Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3138 hozzászólás a témában

#481
Puliaction

Puliaction

    újonc

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Hétfőn megrendeltem, csütörtökön már meg is kaptam és ma megtettem az első km-eket a Pathlite-tal
A pedálnál nagyobb terhelésnél hallok egy halk kattanó hangot a bal oldalon, fordulatonként egyszer..🤔
Lehet valamit elbénáztam, de nem volt túl bonyolult az összeszerelés

#482
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

A teljes sztori úgy van, hogy volt nekem egy Spec. Phenom Expert nyergem amit még a Crux cx kerékpáromon és 4 évig az AL SLX modellen is használtam. Az AL SLX modell geometriája gyakorlatilag megegyezik a jelenlegi CF SL bringám geometriájával így a beállításokat és a fő alkatrészeket onnan átemeltem (Syntace irányítás, Thomson nyeregcső és a nyereg). Gond nélkül használtam viszont a nyereg a pálca rögzítésnél tönkrement. Cseréltem egy másikra ami szintén kényelmes nagyon (újabb Phenom Expert modell) de most 6 hónap után előjött ez a csukló gond ami egyébként lehet testi satnyaságom is :). Ez magasabb is mintha előrébb is kell tolnom ezért gondoltam egy nyeregcső cserére.

Persze nem a 220 € körüli karbon csövekkel akarok próbálkozni :).    

 

Edit: köszi a linket. Ha más is fájna könnyebb lenne lehet, de még az amúgy 23 évnyi futástól biztosan érzékenyebb térdem sem fáj, hátam sem, semmim. 


karakoram módosította - 2019. április 12. - 09:34


#483
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Az a gond ezzel, hogy az ules pozicioja az origo (ill a pedal). Tehat ha megvan a cipobeallitas, meghatarozod a szukseges magassagot, hatranyulast (ha kell). Ezutan jon, hogy kb megfelelo reachu vaz kell, aminek a hosszat a stucnival tudod befolyasolni. Tehat, ha hosszbeli problemaid vannak, a jol belott nyeregpozicio megvaltoztatasa nem a jo strategia, rovidebb stucni, ill vaz kell. A vaz geoja megszabja, hogy kb milyen nyeregcso kell hozza, de elofordulhat, hogy a kisebb vazhoz egyenest adnak, a nagyobbhoz setbackeset.

Nalam pl mindenhez kell szinte setback , az exceednel is meg kellett forditani a nyeregcso fejet. Eloszor lodd be rendesen a nyeregpoziciot, es utana tudni fogod, hogy milyen nyeregcsore van szukseged.

Itt eleg jol ossze van szedve a tema, ha nem tudsz/akarsz rendes bikefitet - sok probalgatassal vagy rendes meressel mukodik.

https://maczkobandi....s_semlegesitese

arn módosította - 2019. április 12. - 07:38


#484
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Köszönöm a választ. 

Igen, a hajtáshatékonyságra én is gondoltam.

Arra is, hogy ha állítgatok a nyereg dőlésén (ami mondjuk csak az első beállításokkor zavaró) akkor egy kicsit macerás az install mert mindig ki kell húznom a csövet. Viszont én ezekkel elég sokat szoktam vacakolni így a normál cső tűnik a jobbnak ilyen szempontból. 

Most Thomson van ami nagyon merev és hátranyúlós. Ki kell próbálnom egy egyenes csövet utána azt hiszem a Newmen vagy a Syntace lesz a választásom ha az megfelelő.

Kicsit mintha messze ülnék a kormánytól. A rövidebb kormányszár nem jön be mert úgy nem tetszik az irányítás. Abszolút semmi nem fáj a bringán ami nagy szó, de olyan 2 óra elteltével a csuklómat érzem és első körben erre gyanakodnék (meg már cserélni akartam amúgy is a csövet kényelmesebbre). Nem tudom annyira lazán tartani magamat és a karomat mint kellene és ezt a hosszabb kormány - nyereg távolság számlájára írom. Biztosan oka van annak is, hogy egyenes csővel kínálják a Canyon bringákat.   



#485
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ismerősökek is van, nekem is 5+ éve, csak épp országútiban vagy CX vázban. Nem hallottam, hogy bárkinek is recsegne. MTB azért más, több koszt, port és sarat kaphat.

