Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hasznos holmik kerékpáros túrákra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
98 hozzászólás a témában

#21
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Örülök, hogy rajtam kívül mások is így gondolják.
Az enyémrõl már lekopott a szöveg, nem tudom a márkáját. Ha nem nejlonszövet borítaná, megmaradna rajta. A tiéd milyen márka/típus?

#22
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
  • Nekem is ilyen középen szellõzõ nyergem van.
Azelõtt mindíg csuromvizes volt a nadrág a nyereg felöli oldalon és ez megúntam, vettem egy ilyen szellõset. Azóta elfelejtettem, hogy milyen azon a felén megizzadni. Persze (kánikulában hegynek felfele) ha egyébként is folyik mindenütt akkor ott is, de teljesen zárt nem szellõzõ nyergen még hûvös idõben is olyan mintha valaki 'bent ment volna ki'.
Szóval szerintem is középen szellõs nyerget érdemes magunkkal vinni a bringán.
  • egészségesebb
  • kényelmesebb


#23
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Akkor csajok, buzik nyugodtan vihetnek hozzá vibrátort is gazdagabbak vibráló nyerget.

Én a magam részirû a zselés, középen réssel ellátott nyerget szeretem, mert ezen nem a herémen és a segglyukamon ülök. (Cak ebbõl a célból újítottam két éve, késõbb hallottam más okot is).

Ti is használjatok ilyet. Fiúk különösen, mert a léghûtés fontos a nemi szerveteknek. Ezek az ülésen súrlódva, szabad levegõtõl elzárva károsodhatnak, mivel jócskán megnõ a hõmérsékletük. Ha kivágott nyergen utaztok, alulról a huzat elfújja a meleg levegõt, így hûti, és a vágásba bele tud ülni a zacsi. A puhább nyereg nem kényelmesebb, inkább jobban zsibbasztja a segget.

(NEM VICC!)

#24
Padloszonyeg

Padloszonyeg

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Guminõ vagy gumifiú mindenféle nyilásokkal elátva hogy jol lehessen benne pakolni

#25
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Hali
Azt tényleg nem lehet tudni honnan jönnek, egyben szinte biztos vagyok, hogy jóval messzebbrõl.

#26
kare666

kare666

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Hello,
a házaspár szemrevaló, bár egy szép kis nemzeti lobogó még jól mutatna rajtuk :-)

#27
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Itt van mégegy fotó a korábbi kis családról:

Feltöltött kép

Bringázáshoz nem árt valami könnyen zsebre vágható kis kamerát hordani.
Amivel járkálok az 5 Mpixeles 2 centi vastag, nem ugrik ki az optika és marokban elfér.
Szinte bármelyik pillanatban elõ lehet venni és ott a kép a kártyán. itt pl. messze voltam és rázoomoltam.
Ezek ellenfényes felvételek, látszik az árnyékból is, azért ilyenek.

#28
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Na ezek már igazán a hasznos holmik kategóriába sorolhatók.
Ilyen fényképeket nyugodtan rakhatsz még, ha akad. Bringázás közben én is szoktam néha fura dolgokat látni, olyankor mindig bánom, hogy az én gépem nem valami csúcs minõség és még azt sem vittem magammal. Szívesen lekapnék pár dolgot. Fõleg a kátyúkat, amikbe majdnem sikerült belehajtanom, és a figyelmességem megmentette a bringám épségét.

Egyébként a bringámon a múlt hónapban túladtam, most épül az új csodagép. Elég lassan haladok, mert a legnagyobb akciókat kihasználva webshopból rendeltem a felét, és nem sietnek a beszerzéssel. A kerekemet (Shimano WH-M565) például a rendelés másnapján átvehettem egy másik webshoptól 75100-ért vettem volna, ha nem innen rendelem 61900-ért.

Tényleg, ha már itt tartok, megkérdezlek titeket az internetes vásárlással kapcsolatos tapasztalataitokról (ha már vásároltatok így).

