Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Salzkammergut Trophy | Bad Goisern

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1873 hozzászólás a témában

#21
jatson2

jatson2

    újonc

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Hello,

Voltak hölgyek is, pl. Poór Brigi abszolút első lett B távon!!

Zscs majdnem dobogós m40-be B távon.

Egyébként egész nap esett kisebb, de inkább nagyobb intenzitással és lent 15, fent mondjuk 8-10 fok lehetett. Dél körul volt max egy óra szünet. Ennek ellenére B távon kb. 730 + 35 en, A távon kb 300-an végigmentek. Szóval annyira nem lehetett szörnyű, mint pl. 2009-ben.

Én látva reggel az időt és az előrejelzést az egész napra, nem indultam el. Mivel már sokszor megfogadtam, hogy esö + hideg + 6+ órás versenyidő kombót kihagyom. Most először sikerült betartani :-) :-(

P
  • pleisztocen kedveli ezt

#22
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Hello Urak!

Irjatok par sort hogy mentek a Trophy tavok tegnap!

Koszonjuk!

Grig

#23
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Sziasztok, fuvar (Nyergesújfalutól) és szállás érdekel valakit? Alapból 11-14ig, de lehet 12-i indulás is.
Vagy eladó E táv nevezés ugyanitt.
Sürgős, telefonon keressetek:20/980-8296

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#24
jatson2

jatson2

    újonc

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

szuper, köszi.


  • MC Pite kedveli ezt

#25
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

július 6-tól a verseny napjáig járható minden szakasza a pályának

 



#26
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nem akarok külön topikot nyitni, ide írok inkább.

 

Szombaton jártam a KizAlpBike maratonon és az Extreme táv, ami szintén részben megújult most 58 helyett 67 km és 2700 helyett 3150 hm mászást tartalmaz, szuper nyomon megy, bő fele single trail és nem is akármilyen! http://www.kitzalpbi...m-2-700-hm.html

Én az Ultrán mentem most, ami 90 helyett 98 km lett idén és ebben is +400 mászás volt, de kicsit megbántam, túl extrém, túl hosszú volt most ebben a rekkenő hőségben.

Az új Extreme táv viszont nagyon jó, minden benne van, ami élvezetes és az Ultra távban ott van.

 

Salzberget 2x jártam be 1 és 2 héttel a verseny előtt eddig, ilyen közel a versenyhez már nem szoktak szólni érte. Gyalogosok is türelmesek, kedvesek voltak eddig mindig.


  • mephisoft és pleisztocen kedveli ezt

#27
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok,

 

 

Ezzel kapcsolatban egy kérdés:

"de csütörtök délutáni érkezéssel lehet egy tó kerülést beiktatni és akkor fel lehet tekerni a Salzbergre"

 

A Salzberg mászás feketével van jelölve  a térképen, azaz csak versenynapon lehet használni. Ezt mennyire veszik komolyan a verseny hetében mondjuk szerdán?

 

köszönöm

Nagyon késő délután mentünk, akkor már alig akadt gyalogos.



#28
jatson2

jatson2

    újonc

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

Sziasztok,

 

 

Ezzel kapcsolatban egy kérdés:

"de csütörtök délutáni érkezéssel lehet egy tó kerülést beiktatni és akkor fel lehet tekerni a Salzbergre"

 

A Salzberg mászás feketével van jelölve  a térképen, azaz csak versenynapon lehet használni. Ezt mennyire veszik komolyan a verseny hetében mondjuk szerdán?

 

köszönöm



#29
pleisztocen

pleisztocen

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás

És még egy kérdés: Itt sátraznánk: https://sv-kieninger...rgut-trophy-774  Az nem világos, hogy ezt lehet / kell előre foglalni, vagy csak odamegyünk, és kész? Biztos lesz hely? (Kérdeztem is őket a megadott email címen, de nem válaszoltak.)

