Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#2841
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Már pedig ezek az alkatrészek mozognak, mert rugalmasak. Nem nagyon szeretnék egy betonmerev nyeregben ücsörögni! De nem csak a nyereg, hanem szinte az összes alkatrész hajladozik egy bringán. Ez néhol jó, mert kényelmesebbé teszi, néhol meg muszály, a súlycsökkentés miatt. Ez van.

#2842
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.335 hozzászólás
Jó nagyjából tisztában vagyok vele mire való a zsír, de sztem pont az a baj hogy ezeknek az alkatrészeknek nem kéne mozogniuk.

#2843
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
Nyikorgas valoban a ket fem erintkezese miatt van mivel surlodik a ketto a masikon. A surlodas ellenszere kb 100 eve a zsir es olaj. Felkenes utan mind2o egy filmreteget hoz letre a ket fem felulet kozott es emiatt azon mozog es nem a nyers femen, kvazi no sound :)

#2844
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
Epp tegnap mostam le a paripat egy kis sarban valo dogonyozes utan es a viz ugy vitte le
a feliratot,hogy orom volt nezi. :D Mar nincs rajta ilyenem ;)

#2845
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
a fémek érintkezése nyikorog...
ha bezsírozod, akkor nem nyikorog...
nincs ebben semmi zsírmánia, egyszerûen egy jó megoldás

#2846
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.335 hozzászólás
Mi ez a zsír mánia?Egy kis zsír ha nyöszörög a kormány, egy kis zsír ha recseg a nyereg.Nem vágom mitõl nem fog nyekeregni ha rákensz egy kis trutyit.Sztem ilyenkor(ha a felfogatással van a baj)csavar kiold,kicsit megmozgat csavar meghúz.Azt jóvan.

#2847
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
igen?
na, ezt beprobálom majd..
köszi ;)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2848
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Egy kis zsír a nyeregpálcákra csodát tesz! :)

#2849
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Sikerult ingyé lecserelnem a gyari merida meg nem is az ike comfort hanem attol regebbi ulesemet egy trinity tipusu lyukas ulesre.
http://members.chell...y/bike/ules.jpg
http://members.chell.../bike/ules2.jpg
Ara asszem 2600 FT.

(a kep regi mostmar csgy tanacsara rendesen beallitottam)

Mostmar tul van a betoresi beriodusban es szerintem a belepo occso kategoriaban egesz jo. Bar ahany fenek annyi ules :)


így ránézésre az enyém is tök ugyanaz az ár is ~kb stimmel,c sak más a színe.
arra készülj fel, hogy atrinity matrica(?) hihetetlen tempóval lefog kopni (én inkább le is szedtem), valamint, az enyém elkezdett nyekeregni, ropogni... :/
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2850
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
valaki már ajánlott egy WTB nyerget. Namost ehhez csak csatlakozni tudok, mert bár valóban szubjektív a nyergek megítélése, a WTB-krõl azért el lehet mondani nagy általánosságban, hogy nem igazán osztják meg a véleményeket.
Ráadásuk van rajtuk "Love channel", egy hosszanti mélyedés,
ami ugyanazt a célt hivatott szolgálni, mint a lyuk,
csak
1. nem nyom a széle
2. nem fázik fel az ember
(egyébként ahol a lyuk van más nyergeken,
ott a WTB sincs alátámasztva)

Ami meg a keménységüket illeti, hát,
szerintem átmenet a puha és kemény között,
magyarán nem egy Lookin "valami símogatja a seggem",
de nem is egy Serfas "hurrá, építõkocka hasábokon ülök" érzés.

Én a Pure race-t használom, mint azt korábban már írtam,
és teljesen meg vagyok vele elégedve
(ez keményebb és kisebb, mint a Power V).
Viszont hozzá kell tennem, hogy a kb. 195 cm-emhez
"nyüzüge" testalkat társul, vagyis csak 85 kg-al nyomom rá a valagam :)

#2851
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
Sikerult ingyé lecserelnem a gyari merida meg nem is az ike comfort hanem attol regebbi ulesemet egy trinity tipusu lyukas ulesre.
http://members.chell...y/bike/ules.jpg
http://members.chell.../bike/ules2.jpg
Ara asszem 2600 FT.

