Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1161
iMaty

iMaty

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás

Speci Toupe 143 király Géles bár elsõ látásra nagyon kemény, azonban a szélei rugóznak ha ráül az ember és így már nagyon kényelmes.


Osztom! (Pont a Tiéd volt is nálam kölcsön egy hétre :D Köszi!) Az eddigi legjobb, amit próbáltam, talán 140 km-t mentem vele legtöbbet, és nem volt rossz. Azóta a bevásárlólistán van, bár ebbõl még kipróbálnám a 130-ast meg a nem-gélest is, csak az összehasonlítás kedvéért.
- egy bolygó, két kerék -

#1162
Tamoo

Tamoo

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
de csak 155 ill. 175-ös szélességben létezik... így már elég sok ember kilõve... Cross-trekking nyereg féleség. (RECREATIONAL COMFORT)

#1163
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
jónak tûnik, és kint milyen olcsó
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#1164
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
egy ilyet még azért kipróbálnék

Specialized Bicycle Components : Sonoma Gel Saddle

sonoma gel , ha nem jó a link
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1165
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Speci Toupe 143 király Géles bár elsõ látásra nagyon kemény, azonban a szélei rugóznak ha ráül az ember és így már nagyon kényelmes.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1166
Tamoo

Tamoo

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás

A speci pont az a cég akikrõl nem tudnám elképzelni, hogy a "belépõ" szintû nyergeik is nagyon jók


Amúgy nem tudom a specinél hova sorolják, de szerintem az indie azért már igencsak egy normális nyeregnek számít, nem egyszerû belépõ kategória.

#1167
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás
Akkor wtb pure kilõve véglegesen. Szerintem várok, hátha jönnek mélg speci nyergek, de ha idõvel nem jönnek, akkor veszek egy indie xc-t, azt csókolom. Nadrágot már halásztam magamnak. Eddig egy race face van, de ha minden jól megy most jön egy rogelli naci, ami szintén laza szabású AM style. :) szeressük!

#1168
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
És nagyon fontos a megfelelõ nadrág választás!

Betétesbõl nálam egyértelmûen a Giordana a király. Lazább kivitelû, nem betétes, de kerékpáros rövid nadrágból pedig Sombrio Moto Rev Short, Helly Hansen kerékpáros, betétes boxer alsóval.


#1169
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Meg lettem említve, nem állhatom meg szó nélkül...
- Brooks B17, sosem volt jobb...
- Selle Royal Turbo Lite (nem gyártják) majdnem, mint a Brooks
na persze egy fekvõ bringán ez nem kérdés...:P

#1170
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Vélemény az elmúlt 7 év tapasztalatai alapján

Ami bevált:
- Ritchie régi Vector Pro (kettõ is kiszolgált, már nem gyártják)
- SDG Ti-Fly (kettõ is kiszolgált, és montira a jövõben is csak ez fog kerülni)

Ami nem vált be:
- WTB Pure V Race 2 (barátom, aki Zsizsihez hasonló testalkatú, imádta)
- Specialized Phenom (életem legrosszabb nyerge, viszont több ismerõsöm is imádja)

Amit kipróbálok a jövõben:
- Selle Italia SLR Gel Flow
- Selle Italia SLR


#1171
robko66

robko66

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.317 hozzászólás
lassan nyeregcsere nállam is,selle smp-kröl mi a véleményetek?sokan istenitik....

#1172
bulesz

bulesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 hozzászólás
jaja, én is itt dilemmázok... de sztem ragyurok egy Phemonra, amcsiban lehet kapni feher/piros kombot... az jónéz ki, és talán meg is lesz 10 korul..
Don't try this at home!