Én már kempingeztem ott kétszer és idén is azt tervezem. Eddig mindig volt hely, de azért érdemes legkésőbb péntek kora délutánig odaérni. Nem kell előre foglalni helyet. Arra kell számítani, hogy majd mutatnak egy helyet, ahová beállhatsz kocsival és onnantól kezdve a verseny másnapjáig nem fogsz tudni kihajtani.



#30
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

OK, ennyi belefér, akkor az E lesz. (Még jó, hogy megkérdeztem, mert magamtól - ha merem - a C-t választottam volna.)

 

És még egy kérdés: Itt sátraznánk: https://sv-kieninger...rgut-trophy-774  Az nem világos, hogy ezt lehet / kell előre foglalni, vagy csak odamegyünk, és kész? Biztos lesz hely? (Kérdeztem is őket a megadott email címen, de nem válaszoltak.)

Sátraztok, na az a kemény, nem az E táv! :-) Nem tudom mikor mentek ki, de csütörtök délutáni érkezéssel lehet egy tó kerülést beiktatni és akkor fel lehet tekerni a Salzbergre, sőt le is jöttök rajta, így azt is megtapasztaljátok.



#31
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

OK, ennyi belefér, akkor az E lesz. (Még jó, hogy megkérdeztem, mert magamtól - ha merem - a C-t választottam volna.)

 

És még egy kérdés: Itt sátraznánk: https://sv-kieninger...rgut-trophy-774  Az nem világos, hogy ezt lehet / kell előre foglalni, vagy csak odamegyünk, és kész? Biztos lesz hely? (Kérdeztem is őket a megadott email címen, de nem válaszoltak.)



#32
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Köszi mindenkinek!

 

Akkor már csak a C és az E maradt. Az E-ben vonzó a kevesebb murva és a változatosság, de sajnos nem vagyok a bringatechnika ördöge. Ha az E sokkal trükkösebb, mint a hazai maratonok, akkor az nekem lehet, hogy túl sok. Referenciaként: a régi (még Visegrádról induló) Duna Maraton középtávon, Dobogókőről lefelé a piros 3szög (https://www.strava.c...nts/27272081540) nálam a határon van; egy ideje meg merem (és tudom) csinálni, de egy ilyesmit ismeretlen helyen nem vállalnék be. - Ehhez képest az "E"? Ha párszor le kell szállni, az belefér, csak ne túl sokszor.

 

Köszi!


nyugodtan menjél akkor az E-re

Hütteneckalm utáni technikás részen úgyis le kell szállni, főleg ha előtte nap esik 
Ewige Wand után lesz egy picit kövesebb rész, ott meg szépen lassan lejössz 
van benne egy 3 nyilas rész is... de ott úgyis akkora torlódás lesz, hogy csak tolni lehet 



#33
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Köszi mindenkinek!

 

Akkor már csak a C és az E maradt. Az E-ben vonzó a kevesebb murva és a változatosság, de sajnos nem vagyok a bringatechnika ördöge. Ha az E sokkal trükkösebb, mint a hazai maratonok, akkor az nekem lehet, hogy túl sok. Referenciaként: a régi (még Visegrádról induló) Duna Maraton középtávon, Dobogókőről lefelé a piros 3szög (https://www.strava.c...nts/27272081540) nálam a határon van; egy ideje meg merem (és tudom) csinálni, de egy ilyesmit ismeretlen helyen nem vállalnék be. - Ehhez képest az "E"? Ha párszor le kell szállni, az belefér, csak ne túl sokszor.

 

Köszi!



#34
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Mephisoft, a leírtak alapján a C menne simán, de talán az 'E' távval jársz a legjobban, ha itthon a középtávokhoz szoktál. A többek leírták, Ewige Wand, sípálya és még pár dolog benne van, csak ~56 km és kicsivel több, mint 1500 szint.