#29
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Na például edzõteremben egy helyben álló sporteszközt használva biztosan jó hatásfokozó egy jó ritmusos zene. Ott nem is kell fülest használni mert az az a hely ahol ez tényleg megmozgat, biztonságos és kellemessé teszi az edzést.

...mi is a fórum témája?? ..mielõtt elfelejtenénk...

"Hasznos holmik kerékpáros túrákra"
Múltkor láttam egy bringás házaspárt az Árpád hídnál. Világjárók lehettek.
Õk tényleg fel voltak szerelve.
a férfinak a bringa elsõ kerekén is lógott kétoldalt egy-egy nagyobb táska, valamint volt egy kormánytáska.
A hátsó kerék fölött gyerekûlésben vitte az ifjoncot és utánfutót húzott maga mögött.
Az asszonynak volt kormánytáska, csomagtartón hátul hatalmas kétoldalt
kerék mellett lógó nagy táska és õ is utánfutót húzott maga után.
Látszott, hogy nem a Janihegyre igyekeznek DH-zni. :)
Világjárók lehettek.

..na de most jutott eszembe, lefotóztam õket.
Mindjárt feltöltöm:
Feltöltött kép

Feltöltött kép

#30
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

...mellesleg erdõbe minek zenét vinni ?

..hiszen ott vannak a madarak és mindenféle kellemes természetes hangok kavalkádja.

OFF Igaz, láttam már jó nõt hegyen, friss levegõn dohányozni.
Biztosan nem bírta a jó levegõt, kicsit bele kellett mérgezni, hogy ne ártson neki ami tiszta.:(
Már megszokta a szmogot, a bûzös levegõt a városi környezetben és biztos hiányzott neki.

A zajszennyezés is kissé brutális amikor sokkal kellemesebb természetes hangok vehetnének körül.
Szerintem a zenének máshol lenne a helye..

#31
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Az én DJ fejhallgatóm, a Technics RP-F500 13000 Ft körül megvásárolható. Ebben nem kívánok forgalomban száguldani, legfeljebb az erdõben terepezni, ott legalább csend van és nem kell a kipufogógáztól fulladozni. Ha már itt tartunk, szerezzetek be egy gázállarcot is, ha városban téptek.

sajna lassan az erdõbe is kell gázálarc....legutóbb a múlt 7en pilistetõre menet élvezhettük a cm-esek fincsi 2ütemû kipufogó illatát....

mellesleg erdõbe minek zenét vinni ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#32
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Az én DJ fejhallgatóm, a Technics RP-F500 13000 Ft körül megvásárolható. Ebben nem kívánok forgalomban száguldani, legfeljebb az erdõben terepezni, ott legalább csend van és nem kell a kipufogógáztól fulladozni. Ha már itt tartunk, szerezzetek be egy gázállarcot is, ha városban téptek.

#33
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

DJ fejhallgatóbal akarsz beringázni?

Ezen én is csodálkozom. Próbáltam egyszer, nagyon kellemetlenül süketté tesz.

Tekerés közben legfeljebb maximálisan forgalommentes részeken
tudom elképzelni a közlekedés zajainak részleges elfedését.

Forgalomban ha nem hallasz az olyan mintha kevesebbet látnál.
A közeledõ jármû hangjára már távolról felfigyelsz, megnézed mi jön.
Az nagyjából lemérhetõ, hogy félre kell-e húzodnod, esetleg kikerül a trabi netát a pótos kamion.
...esetleg a "Clio" amit éppen vág a szalagkorlát ..mert kisodródott.

Amit hallasz annak megfelelõen tudsz az úton helyezkedni.
Viszont fejhallgatóban üvöltõ jó dögös tekerõs zenétõl félig vakon és teljes 'süketen' (bocsánat a kifejezésért)
a gk. pilóta józanságán (v. éberségén) múlik, hogy kikerül vagy sem.
Olyankor csak az utólsó pillanatban van esélyed megijedni, amikor a menetszél megránt.
Szerintem ez nagyon veszélyes dolog.


