Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kona

- - - - -

  • Please log in to reply
4204 replies to this topic

#4061
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég

"De SZVSZ egy 2143 Ft-s v féknél jobb egy 17000 Ft-s tárcsafék."

1 Ebben en nem lennek olyan holtbiztos.
2 ha belegondolsz hogy most kiadsz 10E et, aztan kesobb meg hirtelen 30 at kell.... maskepp gondolkodsz majd. /pl SRAM az mar fek/

Viszont itt is merlegelned kell hogy milyen a bicikli. Nem illik ilyenre kesobb DH feket venni, mert szetszakitja...
Meg a 180 as tarcsa is meggondolando elore...

A lenyeg hogy legyen egy osszeillo rendszered. Mert hiaba tuti az egyik alkotoresz , ha gatat szab a masik...


Szia TOM!

Kösz a válaszod!
Nem fogok rá DH féket venni soha abban biztos lehetsz! Egy jó Marzo teló szerintem kibírja a tárcsaféket. A Stinky-n egy 3 centivel többet rugózó teló van ami 5ezer Ft-tal drágább mint ami a NUNU-n van és azon Hayes DH tárcsafék van 203-s tárcsával!
Mivel most nincs plusz tízezrem se ezért nem tudok rá most venni egy új tárcsaféket!
Azt mondták, hogy kb. 35-40e Ft lesz az a fék ami a Stinky-n van gyárilag! Majd ha ez elkopik akkor meggondolom mit veszek! Lehet, hogy olyan Hayest!
Szerintem egy 150 ezernél drágább KONA bicikli kibír mindenféle tárcsaféket! És mit szakítana szét? Nincs pénzem SRAM-ra jó ez a gyári is! Késõbb meg még nem igazán tudom mi lesz!
Én viszont biztos vagyok abban, hogy egy 17 ezer Ft-s fék jobb mint egy 2143 Ft-s!

Szia

VDaNi

#4062
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts
"De SZVSZ egy 2143 Ft-s v féknél jobb egy 17000 Ft-s tárcsafék."

1 Ebben en nem lennek olyan holtbiztos.
2 ha belegondolsz hogy most kiadsz 10E et, aztan kesobb meg hirtelen 30 at kell.... maskepp gondolkodsz majd. /pl SRAM az mar fek/

Viszont itt is merlegelned kell hogy milyen a bicikli. Nem illik ilyenre kesobb DH feket venni, mert szetszakitja...
Meg a 180 as tarcsa is meggondolando elore...

A lenyeg hogy legyen egy osszeillo rendszered. Mert hiaba tuti az egyik alkotoresz , ha gatat szab a masik...

#4063
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég

jó, ok , nekem sincs semmi bajom veled, de tényleg ha kipróbálod, meglátod. ;D

OK
8 nap is lesz tapasztalat!
10 perc múlva már csak 7 nap! :)

VDaNi

#4064
zsomi

zsomi

    vendég

  • fórumtag
  • 221 posts
jó, ok , nekem sincs semmi bajom veled, de tényleg ha kipróbálod, meglátod. ;D

#4065
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég

szia, a stuff az 200 000 forint lez májusban, remélem megy még lejeb is, most 219 ért van a ridebike-ban. A roast bitos hogy 350??? elvileg 300 dolcsi van a ketõ ára között. az nincs több 75 ropinál, még kevesebb is. bocs, te mien nehéz vagy? próbáltál már olyat, hogy leülsz, az ülésre, hátradõlsz, és izomból elsõ fék? Nem tartom kizártnak hogy téged sem tud a fék felkapni. A manuális azthiszem bowdeneset akar jelenteni, arra gondolsz.


Szia Zsomi!

Igen a Roast biztos, hogy 349000 Ft! Azon kívül a Stuff 229000 szerintem mert az X-factorban a hétvégén még annyi volt. A Ridebike meg az xfactortól veszi, mert xfactoros árcédula volt rajta! :)
65 kiló vagyok és még nem volt tárcsás biciklim!
De SZVSZ egy 2143 Ft-s v féknél jobb egy 17000 Ft-s tárcsafék. És még mindkettõre jön a fékkar, bowden, bowdenház. A V-hez nekem most alivio cuccok vannak a tárcsához meg AVID van a KONA-n!!!
Figyelj. Beszélgessünk, vitatkozzunk még errõl, mert szeretek de majd az lesz a legtiszább ha meglesz és kiprópálom! Szerintem legalábbis!

Szia

VDaNi

#4066
zsomi

zsomi

    vendég

  • fórumtag
  • 221 posts
szia, a stuff az 200 000 forint lez májusban, remélem megy még lejeb is, most 219 ért van a ridebike-ban. A roast bitos hogy 350??? elvileg 300 dolcsi van a ketõ ára között. az nincs több 75 ropinál, még kevesebb is. bocs, te mien nehéz vagy? próbáltál már olyat, hogy leülsz, az ülésre, hátradõlsz, és izomból elsõ fék? Nem tartom kizártnak hogy téged sem tud a fék felkapni. A manuális azthiszem bowdeneset akar jelenteni, arra gondolsz.

#4067
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég

igen, a fékkar tényleg faszányos, de ez a fék... hát a sima deore bowdenes tárcsa sem egy nagy durranás, annak is csak nagy tárcsával van értelmes fékereje, de ez ami a nunun van. ha ugyanaz, mint amien van a stuff-on, akkor egybõl rakass rá másikat. ja, és a scrap fékszettjéve fele annyi bajod nem lesz mint ezzel. én beszívtam már azzal, hgy olcsótárcsát vettem, mert hogy biztos jó lesz, fél évig nem volt elsõ fékem.


