Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#2861
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás
szvsz próbáld ki még ha csak megnyomkodod is,a funn lauchpadot..
az eléggé nagy és jó rajta ülni hoszzabb távon is...
ismerõsnek olyan van és õ 100kg 190cm magas jól megtermett ember,és tekert már vele 160 km-t is 1 nap és azt mondta neki bevált..

#2862
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
egy nisane mennyi?
szvsz az jó lenne, vagy valami hasonló, de leginkább próbálj ki minél többet. elég változó, hogy kinek mi tetszik

#2863
zsizso

zsizso

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
5-10 Eft között gondoltam.

#2864
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
mennyit szánsz rá?

#2865
zsizso

zsizso

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Hi Mogulok!

Nem akartam vitátá kiváltani, csak gondoltam egy hasonló beállítottságú és "paraméterû" kerékpárosoktól kérek tanácsot mint én.
Szóval heti 4-5 esetleg 6 alkalommal a szezonban szoktam napi 20-25 km-t tekerni általában enyhén "hullámos" orszgúton. A cél a mozgás! Vehettem volna erre a célra országútit is, de úgy gondoltam, hogy azén súlyomhoz jobban "megy" az MTB. Csak mellékesen jegyzem meg, hogy egy 30 Eft-s brinyót vettem aztán szép lassan minden alkatrész ki is halt alóllam. (Ezen már nem is csodálkozom). Most már az egész gép ki van cserélve darabonként úgymond "jobb" minõségûre, hogy bírja a terhet.
Tehát mivel általában ugye országúton járok akkor jó lenne egy országúti nyereg is.
Csak hát ugye ezeket nemaz én fajtámnak tervezték. Az mtb nyergeknél meg olvasom, hogy jó a kialakítása mert lejtõn le meg fel lehet rajta elõre hátra csúszkálni. Na nálam ez sem szempont. Tehát valami köztes megoldás érdekelne valami hasonló tevékenységet folytató és paramétarû kollégától.
Bocs ha hosszú voltam....

#2866
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

tehát egy maratonra jobb egy slr 135 garmmos,mint egy pl Lookin?


Valszeg az évi 1400 kilométerében amit országúton és light terepen megy sok maratonon vesz részt. :no: Tényleg nem tudod hogy mirõl beszélek vagy csak belém akarsz kötni? :chin:
Gyk: puha nyereg az én értelmezésemben a pl a zselével telenyomott lookin (csak hogy márkánál maradjunk) treking nyereg, ami kb másfél kiló, rövidtávon (a boltig meg vissza) meg sem érzed, hogy nyeregben ülsz viszont ha már eltekersz szentendréig meg vissza, akkor már csuklani fog a tervezõje <-> "kemény" nyereg pl a fizik nisane amiben van egy kis zselé a kényes helyen, de a többi részén relatív kemény, hogy hosszú távon is élvezhetõ maradjon

Így már megfelel ? :P

Az slr pedig nem nyereg, csak felcsavaroznak a nyeregcsõ végére valamit, hogy ne abba ülj :D

#2867
Lobmayer

Lobmayer

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

Ha csak rövidebb távokon tekersz ~10-15 km, akkor inkább egy puhább nyereggel jársz jól, viszont ha többet nyomsz egyhuzamban >30 km akkor már egy kemény nyereg a jobbik választás, mert ilyen távon már idomulnak az ülõgumóid a nyereghez és a puha ilyan távon már kényelmetlenné válhat.
Ehhez a súlyhoz és magassághoz már érdemesebb az átlagosnál szélesebb nyerget választani, mivel a csontok amiken ücsörögsz messzebb vannak egymástól, mint egy 50 kilós cc versenyzõé. A középen lyukas nyergekrõl megoszlanak a vélemények, mert bár direktbe nem nyomják a kényes területet, de ha nem jó a lyuk szélének kialakítása, akkor ott kamatosan visszakapod.
Érdemes lenne egy olyan boltba ellátogatni, ahol bringára ráülve kipróbálhatnál néhány nyerget, hogy legalább a neked megfelelõ méretekrõl képet kapj és onnantól a pénztárcád szerint választhass.




tehát egy maratonra jobb egy slr 135 garmmos,mint egy pl Lookin?:)

#2868
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
zsizso: Bikemag 2004 szeptember, nagy nyeregteszt. Egy tipp: WTB Power V Comp Steel 6600HuF, ha Jorusnak megfelel, akkor alattad sem csoffad le.