 

Azt vedd figyelembe, hogy

 - a túl nagy előre-hátra mozgás ronthat a hajtásod hatékonyságán

 - ha fémpálcás nyerged van és később karbonpálcásra térnél át, más bilincset kell venned hozzá. Előbbi 7mm kör, utóbbi 7x9mm ovális pálca. Ez plusz ktg.



#486
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Mire szavaz az akinek van a Canyon VCLS nyeregcsöve, kell :) - lehet - ilyet venni vagy sem? 

Azt látom, hogy a 4500 €-os Exceed CF SLX ezzel van szerelve, de azért érdekelnének a vélemények. Fura mód súlyban ugyan ott van mint a Newmen vagy a Syntace, árban az utóbbinál egy fékpofa árával még kevesebb is. Tényleg nem recseg?

https://www.canyon.c...ost/148289.html

 

A Syntace P6 karbon HiFlex-re is van olyan vásárlói vélemény, hogy már annyira flex, hogy kolbászol az ember alatt :)

Viszont a Canyon-on lehet állítani a hátranyúlást, a Syntace meg egyenes. 

 

 



#487
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Ez a videó is azt mutatja hogy a free stroke állításától függetlenül oda állítod a kart ahova akarod, ezért modtam azt hogy független. Bárhova állítod a free stroke-ot, ha azt akarod hogy behúzva a markolathoz érjen a fékkar akkor az állítócsavarral odaállítod a kart, ha akasz közte távolságot akkor meg tetszôlegesen oda, ahol jólesik.

 

egy a lenyeg... pl en emlekeim szerint 70mmre allilom a kiengedett fekkart (a free strokekal), es 45mmre behuzva (a tavolsag allito csavarral). ez elobbi az slxel nem lehetseges, csak ahova kiesik.



#488
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Ehhez kepest itt joparan kinlodtunk a saggel es a megfelelo tagnyomassal ebben a forumban a nervenel ;) szerintem nem nagyon emlegettek volna, ha ugy mukodne, mint mashol, de lehet tevedek.

Ez nem a régi Nerve hanem az új Neuron... :)  Az hogy 30-35% között találták jónak a sag-et én nem tudom kinlódásnak mondani, az Orbeám is 30 körül jó meg a Commencal-om is... de szívesen kipròbálnám



#489
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

A fekkar normal csavarjaval beallithatod, hogy mekkora tavolsagra legyen huzasnal a kormanytol, a freestroke csavarral meg ehhez kepest kiengedett allapotban. Tehat mindegyik kar pont ugyanolyan pozicioban lesz, es mindegyik pont ugyanakkora utat fog bejarni. Freestroke nelkul eltero lesz a karok mozgasutja. Hogy lenne a kar helyzete ettol fuggetlen?

https://youtu.be/D0uSTtDWbI8

Ez a videó is azt mutatja hogy a free stroke állításától függetlenül oda állítod a kart ahova akarod, ezért modtam azt hogy független. Bárhova állítod a free stroke-ot, ha azt akarod hogy behúzva a markolathoz érjen a fékkar akkor az állítócsavarral odaállítod a kart, ha akasz közte távolságot akkor meg tetszôlegesen oda, ahol jólesik.



#490
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

https://singletrackw...carpenters-cup/


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#491
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Hátul a 30% körüli teljesen normális, a 25 kb minden gépnél kevés, illetve kemény.


Ehhez kepest itt joparan kinlodtunk a saggel es a megfelelo tagnyomassal ebben a forumban a nervenel ;) szerintem nem nagyon emlegettek volna, ha ugy mukodne, mint mashol, de lehet tevedek.


arn módosította - 2019. április 09. - 14:44


#492
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

A free stroke-kal azt állítod hogy a kar mekkora elmozdításánál kezdi el kinyomni a dugattyúkat, de a kar távolsága ettôl független, lehet kinnt vagy lehet bennt.

A fekkar normal csavarjaval beallithatod, hogy mekkora tavolsagra legyen huzasnal a kormanytol, a freestroke csavarral meg ehhez kepest kiengedett allapotban. Tehat mindegyik kar pont ugyanolyan pozicioban lesz, es mindegyik pont ugyanakkora utat fog bejarni. Freestroke nelkul eltero lesz a karok mozgasutja. Hogy lenne a kar helyzete ettol fuggetlen?

https://youtu.be/D0uSTtDWbI8

arn módosította - 2019. április 09. - 14:34


#493
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Szia!

