Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Salzkammergut Trophy | Bad Goisern

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
1827 hozzászólás a témában

julien72

julien72

vendég

• fórumtag
  • 41 hozzászólás

Halihó!

Holnap reggel indulunk :) 

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 113 hozzászólás

Nyilván egyénfüggő, de leendő első indulóként ki milyen áttételt használ a sóhegyen?

32:20 :P :P :D

• zscs kedveli ezt

Tondach

Tondach

törzsvendég

• fórumtag
  • 584 hozzászólás

Sziasztok!
Barátom B-távos nevezése áron alul eladó.

Érdeklödni nálam.

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.462 hozzászólás

A sóhegynél ahogy véget ér a kis aszfalt,onnan 24-32!!! szoktam feltekerni,semmi erölködés szép egyenletesen,a nagyon meredek aszfalton leszállok és tolom! elöl 30-as tányér kicsit öngyilkosságnak tűnik bár te tudod!

Tökéletesen egyetértek, teljesen felesleges ott tekerni... Ma leteszteltem 32 - 42-es áttétellel. Kitekertem végig, de a meredek részen 370, majd 450-500+ Watton kellett ehhez mennem majd' egy percen át! Versenyen ez brutál... Log, Watt-adatokkal: https://www.strava.c...sis/14596/14644

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

Olee

Olee

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

tudom, voltam arra többször is mostanában, közvetlenül özönvíz után is, teljesen járható
az ewige wandos részt mosta szét, meglepetés volt belemenni a szokásos tempóval

A Salzbergre gondoltam, hogy most építik. Jelenleg le van zárva a lift és az étterem közötti rész.

dzsonhee

dzsonhee

törzsvendég

• fórumtag
  • 656 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

tudom, voltam arra többször is mostanában, közvetlenül özönvíz után is, teljesen járható
az ewige wandos részt mosta szét, meglepetés volt belemenni a szokásos tempóval

Azt a részt most építik. Meg egy új utat is csinálnak, ami majd jobbról fog becsatlakozni.

De a kérdésedre válaszolva, nem lesz ott sár.

Olee

Olee

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

igen

legközelebb az ewige wandos lefelét teszik síkká és akkor lehet menni országútival

bár sok helyinek az lenne a jó.. több közülük azért megy a c távon a b helyett mert SOK a köves rész az utóbbiban 

Azt a részt most építik. Meg egy új utat is csinálnak, ami majd jobbról fog becsatlakozni.

De a kérdésedre válaszolva, nem lesz ott sár.

dzsonhee

dzsonhee

törzsvendég

• fórumtag
  • 656 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

igen

legközelebb az ewige wandos lefelét teszik síkká és akkor lehet menni országútival

bár sok helyinek az lenne a jó.. több közülük azért megy a c távon a b helyett mert SOK a köves rész az utóbbiban 

A Salzbergre gondolsz?

Olee

Olee

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

és a hallstatti szerpentin utáni rész is le lett döngölve, nincs több füves sár eső esetén

A Salzbergre gondolsz?

dzsonhee

dzsonhee

törzsvendég

• fórumtag
  • 656 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

és a hallstatti szerpentin utáni rész is le lett döngölve, nincs több füves sár eső esetén

Pály infó : Ross Alm- ra lefelé új út van, kevésbé veszélyes, mint a régi, amit mindig elvitt az eső. Nagyon tuti lett.

Ugyan így meg van csinálva a Blaa Alm utáni út, ami a hídtól indul a Hütteneck/Raschberg felé. Most aztán nincs laza talaj, tényleg csak a lábizmainkra lehet fogni a lassúságot.

Olee

Olee

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

Pály infó : Ross Alm- ra lefelé új út van, kevésbé veszélyes, mint a régi, amit mindig elvitt az eső. Nagyon tuti lett.

Ugyan így meg van csinálva a Blaa Alm utáni út, ami a hídtól indul a Hütteneck/Raschberg felé. Most aztán nincs laza talaj, tényleg csak a lábizmainkra lehet fogni a lassúságot.

McGywer

McGywer

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.851 hozzászólás

Elég oda a 32×22 is, vagy oútira ducigumi és mehet a 39×28, váltó sem kell, volt már aki így nyomta: http://sportlab.hu/c...mmergut-trophy/

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.002 hozzászólás

Egyébként irtad hogy nem akarod költségbe verni magad egy 22-24-es kistányér 3-5e ft ha verseny összköltségét nézed ez elenyésző és hidd el 4-5 óra tekerés után jól esik a könnyebb áttétel.

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

_Mickey_

_Mickey_

vendég

• fórumtag
  • 136 hozzászólás

Köszönöm a részletes beszámolót és a válaszokat. 

