Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hasznos holmik kerékpáros túrákra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
98 hozzászólás a témában

#81
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Én semmilyen elsõsegélyre nem szorulok, ugyanis 2 éve bringázok folyamatosan és egyszer se pakoltam. Ez elég jó eredmény. A kerékpáromra is úgy vigyáztam, mintha fél millióba kerülne, pedig csak 20 rongyért vettem. Már túladtam rajta, most egy szuper verdát építgetek attól függõen, mikor érek rá és mikor van nálam készpénz.

#82
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.338 hozzászólás
Jah elõfordul az ilyen:) Nekem az fájt amikor a szülész nõgyógyász vidéken a könyökömet varrta. Roncsolásos volt a seb úgyhogy kivagdosott pár dekát a húsomból és a két szélét varrta össze. Elvileg volt érzéstelenítõ...

Én mostanában ilyen defektsprével mászkálok amúgy. Még nem próbáltam, de könnyebb mint a pumpa+ belsõ:)

#83
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
jah, egyszer tavaly a kutyaszaros olajos mocskos pedálszögem tövig belállt a lábamba, na ott mentünk, és úgy kipucolta h. majdnem beszartam, aztán inekkció meg minden, és még most is ott a helye. nagon látszik, pedig több mint egy éve volt..

#84
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.338 hozzászólás
Az esések elég elenyészõ részénél lép fel vérmérgezés. Én nem szoktam semmivel gyógyítani magam, max fertõtlenítés otthon. Persze, az jó dolog ha van nálad elõsegélykészlet. Ha megdagag csúnyán vagy nagyon vörös lesz vagy elkezd mászkálni a piros csík akkor már orvoshoz kell fordulni. Fateromnak fiatal korában roszdás szög miatt majdnem levágták a lábát. Mondjuk õ halogatta vagy 1-2 hétig, míg akkora lett hogy már járni nem bírt vele.
Amúgy ha elmész egy kis karcolással dokihoz, számíts rá hogy seggenszúr:) Õk már csak ilyenek. Rajtuk a felelõsség.

#85
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
hát az is igaz, de ha rögtön kipucolod vele akkor orvoshoz se kell menni.

#86
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.338 hozzászólás
A vérmérgezés nem azonnali dolog. Nem azt mondom, hogy várj vele egy-két hetet mire elmész dokihoz, de addig nem fogsz belehalni míg hazatekersz, lezuhanyzol és elmész orvoshoz.

#87
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás

A pumpa és a gumijavító együtt fontosak, hoszen a cserélt gumit föl kell fújni valamivel.

!topsecret! ;)

ha valaki nagyon parázik a vérmérgezéstõl (én) akkor van olyan jód ampulla ami ilyen gézbe van, csak széttöröd és kész,

#88
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Kábelkötegelõ is jól jöhet, nálam mindig van 1-2 db.

#89
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
A pumpa és a gumijavító együtt fontosak, hoszen a cserélt gumit föl kell fújni valamivel.

#90
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
jaja, de azért jó a viasz mert sokáig ott van, és még menet közben is érzed az ízét!

#91
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
OFF

Az óvszer sem nyújt teljes biztonságot. Haveromon is volt, mégis elütötte egy kamion...

ON

Naszal: kókuszos cerbitõl nekem olyan lesz a szájpadlásom mint ha viasz lenne rajta. De az almás bejön. Amúgy banán mellé néha beteszek egy citromot. Vízbefacsarhatod, szádbafacsarhatod...szomjóltó, na. Ha egyenesen szadba megy, akkor a leglankadtabb pillanatodban is felélénkülsz, olyan savanyú.

jameg: powerzselé, váratlan eléhazések esetére
Meguntam az aláírásom....

#92
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
off
Osztálytársaim mindig hordanak magukkal óvszert, hogy ha a metróba megerõszakolják õket akkor majd oda adják hogy inkább ezzel.. :D mámint a lányok,

#93
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
óvszer....fontos...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#94
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
banán, kókuszos cerbona, imbuszkészlet (én 5ös imbusz nélkül már suliba sem megyek el) Teszvesz város (gerincvédõ), géz.. sztem ezek alapok, na meg belsõ. pumpa úgyis van másnál :P

#95
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Akkor te már tapasztaltad a hatékonyságát. Így már bátran újíthatok egyet.
Az összecsukható imbusznak én is híve vagyok, de abból olyan kéne, amiben a létezõ összes méret megtalálható, nem csak a kerékpárnál használatos méretek.

Csalj ide még látogatókat, nehogy már csak ketten legyünk!

#96
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Valóban baromi tartós darab, csak mivel elméletileg mindenre jó, ezért semmire - mármint bringás szempontból.
Én az összecsukható imbuszkészletekre esküszöm, kést meg külön hordom. Azzal lehet enni, faragni, halat pucolni, embert ölni, fábva dobálni, nemszimpatikusautósokgumijátkiszúrni, stb. Viktor meg inkább miltitool, kicsit esetlen késnek.
Nem vásároltam máég ilyet, de lenyomtam egy pár hónapot a Tengerszemnél, és volt ilyenünk is.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#97
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Victorinox Expedition set-et szeretnék vásárolni majd, ha kész a kerékpár és extrákat is szereztem hozzá. Jó ötlet?

Vásároltál már Victorinox bicskát? Elméletileg rozsdamentes acél élettartam garanciával.
A www.swissarmy.com-on ezt olvastam.

#98
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
ha a szerszám-pótbelsõ-pumpa szentháromság megvolt, egy kés tényleg jól jöhet. Egynaposra meg víz, monnyuk camelback szerû. Többnaoposra meg, hááát, sokminden.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#99
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Csá!
Kíváncsi vagyok, ki milyen cuccot szokott magával hordani kerékpározás alkalmával. Biztosan vannak extrák.

Én a Victorinox késeket szeretném.