Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Canyon

* * * * * 3 votes

  • Please log in to reply
3138 replies to this topic

#581
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Nagyon jó lett az új neuron geometriája, nekem még a felszereltség is nagyon tetszik ennyi pénzért. canyon.com/de-hu/mtb/neuron/2019/neuron-al-7-0.html
De hogy lehet megtudni, hogy a váz és a villa boost vagy csak sima 142/100? A vázhoz és a villához nem írnak semmit, a kerék meg igazán bármi lehet, ráadásul ilyen, hogy XA Trail nem is létezik a mavic kínálatában: https://shop.mavic.c...tb/wheels.html 
Továbbá, ha jól látom, itt meg hátra 25 mm-s előre 30 mm-s felnik kerülnek, ami érthetetlen, ja, és az sem derül ki, hogy most ez külső, vagy belső felniszélesség... 
 
static.canyon.com/img/cache/8d/d/479027ddb0fbbf0386576853da5b9.jpg


Megnézheted a 2019-es YT Jeffsyket is, bár 2300 euró a Jeffsy 29 AL Base, míg a Neuron AL 7.0 háromszázzal kevesebb. Nagyjából hasonló felszereltségűek. A geometriájuk meg ilyen:

7619_yt_jeffsy_29_al_base_2019_geo.png

7619_canyon_neuron_al_7-0_trail_bike_201

#582
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts

Strive 2019 - Shapeshift

 

2019-Canyon-Strive_carbon-Shapeshifter-1

2019-Canyon-Strive_carbon-Shapeshifter-1

 

Ez így 4000 €:

2019-Canyon-Strive_carbon-Shapeshifter-1

 

https://www.canyon.c...-hu/mtb/strive/

 



#583
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 posts

keréknél azt írja boost

mavic meg ált belsőt ad meg

Most látom, hogy német nyelvi beállításokkal vannak részletek a váznál, keréknél, villánál, és ott írják, köszi! Angol beállításnál nincsenek meg ezek a legördülő menük. 



#584
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Nagyon jó lett az új neuron geometriája, nekem még a felszereltség is nagyon tetszik ennyi pénzért. https://www.canyon.c...on-al-7-0.html 

De hogy lehet megtudni, hogy a váz és a villa boost vagy csak sima 142/100? A vázhoz és a villához nem írnak semmit, a kerék meg igazán bármi lehet, ráadásul ilyen, hogy XA Trail nem is létezik a mavic kínálatában: https://shop.mavic.c...tb/wheels.html 

Továbbá, ha jól látom, itt meg hátra 25 mm-s előre 30 mm-s felnik kerülnek, ami érthetetlen, ja, és az sem derül ki, hogy most ez külső, vagy belső felniszélesség... 

 

 

keréknél azt írja boost

mavic meg ált belsőt ad meg


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#585
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

Nagyon jó lett az új neuron geometriája, nekem még a felszereltség is nagyon tetszik ennyi pénzért. https://www.canyon.c...on-al-7-0.html 

De hogy lehet megtudni, hogy a váz és a villa boost vagy csak sima 142/100? A vázhoz és a villához nem írnak semmit, a kerék meg igazán bármi lehet, ráadásul ilyen, hogy XA Trail nem is létezik a mavic kínálatában: https://shop.mavic.c...tb/wheels.html 

Továbbá, ha jól látom, itt meg hátra 25 mm-s előre 30 mm-s felnik kerülnek, ami érthetetlen, ja, és az sem derül ki, hogy most ez külső, vagy belső felniszélesség...

2019-ben minden Boost-os fôleg egy új modellen. A felniszélesség szerintem belsô, mert ha külsô lenne akkor a 25 az ~21-es belsôt jelentene és 2,35-ös gumit arra ma már senki nem tesz. Elöl a 30-ast kanyarban jobban lehet terhelni anélkül hogy a gumi deformálódna. Én mindkettôre 30-ast raktam volna, de gondolom a 25-ös 3€-val olcsóbb volt és emiatt kitalálták rá hogy "save weight and improve power transfer".

A 'Chat'-en meg lehet kérdezni ôket.



