Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#2881
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Inkább valami jobb rezgéscsillapító nyeregcsõ (hajlított, titán, karbon, stb.), mint egy olcsó rugós + rugalmasabb nyereg + ballonosabb gumi.

#2882
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Igen...mondjuk ha valaki közel 100 kilóval rácsüccsen....

#2883
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Szerintem ne vegyél..
Nem túl jó találmány ami mûködne az nagyon drága de az alapmodell annyit fog csinálni hogy ráülsz és úgymarad.Cserébe kapsz sok plusz súlyt..
Szerintem egy cc bringára ne vegyél ilyet..
gondolozz inkább nagyban, ha ennyire zavar a rázkódás lehet hogy egy össztelós cc gép kéne neked.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#2884
umbestuhlung

umbestuhlung

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Segíjjetek: alapfokú ismereteim vannak bringatémában, cserébe van egy 22 collos Kona Fire Mountain-em, 96 kilós és 196 centis testem és egy rázkódásérzékeny gerincem. A bringát CC-re használom. Úgy képzelem, hogy egy rugós nyeregcsõ (átm. 27.2) további komfortot jelentene: ahogy látom, a boltokban 4-5 eFt-nál kezdõdik és 5-8x ennyinél végzõdik ez az alkatrész, a közbülsõ ármezõben viszont eddig nem láttam itthon ilyen dolgot, miközben nem szeretnék 10-12 rugónál többet a témára áldozni.

Mit javasoltok: megleszek én a legolcsóbbbal (bike+) vagy mi legyen?

#2885
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Ha bezsírozod, attól még az mocorog! Ha a nyeregcsõ rögzítõbilincse nem fog elég erõsen, akkor lehet hogy azt kell cserélni, nem a nyerget!



#2886
Lobmayer

Lobmayer

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Szerintem zsírozz be mindent,a pálcát is nekem ez megoldotta a problémát!



Egyébként van olyan közületek,aki ilyen ultrakönnyü nyereggel nyomul(pl: slr 135 gr,meg hasonlok)mennyire kemények,csak rövidtávra jók,vgay ki lehet velük vészelni egy maratont?

#2887
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Tiszta?Nem ment oda homok?
Ha tiszta akkor hajrá csere.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#2888
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
ha recseg a nyergem, mint az iszonyat, akkor azt jelzi, hogy ideje lenne a csere, mer õ le akar pihenni? (csavar meghúzva, a sín "ropog"
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2889
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
eztet ide:
http://www.bikecult....rks/saddle.html
egy kis nyereg történelem;)
Autist Team:)



#2890
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
Ahogy ggx is írta mindenkinek más jön be. Ha megkérdezed itt fórumon, hogy melyik nyereg a jó, mindenki jól megdícséri azt ami neki bejött, de két azonos típust nem nagyon fogsz találni köztük:)

Próbálj ki minél többet, nézegesd az mtbr.com-ot...ha ezeken túlvagy még nehezebb lesz a dolgod:)

#2891
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás


amugy szinte minden tesztben azt mondják, a lyukas nyereg még roszabb, mint a sima. én nem vennék.


ezzel nem teljesen értek egyet, nekem most lyukas ike nyergem van, és kimondottan kényelmes, és több haverom is ilyet használ, és osztják a véleményem. a lyukas nyereg komfortérzetét növeli, hogy rugalmas, mivel középen csak két vékonyabb csík tart, az rugózik.

szerintem nyereg ügyben továbbra is érdemes abban maradni, hogy ahány ház annyi szokás, nincs univerzálisan jó megoldás, mindenkinek magának kell megtalálnia, hogy neki mi a kényelmes

#2892
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Mi az, hogy rosszabb?
Az én OEM nyergem a prosztatánán el van lapítva, szerintem ez sem rossza megoldás - nekem nem konkrétan ott nyom...

A pálcát azért kérdeztem, mert elég szimpi a Dolomiti nyereg (és a gyártó azt road kategóriában hírdeti a honlapon), és nem tudom, hogy bírná.
A WTB titánpálcásai milyen árban mozognak (pölö Pure V Stealth)?

#2893
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
õ huszat értett nyeregre és nyeregcsõre együtt sz.tem :)
amugy szinte minden tesztben azt mondják, a lyukas nyereg még roszabb, mint a sima. én nem vennék.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2894
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Kényelem szempontjából majdnem mindegy a pálca, persze a titán a jobb, de hát minimális a különbség, tartósság szempontjából is a titán jobb, hacsak nem túl vékony a csõ hogy eltörjön (ez oútikon nemigen fordul elõ), meg nem törik ki a nyeregtestbõl stb. A legegyértelmûbb elõnye a tömeg.
Szammer: 20e már sok mindenben gondolkodhatsz, nézz szét az internetes boltoknál, Fisik titáncsöves és San MArco Aspide (160 gr.!)van 16e körül, 20e ért esetleg kaphatsz használtan slr-t (135 gr), ettõl könnyebbet ennyiért nemigen, meg nem is jó. Montira különösen meggondolandó a könnyû nyereg: egy-egy terephiányon felüti a t*-et (CC-re esetleg), a kivágott viszont jó (prosztatakímélõs). A hossz számít, jobb a fenék felfekvése és stabilabban ülsz (250mm-nél nem jo ha rövidebb, általában 280mm körüliek, szélessége is azért 130mm körül legyen minimum, a 125 pl. már elég "szélén ücsörgõs".

#2895
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás
Hali!
Nyereg és nyeregcsõ vásárlásakor mire kell figyelni? A nyeregcsõ mérete, hossza stb...
Melyik típust javasoljátok montira? (versenyre való geometriájú)
Könnyíteni akarok, 20 körül akarok venni csõvel együtt.
A San Marcora gondoltam, de ezek között még húzósabb árban is vannak...
Köszi!

#2896
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Tartósság és kényelem szempontjából a magnézium vagy a titánpálcás nyergek a jobbak?

#2897
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
na végre sikerült vennem valami yot.
végül egy Peregrine Titánpálcás nyregnél kötöttem ki. 145g kb. 17-18cm hosszú
Feltöltött kép
:afro: :gwizd:

#2898
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
ok
.de én probáltam de nem sikerült:( bár ninc s38-as bicepszem biztos azért...:)

#2899
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
spéci gép? szerintem csak izom kérdése :D
haver a hauser nyergét így "szerelte", kézzel, 38centis bicepszel. bár lehet, hogy egy igényesebb nyeregnél már nem ily eccerû feladat... szertem hivd fel a velot

#2900
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
na.
eszembe yött még valami
Van egy _Ritchey nyergem de kiyött a pálcáya.:) nem részletezném hogyan, de a lényeg hogy se pálcának,se a nyeregnek semmi baya.
lehet Budapesten valahol valakivel ezt visszateteni??
mert ugye ehez spéci gép kell....nem?
és persze ne egy uy nyereg árába kerülyön.:)