Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3138 hozzászólás a témában

#1
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás

Milyen van neked?

Egy 2020-as Specialized Turbo Levo Comp Fox 38-cal és hátul Fox X2-vel meg a családban még van egy idei Specialized Tero X 6.0.

#2
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Ugye, hogy? Ha nekem nem lenne biztos, hogy nem mennék majdnem minden késő délután estig tekerni.

 

Milyen van neked?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#3
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás

Amúgy próbáltam egy 27.5-es elektromos fully-t (GT), nagyon jó móka volt, lehet azzal is izzadni rendesen csak gyorsabban halad a táj biggrin.png.


😄 Ugye, hogy? Ha nekem nem lenne biztos, hogy nem mennék majdnem minden késő délután estig tekerni.
  • ultio kedveli ezt

#4
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.247 hozzászólás
  • LocationSvájc
Ha speciben vagy stevens-ben gondolkodik valaki, irjon

sala módosította - 2024. június 17. - 20:08

  • karakoram kedveli ezt
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#5
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.936 hozzászólás
Másnak lesz.... Persze, én is azt mondanám... :P :D
  • karakoram és madgab kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#6
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.551 hozzászólás

Köszönöm a válaszokat, persze Mars válasza volt az igazi segítség smile.png.

Nem nekem kellene természetesen rolleyes.gif, segíteni akartam valakinek. Amúgy próbáltam egy 27.5-es elektromos fully-t (GT), nagyon jó móka volt, lehet azzal is izzadni rendesen csak gyorsabban halad a táj biggrin.png.


  • madgab kedveli ezt

#7
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás

Mióta nem elérhetők egyre növekvő gazdasággal rendelkező országunk számára az elektromos kerékpárjai a Canyon-nak?

Amennyiben HU-ra állítom a lokációt egyszerűen nincsen E-Bike menü, míg mondjuk a szomszédos Ausztriának persze van és vannak is raktáron.    

Tudtommal amióta létezik ebike a canyon kínálatában azóta nem elérhetőek a bringák Magyarországon, tehát soha nem is voltak elérhetőek. A legelején talán azzal indokolták, hogy akkora a gyártáskapacitás, hogy örülnek, ha a hazai igényeket ki tudják szolgálni, de lehet, hogy más volt az ok, ma meg már biztosan más, gondolom. De, hogy mi, azt nem tudom. 


  • karakoram és Kisherceg kedveli ezt

#8
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.936 hozzászólás
Mióta rájöttek, hogy errefelé mindenki erős, nem kell senkinek villany Babetta... :D
  • karakoram, zscs és talpfa kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#9
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.551 hozzászólás

Mióta nem elérhetők egyre növekvő gazdasággal rendelkező országunk számára az elektromos kerékpárjai a Canyon-nak?

Amennyiben HU-ra állítom a lokációt egyszerűen nincsen E-Bike menü, míg mondjuk a szomszédos Ausztriának persze van és vannak is raktáron.    



#10
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Megoldóott az ügy, de nagyon hosszas levelezés után. 180 eurót kaptam, XT agy és SLX sor lett belőle.

Ugyanilyen ismeretlen agy volt volt benne amúgy.

 

Az egész ügyintézésből az jött le nekem, hogy az ügyfelesek, de a műszaki emberek se tudták, milyen agy van a bicajban smile.png . A válaszokból látszott világosan, pedig "szakéretővel" is cseteltem.

 

Hali mindenkinek.

ultio-tól kérdezném, hogy végül megoldódott-e a gondja? Az a tippem hogy igen. Mindig  válaszolnak előbb-utóbb.

Csak a tanulság miatt írnék le egy történetet. Ez igazából nem negatív vélemény akar lenni, hisz már testközelből ismerem a Canyon Spectralt és én a magam részéről nagyon elégedett vagyok vele. Ilyen dolgok sajnos a legjobb gyártókkal is előfordulhatnak.