#586
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 posts

Nagyon jó lett az új neuron geometriája, nekem még a felszereltség is nagyon tetszik ennyi pénzért. https://www.canyon.c...on-al-7-0.html 

De hogy lehet megtudni, hogy a váz és a villa boost vagy csak sima 142/100? A vázhoz és a villához nem írnak semmit, a kerék meg igazán bármi lehet, ráadásul ilyen, hogy XA Trail nem is létezik a mavic kínálatában: https://shop.mavic.c...tb/wheels.html 

Továbbá, ha jól látom, itt meg hátra 25 mm-s előre 30 mm-s felnik kerülnek, ami érthetetlen, ja, és az sem derül ki, hogy most ez külső, vagy belső felniszélesség... 

 

479027ddb0fbbf0386576853da5b9.jpg



#587
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts

Hát majd legközelebb ha lesz némi időm.

Van ott rendesen hely az a lényeg (és ez látszik is) :)



#588
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 posts

értékelem a szándékot, de ha alulról fényképezed, akkor jobban látszana, hogy mennyi a hely. :)

Nem az a lényeg, hogy mennyi, hanem, hogy van hely. :) De egyébként igen, ellenben így is köszi a képet, jó végre ezt látni élő példán is. Nem is értem, hogy pl. a geometria táblázat mellett mért nem alap a vázak esetében ez a férőhely megadása, adott felnivel adott gumival. Jó lenne referenciának, könnyebb lenne belőle legalább számolni, hogy mi fér el, és mi nem. Ha pedig már annyi váz képet feltöltenek a gyártók innen-onnan fényképezve, akkor bőven beleférne erről a tájékról is, szerintem sok kérdést megelőzhetnének vele. 



#589
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,992 posts

Mivel senki nem tudta a választ, gondoltam felteszek egy képet:

Canyon Exceed CF SL, 25 mm belső szélességű felni + 2.25-ös RaRa. Bőven jó azt gondolom, a különböző szélességű kerekeknek csak valami anyagi okai lehettek. 

 

 

 

értékelem a szándékot, de ha alulról fényképezed, akkor jobban látszana, hogy mennyi a hely. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#590
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts

Mivel senki nem tudta a választ, gondoltam felteszek egy képet:

Canyon Exceed CF SL, 25 mm belső szélességű felni + 2.25-ös RaRa. Bőven jó azt gondolom, a különböző szélességű kerekeknek csak valami anyagi okai lehettek. 

 

IMG_20190112_174456_zps0li5sk3j.jpg


Edited by karakoram, 2019. January 13. - 15:50.

  • Kisherceg likes this

#591
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

Egészen meglepődtem, hogy a hátsó forgáspont gyakorlatilag nem mozdul meg, már-már indokolatlannak tűnik a jelenléte. Ennyi mozgást, főleg a karbon változat simán elviselne némi formatervezéssel, nem? 

Ezt a 27,5 kerék a 29 vilában dolgot nem egészen értem, mi itt az újdonság? Manapság sok olyan bringa van, amiben 29-es villa van, de be lehet tenni a 27,5+ kerekeket, sőt, sok bringa ilyen kiépítésben is érkezik. Vagy itt hátul nem fér el a 29/27,5+?  

130-as rugóútnál mozog az. Egy darabból gyártani az egész hátsó háromszöget 130-nál kicsit más (és költségesebb) lenne mint a 100-as Lux esetében.

27,5 kerék a 29-es villában nem 'újdonság' hanem valószínû pár €-t meg tudnak spórolni a dolgon, és lehet hogy így egyszerûbben megoldották a középcsapágy magasságának a megtartását is. Ugyanazon rugóút mellett a 27,5 és 29-es villák beépítési magassága között van ~20mm különbség. A 27,5 villába bemegy a 27,5+ kerék de a 29x2,2 már nem (2018 RS Lyrik 27,5-el próbáltam), a 29-esbe pedig minden, a 29+ is.

A 29-esben hátul elfér a 29x2,6 és akkor a 27,5x2,8 is, de a 29-re tervezett geo-val karcolná a talajt a pedál párszor ha valaki 27,5+ gumikkal használná. Tapasztalatom szerint állítható geometria nélkül nincs olyan gép amin lehet váltogatni a kerékméreteket és mindegyikkel ugyanolyan jó.



