Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12562 hozzászólás a témában

#12401
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nincs ennél könnyeb agy olcsóbban?
ez van vagy 400 gramm....

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12402
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

itt a B+, idézek a márciusi shopping-ból:
Jellemzõk: tárcsafékes hátsóagy, erõs 10mm-es 7075 alu tengely, 5db ipari csapágy, CrMo kazettatest, 6 db CrMo acél kilincs, 30 reteszelés.
Súly: 339g + 59g gyorszár
Ára: 33.000 Ft

ahhoz képest, ami ebben van, a legjobb súlyú agy, a legjobb áron.

ha még építek kereket ezt veszem :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#12403
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

de asszem az nem az mert amit én írtam az 284 g a b+ meg ha jól tom nehezebb....


itt a B+, idézek a márciusi shopping-ból:
Jellemzõk: tárcsafékes hátsóagy, erõs 10mm-es 7075 alu tengely, 5db ipari csapágy, CrMo kazettatest, 6 db CrMo acél kilincs, 30 reteszelés.
Súly: 339g + 59g gyorszár
Ára: 33.000 Ft

ahhoz képest, ami ebben van, a legjobb súlyú agy, a legjobb áron.

#12404
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
és van novatec, átmenõ gyzvel 17ért... ami merevebb és szintén jó

#12405
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

van már bike+ matricával quando hátsóagy, bruttó 33 ezerért....

de asszem az nem az mert amit én írtam az 284 g a b+ meg ha jól tom nehezebb....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#12406
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
és az jó is

#12407
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
van már bike+ matricával quando hátsóagy, bruttó 33 ezerért....

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12408
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok! Ha jól vettem ki a (international) netes hozzászólásokból, akkor a tárcsás American Classic, a komolyabbik Zoggie, és a WTB Laser Disc Lite agyak ugyanazok? Súlyre és ránézésre nagyjából igen. Vélemény? Köszi a segítséget.

sz@r.....
nagyon sok ment belõle garis cserére /hátsóból/ -többek közt enyém is- ricsi komplett kerék is ilyennel volt szerelve, õsz táján vissza is hívták....állítólag az idei már jó lesz , de én már nem bízom benne...

van nem sokkal nehezebb sun ringlé /dirty flea disc/ sztem magasan jobb - az meg quando gyártmány, nem lehetetlen hogy elõbb útóbb lesz b+ matricával is -
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#12409
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Hát jelenleg 75-80 kg között mozgok, de remélem tavasszal sikerül lejjebb adnom belõle...

Akkor nem kéne reszkírozni a 2,0-1,5 húzott küllõket, fõleg tárcsafék mellé.


#12410
RoGeR

RoGeR

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás

2-1.5, 80kg+ és tárcsafék veszélyes kombó.
inkább 2-1.8, de ha csak 60 kiló vagy vasággyal, akkor mindegy :D


Hát jelenleg 75-80 kg között mozgok, de remélem tavasszal sikerül lejjebb adnom belõle...

#12411
transzporter

transzporter

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 363 hozzászólás
Sziasztok! Ha jól vettem ki a (international) netes hozzászólásokból, akkor a tárcsás American Classic, a komolyabbik Zoggie, és a WTB Laser Disc Lite agyak ugyanazok? Súlyre és ránézésre nagyjából igen. Vélemény? Köszi a segítséget.

#12412
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
2-1.5, 80kg+ és tárcsafék veszélyes kombó.
inkább 2-1.8, de ha csak 60 kiló vagy vasággyal, akkor mindegy :D

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12413
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

ez csakis iljics lánca lehet

pláne mivel sok fos van itthon ;) mondjuk meglepõen rozsdás szokott lenni a lánca, lehet hogy be kéne neki mutatni a wd40-et (ami például remek ha d..gás közben nyikorog az ágy) :rolleyes:

roger: kéne tudni a testsúlyodat is, de 80 kilóig nem lesz vele gondod ilyen jellegû felhasználás mellett. tf-hez meg csakis 3 keresztre fûzött kerék

#12414
RoGeR

RoGeR

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás
Távlati terveim között szerepel egy garnitúra új kerék, maratonozásra, tárcsafékkel.
A kérdésem az lenne (mert a #2 topicban nem találtam számomra kielégítõ választ), hogy egy ilyen kellõen merev lenne 2-1.5 húzott felnikkel? Hogy érdemes egy ilyen kereket fûz(et)ni?

#12415
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

Feltöltött kép


ez csakis iljics lánca lehet :) :D

#12416
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

az a csavar is csak 10-es
nem a laptavot adjuk meg hanem a menet meretet.

csak a szemléletesség kedvéért voltam pongyola, de elnézést ;)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12417
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nekem a hone agyam 10mm-es tengelyes, és gyárilag volt rajta(igaz csak 1 darab) 6os imbuszos anyacsavar...:)
legjobb megoldás. mondjuk le is kellett vennem, mert másik oldalra nem tettem váltót, lévén SS bringa, így a másik oldalra már rendes csavaranya került... de ilyet kéne valahonnan szerezni. mellesleg defektet kerék kiszedése nélkül is lehet ragasztani, sõt! ha meg cserélni kell, akkor úgyis ott a pumpa, és az új belsõ mellé pedig elfér a 15ös villáskulcs.


emellett ismerek olyat aki egyszerüen csak menetet vágott az agy tengelyébe, és imbuszcsavart beletekerte. mûködik a mai napig, és nem gyenge. ezt e megoldást viszont csak ejtõpapucsos vázba tenném személy szerint.

#12418
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
csináltunk imbuszosat is:
Feltöltött kép

de szerintem súlyt nem fogsz tudni ilyesmivel spórolni. ahoz meg hogy tényleg merevebb legyen új tengely is kell. nem elég csak megfúrni az eredetit, menetet vágni bele és imbuszt beletekerni. ha meg a gyorszárat akarod cserélni imbuszosra akkor van gyári megoldás, azért kár gányolni:
Feltöltött kép

#12419
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
az a csavar is csak 10-es
nem a laptavot adjuk meg hanem a menet meretet.

ez is megoldhato imbuszol oldassal.


azon kivul nem fontos kivenni a kereket defekt javitas miatt.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#12420
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Igazatok van csak én az imbuszos megoldásokat szeretem, mert defektnél könnyebben szerelhetõ(nem kell cipelnem magammal egy plusz szerszámot). Erre a legjobb megoldás új tengely 2db 10-es csavarral csak ehhez már esztergályos kell(valamelyik tavalyi agytunningban volt).


A sebesség mindent megold.