Tavalyi a történet szintén, szóval ismerős vett egy Spectral AL5-t 23-ban. Neki konkrétan az lett a probléma már rögtön a vásárlás után az összeszereléskor, hogy a hátsó agyra a fogaskoszorú felszerelésekor azt egyszerűen nem lehetett úgy ráhúzni, hogy az rendesen rögzüljön, mert nyomatékkulccsal az elvárt mértékben meghúzva a sor bizonyos elemei el tudtak mozdulni egymáshoz képest. Felmerül bennem a kérdés, vajon hogy ellenőrizték, (ha egyáltalán) mielőtt betették a dobozba és elküldték? smile.png) ) Ezt jeleztük a Canyon felé és ugyanez a válasz jött, mint neked, hogy fizettek volna egy x euros összeget, hogy javítassuk meg, de ha nem fér bele a keretbe, akár a csere akkor írjuk meg. A történetben az agy az érdekes, hiszen a fogaskeréksor neki egy jól beazonosítható márka modellje volt, míg az agyon semmilyen felségjelzés nincs. Valamilyen más alkatrészhez való, megfelelő méretű alu adaptergyűrűvel oldottuk meg a problémát, s úgy tűnt jó is egy darabig, de mivel ez nem ehhez az alkatrészhez való adapter volt (nem bordás) ezért ezt szép lassan szétfaragta az az erő ami ott forgatáskor jelentkezik, s újra lazulni kezdett. A probléma az ezzel az egésszel, hogy ők a gyárban összeraknak valamit, ami kijön az adott összegből, de ha ez a termék egy olcsó ismeretlen cucc, akkor semmi info nincs róla sehol a neten. Alkatrészt kapni hozzá meg gyakorlatilag esélytelen (megkockáztatom hogy nincs is). Legfeljebb csináltatni lehet. Hazai boltot kérdeztünk, nem is értették miről van szó (először én se hittem el hogy ilyen van, amíg nem láttam). Adapterezni csak akkor szokás agyat, ha például egy 12-est fogadóra 11-est vagy kisebbet raksz (már ha egyáltalán lehet) de itt nem erről volt szó, mert 12-es a sor és a kazetta test is ilyet fogad elvileg. Csak akkor miért lötyög rajta? Egyáltalán mi az ami nem? Elképzelhető persze hogy gyártási hibás volt az agy vagy akár a sor is, de erre semmi sem utalt.
A tanulság az hogy ha így vesz az ember bringát ami majdnem készre van szerelve, s tényleg csak annyit akar vele, hogy összerakja és semmi többet, akkor az alkatrészeket jól meg kell nézni, mert ha hiba miatt szerelni kell, kiderülhet a végén, hogy jobban járt volna az ember a magasabb kategóriával, (feltéve) ha azon az alkatrészek minőségibbek. Mert annyival többe nem kerül, mintha cserélni kell az alig használt gyárit, még akkor sem, ha fizeti a canyon, mivel az irogatás, ügyintézés, utánajárkálás is idő és energia, az meg pénz ugye. Csak pénzt lehet szerezni, az ellopott idődet vissza meg már sohasem. Nem biztos hogy fenti állítás minden körülmény között megállja a helyét, ezt mindig mérlegelni kell.


  • Kisherceg és madgab kedveli ezt

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#11
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás

Hali mindenkinek.

ultio-tól kérdezném, hogy végül megoldódott-e a gondja? Az a tippem hogy igen. Mindig  válaszolnak előbb-utóbb.

Csak a tanulság miatt írnék le egy történetet. Ez igazából nem negatív vélemény akar lenni, hisz már testközelből ismerem a Canyon Spectralt és én a magam részéről nagyon elégedett vagyok vele. Ilyen dolgok sajnos a legjobb gyártókkal is előfordulhatnak.

Tavalyi a történet szintén, szóval ismerős vett egy Spectral AL5-t 23-ban. Neki konkrétan az lett a probléma már rögtön a vásárlás után az összeszereléskor, hogy a hátsó agyra a fogaskoszorú felszerelésekor azt egyszerűen nem lehetett úgy ráhúzni, hogy az rendesen rögzüljön, mert nyomatékkulccsal az elvárt mértékben meghúzva a sor bizonyos elemei el tudtak mozdulni egymáshoz képest. Felmerül bennem a kérdés, vajon hogy ellenőrizték, (ha egyáltalán) mielőtt betették a dobozba és elküldték? smile.png) ) Ezt jeleztük a Canyon felé és ugyanez a válasz jött, mint neked, hogy fizettek volna egy x euros összeget, hogy javítassuk meg, de ha nem fér bele a keretbe, akár a csere akkor írjuk meg. A történetben az agy az érdekes, hiszen a fogaskeréksor neki egy jól beazonosítható márka modellje volt, míg az agyon semmilyen felségjelzés nincs. Valamilyen más alkatrészhez való, megfelelő méretű alu adaptergyűrűvel oldottuk meg a problémát, s úgy tűnt jó is egy darabig, de mivel ez nem ehhez az alkatrészhez való adapter volt (nem bordás) ezért ezt szép lassan szétfaragta az az erő ami ott forgatáskor jelentkezik, s újra lazulni kezdett. A probléma az ezzel az egésszel, hogy ők a gyárban összeraknak valamit, ami kijön az adott összegből, de ha ez a termék egy olcsó ismeretlen cucc, akkor semmi info nincs róla sehol a neten. Alkatrészt kapni hozzá meg gyakorlatilag esélytelen (megkockáztatom hogy nincs is). Legfeljebb csináltatni lehet. Hazai boltot kérdeztünk, nem is értették miről van szó (először én se hittem el hogy ilyen van, amíg nem láttam). Adapterezni csak akkor szokás agyat, ha például egy 12-est fogadóra 11-est vagy kisebbet raksz (már ha egyáltalán lehet) de itt nem erről volt szó, mert 12-es a sor és a kazetta test is ilyet fogad elvileg. Csak akkor miért lötyög rajta? Egyáltalán mi az ami nem? Elképzelhető persze hogy gyártási hibás volt az agy vagy akár a sor is, de erre semmi sem utalt.
A tanulság az hogy ha így vesz az ember bringát ami majdnem készre van szerelve, s tényleg csak annyit akar vele, hogy összerakja és semmi többet, akkor az alkatrészeket jól meg kell nézni, mert ha hiba miatt szerelni kell, kiderülhet a végén, hogy jobban járt volna az ember a magasabb kategóriával, (feltéve) ha azon az alkatrészek minőségibbek. Mert annyival többe nem kerül, mintha cserélni kell az alig használt gyárit, még akkor sem, ha fizeti a canyon, mivel az irogatás, ügyintézés, utánajárkálás is idő és energia, az meg pénz ugye. Csak pénzt lehet szerezni, az ellopott idődet vissza meg már sohasem. Nem biztos hogy fenti állítás minden körülmény között megállja a helyét, ezt mindig mérlegelni kell.


