Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Salzkammergut Trophy | Bad Goisern

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
1831 hozzászólás a témában

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

No ez elég jó volt idén is, tetszett! :)

Nem csodálkozom, jót mentél! :)

• zscs kedveli ezt

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.535 hozzászólás

No ez elég jó volt idén is, tetszett! :)

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Halihó!

Holnap reggel indulunk :)

Nem vagy ezzel egyedül! :)

• julien72 kedveli ezt

szak

szak

vendég

• fórumtag
  • 277 hozzászólás

Halihó!

Hajrá ZS!!! Vigyázz magadra!

• julien72 kedveli ezt

julien72

julien72

vendég

• fórumtag
  • 42 hozzászólás

Halihó!

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 149 hozzászólás

Nyilván egyénfüggő, de leendő első indulóként ki milyen áttételt használ a sóhegyen?

32:20 :P :P :D

• zscs kedveli ezt

Tondach

Tondach

törzsvendég

• fórumtag
  • 586 hozzászólás

Sziasztok!
Barátom B-távos nevezése áron alul eladó.

Érdeklödni nálam.

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.535 hozzászólás

A sóhegynél ahogy véget ér a kis aszfalt,onnan 24-32!!! szoktam feltekerni,semmi erölködés szép egyenletesen,a nagyon meredek aszfalton leszállok és tolom! elöl 30-as tányér kicsit öngyilkosságnak tűnik bár te tudod!

Tökéletesen egyetértek, teljesen felesleges ott tekerni... Ma leteszteltem 32 - 42-es áttétellel. Kitekertem végig, de a meredek részen 370, majd 450-500+ Watton kellett ehhez mennem majd' egy percen át! Versenyen ez brutál... Log, Watt-adatokkal: https://www.strava.c...sis/14596/14644

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

Olee

Olee

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

tudom, voltam arra többször is mostanában, közvetlenül özönvíz után is, teljesen járható
az ewige wandos részt mosta szét, meglepetés volt belemenni a szokásos tempóval

A Salzbergre gondoltam, hogy most építik. Jelenleg le van zárva a lift és az étterem közötti rész.

dzsonhee

dzsonhee

törzsvendég

• fórumtag
  • 664 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

tudom, voltam arra többször is mostanában, közvetlenül özönvíz után is, teljesen járható
az ewige wandos részt mosta szét, meglepetés volt belemenni a szokásos tempóval

Azt a részt most építik. Meg egy új utat is csinálnak, ami majd jobbról fog becsatlakozni.

De a kérdésedre válaszolva, nem lesz ott sár.

Olee

Olee

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

igen

legközelebb az ewige wandos lefelét teszik síkká és akkor lehet menni országútival

bár sok helyinek az lenne a jó.. több közülük azért megy a c távon a b helyett mert SOK a köves rész az utóbbiban 

Azt a részt most építik. Meg egy új utat is csinálnak, ami majd jobbról fog becsatlakozni.

De a kérdésedre válaszolva, nem lesz ott sár.

dzsonhee

dzsonhee

törzsvendég

• fórumtag
  • 664 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

igen

legközelebb az ewige wandos lefelét teszik síkká és akkor lehet menni országútival

bár sok helyinek az lenne a jó.. több közülük azért megy a c távon a b helyett mert SOK a köves rész az utóbbiban 

A Salzbergre gondolsz?

Olee

Olee

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

és a hallstatti szerpentin utáni rész is le lett döngölve, nincs több füves sár eső esetén

A Salzbergre gondolsz?

dzsonhee

dzsonhee

törzsvendég

• fórumtag
  • 664 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

és a hallstatti szerpentin utáni rész is le lett döngölve, nincs több füves sár eső esetén

Pály infó : Ross Alm- ra lefelé új út van, kevésbé veszélyes, mint a régi, amit mindig elvitt az eső. Nagyon tuti lett.

Ugyan így meg van csinálva a Blaa Alm utáni út, ami a hídtól indul a Hütteneck/Raschberg felé. Most aztán nincs laza talaj, tényleg csak a lábizmainkra lehet fogni a lassúságot.

Olee

Olee

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

Pály infó : Ross Alm- ra lefelé új út van, kevésbé veszélyes, mint a régi, amit mindig elvitt az eső. Nagyon tuti lett.

