Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

KTM Bikes

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
222 hozzászólás a témában

#41
Zsembi

Zsembi

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Valaki megtudná mondani hol találok 2009-es KTM termékkatalógust?

A KTM-nél 2009 nyár óta 2010 van, és mindenhol csak a 2010-est találom a neten.

#42
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

Ha vigyázol rá, akkor nem lesz vele baj, az erõteljes ütéseket nehezebben tolerálja mint az alu.


Nemrégiben magam is a kételkedõk táborát gyarapítottam, de a neten számos videó bizonyítja az ellenkezõjét. Itt van például egy gyári, lassított videó (Trek egyébként), vagy a Youtube-on is számos tesztvideót látni, a carbon frame tesztre keresve...

_____________________________________________
AM rlz


#43
togo

togo

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás

Kösz a véleményt!
Én is csak jót olvastam róla, mondjuk 450k-ért nem olcsó, de talán majd lemegy az ára.
A karbon is bír annyit mint az alu?


Sajnos a gyártási technológia miatt a felsõ kategóriás karbon vázak ára még egy jó darabig nem fog jelentõsen csökkenni. Ha hasonló minõségû vázakat nézel, bármely más márkánál hasonló árakkal találkozhatsz.
Ha vigyázol rá, akkor nem lesz vele baj, az erõteljes ütéseket nehezebben tolerálja mint az alu.

#44
_Mickey_

_Mickey_

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Kösz a véleményt!
Én is csak jót olvastam róla, mondjuk 450k-ért nem olcsó, de talán majd lemegy az ára.
A karbon is bír annyit mint az alu?

#45
vendég_Berger_*

vendég_Berger_*
  • vendég

Üdv!

Nektek mi a véleményetek errõl a vázról?
http://www.bikeradar...master-09-34119
52-es méretben 1280 gramm állítólag.


Valószínûleg villával annyi, önmagában a váz biztos 1 kg alatt van.
Szerintem gyönyörû váz, a tesztek is nagyon pozitívak és nem utolsó sorban igazi kuriózum, nem túl sok rohangál belõle az országban.
Tartósteszt: http://nyx.at/bikebo...or-master-fotos

#46
_Mickey_

_Mickey_

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Üdv!

Nektek mi a véleményetek errõl a vázról?
http://www.bikeradar...master-09-34119
52-es méretben 1280 gramm állítólag.

#47
HZ77

HZ77

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
A race action váz súlyát nem mértem, de katalógus
szerint 1360gr, (48cm) elég könnyû, de méregdrága, ha külön veszed pl itt:
http://www.heli-bike...er_id=68&page=2
A listán látszik, hogy +10euro-ért már LC-1 karbon vázat kapsz,
ami mellesleg alig könnyebb (ha könnyebb egyáltalán)
Ha olcsóbb lehetõség kell, talán érdemes a magyar ktm nagykernek levelet írni, tavaly
volt a honlapjukon egy-két akciós váz....
Üdv: Zoli

#48
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

Üdv!
http://www.csikibege.../UltraFlite.pdf
Nem frissítik az oldalt, ezért a 2008-as katalógus van fent.
Sajnos az "alap" KTM vázak elég nehezek, nekem is van egy
2006-os ultra sport és ultra nehéz (1,9kg felett-mérve).
Végül egy használt race action-t vettem, sztem te se
fejlessz ilyen nehéz vázra....


Kösz a linket! Ezen a linken már én is jártam, sõt néztem is a doksit, de hogy a kg is fel van tüntetve, az elkerülte a figyelmem!

Egyébként a race reaction vázad hány kg?

#49
HZ77

HZ77

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Üdv!
http://www.csikibege.../UltraFlite.pdf
Nem frissítik az oldalt, ezért a 2008-as katalógus van fent.
Sajnos az "alap" KTM vázak elég nehezek, nekem is van egy
2006-os ultra sport és ultra nehéz (1,9kg felett-mérve).
Végül egy használt race action-t vettem, sztem te se
fejlessz ilyen nehéz vázra....

#50
Zsembi

Zsembi

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Nem tudom, hogy hol tudnád megnézni. De én személy szerint KTM fun vagyok, és a te helyedben erre a vázra nem fejlesztenék annyit. De ez persze függ a te anyagi lehetõségeidtõl.

#51
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás
Estleg nem tudja valaki hogy hány kilós lehet a vázam: '08 KTM Ultra Flite?

Jövõ tavaszra szeretnék egy 'kisebb' fejlesztést végrehajtani a jelenleg gyári felszereltségû bringámon (minimum: Dart3 helyett Tora esetleg Recon, Alivo hatómû helyett Deore LX, + vmi jobb kerékszett), és azon filózom hogy érdemes erre-e erre a vázra egy komolyabb bicót építeni VAGY célszerû lenne kompletten eladni az egészet?

#52
Darts

Darts

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Egy kis nézegetni való:http://www.ktm-bikes.at/index.php

#53
Zsembi

Zsembi

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Nekem egy KTM Race Comp gépem van. Csak jót tudok rá mondani, leszámítva hogy a 44 és a 48as vázméret közé esek a 178cm-mel, és a 48-ast kicsit nagynak érzem néha.