Szia Zsomi!

Ugyanaz van mint a Stuffon de ez a fék bowdenesek között AVID fékkarral nagyon jó párosítás. Én tudom, mert teljesen nem volt beállítva és akkor is nagyon erõsen fogott. Egy kettõ ezer forintos :) simánó féknél v-nél biztos, hogy jobb! Ahhoz képest ez is nagy elõrelépés lesz Nekem. És az X-factorban is megmondták, hogy ez egy nagyon jó manuális tárcsafék!
És ha elkopik.... akkor majd nem javítom hanem veszek újat!!!! Tehát SZVSZ jó tárcsafék!

Szia

VDaNi

#4068
zsomi

zsomi

    vendég

  • fórumtag
  • 221 posts
igen, a fékkar tényleg faszányos, de ez a fék... hát a sima deore bowdenes tárcsa sem egy nagy durranás, annak is csak nagy tárcsával van értelmes fékereje, de ez ami a nunun van. ha ugyanaz, mint amien van a stuff-on, akkor egybõl rakass rá másikat. ja, és a scrap fékszettjéve fele annyi bajod nem lesz mint ezzel. én beszívtam már azzal, hgy olcsótárcsát vettem, mert hogy biztos jó lesz, fél évig nem volt elsõ fékem.

#4069
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Ja igen és még valami! Nem írtam ugyan de a NUNU-n Deore LX és Deore cucok vannak Avid fékkarral, bowdennel, bowdenházzal... Tehát azon vannak király cuccok!

#4070
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég

vdani, szerintem nem tul sok értelme volt megenni a nunut , amikor a scrap ugyanannyiba kerül, és az ugrálásra való.
a Stuff és a Roast között van valami különbség, mármint a vázak között? a Roast bicikli mennyi lesz itthon?


Szia Zsomi!

A Stuff 229000 Ft a Roast pedig 349000 Ft.
Vázban nem tudok különbségrõl mert mindegyik ugyanolyan anyagból van és mikor a boltban megkopogtattam ugyanolyan hangja volt.
AZÉRT nem vettem SCRAPet, mert szerintem az csak egy nem rossz váz és egy jó teló.
Viszont Alivio cuccok vannak rajta és szerintem nem valami jó fékek...
Azon kívül nem elhanyagolható, hogy Nekem nem tetszett az a bicikli...
Tehát ezért nem lett Scrap. Sokkal rosszabb fékek, gagyibb váltó, rosszabb cuccok...
Ennyi!
Viszont SZVSZ a NUNU-val is királyakat fogok tudni túrázni és ligthosan Freerideozni! Majd meglátjuk!

Sziasztok

VDaNi

#4071
zsomi

zsomi

    vendég

  • fórumtag
  • 221 posts
vdani, szerintem nem tul sok értelme volt megenni a nunut , amikor a scrap ugyanannyiba kerül, és az ugrálásra való.
a Stuff és a Roast között van valami különbség, mármint a vázak között? a Roast bicikli mennyi lesz itthon?

#4072
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég

szerintem dani megveszi a biciklit ugrik vele egy két kissebbet és ugyis meglátja mire valo.


Aha. Meglátom, hogy milyen puhán leérkezek és visszafordulok ugrani még 2-t! Szerintem is így lesz végre valaki aki egyetért velem!
AMC-nek nagyon igaza van!
Hollandiából 2 határon jön át. Taiwannál csak 1! Azért lesznek olcsóbbak!

VDaNi

#4073
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 posts
szerintem dani megveszi a biciklit ugrik vele egy két kissebbet és ugyis meglátja mire valo.

#4074
amc

amc

    vendég

  • fórumtag
  • 161 posts
ezt eléggé elírtam bocsi a hibákért
AMC

#4075
amc

amc

    vendég

  • fórumtag
  • 161 posts
szia cindercone
én is ilyen biciklit veszek 90%csak de szerintem is várd meg a májust.
egyébként az xfactorokban is lehet kapni.a pontos oka annak hogy most ennyi és mennyi lesz az,hogy most holandiából szállítják májustól pedig taiwanból.
És mivel onnan jövet csak egy vám van hollandiából pedig kettõ
EZ az oka.És e miatt lesz 379900huff
sziasztok"""
amc


#4076
CinderCone

CinderCone

    vendég

  • fórumtag
  • 182 posts
Igen, azért drágább most 40 ezerrel, mert most csak darabonként hozzák be az országba, és úgylátszik ez 40 rongy. Ha tömegesen hozzák majd be májustól, akkor olcsóbb lesz. Ez logikus.

#4077
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
CinderCone: amit lehet tudni azt mind leírták már a bikkmakkban. Viszont nem értem amit írtál: ha most veszed meg, akkor 420 ezer, de ha májusban, akkor 380 ? Ha ez tényleg így van akkor a helyedben megvárnám a májust, addig úgyse tekernél sokat és 40 ezret másra is lehet költeni.

#4078
zsomi

zsomi

    vendég

  • fórumtag
  • 221 posts
david, megkérdezhetem azt az ominózus helyet? ;D
csak kiváncsiságból...
amug a topic elején volt hogy a hajduban lehet kapni.

#4079
CinderCone

CinderCone

    vendég

  • fórumtag
  • 182 posts
Szóval szerintetek mi a jobb megoldás?

#4080
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
Mint a topic indítója, feljogosítva érzem magam, hogy kijelentsem, természetesen nem csak Konások írhatnak a topicba. 8)

Viszont néhány emberke elgondolkodhatna, hogy mivel tölti meg a hozzászólásait. ::)