Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3138 hozzászólás a témában

#541
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

mongy off

 

de miért kell csomagtartóra kerülni a gyerekülésnek ?

ugyanannyi a teherbírása mint a konzolosnak, csak a gyerkőcnek sokkal szarabb a csomagtartós.


  • Puliaction kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#542
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

miert? :) ugyanugy vannak rajtuk csomagtartoszemek (bar a canyon fele cxben nem vagyok biztos). kenyelmes, max van rajta alsofogas, es nem kell a semmit sem ero teloval kinlodni. bar arakrol nem beszeltunk.

 

mert jelenleg vázon van a gyerekülés, ami koskormánnyal érdekes lenne. :) illetve azért is, mert:

- az egyenes/riser kormány kb mindenhol jobb irányítást ad, mint a koskormány (szerintem)

- az egyenes/riser kormányon lévő fék-/váltókarok használhatóbbak mint a brifterek (bármelyik fogásban)

- a teló használhatósága pénzkérdés, de cserélheti merevre is, a jobb irányíthatóság akkor is megmarad

- ha cross cangikat (esetleg montit) nézeget, valszeg nem akar hasalni

- nem úgy tűnik, mintha sportolni/edzeni akarna, akkor minek CX?

- a gravel, mint jelenleg divatos cucc, ár/értékben kevesebbet fog adni ugyanazért a pénzért

 

kb ezért. :)


  • Bikertigger, zeezoltano és Szepy_lc8 kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#543
Puliaction

Puliaction

    újonc

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

miert? :) ugyanugy vannak rajtuk csomagtartoszemek (bar a canyon fele cxben nem vagyok biztos). kenyelmes, max van rajta alsofogas, es nem kell a semmit sem ero teloval kinlodni. bar arakrol nem beszeltunk.

 

Köszi a válaszokat.

Inkább a terep felé kacsingatnék felhasználás szempontjából.

 

Miért írtad a telóra? Nem értek hozzá egyáltalán, de rossznak számít a SR Suntour NRX-D Air ?
 



#544
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

miert? :) ugyanugy vannak rajtuk csomagtartoszemek (bar a canyon fele cxben nem vagyok biztos). kenyelmes, max van rajta alsofogas, es nem kell a semmit sem ero teloval kinlodni. bar arakrol nem beszeltunk.



#545
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

Sziasztok!
Kerékpár vásárlás előtt állok.
Elég keveset tekerek egy évben, azt is részben vázon lévő gyereküléssel, később valószínű hátra kerül csomagtartóra, bár azt nagyon nem várom..
75% úton, 25% erdei ösvényen használnám
Pathlite 5.0-t néztem ki, alternatíva talán a Grand Canyon..
Van tapasztalatotok a Pathlite-tal kapcsolatban?
Üdv

 

 

nincs, de amit írtál, arra jónak tűnik. a cx/gravel-t felejtsd el.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#546
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Sziasztok!
Kerékpár vásárlás előtt állok.
Elég keveset tekerek egy évben, azt is részben vázon lévő gyereküléssel, később valószínű hátra kerül csomagtartóra, bár azt nagyon nem várom..
75% úton, 25% erdei ösvényen használnám
Pathlite 5.0-t néztem ki, alternatíva talán a Grand Canyon..
Van tapasztalatotok a Pathlite-tal kapcsolatban?
Üdv

 

 

ha csak erdei osvenyen hasznalod, oda felesleges a monti. vmit a cross/cx/gravel vonalon.



#547
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Lehet az új oldal szép, no de hová tűntek az olyan hasznos funkciók, mint az 'Availability'?

 

Vázméret és színre lehetett látni, miből van raktáron vagy mikor lesz elérhető. Most semmi infó nincs...

Valóban eltűnt a gomb, pedig az nagyon hasznos volt. Viszont ha rákattintasz hogy buy, akkor kiírja ugyan úgy színenként és méretenként az elérhetőségét a bringáknak. 