(a kep regi mostmar csgy tanacsara rendesen beallitottam)

Mostmar tul van a betoresi beriodusban es szerintem a belepo occso kategoriaban egesz jo. Bar ahany fenek annyi ules :)

#2852
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

bocs egyaltalán nemakartam belédkötni,és most pont az én helyzetemen gondolkodtam nem az országis emberkéknek...

no problemo :)

a nisane és úgy általánosságban a fizik nem éppen ez az árkategória, WTB, Ritchey, Lookin (ez határeset) ilyesmi, ami kapható, árban itt van és még minõség is.

#2853
Lobmayer

Lobmayer

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

Valszeg az évi 1400 kilométerében amit országúton és light terepen megy sok maratonon vesz részt. :no: Tényleg nem tudod hogy mirõl beszélek vagy csak belém akarsz kötni? :chin:
Gyk: puha nyereg az én értelmezésemben a pl a zselével telenyomott lookin (csak hogy márkánál maradjunk) treking nyereg, ami kb másfél kiló, rövidtávon (a boltig meg vissza) meg sem érzed, hogy nyeregben ülsz viszont ha már eltekersz szentendréig meg vissza, akkor már csuklani fog a tervezõje <-> "kemény" nyereg pl a fizik nisane amiben van egy kis zselé a kényes helyen, de a többi részén relatív kemény, hogy hosszú távon is élvezhetõ maradjon

Így már megfelel ? :P

Az slr pedig nem nyereg, csak felcsavaroznak a nyeregcsõ végére valamit, hogy ne abba ülj :D




bocs egyaltalán nemakartam belédkötni,és most pont az én helyzetemen gondolkodtam nem az országis emberkéknek...

#2854
zsizso

zsizso

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Az alkohollal úgy vagyok, hogy a sör keserû, a bor savanyú a töménytõl meg kiráz a hideg ezért nem szeretem.
A nyergekkel meg úgy, hogy a széles dörzsöli a combot, a vékony meg bemegy a résbe a közepes meg nyomja az ülõgumókat....
De hát ez nem sakk...
köszi a tanácsokat amit csak lehet kipróbálok.
Csak megjegyzem, hogy volt egy szezonon át un. szivar ülésem nagyon megutáltam. Aztán egyszer ültem a haver bicajának szivarülésén és egész jó volt.
Az árfekvés ugyan az!
A változatosság gyönyörködtet!!!!

#2855
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
boltban tényleg nem:(
(legalábbis itthon nem....)
de ha haver, és bejön ez a pave, akkor beszéld meg vele, biztos belemegy...
Autist Team:)



#2856
zsizso

zsizso

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Na igen ez az...
Mondjuk így ki tudok próbálmi 3-4 típust, de hát a boltba mégse mondhatom, hogy elviszem egy hétre megyek vele vagy 200km-t aztán ha tetszik akkor fizetek.
Kínálat meg akkora hogy na csak!!!!

#2857
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
figy:
szerintem:
egy nyereg kényelmessége teljesen relatív...valakinek bejön, más meg rá sem bír ülni...
ki kell próbálni, máshogy nem igazán lehet eldönteni...mindenkinek más kényelmes...
ha haver akkor kérd el tõle pár napra tesztre, ha jó akkor vedd meg.;)
Autist Team:)



#2858
zsizso

zsizso

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Ja szóval fizik!
A haver most kínált egy Fizik PAVE-t, errõl mi a vélemény?

#2859
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
gugliba írd be hogy "fizik nisene"
kihoz egy pár találatot;)
Autist Team:)



#2860
zsizso

zsizso

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

egy nisane mennyi?
szvsz az jó lenne, vagy valami hasonló, de leginkább próbálj ki minél többet. elég változó, hogy kinek mi tetszik


"nisane" errõl még nem hallottam, írnál kicsit részletesebben róla, esetleg WEB elérhetõség!