Rendeltem ma egy Pathlite 5.0-t, ha megjött szólok és ki tudod próbálni.

 

Nagyon köszönöm, élni fogok vele. Olvasom azt is, hogy M-es, én is azt vennék. Nagyon megtetszett. 



#494
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

az, de lenyegeben mindkettovel a fekkar tavolsagat befolyasolod. slxnel nem fog kiengedett helyzetben ugyanoda kerulni a fek pontosan.

A free stroke-kal azt állítod hogy a kar mekkora elmozdításánál kezdi el kinyomni a dugattyúkat, de a kar távolsága ettôl független, lehet kinnt vagy lehet bennt.



#495
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

korabban is fura saget es nyomasertekekeket kellett beallitani, de vhogy sehogy sem volt olyan szazas, mint mas gyartoknal. vagy nem mozgott szepen, vagy lomhava valt. a nerve elott egy 140et mozgo stumpjumperem volt, ami 20mmel tobbet mozgott, megis furgebbnek ereztem. ebbol nekem az jon le, hogy vmi mindig nem az igazi.

Hátul a 30% körüli teljesen normális, a 25 kb minden gépnél kevés, illetve kemény.



#496
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

A fékkar távolság meg a 'free stroke' két külön dolog... a fékkart mindegyiken lehet állítani.

 

az, de lenyegeben mindkettovel a fekkar tavolsagat befolyasolod. slxnel nem fog kiengedett helyzetben ugyanoda kerulni a fek pontosan.



#497
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Milyen értelemben? Sok negatívumot nem olvasok ki a leírásból, mi volt vele a gondod? 

 

korabban is fura saget es nyomasertekekeket kellett beallitani, de vhogy sehogy sem volt olyan szazas, mint mas gyartoknal. vagy nem mozgott szepen, vagy lomhava valt. a nerve elott egy 140et mozgo stumpjumperem volt, ami 20mmel tobbet mozgott, megis furgebbnek ereztem. ebbol nekem az jon le, hogy vmi mindig nem az igazi.

 

 

 

I ran between 30-35% sag, which is more than my normal 25-30%. At 25% sag, the rear suspension felt too firm and wasn’t able to get in tune with the terrain. Which is a similar issue Zach felt on the CF (he also ran lower rear shock pressure than Canyon’s guide suggests).


#498
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

OK Baby ülésekhez pl 3  féle tartórúd van még a standard-en kívűl.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#499
Puliaction

Puliaction

    újonc

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

Engem ez a Grand Canyonomra emlékeztet utcaibb kerekekkel, különösen mivel nagyon hasonlónak tűnik a kék színe. :)
Szerintem jó választás volt általános családi bringának.

Egy jótanács: Ha konzolos ülést veszel rá hátulra készülj rá fel, hogy  ha nem legalább L-es a vázméreted lehet, hogy nem elég magas az üléscső, hogy rendesen a nagy 29-es kerék fölé érjen a konzol az előírt magasságra. A jobb gyártókhoz (Thule-hoz biztosan, de szerintem a Hamaxhoz is) lehet kapni alacsony üléscsövű, de nagy kerekű bringákhoz való emelt konzolt. Csak azért írom, hogy amikor megveszed az ülést nézz utána, hogy van-e ilyen hozzá, hogy ha szükséged lenne rá, tudj rendelni. Nem biztos, hogy kelleni fog, csak ne lepődj meg, ha úgy alakulna.
 

Köszi!
M-es vázzal rendeltem.
Egyenlőre megörököltem egy Decathlonos első konzoloso ülést, azt megpróbálom. Ha nem lesz jó veszek egy Thule hátsó konzolost.


  • Szepy_lc8 kedveli ezt

#500
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Haver ősszel vett egy komplett bringát, m8000-XT fékkel szerelve.

Sajnos ez is produkálja a vándorló nyomáspontot. Bár ! idáig ugye nagyrészt hidegek voltak, lehet hogy ezért. (ez azért röhejes)

Majd még kérdezgetem a fékről, csinálja e most is a melegben.


marton módosította - 2019. április 08. - 22:50

Marci