Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1501
Atikaaa

Atikaaa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
nyerget át lehet huzatni?egy kárpitos könnyen megcsinálja?egy slr-rõl lenne szó..köszi.

#1502
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

rob nekem az FSR-en egy Rival van, az outin viszont egy Velo márkájú amin kb 50 km után már sehogysem tudok ülni rajta. A Rivallal viszont rövidtávon, de a Gázló hosszútávon sem volt még gondom.:)
A Velo nyeregtõl most próbálok megválni, és az aliast néztem ki helyette az outira, remélem az is úgy beválik mint a montin a Rival.:)


(most kivételesen) nem arra akartam kilyukadni, hogy a speci nyergek jók, hanem arra, hogy annak, hogy egy nyerget jónak érzel-e, nagyon sok befolyásoló tényezõje van, igy kijelenteni egyrõl, hogy az annak ellenére, hogy másoknak kényelmes vagy sem azt, hogy ez a nyereg jó, elég merész dolog.
de örülök, hogy elégedett vagy a specialized nyergeddel, én is imádtam a rivalomat (titán pálcás volt a cube-on) de az uj projekten a suly fontosabb szempont, igy maradt a fullkarbon SLR C64 ami meglepõ módon kifejezetten kényelmes.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1503
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

olyan nincs, ami rövid távon is, és hosszú távon is egyaránt kényelmes.
olyan van, ami rövid távon kicsit nyom, és 150km után is ugyanannyira kicsit nyom. meg olyan, ami 10m után mintha zselébe ültél volna, 50km után meg mintha tûpárnába.
az alapvetõ tulajdonságok a nyergeknél: rendesen megtámassza az ülõcsontokat (ha nagyon belesüpped a csont a nyeregbe, akkor a mellette levõ szövetre nehezedik a súlyod nem a csontra, és emiatt fog a nyereg "nyomni") és hogy mennyire nyomja el az ereket, amik elõrefelé jönnek a khmm... szóval a férfiasságod felé. az anatómiai kivágások fõleg emiatt készülnek, más kérdés, hogy nem mindegy, hogy hova teszed azt a kivágást....
sajnos a nyereg olyan, hogy 10-bõl 9-nek király, egynek meg hulla sz*r. de ha találsz egy tökéletes formát/szélességet, akkor ahhoz ragaszkodj :)
bár sokat számít az is, mennyire elõredõlve tekersz, és ezáltal mennyi súly nehezedik a csuklódra például menet közben.
szóval a nyereg kérdés nagyon összetett.



rob nekem az FSR-en egy Rival van, az outin viszont egy Velo márkájú amin kb 50 km után már sehogysem tudok ülni rajta. A Rivallal viszont rövidtávon, de a Gázló hosszútávon sem volt még gondom.:)
A Velo nyeregtõl most próbálok megválni, és az aliast néztem ki helyette az outira, remélem az is úgy beválik mint a montin a Rival.:)

#1504
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
latjatok? nem csak en mondom :D
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1505
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás

"- ha a komfortot elorebb helyezem mint a sulyt, es hosszutavon kenyelmes ulest szeretnek, akkor mivel erdemes probalkozni?

most egy speci allias nyereg van, de hosszutavon ketelen vagyok vegigtekerni anelkul, hogy a vegen mar ne allva keljen tekernem a seggem miatt...

perze ehhez hozzatartozik, hogy lapos-csontos seggem van es talan eppen ezert meg fajdalmasabb a dolog. ah es ersze 97kg

valami akar 300-400 grammos nyerget is bevallalnek ha ez valoban hosszutavon megterulne."



Selle Italia Flite es a Fizik Gobi XM amit eddig ajanlottak. esetleg gyakorlati tapasztalat vlamelyikkel?


http://www.bbbparts....gnctl-bsd09.php
Én ezt ajánlom..könnyû és kényelmes
Team Heavy Pedál Szeged

#1506
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

"- ha a komfortot elorebb helyezem mint a sulyt, es hosszutavon kenyelmes ulest szeretnek, akkor mivel erdemes probalkozni?

most egy speci allias nyereg van, de hosszutavon ketelen vagyok vegigtekerni anelkul, hogy a vegen mar ne allva keljen tekernem a seggem miatt...

perze ehhez hozzatartozik, hogy lapos-csontos seggem van es talan eppen ezert meg fajdalmasabb a dolog. ah es ersze 97kg

valami akar 300-400 grammos nyerget is bevallalnek ha ez valoban hosszutavon megterulne."



