Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringaszállítás külföldre/rõl

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
91 hozzászólás a témában

#41
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
innen a szigetrol kellene egy komplett gepet dobozolva hazajuttatni. DPD vajon erre is jo?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#42
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.448 hozzászólás
Eleg hosszu a komp ut...
Sei, soku Si.

#43
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Egy esetben biztos, hogy nem kell fizetni vámot az usában vásárolt bringa után: ha haza tekersz vele :) .


A sebesség mindent megold.

 


#44
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.448 hozzászólás
Te most az eBay.com -rol akarsz rendelni egy vazat? vagy boltbol akarod venni?
eBayrol:nem tudom, hogy meggyozheto-e a pasas/no/bolt arrol, hogy milyen csomagkuldovel, hogyan merre kuldje a cuccot altalaban ok dontik el, hogy csomagoljak be es mivel kuldik es hogy hogyan toltik ki a hozza tartozo deklaracios nyomtatvanyt (amit mindenkeppen ki kell toltenie akarmivel adja fel mert az eu-ba kuldi es mashogy nem viszik el. Ha szarul tolti ki mar szopacs...ha szarul csomagolja szopacs...
A gift cimszo nem tul sokat nyom a latba a vamnal, kozrejatszanak meg olyanok, hogy fizettel e a cuccert(vamosok meglatjak a csomagban, hogy 100000000000 USD meg a szamlat vagy az eBay nyomtatvanyt szopacs...)(ez a munkajuk vegtere is), maganszemely kuldi-e avagy ceg sajat hasznalatra vagy tovabbi eladasra... szoval nem hinnem, hogy nagyon megeri, hacsak nincs veszitenivalod es minden eshetosegre fel vagy keszulve.
Sei, soku Si.

#45
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Ahogy én elnéztem a Dpd árlistán csak európai országokat (+tunézia) találtam. Szóval valószínûleg marad valamelyik nagyobb csomagküldõ.
Kaptam ilyen tanácsot: 50 $ alattit értéket és a gift feliratot kell rátenni, csak attól tarok, akkor nem bánnak vele túl kesztyûs kézzel, ha ilyen olcsó.
Van valakinek esetleg más javaslata, akár csomagküldõ céggel.

Elõre is kösz.

#46
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
kézipoggyászként esélytelen, hogy elhozza a vázat, azt nem fogják felengedni az utastérbe (plusz a vámot sem ússza meg, ahogy sysspo is mondta). A bõröndbe be lehet rakni (bár egy merevváz oda sem fér be, egy össztelós szétszerelve esetleg), ott esetleg még épen is marad. Külön dobozként feladva pedig... ha van vámos a kjáratnál biztosan meg fogja kérdezni mit hoz a bõröndje mellett a dobozban.

#47
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
A "GIFT" segíthet bár az értékhatár elég alacsony. Nekem nyeregcsönél nem használt, mert megvámolták. Sok múlik a szerencsén.

#48
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
sztem kérd meg a fickót, hogy írja rá, hogy GIFT, akkor nagy baj nem lehet.

Mohus-t kérdezd pontosabban errõl, az õ váza érkezett kintrõl nem is olyan rég.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#49
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
Vámot max. egyszer kell fizetni. Az, hogy valaki kézipoggyászként hozza még nem jelent vámmentességet. Azt kell elhinnie a vámosnak, hogy Te nem most hozod be a kérdéses dolgot. Velem már nyittatták fel a bikekoffert, mert látni akarták, hogy valóban használt bike van benne, amivel az USA-ban túráztam. Hogy repülön csomagban sérül-e valami az a szerencsén múlik. Nekem az USA-ban a bikekofert is sikerült összetörniük.

#50
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Az amerikai E-bayen találtam egy szimpatikus vázat. Elolvastam a topicot a DPD-t ajánljátok csomagküldésre ? Megbízható, vagy jó eséllyel szanaszét karcolva, horpadtan kapom meg a vázam ? Ha tényleg súlyonként változik az ár nem lenne baj, mivel csak egy vázról van szó :) Hogy is mûködik ez a vám dolog ? Kb. milyen összeg, ha többször viszed ki és hozod haza mindig le kell vámolni, vagy csak az új cuccoknál van ez így ? Ha igen magas összegre jönne ki, akkor inkább szólok egy távoli ismerõsnek, aki 2 havonta jön haza usa-ból és ha jól értem, amit írtatok, akkor el tudja hozni kézipoggyászként (bocs, de nem szoktam repülõzni..).
Elõre is kösz a segítséget

#51
scott02

scott02

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Valaki nem tud olyan EUS országot ahol az itthoni árakhoz képest olcsok a bicajok???

#52
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Ha EUS országból rendelek bringát akkor van VÁM????

Nincs. Olvasd már el az elõzõ hozzászólásom!

ez jó,csak az a baj hogy néztem kona stinky-t a német ebay-en és mintha itthon venném meg olyan ára van.

Persze, mert USA-ból németbe már ki kellett fizetni a vámot és az egyéb járulékos költségeket.


#53
scott02

scott02

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
ez jó,csak az a baj hogy néztem kona stinky-t a német ebay-en és mintha itthon venném meg olyan ára van.

#54
scott02

scott02

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Ha EUS országból rendelek bringát akkor van VÁM????

#55
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Semmi. Csak a szállítási költséget fizeted. EU-n belüli vásárlásnál nincs vám és ÁFA.


#56
scott02

scott02

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Kössz,ez tényleg kemény ,és szerinted ha eus országból renedelek akkor mi van?,csak szállítási költség.

#57
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Van vám+szállítási költség, és ennek meg a számlaértéknek az összértékére még ÁFA is (na ez a kemény).


#58
scott02

scott02

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sziasztok,lécci segítsetek nekem.ebay-en néztem egy Santa Cruz V10-et és amcsiból kéne hazahozni vagy haza postáznom de nem tudom hogy van-e vám vagy valami ilyesmi és az sem volt kiírva hogy mennyi lenne a postaköltség, de inkább a vám a bibi.

#59
billups

billups

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás


7végén itt a gépem:D


DPD-vel küldted végül? Én is érdeklõdtem náluk. Össz. bruttó 6100 Ft-ért kaptam ajánlatot Hollandiába való szállításra, 15-20 kg.

#60
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
mondjuk a féket a kézipoggyászba rakod, elfér

a telóból meg leengeded az olajat, nem nagy cucc:)

(ha patronos akkor benézted:))

rugóstag szintén a kézipoggyászban mert abban még nyomás is van
Autist Team:)