  • ultio és Kisherceg kedveli ezt

#12
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Ha már felajánlották, hogy térítik, átfűzetném valami rendesre.

Kisherceg is valami új, olcsóbb Shimanoval megy ha jól tudom, arra eddig még nem panaszkodott.

 

Nem is ez a probléma.

Hanem az, hogy a Canyon 1 hét után se válaszol, annyi megkeresésük van az elmondásuk szerint.

Azt kérték, ha 80 eurót meghaladja a javítási összeg, jelezzem. Jeleztem múlt szerdán, azóta semmi érdemleges nem történt az ügyben.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#13
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.936 hozzászólás

Ha már felajánlották, hogy térítik, átfűzetném valami rendesre.
Kisherceg is valami új, olcsóbb Shimanoval megy ha jól tudom, arra eddig még nem panaszkodott.


Szoktam én panaszkodni? 😄
Egy pár Deore-t használ(gat)ok a Roninban, nincs vele baj, de láttam már finomabb darabokat is. Így egy év tapasztalattal, ha választanom kellene, megvenném újra a dt350-et. 😳 Szigorúan 36T-vel.
  • Rabbit és zscs kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#14
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.002 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Nem lehet megállapítani. Sehol semmi jelölés nincs rajta.

Ha már felajánlották, hogy térítik, átfűzetném valami rendesre.

Kisherceg is valami új, olcsóbb Shimanoval megy ha jól tudom, arra eddig még nem panaszkodott.



#15
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Nem lehet megállapítani. Sehol semmi jelölés nincs rajta.

 

Milyen agy ez?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#16
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.936 hozzászólás
Milyen agy ez?
  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#17
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Mostanában volt valakinek garanciális ügyintézése a Canyonnal?

 

Múlt vasárnap tönkrement a hátsó agy a Spectral 29 AL 5 bicajomban. Hétfőn jeleztem a problémát cseten, 80 euró javítási költséget ajánlottak. Ha több, akkor jelezzem.

Szétszedettem az agyat, javíthatatlan. Szerdán jeleztem a Canyonnak, azóta semmi válasz. Ma újra írtam nekik.

4 és fél hónapos a bicaj, 1 440 km van benne.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#18
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.313 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Megújult a Lux-om - illetve, már az új XX SL váltással és az új SID SL villával kínálják. https://www.canyon.c...r-ltd/3512.html

 

full_2023_3512_lux-wc-cfr-ltd_bk-gn_P5.j

 

Ismerve az új XX kompatibilitását, már örülök, hogy nem az új szettel jött az enyém - vagy csak a kognitív disszonancia beszél belőlem. biggrin.png


zscs módosította - 2023. július 28. - 10:28


#19
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.551 hozzászólás

Régen lestem ennyit kerékpárokat meg akciókat. 

Arra emlékszem, hogy a TDF alatt folyamatos akciók vannak kedvenc márkánknál. Jól rémlik, hogy 1-1 modell szokott lenni minden nap akcióban (illetve eddig így volt)? Külön érdekesség, hogy amit kinéztem idén még nem is volt elérhető smile.png biggrin.png .   



#20
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.313 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ezen komolyan engondolkoztam. Sőt, 1 db van még a szuperkönnyű, 1380 grammos szettből is, 280-ról 100-ra leárazva. Ha jól sejtem, ez is QR15/100 és 12x142 hátul. Bajnok ár, de a 21mm tényleg picit keskeny. Bár ezen még mindig filózom.