Selle Italia Flite es a Fizik Gobi XM amit eddig ajanlottak. esetleg gyakorlati tapasztalat vlamelyikkel?

olyan nincs, ami rövid távon is, és hosszú távon is egyaránt kényelmes.
olyan van, ami rövid távon kicsit nyom, és 150km után is ugyanannyira kicsit nyom. meg olyan, ami 10m után mintha zselébe ültél volna, 50km után meg mintha tûpárnába.
az alapvetõ tulajdonságok a nyergeknél: rendesen megtámassza az ülõcsontokat (ha nagyon belesüpped a csont a nyeregbe, akkor a mellette levõ szövetre nehezedik a súlyod nem a csontra, és emiatt fog a nyereg "nyomni") és hogy mennyire nyomja el az ereket, amik elõrefelé jönnek a khmm... szóval a férfiasságod felé. az anatómiai kivágások fõleg emiatt készülnek, más kérdés, hogy nem mindegy, hogy hova teszed azt a kivágást....
sajnos a nyereg olyan, hogy 10-bõl 9-nek király, egynek meg hulla sz*r. de ha találsz egy tökéletes formát/szélességet, akkor ahhoz ragaszkodj :)
bár sokat számít az is, mennyire elõredõlve tekersz, és ezáltal mennyi súly nehezedik a csuklódra például menet közben.
szóval a nyereg kérdés nagyon összetett.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1507
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Ezt azért mondom, hogy ha nem számít, kipróbálod, és ha nem jön be, eladod. 2 hónapja 4-5 ezer körül láttam. És eléggé könnyû is.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#1508
szoliver

szoliver

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
az ar nem szamitana, ha sikerulne megtalalni egy valoban kenyelmes nyerget.
Egy jó nõt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

#1509
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Az a baj, hogy nehezebb vagy mint én. Nekem alig van sejhajom, de az is tiszta csont meg izom. (júúúúújjj :D )
Nekem a Selle Royal SKN jött be, hosszútávon, rövidtávon, boltig, mindenhogy jó. :)

Kopp-kopp.

Ja, és nem drága.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#1510
szoliver

szoliver

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
"- ha a komfortot elorebb helyezem mint a sulyt, es hosszutavon kenyelmes ulest szeretnek, akkor mivel erdemes probalkozni?

most egy speci allias nyereg van, de hosszutavon ketelen vagyok vegigtekerni anelkul, hogy a vegen mar ne allva keljen tekernem a seggem miatt...

perze ehhez hozzatartozik, hogy lapos-csontos seggem van es talan eppen ezert meg fajdalmasabb a dolog. ah es ersze 97kg

valami akar 300-400 grammos nyerget is bevallalnek ha ez valoban hosszutavon megterulne."



Selle Italia Flite es a Fizik Gobi XM amit eddig ajanlottak. esetleg gyakorlati tapasztalat vlamelyikkel?
Egy jó nõt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

#1511
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás

WTB-rõl elmondható, hogy általában nagyon sokaknak bejön. Valamit tudnak ott Kaliforniában.:)


Kezdem meggyõzni magam valamelyik WTB nyeregrõl...
Mi a különbség pl. a Sport V és a Sport V Comp között?
Lehet élõben meg kéne skubiznom õket...

#1512
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
WTB-rõl elmondható, hogy általában nagyon sokaknak bejön. Valamit tudnak ott Kaliforniában.:)


#1513
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Sziasztok.

Nyeregvásárlással kapcsolatban kérek tanácsot.

10 évig pihentettem a bringámat a pincében, de most formába akarom hozni magam, és így elõkerült.
Csakhogy a régen imádott Vetta SP nyergemet már nem viseli el az elkényelmesedett ülepem. :)

Milyen nyerget ajánlotok, illetve merrefelé induljak el a keresésben? (durván 5e Ft-ot szánnék a dologra) Tudom, mindenki segge más, tehát aki ajánl valamit, nem biztos, hogy nekem bejön, de azért biztos van valami nyereg, ami általában bejön.

Láttam a WTB Laser V Comp, illetbe a WTB Speed V Comp nyergeket, kinézetre szimpatikusak, mi a véleményetek róla?

Bocsi, hogy ilyenekkel fárasztalak titeket.

Üdv:

Fülee

#1514
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Mit lehet csinálni egy hajlott SLR nyereggel? Szakemberrel ki lehet egyenesíteni minõség romlás nélkül?

Edit==> tárgytalan...

#1515
Atikaaa

Atikaaa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
a bontrager inform nyergekrõl van vkinek tapasztala? pl. az R jelzésü árban is korrekt..

#1516
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 hozzászólás

Kuszi Kerékpár, Veszprém.


Köszönöm.

#1517
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
A fentebb belinkelt piros slr meg idõközbent befeketedett, nem én vagyok színvak. (Ezt csak úgy az utókornak írtam:))

#1518
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Nem publikus melyik ez a bolt?
Priviben is jöhet.


Kuszi Kerékpár, Veszprém.


A sebesség mindent megold.

 


#1519
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 hozzászólás

Abban a boltban mindenkinek felajánlja, hogyha nem kényelmes visszaviheted.


Nem publikus melyik ez a bolt?
Priviben is jöhet.

#1520
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Létezik itthon is olyan bolt ahol ki lehet próbálni nyerget, az idézett módon. (persze nem árt ha törzsvásárló vagy és ismernek minimum 10 éve... ;)


Abban a boltban mindenkinek felajánlja, hogyha nem kényelmes visszaviheted.


A sebesség mindent megold.