Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Salzkammergut Trophy | Bad Goisern

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1873 hozzászólás a témában

#61
alternatter

alternatter

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Eddigi tapasztalataim alapján: a Hochmuth-os szakasz után, a 145-ösre kiérve (folyó mellett le, majd egy kis alagúton át fel a járdára), az ott álló segítőknek szól a jelzés. A "mezőny" hátulja azért kapja a festést, mert itt nagy lenne a keveredés a Salzberg+Gosau-s blokkot teljesítők és azok között, akikre még vár ez a finomság.


alternatter módosította - 2017. július 17. - 08:36

  • djbahool kedveli ezt

#62
djbahool

djbahool

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás

A távos rajtszámokon mit jelent a festés?



#63
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Mi 4-en mentünk haverok az A-távon, mindannyian megcsináltuk, brutálisan kemény volt ilyen időjárási körülmények között.



#64
pleisztocen

pleisztocen

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás

Az "A" távon már a rajt előtt szarrá áztunk a kempingben, majd a Raschbergre mászva felmelegítettük a vizet, amit magába szívott a ruházatunk, hogy utána a gurulásnál megint jól kihűljön, így legyen motiváció a következő emelkedőhöz. Az első órában nem nagyon lehetett látni, annyira sötét volt még a felhők miatt, na meg a szembe fröccsenő eső és sár sem segített. Az Ewige Wand DH amúgy nem lett volna para még úgy sem, hogy egyébként béna lejtőző vagyok, de így a dagonyában azért le kellett szállnom többször is. A Bad Ischl előtti lejtő szintén nem eset így jól, szárazon talán bevállaltam volna végig. A 3. limitpontnál végre megszabadultam a sártól és esőtől fél kilósra hízott láb és karmelegítőtől és eltettem a hátizsákomba!!! a váltóruháim!!! és a camlebak!!!! közé... tudom, tudom, tök pancser dolog ilyesmit magammal cipelni. De mentségemre szóljon, hogy az obertrauni frissítőpontnál leadtam a felesleges cuccaimat, így megkönnyebbülve a Rossalm előtti mászáson jól ledaráltam mindenkit akikkel addig nagyjából együtt mentem. A schotteren már a beállt teleszkópom se állíthatott meg, így vígan berobogtam a célba 13:32-es idővel. Szóval tök jó volt, jövőre is megyek :) És gratulálok mindenkinek, aki "állta a sarat" akármelyik távon!


  • zeezoltano kedveli ezt

#65
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Az A-ra írtam, ahhoz ramaty idő volt, azért emeltem ki, minden elismerésem nekik. Hogy a B nem esett jól annyira, az nem azon múlt, hogy 1.5 órát esőben mentem az elején, hanem hogy fél órát álltam a rajt előtt és átfagytam. Persze így sincs okom a panaszra, 1 óra 8 percet javítottam a 2013-as PR-emen. ;)

...ja igen, idén először kitekertem végig Salzberget versenyen, jelentem, hülyeség volt, ne erőltessétek!... ;)

Nagyon nem szerethetnek az égiek Téged, az első időmérőnél hat és fél perccel voltam mögötted, a következőnél harminckettővel és én már nem áztam.  :)



#66
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Megint nem értünk egyet, időjárásilag, szerintem B-n hibátlan volt az idő, az A első négy óráját, az ellenségemnek sem kívánnám!

Az A-ra írtam, ahhoz ramaty idő volt, azért emeltem ki, minden elismerésem nekik. Hogy a B nem esett jól annyira, az nem azon múlt, hogy 1.5 órát esőben mentem az elején, hanem hogy fél órát álltam a rajt előtt és átfagytam. Persze így sincs okom a panaszra, 1 óra 8 percet javítottam a 2013-as PR-emen. ;)

...ja igen, idén először kitekertem végig Salzberget versenyen, jelentem, hülyeség volt, ne erőltessétek!... ;)


zscs módosította - 2017. július 16. - 17:57

  • zeezoltano kedveli ezt

#67
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Ramaty idő volt, nem bánom, hogy B-re átneveztem az A-ról... Minden elismerésem, akik az A-n mentek idén, cudar lehetett! Még a B táv is szenvedős volt nekem ebben az évben.

Megint nem értünk egyet, időjárásilag, szerintem B-n hibátlan volt az idő, az A első négy óráját, az ellenségemnek sem kívánnám!



#68
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ramaty idő volt, nem bánom, hogy B-re átneveztem az A-ról... Minden elismerésem, akik az A-n mentek idén, cudar lehetett! Még a B táv is szenvedős volt nekem ebben az évben.



#69
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Az 53as megspékelve technikás részekkel és nagyon kései indulással. Inkább meredekebb köves/patak/árok várható.
Természtesen teljesíthető a gépeddel, de ajánlom hogy ahol nem látod eléggé mi jön, légy óvatos, és a csúszós sziklás lefeléken is inkább hamar pattanj le. Legtöbb ember enduró bringával megy, vagy könnyű merevvel; én AM géppel és úgy, hogy nem nagyon akartam leszállni, párszor megszívtam (53nál 2 letörésnél szállok csak le). Igaz, most kicsit módosult, de sok különbség szerintem nincs.

MC Pite módosította - 2017. július 14. - 20:50

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#70
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

Aki volt már az  all-mountain távon (D Strecke):

Mennyire kemények a lefelék, sok infot nem nagyon találtam külföldi forumokon sem, a hivatalos leírás "11km Donwhill"-t emleget. Letörésekre, ugratókra számítsak v. inkább csak meredekebb köves lefelékre? Egy 100as hardtail-el teljesíthető? (az E táv ill. a haza maratonok közép/hosszú távok lefeléi nem okoznak gondot..) 

 

Köszi!

 

Esetleg az A távosok is megszólalhatnak, mert elvileg az A lefedi a D-t :) 

 

 


ritchey p29er custom


#71
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Jelentem, azoknak az oldalaknak lett igaza, akik már mára is combos, áztató esőt írtak. Holnap szem nem marad szárazon, olyan jó kis verseny lesz :)

Idáig (tegnap) nem volt rossz az erdő, nem látszott hogy egy hete esne; de ez a mai eléggé feláztatja a talajt.

MC Pite módosította - 2017. július 14. - 11:05

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#72
mjanos

mjanos

    vendég

  • fórumtag
  • 231 hozzászólás

Salz. Maratonra utazók! 
Lemondás miatt van 1 db 2 ágyas szoba 337.-euró és 1 db 1 ágyas szoba 201 euró. szabad szoba a Jufa Hotel Bad Aussee-ben. Érkezés 2017.07.13 távozás 2017.07.16 Reggeli az árban Ha valakit érdekel jelezzen megadom az adatokat !



#73
djbahool

djbahool

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás

Köves rész nincsen túl sok, csak az első mászás felénél van ilyen és az Ewige Wand. A schotteres részek esőben/vizesen még jobbak is, mint szárazon.

 

A frissítőkön tavaly az "A" távon nekünk teli kulacsot adtak az üres helyett. A B-seknek is adnak kulacsot?

C távon is adtak full kulacsot.



#74
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Köves rész nincsen túl sok, csak az első mászás felénél van ilyen és az Ewige Wand. A schotteres részek esőben/vizesen még jobbak is, mint szárazon.

 

A frissítőkön tavaly az "A" távon nekünk teli kulacsot adtak az üres helyett. A B-seknek is adnak kulacsot?


  • djbahool kedveli ezt

#75
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Mennyire vészes a B táv eső esetén (többnyire az is olyan mint a C táv, hogy szinte full shotter)?

Hütteneckalm után a fenyvesben, az takony, de szinte mindig az, plusz az Örök fal előtti rész, saras, köves, de az is lefelé, szóval meg nem fog, csak csúsznak a saras kövek mint a fene.


  • Kboy és djbahool kedveli ezt

#76
djbahool

djbahool

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás

Várjunk még azzal az esővel :D 18 fok lesz frissítő záporokkal 

Mennyire vészes a B táv eső esetén (többnyire az is olyan mint a C táv, hogy szinte full shotter)?



#77
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Bejártuk tegnap a B távot, utolsó 470m mászást kivéve Gosau mellett. Az idő iszonyat meleg volt itt-ott... Hütteneckalm után a fenyvesben a DH nem is olyan vészes, mint amire emlékeztem és Salzberget is könnyeben kitekertem, mint tavaly. Péntekre és szombatra egyaránt komoly esőt jeleznek előre, frankó lesz! :D

Akkor viszek kotont az órára...



#78
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Bejártuk tegnap a B távot, utolsó 470m mászást kivéve Gosau mellett. Az idő iszonyat meleg volt itt-ott... Hütteneckalm után a fenyvesben a DH nem is olyan vészes, mint amire emlékeztem és Salzberget is könnyeben kitekertem, mint tavaly. Péntekre és szombatra egyaránt komoly esőt jeleznek előre, frankó lesz! :D

Várjunk még azzal az esővel :D 18 fok lesz frissítő záporokkal 



#79
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Bejártuk tegnap a B távot, utolsó 470m mászást kivéve Gosau mellett. Az idő iszonyat meleg volt itt-ott... Hütteneckalm után a fenyvesben a DH nem is olyan vészes, mint amire emlékeztem és Salzberget is könnyeben kitekertem, mint tavaly. Péntekre és szombatra egyaránt komoly esőt jeleznek előre, frankó lesz! :D



#80
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás

Szevasztok!

 

Nem stimmel a GPX data és a diagram a C távnál!

Valakinek ötlet?


Team Heavy Pedál Szeged