Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kecskemétiek ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4218 hozzászólás a témában

#4081
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás

egy fórumot szertenék indítani a fórumon belül a majdani Kecskeméti Kerékpáros Klub témában , kérek mindenkit kezdjünk közösen gondolkodni ezen a témán és akkor a gondolatot tett követi végre! Uff én beszéltem!


És akkor most mi a teendõ? Hogy kell egy ilyennek nekiállni?
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#4082
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás
Jah, tényleg! Én is amikor voltam Bánkúton pár éve, láttam, hogy a vége az útnak már tök sóderes. Ezzel ellentétben az erdészeti út a Bükkhátságra kiváló minõségû. Csak hát fent. Ott eléggé rossz. Fõleg, ha esõs idõben fát vágnak, mert akkor sok sarat is ráhúznak az útra. Szilvásváradra lefelé is ilyesmi, ott fékkel kell menni. Viszont, ha lejutottál, onnan már nagyon jó.
Az a baj, hogy a Felsõtárkányi út is meglehetõsen szar, de felfelé úgyis mindeg. Csak visszafelé mindkét úton fékkel kell menni...
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#4083
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás

Közúton mentél vagy az erdészetin


Szerintem közúton:banned:
A csúcsig vezetõ út is xar, de ahogy most mondod a tetõ elõtt elágazás van a sípályára, én a közutat választottam. A gond az, hogy télen szétfagy és sztem legalább tíz éve nem javították. A jég ami hónapokig rajta lehet lassan felaprózta.
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#4084
TomB

TomB

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
egy fórumot szertenék indítani a fórumon belül a majdani Kecskeméti Kerékpáros Klub témában , kérek mindenkit kezdjünk közösen gondolkodni ezen a témán és akkor a gondolatot tett követi végre! Uff én beszéltem!

#4085
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás
Közúton mentél vagy az erdészetin

#4086
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Bánkút k**va szar. az út szép lassan fogy el, már amit útnak lehet egyáltalán nevezni. Végén vmi sóderszerû törmelékben mentem végig azon parázva, hogy kivágja a külsõt. Az utolsó 500 m-t toltam na nem a meredekség miatt, képtelenség volt tekerni.
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#4087
TomB

TomB

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

Jah, útvonalterv: Eger-Felsõtárkány-Répáshuta-Lillafüred, innen mehetünk fel a Bükkhátságra, onnan kétfelé mehetünk: vagy le Szilvásváradnak és onnan Egerbe, vagy Bánkút, vissza Lillafüredre és visszamegyünk a Répáshuta-Felsõtárkány-Eger útvonalon. Mindkét szakaszon volna lefelé igen rossz minõségû út, amit lassú gurulással abszolválni lehet.
Vagy pedig Egerbõl átrongyolunk a Mátrába, ott Kékesmászás és vissza Egerbe.
Akinek van még ötlete, elõ vele!

én a bükki kört szeretném , du . találkozok az Ökimovval hátha Õ is bevállalja

#4088
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás
Jah, útvonalterv: Eger-Felsõtárkány-Répáshuta-Lillafüred, innen mehetünk fel a Bükkhátságra, onnan kétfelé mehetünk: vagy le Szilvásváradnak és onnan Egerbe, vagy Bánkút, vissza Lillafüredre és visszamegyünk a Répáshuta-Felsõtárkány-Eger útvonalon. Mindkét szakaszon volna lefelé igen rossz minõségû út, amit lassú gurulással abszolválni lehet.
Vagy pedig Egerbõl átrongyolunk a Mátrába, ott Kékesmászás és vissza Egerbe.
Akinek van még ötlete, elõ vele!
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#4089
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás
Valóban, okt 14-re kis Bükki, esetleg Mátrás túrát szervezünk. Aki tud, tegye szabaddá magát, nem fogja megbánni. Egyik legszebb út, ahol idáig tekertem, a Bükkben van. Ott észre se veszi az ember a 100 kilit, olyan szép a táj.
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#4090
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás
Srácok!

Bocsi a vasárnapi eltûnésért! Voltak kisebb problémáim az emésztésemmel. Már aszittem az erdõbe kell berongyolnom... Aztán maradt a Thomas büfé. Nem csodálkoztak a jómunkásemberek, hogy egy cicanadrágos muki berobog kopogós cipõben és feltépi a budiajtót... :scared:

De már jobban vagyok.
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#4091
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás
Érdekel,van valami útvonalterv?

#4092
TomB

TomB

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
okt. 14-én bükki tekergést tervezeünk (Geri meg én) ki csatlakozik?