Ugyan így meg van csinálva a Blaa Alm utáni út, ami a hídtól indul a Hütteneck/Raschberg felé. Most aztán nincs laza talaj, tényleg csak a lábizmainkra lehet fogni a lassúságot.

McGywer

McGywer

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Elég oda a 32×22 is, vagy oútira ducigumi és mehet a 39×28, váltó sem kell, volt már aki így nyomta: http://sportlab.hu/c...mmergut-trophy/

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.010 hozzászólás

Egyébként irtad hogy nem akarod költségbe verni magad egy 22-24-es kistányér 3-5e ft ha verseny összköltségét nézed ez elenyésző és hidd el 4-5 óra tekerés után jól esik a könnyebb áttétel.

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

_Mickey_

_Mickey_

vendég

• fórumtag
  • 136 hozzászólás

Köszönöm a részletes beszámolót és a válaszokat. 

_Mickey_ módosította - 2016. június 17. - 16:12

joshua

joshua

vendég

• fórumtag
  • 210 hozzászólás

A sóhegynél ahogy véget ér a kis aszfalt,onnan 24-32!!! szoktam feltekerni,semmi erölködés szép egyenletesen,a nagyon meredek aszfalton leszállok és tolom! elöl 30-as tányér kicsit öngyilkosságnak tűnik bár te tudod!

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

A  120 km-es néztem ki.

Remek, akkor mesélek! :)

Nem tudom a Zoncolan milyen hosszú és meredek, de a 119-en 12 kilométer aszfaltal kezdesz és van meredeksége a végén már abban is van kistányéros rész, utána jön a terep, van egy kis gyaloghíd amit az idénre kiszélesítettek, ott ezidáig tumultus volt, osztrákok szépen sorban állnak és várják az átjutást, bal oldalon viszont a gázlótér általában szinte szára, kerülhető a tömeg, innen egy köves mászás, nem egy erőlködős nép, leszállnak és tolják, semmi felesleges küzködés! Fel a Raschbergre, ez sem leányálom, piszok hosszú mókuskerekezés fel a ,,világ tetejére", amikor a mentőt meglátod az út szélén örülhetsz, felértél. Murvás száguldás, ne állj le versenyezni az osztrákokkal lefelé, ők murvára születtek, nagyon érzik, a Hütteneckealmra visszamászni tulajdonképpen szinte kellemes a Raschberg után. Innen egy kis murvás lefelé, egy részen bevisznek az erdőbe itt sár van mindig és tolós, szökdécselős lefelé, kis szintben száguldás után jobbra le az Ewige Wand-hoz, a táv egyetlen technikás része innentől le a faluig, saras-köves-csúszós-rázós. A tóparton körben regenerálódós szakasz, érdemes bolyozni, a Sóhegy, elmondhatatlan ha még nem láttad élőben, k.b. 18 fordítós kis gyalog szerpentin, (érdemes előzőleg elmenni és megnézni-megtekerni) a tópartról már látni fogod és nem hiszed el, hogy ott fel lehet menni. A tetejétől kis szusszantós gurulás egy réten és jön a 32% rész ezt kitolja az ember és valahol az igazán meredek rész után felülhet, erőnlététől függően eldöntve mikor, a tetőn már látni fogsz néhány embert kidőlve az árnyékban. Kis murvás lefelé után leérsz a Wildbach-i vízeséshez, innen indul a nap másik hosszú mászása fel Rozalm-ra, sosem akar véget érni, inkább mentálisan nehéz, 1.5 óra felfelé, a tetején nincs semmi pár osztrák aki mindenkit megtapsol, még ha térden mászva érsz is fel és egy mentő., le egy kicsit a frissítő ponthoz és utána megint egy ,,kicsi" fel én ezt utáltam a legjobban, gondolatban már ott vagy 30perc száguldás a Gossaui tóhoz le és akkor előtte még mászni kel a valóságban. A Gossaui frissítő után még felvisznek a hegy derekára olyan 1.5 órás fel és le, tud fájni a nap végén, nagyjából ennyi. Nekem ez 7.5 óra tekerés és ha jelent valamit a kategóriám első 10-15-ben tekertem mindig itthoni maratonokon, nem mernék 30-36 kombóval nekivágni, nagyon mások odakint a dimenziók... ;)

• zeezoltano kedveli ezt