Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringaszállítás külföldre/rõl

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
91 hozzászólás a témában

#1
Zip

Zip

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás
Látom amióta én írtam azóta nem is nézett be ide. Nem akarok litániát írni csak elmondom mi lett a végeredménye a sok keresésnek. (Ha valakinek szüksége van segítségre akkor szóljon és elmondom a tapasztalataimat)

A nyertes az volt hogy kimentem a bicikliért az USA-ba és behoztam repülõvel. Ez azért volt jó mert a repjegyek januárban nagyon olcsóak (88ezerért repültem) és erre csak egy oversize miatti extra bünti kerül rá ami $100. Ez persze változhat a társaságtól függõen. Deltával utaztam és teljesen rendben megérkezett minden fõleg azért mert közvetlen járat volt.
A csomagolást megoldottam pár hungarocell, szivacs és egy hatalmas doboz A kerónak semmi baja nem lett.

Szerintem a szállítás legolcsóbb és a legjobb módja ebben a pillanatban ez.
A keró legyen veletek!

#2
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Épp a szállítás miatt én csak az angol és német ebay-eket nézem. Ezekbõl az országokból dpd-vel max 50 euroért elhozzák a dolgot. És elég magas a méret/súlykorlát.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#3
Zip

Zip

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás
Hát az tényleg jó is volt. Sajnos azóta kisebb csomagokat szállítanak csak amibe a kerék is nagyon nehezen fér bele (én inkább azt mondanám hogy nem fér bele). Max 108" kerületû lehet a doboz (kerület= hossz+2*(szélesség+magasság) ). Az átlagos szállítmányok pedig csak 79"-esek lehetnek. Nagyon szívás...
A keró legyen veletek!

#4
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Amikor érintett a téma utánanéztem és egyetlen emberi árú lehetõségnek a USPS-t találtam.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#5
Zip

Zip

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás
Hi!

Sikerült egy jókora problémát okoznom magamnak. Vettem egy bicót ebay-en az eladó meg azt mondta hogy el fogja küldeni. Ez nem jött össze mert minden limitet meghalad a doboz (most vitte le a USPS a csomagméreteket) így csak a marha drága DHL, UPS és társai maradnának. Na ezt nem szeretném eljátszani. Próbálkoznék valami más alternatívával ha lenne. Aki már behozott külföldrõl komplett bicót és nem vele együtt utazott kérem írjon privátot vagy adjon füstjeleket csak tudjam meg mi a tuti.

Köszi
A keró legyen veletek!

#6
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Köszönöm a segítséget!
" A Cube el van vetve! "

#7
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás

Szia!
Ha külföldre vinném a drótot vonaton, akkor össze kell pakolnom, vagy ugyanúgy van szállítóvagon, ahol "vele" utazhatok?

Mi Passauba terveztük most vinni a bringákat, de nem lett volna gond, IC-n EC-n volt lehetõség erre a máv direkt szerint (06-40-3x49)... hogy valóban lett-e volna ilyen kocsi, nem tudom, mert megoldottuk vasút nélkül a szállítást... :)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#8
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Vonattól és kalauztól függ...pl. Velencébe van bringa szállító kocsi. Ljubjana-ba meg nincsen...

Érdemes írni egy e-mailt a mávnak, 1-2napon belül válaszolnak.
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#9
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Szia!
Ha külföldre vinném a drótot vonaton, akkor össze kell pakolnom, vagy ugyanúgy van szállítóvagon, ahol "vele" utazhatok?
" A Cube el van vetve! "

#10
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
emberek a nagy angliában. valakit aki hamarosan vagy inkább augusztusban jön kishazánkba (vagy egy ismerõse) szeretném megkérni egy szivességre.
aki tud segiteni légyszi írjon privit. (nem nagy dolgot kell elhozni).
elõre is köszi a segítséget.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#11
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Az osztrákoknál is rendre hirdetik az xt-s bicajt, miközben egy hátsó váltó xt, a többi meg deore vagy még rosszabb.
Ezen a bringán meg vétel után egybõl teló és fék csere :)

#12
mizu

mizu

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Persze, látszik, hogy az xtr a kirakat, de egy ilyen bringa kb. 800 euro )amazon akcióban 1000-rõl). Ahogy nézem, a boltnak van még pár elfekvõben, mert megy az osztrák ebay-en is. Mindenesetre érdemes lesz nézelõdni.

#13
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Vicces ez az "Eagle-XTR" egy XTR alkatrésszel, és rogyásig Deore-vel, Dart 3-val...tipikus.
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#14
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Hali.
Nézegetem itt a német ebay-t és kicsit szkeptikus kezdek lenni.
Létezik az, hogy egy xt-xtr cuccokkal szerelt deore-s mtb 200-300 euro újonnan? Hol van itt az átverés?..

Itt van pl. ez:
http://cgi.ebay.de/T...1QQcmdZViewItem


Sehol. Itt tart a licit de még nincs eladva. Komplett XT gépek olyan 1000 EUR-tól vannak.

#15
mizu

mizu

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Hali.
Nézegetem itt a német ebay-t és kicsit szkeptikus kezdek lenni.
Létezik az, hogy egy xt-xtr cuccokkal szerelt deore-s mtb 200-300 euro újonnan? Hol van itt az átverés?..

Itt van pl. ez:
http://cgi.ebay.de/T...1QQcmdZViewItem

#16
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
már lassan én is azon gondolkozok h olcsóbban jövök ki egy drágább vázzal :P
szóval nem is kell akkor bajlódnom vele, ha itthon veszek egy "nem egzotikus" vázat. nekem már kezd nem annyit érni az h nem tömegvázzal nyomom.
na mind1
köszi a válaszokat

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#17
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Nézz meg egy UPS, DHL vagy Fed Ex csomagküldõt tengerentúlról és hamar elveted az ötletet, kb. 200ezer forintra jön ki a költség :) Én is akartam onnan hozatni, ezek után meggondoltam magam.

#18
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
most már nagykábé világos a dolog.
tehát a váz nem kereskedelminek minõsül, mivel magamnak hozom, és ha 175 euró fölött van az értéke, akkor az értékének 3,5%-a, + max 20% áfát kell fizetni. (ha jól értem). az annyira nem is vészes (a váz lehet kb 50-60 ezer ft, annak a 23.5 %-a kb 13-14 ezer ft), bár meggondolandó.
és ha csomagként küldöm akkor mûködik a gift dolog? (mármint fed-ex vagy bármilyen más csomagküldõ szolgálattal)

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#19
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás
http://vam.gov.hu/vi...=4657&modulId=2

#20
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
tehát ha 175 eurót nem éri el az értéke, akkor vámmentes.
neccesen de belefér. és ha nincs róla számla akkor szerintem egy egyszerû vámos nem fogja megmondani nekem h mennyibe kerül.
egyébként a vám és az áfa kb mennyi? (% és összeg is jó)
egyébként mik is a jövedéki termékek?

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell: