Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringaszállítás külföldre/rõl

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
91 hozzászólás a témában

#21
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás

üdv
nekem olyan kérdésem lenne h kanadából hoznék be merev vázat. elviekben lenne akkora doboz/ bõrönd amibe befér.
mire kell figyelni, vámot fizetni kell-e (ez a gift dolog és 50 dolcsi alatt hogy is megy?) stb...
a válaszokat elõre is köszi.


Amennyiben magaddal hozod a repülõn, nem fog menni a gift dolog szerintem, illetve nem tudom, hogy milyen papírokkal kell rendelkezned. Egyébként 175 euro összértékig vámmentesen hozhatsz be gyakorlatilag bármit, csak a jövedéki termékekre vannak extra megszorítások. Tehát, ha a számla max ennyi, akkor nem kell semmi extrát fizetned.

#22
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
üdv
nekem olyan kérdésem lenne h kanadából hoznék be merev vázat. elviekben lenne akkora doboz/ bõrönd amibe befér.
mire kell figyelni, vámot fizetni kell-e (ez a gift dolog és 50 dolcsi alatt hogy is megy?) stb...
a válaszokat elõre is köszi.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#23
Fabiano

Fabiano

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Amennyiben a 20 GBP-s céggel szállítatod, akkor nem, de ha mégsem, akkor elvileg máj 14-én jövök haza Londonból.
6500 HUF a csomagon felüli bringa. Csak be kell csomagolnod, és eljuttatnod a lutoni reptérre. Onnan Pestre vinném, aztán majd érte jön valakid.
Ez akkor, ha nincs más megoldás.

#24
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

...
A BA én is úgy értelmezem, hogy a sporteszközt bérmentve szállítják az egy csomagon felül. Soha nem próbáltam.
...

Most hívtam õket, aszonta valami okos hogy tényleg ingyenes, és 23 kiló lehet a bringa, +23 a poggyász:bananadan
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#25
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Ha bátyódat rá tudod venni egy vonatoztatásra akkor akár hozzánk is küldheted.. már ha egy ilyet be mersz vállalni :)
én nem mernék.

#26
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
meg nekem szolnok megye kell kulonben is.

marad valami hivatalos megoldas

robnak meg nem viszek fulli vazt, szerez o maganak ha kell neki ;)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#27
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ez olyan dolog amire rábíznád a bringád?

#28
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.448 hozzászólás
http://images.iwiw.n...8_1175896991591
Csomagküldés háztól-házig néven fut
Sei, soku Si.

#29
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Jaaaaa! Szép!


Azt hittem, Robnak hozol valami fully vázat.:D

#30
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Pashley Provence Feltöltött kép

made in Stratford-upon-Avon, England

acel vaz, agyvalto, dobfek. nehez :)

anyukamnak viszem szulinapjara [nem ilyet, hanem a bordo szinut. nagyon szep]

Feltöltött kép
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#31
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Milyen bicó az, hogy nem fér be a 20 kilós határba?

#32
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nem hiszem hogy fake, vannak olyan magyarok, akik kisbusszal/kisteherautoval jarnak ki ide, aztan hazafele meg feltoltik a nem egeszen teli autot, es amit elkernek egy-egy ilyen extra szallitmanyozasert, az meg tiszta haszon. nem teljesen legalis, de hat na. meg ugye biznod kell benne, hogy amit odaadtal neki, azt nem dobja a tengerbe Dovernel.

nekem is volt egy ismerosom, aki kijart kisbusszal, de mar abbahagyta sajnos.

az a bajom, hogy bringat kellene kuldenem haza dobozban, es nem vihetem magammal a repcsin, mert se innen Lutonra, se Ferihegyrol hazaig nem tudom hogy vinnem a 20kilos dobozt.

marad a dpd. csak fel kelen mar hivnom oket ahelyett hogy itt sir a szam
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#33
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.448 hozzászólás

Ezt a hülyeséget már eltörölték, vagy csak én nem találom a szabályzatban? (azt tudom hogy tavaly ez volt a szitu, csak most nem látom sehol a szabályzatban)

A BA szabályzatában meg vagy egy kis érdekesség a "sporting equipments"-nél: "You may check in your free checked baggage allowance plus one additional item of sports equipment providing the item weighs up to 23kg, and does not exceed the following dimensions: 2.5m x 1.00m x 0.80m (98in x 39in x 31in)."

Szal ingyen vihetek bringát, és a bringás csomag külön lehet 23 kiló???
Nekem valahogy ez jött le, de túl szépen hangzik, gondolom sz@r van a palacsintában...


Igen már kivették ezt a szabályzatukból!

A BA én is úgy értelmezem, hogy a sporteszközt bérmentve szállítják az egy csomagon felül. Soha nem próbáltam.

iwiw-en van valami csomagküldés háztól házig Mo. és UK között mûködnek nem tudom, használta e már valaki? A hirdetése szerint 20 GBP-ért visznek egy csomagot, azonkívül elõzetes egyeztetésre túlsúlyosat/túlméreteset is visznek, de lehet, hogy fake?

Én Eurolines-ra gondoltam a bringám nyári hazavitelére, elbuszozgatok 26 órát :)
Sei, soku Si.

#34
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

...
Easyjetnel foglalaskor valami 5 ezer forintert lehet kulon bringara befizetni DE ha elolvasod a szabalyzatukat akkor oda van irva hogy semmilyen hidraulikus feket vagy teleszkopot nem szallitanak. ...

Ezt a hülyeséget már eltörölték, vagy csak én nem találom a szabályzatban? (azt tudom hogy tavaly ez volt a szitu, csak most nem látom sehol a szabályzatban)

A BA szabályzatában meg vagy egy kis érdekesség a "sporting equipments"-nél: "You may check in your free checked baggage allowance plus one additional item of sports equipment providing the item weighs up to 23kg, and does not exceed the following dimensions: 2.5m x 1.00m x 0.80m (98in x 39in x 31in)."

Szal ingyen vihetek bringát, és a bringás csomag külön lehet 23 kiló???
Nekem valahogy ez jött le, de túl szépen hangzik, gondolom sz@r van a palacsintában...
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#35
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Nem igazán értem, hogy ezt az összekeverés dolgot honnan lõtted.

dp-parceline
gls-parcelforce

Szóval mit kevertem össze?:D


#36
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.448 hozzászólás

parcelforce=gls (nálunk)

www.parcelforce.com or www.gls-holding.com


Parceline es a Parcelforce nem osszekeverendo azert... ;)
Sei, soku Si.

#37
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
parcelforce=gls (nálunk)

www.parcelforce.com or www.gls-holding.com


#38
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.448 hozzászólás
A dp-nek az UK partnere a parceline
itt az oldaluk pillants ra esetleg csorogj rajuk...

http://www.parceline...s-worldwide.htm
http://www.parceline...ices-global.htm
Sei, soku Si.

#39
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
ez egy komplett bringa osszeszerelve

valami mas mod esetleg?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#40
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Írj nekik, a weblapukon fenn van az elérhetõség: e-mail, tel.szám. Nekem másnap visszaírtak. De elvileg minden Eu-s országból + 1-2 nem Eu-s országból is elhoznak csomagot, egész korrekt áron. Bár a térfogat limitálva van...össztelós vázat szét tudod szedni, de a merevvázasnál gond lehet.