#4093
TomB

TomB

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

Ma és holnap kötelezõ sörböfögõs vállalati kiránduláson kell(!) részt vennem, szóval nem leszek fórum közelben. Majd akkor telón tartjuk a kapcsolatot. Vasárnap mindenképpen szeretnék tekerni egyet! Addig meg majd csak elleszek valahogy... :beer:

akkor ma sem talákozunk az usziban , pedig megyek a Pepével gyorsot és delfi" mozgást tanulni ,
kimentem du. a turdeadacsra nagyon jól esett bár a hideg még egy kicsit szokatlan,
hétvégén én is megyek de szerintem hajnali félnormális leszek,

#4094
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás
Ma és holnap kötelezõ sörböfögõs vállalati kiránduláson kell(!) részt vennem, szóval nem leszek fórum közelben. Majd akkor telón tartjuk a kapcsolatot. Vasárnap mindenképpen szeretnék tekerni egyet! Addig meg majd csak elleszek valahogy... :beer:
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#4095
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
hát rendes szenvedés azéert az a hegy :D 1óra amíg kiérek Szentendrére aztán sajna mi a egyetemen nem csak ülünk szóval fáradt is vagyok...

monjuk én is komoly 70k s géprõl 12kg al indultam... mindenki mondta is spóroljak vegyek használtat meg spóroljak még aztán lesz rajta jobb szet... jah addig viszont ki fog bringázni?... úgyhogy széppen felépítgettem most épp 8kilóra 1 év alatt

az a baj a hétvégével hogy nekem fenn van a bringám(BP-koli) ... és hát nem mindenhéten engedem el anyira magam hogy kocsival jöjjek... és még itt is csak egy egy 20as fér bele délután a városba ... vagy barátnõvel késõ este 5-10 kör a városligetben...

#4096
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás

és mégis vannak a karavánban akik bevállalják az elavult technikát a 11 kg feletti súlyt , én meghajlok elõttük ,


Pontosan! Azt hiszem ezt mi misztifikáljuk túl magunknak! Ennek ellenére én is inkább a sznob kategóriába sorolom magam. Viszont tudom, hogy hol kezdtem! Nálam is megvolt a 11-es induló bringasúly. Aztán meg, ha vált az ember, nyilván a minõséget/tartósságot tartja szem elõtt. Én még ma is, ha valami oknál fogva rákényszerülnék, vissaülnék az öreg barna kerómra (mint ahogy télen bizonyára fogok is).

Hétvégérõl gondolkodtatok már? Nekem csak a vasárnap lenne jó. Idõpontot meg egyeztetünk.
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#4097
TomB

TomB

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
és mégis vannak a karavánban akik bevállalják az elavult technikát a 11 kg feletti súlyt , én meghajlok elõttük ,

#4098
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás
Jó annak, aki hétközben csak "kiszalad" hegyezni. Mi már a hétvégi síkmenésnek is csak örülni tudunk.

Ami a bringás és futó társadalom színvonalát meghatározza, láss csodát: a pénz. Ahogy Sac kolega is említette, nem mindenki engedheti meg magának a százezreket. Így a valóban amatõr mag nagyon kicsire apad. Futóversenyen a laikus úgy áll hozzá, hogy csak a lábakat kell pakolgatni, azt meg tud. Ehhez képest a kerékpár technikai sport, ott, ha nincs polír váza, meg csillogó szett a bringán, akkor nem szívesen áll rajthoz. Nyilván lesarkítottam, de tény, hogy ha bringába azt a kategóriát néznénk, amit futásban egy-egy amatõr cipõje, felszerelése jelent, az a réteg nálunk camping bringával indulna. Azt meg õk is belátják, hogy úgy nincs értelme. Remélem érthetõen fogalmaztam. :confused:
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#4099
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
Johnyiron véleményét osztom... futás nagyobb hírnévnek örvend(nem kell 500k bringa hozzá, csak eyg cirka 50k s felszerelés hogy rendesen edzhess)
mégis sokal könyebb jó helyen lenni de sokkal nagyobb a szakadék a prók és az amatõrök között... ironmanen jóval kevesebbet kaptam bringán mint futáson... én megdöglök az 5' esekkel a 180 kili után amíg az még a 3'30'' ba is belevált egy egy 3'ast
(na ma tekertem egy jó kis 120kili hegyet :D LEFAGYOTT A LÁBAM OAN HIDEG VOLT)

#4100
TomB

TomB

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

Nehogy félreérts Tomek, csak húzlak nyilvánosan amire nem komoly választ vártam...:argue:
Ti bátrak képviselitek fatornyos hazánkat, pedig annyian tekernek már! Fel kellene ébreszteni a versenyszellemet egy kicsit. Van egy pár "triatlonista" akik pl rendszeresen együtt tekernek. Be kellene olvasztani ûket.
Azt néztem én is, hogy a mezõny nem csak tömegében lett nagyobb, de a lelketlen zamatõrök betonkemények! Érdekes a folyamat, mert pl futásban nincs ilyen színvonal. Ha futsz 4'-eket mondjuk félmaratonon, biztos az elsõ 10%-on belül vagy. Jó itt bekavar a bolyozás, de pl a mátrán 28. helyezéshez 1'-környékén kellett beérni az 1.-höz:wallbange 40 átlag felett...

semmi gaz , a kovetkeyo bringam is fekete lesz ,
erdekes hogy a Bodrogi a hirekkel ellentetben meg mindig nem pihen a VBre , illetve aki lehagyta az elso idofutamon ma feladta , lehet hogy megvarja a masik idofutamot , csak mardjon kraft a vbre is,
hajra Bodrogi hajra Mi!