#548
Puliaction

Puliaction

    újonc

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

Sziasztok!
Kerékpár vásárlás előtt állok.
Elég keveset tekerek egy évben, azt is részben vázon lévő gyereküléssel, később valószínű hátra kerül csomagtartóra, bár azt nagyon nem várom..
75% úton, 25% erdei ösvényen használnám
Pathlite 5.0-t néztem ki, alternatíva talán a Grand Canyon..
Van tapasztalatotok a Pathlite-tal kapcsolatban?
Üdv

 



#549
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Lehet az új oldal szép, no de hová tűntek az olyan hasznos funkciók, mint az 'Availability'?

 

Vázméret és színre lehetett látni, miből van raktáron vagy mikor lesz elérhető. Most semmi infó nincs...



#550
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

A Canyon Spectral és a Strive között mi a felhasználásbeli különbség, ha a strive geometria és útvariálhatóságát figyelmen kívül hagyjuk, mondván, hogy tavaly még nem volt ilyen neki? 

Teljesen más rugós tag elrendezés, de közel azonos rugóutak és szögek. 

 

Pusztán az, hogy az egyik 27,5 a másik meg 29 az ennyire más felépítményt kíván meg ebben a rugóút tartományban? 


Mars módosította - 2019. április 04. - 10:08


#551
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

jo review :) ha most ossztelosat vennek, az a lux lenne - majd 12es xtvel visszaterunk a temara (ez lenne az utolso probalkozas reszemrol, amugy en ht montis maradok).
 


arn módosította - 2019. április 03. - 16:35


#552
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Nagyon szép az új oldal: https://www.canyon.com/en-hu/

Szerintem egy kicsit részletesebb és pontosabb leírás is van fent a bringákról. 

Személy szerint nekem sokkal jobban tetszik ez a világos dizájn, és például a képek is sokkal jobban láthatóak illetve mintha több is lenne belőlük.  



#553
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

jaja, beugrott, ez a fitness kormány is lehet akár, de már nem tudtam módosítani a hsz-t. A lényeg, hogy Canyon előbb-utóbb jön egy montis verzióval.



#554
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a tavaly szezon vegen learazott fitnesszbringajukon ilyen volt :) az egesz karbonbringa volt vmi 1400 eur, eljatszottam a gondolattal.



#555
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Én akarnék most karbon kormányra költeni, lehet várok egy kicsit míg ezt beárazzák, köszi a találatot. 

A múltkor feldobott kormány teszt alapján is a Syntace-nél maradok mert bár szimpatikus a Newmen kormányszárat nem akarok cserélni (szeretem ha egy márka a kettő). Viszont egy ilyen megoldásra szívesen áldoznék azt hiszem. 400 €-t nem adnék érte, országútiból 300 € a hasonló rendszer vagy 400 €.   



#556
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Canyon-féle MTB stucni+kormány véletlenül feltűnt már itt-ott a gyári fotókon. Egy ideig az új Exceedekből szerepelt fenn ilyen kormánnyal a csúcsmodell. Most a kiegészítőhöz is van fenn kép róla az oldalukon: https://www.canyon.c...=1&q=h#id=63203

 

(ha esetleg érdekel valakit a téma)



#557
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

csak tapasztalati info: a hatso fektest helyett ket honap alatt kuldtek masikat (az elsot masfel honap alatt csereltek). de legalabb komplett feket kuldtek.

 

amugy ezt nem birtam kivarni, igy mar vettem magamtol egyet :)


arn módosította - 2019. március 25. - 13:02


#558
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

en mindig paypallal fizettem, igaz euros szamlarol.

 
Ja, mert a szállítási cím számít. Próbáld ki, hogy átállítod magyarországra, s rögtön nem lesz már alul paypal logó, de a fizetésnél sem. Szlovák címnél is lehet paypallal fizetni, nem próbáltam végig az összes országot, de csak gyanítom, hogy ott engedélyezték, ahol az euró hivatalos fizetőeszköz.


Egyebkent en mindig PP-os fizetest kerek, leutom a bringat es irok nekik, kuldik e requestet es ennyi.


Ez érdekelne kicsit részletesebben. Mi az, hogy leütöd a bringát?

#559
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

uj canyon web :)



#560
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Köszi szépen mindenkinek a segítséget, megrendeltem a bringát, és most 3 hónap türelmetlen várakozás következik. :) 


  • 950sm07 kedveli ezt