton/
nyilvánvalóan egy 30-35 kilcsis körre nem viszek ennyit


az biztos, mert ezzel egy 200km sugarú dinnyeföldet is túl lehetne élni :)
az örök igazság meg az ugye, hogy akkor fogsz defektet kapni, amikor semmit nem vittél magaddal...

#52
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

hú, sok rosszat átélhettél te már túra közben... :D

á, csak öreg vagyok és nem szeretem a +lepetéseket....../1 ébként eddigi pályafutásom során összvissz 3 defektem volt az is aszfalton/
nyilvánvalóan egy 30-35 kilcsis körre nem viszek ennyit
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#53
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás

2 pótbelsõ
ragasztókészlet
tartalékmez + buzigatya
3 liter inni


hú, sok rosszat átélhettél te már túra közben... :D

#54
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Én!ÉN!ÉN!
Be szeretnék szólni én is!:)
Izé kell még egy túrára!
Teszkó gazdaságos energiaital,hogy ne fingjál ki a 20kg csomag cipelésével 40km után! :D

azt igyad Te, dobogókõn...:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#55
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Én!ÉN!ÉN!
Be szeretnék szólni én is!:)
Izé kell még egy túrára!
Teszkó gazdaságos energiaital,hogy ne fingjál ki a 20kg csomag cipelésével 40km után! :D
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#56
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Balu: ha többet mozogna a vázad, nem tudnád feltenni a csomagtartót, mert beleérne a kerékbe.

Szerintem ez is tervezés és beállítás kérdése.

Amit a gyárban elkészítenek az profitorientált mérnökök az valamire jó.
Az viszont nagyon valószinü, hogy nekem teljes mértékben nem fog megfelelni.
így amin lehet módosítok az egyéni igények lehetõségek szerint.

A csomagtartót ki lehetne alakítani bármilyen vázhoz és kerékfelfüggesztéshez, rugózáshoz.
Rengeteg fémmunkára berendezkedett iparos van akinek
elmondod az elképzeléseket akor megépítenek bármit.

Gyárilag az enyém sem volt strapabíró, igaz már az elején láttam, hogy valószínüleg át kell majd építeni.

Egyébként érdekes ez a mm... stucni-megoldás. Szerintem a gyártó nem így értette azt, hogy "állítható szögû". :)

Megint csak azt tudom mondani, hogy (mérnök)ember tervez és a felhasználó végül eldönti hogyan használja.

A stucnit elõször fordítva próbáltam beszerelni, hogy elõre dõljön
de nagyon instabilnak éreztem úgy a bringát.
Aztán megfordítottam hátrafelé és kicsi lépésenként próbáltam hátra dönteni.
Végül a képen látott pozícióban éreztem a magaménak a helyzetét.
A mérnök azt tudja mit hogyan tervez én meg azt, hogyan használom.
Mindenkinek egyénileg a legjobb pozíciót lenne érdemes beállítani ami minden bizonnyal eltérõ lehet.

Sokan tabunak veszik ha valamit a szakmérnök megtervezett.
Szerintem ha valakiben van mûszaki érzék akkor némi módosítással "csodákra" képes.

Végülis minden holminál a cél a fontos, hogy minél jobban szolgálja az embert,
akiknek közel annyiféle az igénye ahányan vagyunk.

Kicsit talán off-ba csúsztam de a csomagok és a szállítás (mit hogyan) volt a kiindulás és
ez legalább annyira sokféle egyéni lehet mint a gyakorlati kivitelezés lehetõségei.

#57
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Igen a kaja probléma mindig fennáll. Fõleg, ha mellette még szomjas is vagyok. Innivaló azonban nem szoktam vinni, mert hiába rakom el hidegen, ha 10 perc múlva olyan, mint a húgy.

Az még mindíg jobb mint a semmi, csak a szaga ne legyen olyan, meg ne legyen poshadt meg ilyesmi.
Legfeljebb azt gondolod, hogy ízetlen teát iszol, de mégis folyadék.
Kaja: valami édesség mindíg legyen nálad.

Emlékszem, egyszer régen amikor éjszaka jöttem haza Siófokról és
Martonvásár-Tárnok környékén már minden kajám elfogyott.
A Gellért hegynél már teljesen eléheztem.

Rémlett, hogy a táskába kiborult valami cukorka még az út elején.
Éhezéstõl remegõ kézzel kerestem mindent félretúrva, mit találok. Aztán ráakadtam.
Kiszedtem kissé (az éhségtõl) már bizonytalan kézzel a táskapiszokból legalább 5 szem keménycukrot.
Nagyjából lesöpörtem a nem oda valót és igen mohón tömtem a számba.
Rövid pihenõ után éreztem ahogy vissza jön az erõm. Utána már nem volt gond hazáig.

Szóval a tanulság, hogy mindíg legyen nálad (legalább egy nyeregtáskában) valami
tömény és nem romlandó szénhidrát tartalmu kaja és legaláb egy 7 decis kulacs víz.
Nagyon szoar dolog dehidratálódni, amikor tapad a szád és nyelni nem tudsz már..

#58
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
marokszerszám
2 pótbelsõ
gumileszedõ
pumpa
ragasztókészlet
pilis térkép
tartalékmez + buzigatya /milyen jól jött most is, szarrá ázás után/
3 liter inni
2 szalámis vagy lekváros zsemle/ez meg hogy hiányzott/
valami madárkaja /müzliszelet/ végszükségre..
meg egy elvesztett, aztán megtalált azóta lejárt flepni
mobil
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#59
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég
  • marokszerszám
  • pumpa, pótbelsõ, fót, gumileszedõ
  • elsõsegélycsomag (tapasz, géz, Betadine)
  • pénz, mobil (benne természetesen a környék segélyhívó lehetõségei)
  • esõdzseki, pótzokni (mióta a Pilisben egy térdig érõ pocsolyába "léptem")
  • Scitech Protein Bar
  • szigszalag vagy gyorskötözõ, pótküllõ
A csomag a táv függvényében növekvõ sorrendet jelent.

#60
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Inkább úgy mondanám, hogy a megfelelõ nyomás beállítására. Nem életszerû, hogy egy teló leereszt. :) Ez nem csak a levegõs telók sajátja. Nekem elöl-hátul acél (illetve hát titán no) rugó van, de elõre kell 1+ bar körüli ráfújás a TPC-re, hátul meg a kamranyomásra kell figyelni. Alapvetõen ezt egyszer belövöd, és kész. Néhanap ellenõrizni szoktam, hogy annyi nyomás van-e benne, amennyi szükséges.

Ha gyengus a sima leszedõ, vegyél hosszú, fémet.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"