A távhoz mérten szerintem ez a leginkább változatos és egyben élvezetes pálya. Annyira nem technikás, talán csak a hazai maratonokhoz szokott bringásnak tűnhet annak mondjuk a sípálya a maga finom meredekségével, de a többi mind szépen bringázható. 3 hete bejártam a B táv első körét, még merev villával is teljesen élvezetes volt például az Ewige Wand. Plusz a pálya még esőben is jól bringázható.

 

Azért ha az Alpokban tekernél egy másik nagyon jót, akkor KitzAlpBike melegen ajánlott (2x benne van a méltán híres FleckAlm Trail, na az már tényleg "technikás"!), vagy Saalbach-ban a World of Games, ahol a lefelék 2/3-a single trail és enduro flow trail és számomra az egyértelműen csúcs Ischgl Ironbike, amin 2872 méter magasra bringázol fel (!) az első nagy hegyen, onnan át Svájcba enduro flow trailen és fel egy 2750+ méteres hegyre és további két enduro flow trail van a pályában és egy hosszú erdei csiki-csukis trail. A DH-k 2/3-a itt is single trail. Nekem ez a verseny a mumus, mindig elhagy az erő - viszont messze az egyik legélvezetesebb verseny, lélegzetelállító panorámákkal. ;) https://www.strava.c...ties/1748816349

 

 


  • mephisoft és pleisztocen kedveli ezt

#35
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Hello mephisoft,

Szerintem vagjal bele nyugodtan!

Ha egy szilvas kozepet gond nelkul vegig mesz a sajat tempodban akkor a C tavval sem lesz gondod!

A bicajon a fekpofak ujjak legyenek. :- ))

Szoval a 2500m szintben benne van a hirhedt Salzberg amit muszaj bevallalni eccer az eletben. Utana bazi nagy lejto, frissito eees jon a leghosszabb maszas kb masfel ora..  na az tecceni fog! Foleg amikor az A tavosok elozgetnek majd...

Utana a lefele szinten parades Gosau iranyaban. Nagyon figyelni kell! Viszont az alpesi feeling meglesz. Ha itt leertel jon egy itato es az utolso kb 45 perces maszas.
Ha ott besut a nap fincsi lesz..

Ezutan jon az utolso frissito (itt van szerviz is), nagyon lelkes szurkolokkal majd az utolso maszas.

Onnan mar csak orombringa van egy ket hupplival!

Elvezd ki a lejtoket, frissitoket!

Egy baja van csak hogy Ewige Wand az nincs benne pedig az egy kuriozum. Mondjuk masnap elturazhattok meg arra. Bad Goisernbol kozel van!

Az E tav az enduro szeru es rovidebb de nagyon technikas.

F tav sztem a helyi "keveset tudtam csak edzeni" emberkeknek van.

Hajra hajra! Szamolj majd be milyen vooolt!

Udv: Grig
  • mephisoft kedveli ezt

#36
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

E távra menj
sokkal változatosabb, mint a sotteren végigmenő C táv 
ja és a C-n, ha nem az elején mész, akkor kezdhetsz egy ~5km-es tolással, az annyira nem mókás


idei évtől nincs sípálya, sokan tekertek év közben arra és megunta a terület gazdája... 
 

Sziasztok!

 

Évek óta szemezünk a Salzkammergut Tropy-val, és talán idén el is megyünk, mert egyszer tényleg kéne már bringázni az Alpokban. Kérdés, melyik távot válasszam?

 

Itthon a középtávokon szoktam indulni, és általában az első harmadban-negyedben jövök be. Valaki ez alapján azt mondta, induljak el bátran a 74km/2500m-es C távon. Meg tudjátok erősíteni, hogy ez tényleg nem sokkal gyilkosabb, mint egy hazai középtáv?

 

Illetve azt nézem a térképen, hogy a szóba jöhető távok (C, E, F) teljesen eltérő vonalvezetésűek. Mivel nem a nyerés a cél, hanem az "Alpokban bringázás", mit gondoltok, melyik adhatja a (tájképileg) legszebb élményt?