#2869
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Ha csak rövidebb távokon tekersz ~10-15 km, akkor inkább egy puhább nyereggel jársz jól, viszont ha többet nyomsz egyhuzamban >30 km akkor már egy kemény nyereg a jobbik választás, mert ilyen távon már idomulnak az ülõgumóid a nyereghez és a puha ilyan távon már kényelmetlenné válhat.
Ehhez a súlyhoz és magassághoz már érdemesebb az átlagosnál szélesebb nyerget választani, mivel a csontok amiken ücsörögsz messzebb vannak egymástól, mint egy 50 kilós cc versenyzõé. A középen lyukas nyergekrõl megoszlanak a vélemények, mert bár direktbe nem nyomják a kényes területet, de ha nem jó a lyuk szélének kialakítása, akkor ott kamatosan visszakapod.
Érdemes lenne egy olyan boltba ellátogatni, ahol bringára ráülve kipróbálhatnál néhány nyerget, hogy legalább a neked megfelelõ méretekrõl képet kapj és onnantól a pénztárcád szerint választhass.

#2870
zsizso

zsizso

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Nem is szeretnék, engem inkább a méretek ill anyagminõség érdekelne.
Pl.: milyen széles, milyen hosszú legyen, Kézzel az üzletben megnyomva puha, vagy inkább kemény legyen. Zselés, lyukas közepû vagy inkább középen besüllyesztett?
Vagy ilyen súlynál már tök mindegy?

#2871
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
zsizso: na ez a kérdés amire nagy valószínûséggel senki nem fog neked tudni válaszolni. Lehet mondani tucat márkát, típust. De hogy a Te boldogabbik felednek melyik nyereg jó? :chin: Mindenesetre ehhez a súlyhoz ne válassz valami ultrakönnyû üreges titánpálcás vagy karbon nyerget. ;)

#2872
zsizso

zsizso

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Hi!

MTB vázhoz nem verseny, csak országúti és light terep használatra milyen ülést ajánlanátok. (110kg, 189cm)
Nem akarok ide oda csúszkálni rajta, csak úgy aerob edzegetni, hogy esetleg a tájat is nézzem ne a faromat érezzem.
Évente kb 1200-1400 km-t szoktam tekergetni.

#2873
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
a cromo v. a magnezium is csillapít csak a titán könyebb és elvileg tovább bírja

#2874
umbestuhlung

umbestuhlung

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Ez jólnéz.

A titános télleg csillapít?

#2875
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
köszönöm :) már majdnem felálltam, hogy egy workshopot elõszedjek, de igy nem kell :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2876
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás

csak a paralelogramma elven mûködõek. (majd keresek, most lusta vagyok)


ne fáradj, ;)

Feltöltött kép

#2877
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nekem még nem az elõzõ oldal, mert be van állítva hogy 40 post/lap jelenjen meg :)

szóval többek véleménye szerint a 135 grammos slr meglepõen kényelmes. mint ahogy a flite-ról sem hitte el eleinte senki, aztán meg... szóval én vennék, ha: lenne rá pénzem ÉS nme egy bullitra kerestem volna nyerget :) hihi

másik: rugós nyeregcsõ teljes mértékben felejtõs. se az olcsó, se a drága nme lesz jó, csak a paralelogramma elven mûködõek. (majd keresek, most lusta vagyok)
inkább: vastagabb felni hátra, hogy egy ballonosabb gumival mehess. 2.35, 2.4, ilyenekben vannak gumik 650 és 850 gramm között. a ballonosság kombinálva 2 - 2,5 bar nyomással néha 10-15 mm "rugóutat" is eredményez. persze még jobb lenne tubeless-t venni, mert azt fel sem tudod ütni, és lehet használni mondjuk másfél bar-on is :)
és ahogy valaki mondta: ha van rá kess, akkor esetleg egy másik nyereg (titán pálcával pölö) meg ilyenek.

és nme utolsó sorban jól beállított váz/kerékpárgeometria.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2878
Lobmayer

Lobmayer

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Az enyémre is válaszoljatok lecci...:)
(elözö oldal...)

#2879
umbestuhlung

umbestuhlung

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Mindenkinek köszi az értékes válaszokat: megfontolom a dolgot alaposan.

#2880
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás

A bringát CC-re használom. Úgy képzelem, hogy egy rugós nyeregcsõ (átm. 27.2) további komfortot jelentene: ahogy látom, a boltokban 4-5 eFt-nál kezdõdik és 5-8x ennyinél végzõdik ez az alkatrész, a közbülsõ ármezõben viszont eddig nem láttam itthon ilyen dolgot, miközben nem szeretnék 10-12 rugónál többet a témára áldozni.

Mit javasoltok: megleszek én a legolcsóbbbal (bike+) vagy mi legyen?


én se ajánlom a rugós nyeregcsövet, most fogom lecserélni mert semmit se ér, nekem is úgy van beállítva, hogy ne mozogjon mert engem zavart!

hagyományosat vegyél az könnyebb és felhasználóbarát...