Balu: a gumileszedõt én is viszonylag ritkán használom, és ha mégis, akkor is általában mások gumijainak a szerelésére.

Ez nagyon tiszteletre méltó dolog. Szoktam én is segíteni ha szükség van rá.


..Ellenben ismételném magam: a müanyag leszedõk, ha hajlanak is, akkor is le lehet velük szedni akármilyen gumit akármilyen felnirõl, csak a megfelelõ mozdulat kell hozzá. Tapasztalatból mondom.
--Trifo

Ez természetesen így van ha mondod és tapasztaltad, viszont több egymást kiváltani képes módszer is létezik egyazon feladat megoldására. Gondolatébresztõnek tettem fel a két szerszámról készült fotót , hogy a legegyszerûbb kéznél levõ szerszám mennyi egyébre is használható mint az eredeti céljából adódna.
Az egyiknek a vége meg tényleg erre lett kialakítva.
Igaz, egy olyan mûanyag holminak nem lehet számottevõ súlya,
ha valaki olyant visz magával..

#34
_rihi_

_rihi_

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás

Egyébkgyént meg otthonra nyugodtan befektethettek egy DJ fejhallgatóba, mert akármennyire nem hallható a frekvenciatartomány, sokkal jobban szól ezeknél a fülbe dugós trágyadomboknál.


Már ne is haragudj, de otthonra minek fülhallgató?
Azért hallod szebben, mert a DJ fejhallgatók azok zártak!
Sokkal jobban kiadja a mély hangokat...
Teknik ülhallgató 100 ezerért otthonra? majd ha Forma1-es operátornak készülök...
Az Akadályok Azért Születtek Hogy Legyõzzék Õket!
__________________HoNLaPoM______________________

Gyõzni Tudás: Mást Tenni Mint Amit A Legyõzöttek!

#35
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.338 hozzászólás
Nagy fejhallgatóban ne bringázál, mert sokkal kevesebbet fogsz hallani a külvilágból mint fülbedugóssal. Még egy trabit sem hallanál meg a hátad mögött.

#36
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Ha száguldozok, akkor nem viszem. Egyébként nem izzadnád zárlatosra, mert a szivacs távol tartja a fejedtõl. Jól esne hallgatózni kerékpározás közben, megadja a tekerés ritmusát.

Egyébkgyént meg otthonra nyugodtan befektethettek egy DJ fejhallgatóba, mert akármennyire nem hallható a frekvenciatartomány, sokkal jobban szól ezeknél a fülbe dugós trágyadomboknál. A Technics-et tudom ajánlani a legerõsebben, legalább 7-28000 Hz-es legyen.

#37
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
DJ fejhallgatóbal akarsz beringázni? Vagy csak lassan csorogni városszerte?

Mondjuk az én testem eleve alkalmatlan a fülessel bringázásra, mert bármit zárlatosra izzadok.

Balu: a gumileszedõt én is viszonylag ritkán használom, és ha mégis, akkor is általában mások gumijainak a szerelésére. Ellenben ismételném magam: a müanyag leszedõk, ha hajlanak is, akkor is le lehet velük szedni akármilyen gumit akármilyen felnirõl, csak a megfelelõ mozdulat kell hozzá. Tapasztalatból mondom.

--Trifo

#38
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
DJ fejhallgatóval akarom használni, csak azért. A kis fülbedugós szar elbassza a fülemet, és a minõsége is trágya.

#39
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Hopp..:cegly: :wow: ...miket álmodtál...:rofl:

#40
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Tudtok olyan hordozható mp3 lejátszót, amelyen található 3.5 jack kimenet, és a frekvencia-tartománya eléri az 5-30000 Hz-et?