#54
Brácsa

Brácsa

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Hi All!
Valaki tud valamit a KTM 2010 es gépeirõl, mikortól lehet vásárolni?
Köszi!
Byez:Brácsa

#55
cedesz

cedesz

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!

Most regisztráltam erre az oldalra és tagja lennék ennek a forumnak mivel nekem is KTM bringám van, egy KTM Omega....képeket teszek majd fel de most télen nekiesek a teljes felújításához is.

üdv: István

#56
stereo

stereo

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Brezo!

Vagyok olyan szerencsés,h holnap mehetek a gépért(el paso).A fõnököm meg van olyan rendes h vett egyet nekem.Igaz azért mert lényegében miatta lopták el a volt bicajom. :) Úgy gondolom mindenképpen jobban jártam így is.Ha esetleg lesz vlmi észrevételem szívesen megosztom veled.üdv:stereo

#57
Puzsi01

Puzsi01

    vendég

  • fórumtag
  • 234 hozzászólás
KTM ösztelós vázak menyire maszívak??? 95kg-omat kibírná??? PROWLER-re hasonlít a váz, azért írom, hogy hasonlít, mert nem tudjuk pontosan mien váz is... 2-3 éves lehet a váz... A válaszokat elõre is köszi!!!
Addig élsz míg tudod hol a fék!!!!
Aki nem tud elugrani a bringám elöl, az nem érdemli meg az Evoluciót!!! BY NIHILHERO

#58
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

Csõ! Szerintem te ezt, 100-110 között simán eladhatod! Fõleg, hogy karcmentes! Hirdesd meg pár helyen biztos elkel!:D


Kösz az infót!
Még nem volt szívem meghirdetni; fene tudja, nehezen válok meg tõle. ;) Mindegy, lassan szépen rászánom magam. Árat referenciaképp próbáltam nézni a neten, de sem itt a Piactéren, sem az ebay-en, se Vaterán, se Apróneten nem találtam ezt a típust meghirdetve.
Maximum meghirdetem 90-100 körül, és lehet alkudni. :)

_____________________________________________
AM rlz


#59
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás

Sziasztok!

Ma a pincében szétnézve megakadt a szemem az egyik kedvenc bicajomon, amin nem kis bûntudattal néztem végig: múlt szeptember óta nem használtam, leszámítva azt, hogy 1 hónapja felkészítettem az idei használatra. Viszont úgy fest, nem egyhamar fogom használni. Annyira megszoktam már az új bicajomat, hogy felvetõdött bennem, hogy eladom.
Kérdésem annyi, mennyit érhet most egy ilyen bringa? Nyilván az újkori ~170e Ft-os ára már nem releváns és erõs költõi túlzás (talán 80-100e körül lehet a reális?), inkább csak tapogatózok... Minden gyári még rajta, még a gumik is: a gyárit lecseréltem újkorában (egy garnitúra jó állapotú 1.75-ös Continental aszfaltmenõ esõgumim van hozzá még), de most ismét az 1.95-ös gyári Ritchey-k vannak rajta. A bicajt kb. 4000 km-t használtam összesen. Fékpofák hátul lassan már cserések (megvettem már az újakat), illetve a Suntour XCR villa szervízre szorul (kenõanyag pótlás és ellenõrzés, gond tudtommal nincs vele).
Soha nem estem vele (!), a 19.5"-os váz és a villa is gyakorlatilag karcmentes - egy karctól eltekintve. (Sajnos a fékkar érinti a felsõ vázcsövet egy ponton, ha nem figyel az ember.)
Fotót még nem készítettem róla, de találtam a neten:
Feltöltött kép
Alkatrészlistát hirtelen nem találok a neten. Összefoglalva: szinte Deore minden (elsõ- és hátsó agy, elsõ váltó, váltókarok és fékkar stb.), hátsó váltó Deore LX, hajtómû Shimano M442 (octalink). Kormányszarv Ritchey Comp, akárcsak a nyeregcsõ, kormány és kormányszár. A nyereg Selle Royal (ha jól rémlik).

Gondoltam ide írok elõször, hátha KTM-es berkekben valaki pont egy ilyet keres (Ultra Line-ok közül szerintem ez volt az eddigi legszebb).

Köszönöm elõre is, és mindenféle szépeket! ;)


Csõ! Szerintem te ezt, 100-110 között simán eladhatod! Fõleg, hogy karcmentes! Hirdesd meg pár helyen biztos elkel!:D

#60
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

KTM lycan 4.0 - ról mi a véleményetek ? felszereltségérõl, ár-érték arnyáról mit gondol a nagyérdemû szakértõ közönség? eseteg valakinek van tapasztalata vele kapcsolatban?


lycan 1.0-m volt,borzalmasan merev váz és nagyon jól irányítható
egyik(ha nem a )legjobb gép ami a kezeim közé került