#592
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 posts

Egészen meglepődtem, hogy a hátsó forgáspont gyakorlatilag nem mozdul meg, már-már indokolatlannak tűnik a jelenléte. Ennyi mozgást, főleg a karbon változat simán elviselne némi formatervezéssel, nem? 

Ezt a 27,5 kerék a 29 vilában dolgot nem egészen értem, mi itt az újdonság? Manapság sok olyan bringa van, amiben 29-es villa van, de be lehet tenni a 27,5+ kerekeket, sőt, sok bringa ilyen kiépítésben is érkezik. Vagy itt hátul nem fér el a 29/27,5+?  



#593
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,992 posts

tetszetős bringa (már úgy a maga nemében.). szépen megmagyarázták a teló kapcsán bedobott költségcsökkentő trükköt is. :D egyébként lehet benne valami, majd kipróbálom.

 

Érdekes elgondolás ez a 29-es teló 27-es kerékkel. Na kisherceg, nem kell a foxom a konádba? :DD

 

 

egyáltalán hazahoztad már? :P


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#594
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

szep ez a kek... fura, hogy felszereltsegben is ekkora szakadek van az alu es a karbon kozott, a vaz meg ranezesre nagyon mas, nem csodalkoznek, ha tekeres kozben is az lenne. a legkisebb felett nem nagyon eri meg az artobbletet. egy yt elleneben kiprobalnam :)


Edited by arn, 2018. November 27. - 18:52.


#595
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

Jó, hogy megkapta a spectralnál bemutatott műanyag kábelvédő bizbaszt az alsócső, de azért jobb lenne, ha a nyeregcső kábele nem az alsócső aljában, majd a középcsapágynál kolbászolna, hanem kijönne ugyanott a műanyag védő alól, ahol a fékcső és meg hátsóváltó bovdene is, s az nyeregcső alján bemenne. Mert így most valószínű, hogy a középcsapágyat is ki kell szedni, ha nyeregcső vezetékével kell matatni...

Nincs azzal semmi baj. Nekem a Strive-ban is így van és 3 év alatt sosem kellett kivenni emiatt a középcsapágyat pedig volt párszor dropper ki-be. Ha bowden külsôt kell cserélni az újat összekötöm a régivel és áthúzom a vázon...



#596
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

neuron cf
bikerumor.com/2018/11/27/canyon-neuron-cf-connects-with-more-riders-for-xc-trail-riding-fun/


Érdekes elgondolás ez a 29-es teló 27-es kerékkel. Na kisherceg, nem kell a foxom a konádba? :DD


Elsőre csak lestem, hogy mi ez a láncvilla forgáspont megoldás, mert úgy tűnt, hogy ami két oldal egymásba csúszik, azok minden oldalról zártak. De belső felén nem az, inkább U-alakú.



Canyon-Neuron-CF-2019-carbon-trail-mount


Jó, hogy megkapta a spectralnál bemutatott műanyag kábelvédő bizbaszt az alsócső, de azért jobb lenne, ha a nyeregcső kábele nem az alsócső aljában, majd a középcsapágynál kolbászolna, hanem kijönne ugyanott a műanyag védő alól, ahol a fékcső és meg hátsóváltó bovdene is, s az nyeregcső alján bemenne. Mert így most valószínű, hogy a középcsapágyat is ki kell szedni, ha nyeregcső vezetékével kell matatni...

Edited by blash, 2018. November 27. - 16:41.


#597
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

Az elôzô Nerve/Neuron nekem borzalmas volt és nem tudtam megszokni a geóját, de ez teljesen rendben van a számok alapján, jó kis mindenes lehet.



#598
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

neuron cf

https://bikerumor.co...ail-riding-fun/

Canyon-Neuron-CF-2019-carbon-trail-mount


  • 950sm07 likes this

#599
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

ezt is megertuk... a canyon a vagyott brand :D


  • Kisherceg likes this

#600
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,992 posts

nem hiszem, hogy ez inbred lenne, azoknak "konásan" hosszú a nyeregvázcső felsőcső feletti túlnyúlása. plusz ennek a váznak "beépített" nyeregcsőbilincse van, ami szintén nem jellemző az inbredre.

 

a fejcsövön halványan látszódik valamiféle gravírozás/plakett, amiből ki lehet találni mi lehet ez, nekem nem sikerült. na de ON. :)

 

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"