_Mickey_ módosította - 2016. június 17. - 16:12

joshua

joshua

vendég

• fórumtag
  • 204 hozzászólás

A sóhegynél ahogy véget ér a kis aszfalt,onnan 24-32!!! szoktam feltekerni,semmi erölködés szép egyenletesen,a nagyon meredek aszfalton leszállok és tolom! elöl 30-as tányér kicsit öngyilkosságnak tűnik bár te tudod!

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.250 hozzászólás

A  120 km-es néztem ki.

Remek, akkor mesélek! :)

Nem tudom a Zoncolan milyen hosszú és meredek, de a 119-en 12 kilométer aszfaltal kezdesz és van meredeksége a végén már abban is van kistányéros rész, utána jön a terep, van egy kis gyaloghíd amit az idénre kiszélesítettek, ott ezidáig tumultus volt, osztrákok szépen sorban állnak és várják az átjutást, bal oldalon viszont a gázlótér általában szinte szára, kerülhető a tömeg, innen egy köves mászás, nem egy erőlködős nép, leszállnak és tolják, semmi felesleges küzködés! Fel a Raschbergre, ez sem leányálom, piszok hosszú mókuskerekezés fel a ,,világ tetejére", amikor a mentőt meglátod az út szélén örülhetsz, felértél. Murvás száguldás, ne állj le versenyezni az osztrákokkal lefelé, ők murvára születtek, nagyon érzik, a Hütteneckealmra visszamászni tulajdonképpen szinte kellemes a Raschberg után. Innen egy kis murvás lefelé, egy részen bevisznek az erdőbe itt sár van mindig és tolós, szökdécselős lefelé, kis szintben száguldás után jobbra le az Ewige Wand-hoz, a táv egyetlen technikás része innentől le a faluig, saras-köves-csúszós-rázós. A tóparton körben regenerálódós szakasz, érdemes bolyozni, a Sóhegy, elmondhatatlan ha még nem láttad élőben, k.b. 18 fordítós kis gyalog szerpentin, (érdemes előzőleg elmenni és megnézni-megtekerni) a tópartról már látni fogod és nem hiszed el, hogy ott fel lehet menni. A tetejétől kis szusszantós gurulás egy réten és jön a 32% rész ezt kitolja az ember és valahol az igazán meredek rész után felülhet, erőnlététől függően eldöntve mikor, a tetőn már látni fogsz néhány embert kidőlve az árnyékban. Kis murvás lefelé után leérsz a Wildbach-i vízeséshez, innen indul a nap másik hosszú mászása fel Rozalm-ra, sosem akar véget érni, inkább mentálisan nehéz, 1.5 óra felfelé, a tetején nincs semmi pár osztrák aki mindenkit megtapsol, még ha térden mászva érsz is fel és egy mentő., le egy kicsit a frissítő ponthoz és utána megint egy ,,kicsi" fel én ezt utáltam a legjobban, gondolatban már ott vagy 30perc száguldás a Gossaui tóhoz le és akkor előtte még mászni kel a valóságban. A Gossaui frissítő után még felvisznek a hegy derekára olyan 1.5 órás fel és le, tud fájni a nap végén, nagyjából ennyi. Nekem ez 7.5 óra tekerés és ha jelent valamit a kategóriám első 10-15-ben tekertem mindig itthoni maratonokon, nem mernék 30-36 kombóval nekivágni, nagyon mások odakint a dimenziók... ;)

• zeezoltano kedveli ezt

_Mickey_

_Mickey_

vendég

• fórumtag
  • 136 hozzászólás

Melyik táv lesz amúgy ?

A  120 km-es néztem ki.

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.250 hozzászólás

Köszönöm a válaszokat skacok. A vezetéknév listában nem szerepelek, de egyelőre lehet marad ez ami van (nem azért mert akkora bivaly vagyok, hanem mert nincs kedvem most erre áldozni). 

Egyébként inkább országútis vagyok, ha jelent vm viszonyítási alapot nektek akkor a Zoncolan felrúgtam 39-28-al.

Melyik táv lesz amúgy ?

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.002 hozzászólás

Az nem rossz, de azért más ha aszfalt van ugyan azon a meredekségen és itt azért 4x annyit kell felrugdosni elég + amire még nagyon oda kell figyelni hogy egy szél mellény-dzseki legyen nálad mert 1-2 óra alatt drasztikusan megváltozhat az időjárás.

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

_Mickey_

_Mickey_

vendég

• fórumtag
  • 136 hozzászólás

Köszönöm a válaszokat skacok. A vezetéknév listában nem szerepelek, de egyelőre lehet marad ez ami van (nem azért mert akkora bivaly vagyok, hanem mert nincs kedvem most erre áldozni). 

Egyébként inkább országútis vagyok, ha jelent vm viszonyítási alapot nektek akkor a Zoncolan felrúgtam 39-28-al.