 

Köszi!


dzsonhee módosította - 2019. június 24. - 19:49

  • mephisoft kedveli ezt

#37
pleisztocen

pleisztocen

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás

Sziasztok!

 

Évek óta szemezünk a Salzkammergut Tropy-val, és talán idén el is megyünk, mert egyszer tényleg kéne már bringázni az Alpokban. Kérdés, melyik távot válasszam?

 

Itthon a középtávokon szoktam indulni, és általában az első harmadban-negyedben jövök be. Valaki ez alapján azt mondta, induljak el bátran a 74km/2500m-es C távon. Meg tudjátok erősíteni, hogy ez tényleg nem sokkal gyilkosabb, mint egy hazai középtáv?

 

Illetve azt nézem a térképen, hogy a szóba jöhető távok (C, E, F) teljesen eltérő vonalvezetésűek. Mivel nem a nyerés a cél, hanem az "Alpokban bringázás", mit gondoltok, melyik adhatja a (tájképileg) legszebb élményt?

 

Köszi!

Szia!

 

Szerintem az F-et semmiképp ne válaszd, abban csak az Ewige Wand van ami látványosabb, de azon is egy pillanat alatt túlvan az ember.

 

A C-ben már van panoráma bőven, a Sóhegyre felmászva jól néz ki a Hallstadt-i tó a lombok között, utána meg elég magasra mászik az út, kellemes alpesi fenyvesek, rétek között. Lefelé a Gosausee is nagyon jól néz ki. Viszont ez a szakasz szinte teljes egészében murvázott, illetve van egy kis aszfalt. Technikás rész szinte nincs is benne.

 

Az E távon talán a legváltozatosabb a terep, van ebben is sok murva, de előfordul egy-két technikásabb lefelé, sípályán döngetés, szép szurdokszerű patakvölgy, na meg az Ewige Wand is. Ez is elég magasra fölmegy és a Hütteneck -nél jó a kilátás dél felé a Dachstein tömbje felé, ami már elég impozáns látványt nyújt (bár az igazán magas hegyeket még nyugatabbra kell keresni :-)).

 

Szóval szerintem menj a versenyen az E-n vagy a C-n, aztán maradj még egy napot és menj végig a másikon is és akkor mindent láttál. :-)


  • mephisoft kedveli ezt

#38
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Sziasztok!

 

Évek óta szemezünk a Salzkammergut Tropy-val, és talán idén el is megyünk, mert egyszer tényleg kéne már bringázni az Alpokban. Kérdés, melyik távot válasszam?

 

Itthon a középtávokon szoktam indulni, és általában az első harmadban-negyedben jövök be. Valaki ez alapján azt mondta, induljak el bátran a 74km/2500m-es C távon. Meg tudjátok erősíteni, hogy ez tényleg nem sokkal gyilkosabb, mint egy hazai középtáv?

 

Illetve azt nézem a térképen, hogy a szóba jöhető távok (C, E, F) teljesen eltérő vonalvezetésűek. Mivel nem a nyerés a cél, hanem az "Alpokban bringázás", mit gondoltok, melyik adhatja a (tájképileg) legszebb élményt?

 

Köszi!

 



#39
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Idén sajnos kiszálltam 160 km után, de 190 km jött össze a végére, utána pár nappal még mentem 20 km, teljesen jó volt a hajtás még mindig. 

upsz, nem ide akartam írni:)


zscs módosította - 2018. augusztus 22. - 16:58


#40
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Milyen kulso volt, ami ennyire nem birta?


  
En is hasznalok squirt lube-ot, de mar szaraz idoben, kb. 40 km utan boven ugy erzem, hogy ideje ujra bekenni a lancot, mer olyan hangja van mar. Tartok is a nyeregtaskaban egy kis flakonnal.

Idén sajnos kiszálltam 160 km után, de 190 km jött össze a végére, utána pár nappal még mentem 20 km, teljesen jó volt a hajtás még mindig.