#1173
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
vicces ez a nyereg téma, ugye abszolut egyénfüggõ,

volt/mentem san marcoval, fizikekkel, selle italiaval

aztán a specik, csakhogy nem minden a forma meg a méret

130-as rival nekem kényelmetlen volt
a 143 as alias volt a legkényelmesebb, majden m teljesen jó
de a 143-as avatar gel , az baromi kényelmetlen, pedig hasonlók

aztán

az eddigi legjobb mint már fentebb, a teszt kona dawg 5 forintos oem wtb lasere volt (elvileg katalogban nem is volt, crcn mondjuk lehet kapni)

de most ezen a szutyok cratern is valami occó de keskenyebb wtb van az is kényelmesebb nekem mint bármely speci

viszont ami Asszony gépén volt régen szintén vmi wtb az qrva kényelmetlen volt....


na akkor legyen okos a zember :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1174
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás
Köszi Sala! :D Rád számítottam! :D Nos lenéztem, és valami hosszú dolog libeg a lábam közt, és mivel a kereszt nevem Tamás, azthiszem ez eldõlt. :D - Hogyha azért kérdezted, mert ha nõ vagyok akkor elhívsz valahova, akkor sajnálom, hogy csalódást okoztam. :D:D

A nyeregnek a teljes szélességét méritek?


Álltalában azt szokás, a legszélesebb rész szélességét adják meg a nyereg "szélességeként", de szerintem az ülõ felület legkülsõ részét nem használod túlzottan. Visszaolvasva érdekes mondat lett... :D

#1175
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás
A nyeregnek a teljes szélességét méritek?

#1176
Tamoo

Tamoo

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás

Apropó nyereg szélesség. Jelenlegi 135 ahogy írtam ugyebár. A fenekemnek kényelmetlen, fáj tõle. Viszont ami a hátsó felem illeti, pici, csontos. Jómagam 65 kiló vagyok vasággyal. 145ös lenne jó gondolom, vagy szélesebb kéne? 155? Mitõl függ ez egyálltalán?


Hát ha abból indulok ki, hogy nekem az elõzõ wtb 133-as volt, az hosszabb távon volt kényelmetlen, de még mindig jobban bejött, mint a 155-ös speci (nemtom milyen típus, talán vmi groove)... így kötöttem ki 143-asnál. Lehet Neked is azt kellene bepróbálni.

#1177
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.251 hozzászólás
  • LocationSvájc
azért azt tisztázzuk, fiu vagy vagy lány? :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1178
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás
Apropó nyereg szélesség. Jelenlegi 135 ahogy írtam ugyebár. A fenekemnek kényelmetlen, fáj tõle. Viszont ami a hátsó felem illeti, pici, csontos. Jómagam 65 kiló vagyok vasággyal. 145ös lenne jó gondolom, vagy szélesebb kéne? 155? Mitõl függ ez egyálltalán?

#1179
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás
Köszi Tamoo! :)
Most az avex hozza be a speciket és a speci cuccokat, és szerintem nagyonis jó munkát végeznek. :) Tõlök hozva az ára sem vészes...köhöm...

sorry az OFF ért, de ezzel meggyõztél. A speci pont az a cég akikrõl nem tudnám elképzelni, hogy a "belépõ" szintû nyergeik is nagyon jók, és foglalkoznak velük, illetve azzal a felhasználóval aki ezeket veszi. Nrmrég ültem az új pitch-en és egy fsr-en, és azok a nyergek is nagyonjók voltak. Csakhát azok nincsennek még benn...

off vége

#1180
Tamoo

Tamoo

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás

vááá! :o min 12-14 000 ft. atyám, az túl sok sajnos. :S más nyereg, más márka, elérhetõ áron? bármi érdekel ami szóba jöhet.


Speci Indie XC-t megkaphatod 10 alatt. (ha még/már találsz). Nekem 143mm-es van (igaz a sport, ami pont nem olcsó :D bár 9-10 körül most akciósan meg lehet/lehetett kapni), szélesebb már elég nagy kofferhoz kell csak. Elõtte volt több nyergem is (wtb), de 40km után mindig fájt a seggem, ezzel egyáltalán nincs így. Betétes nadrág nélkül használom, 80km körüli Mátra túrán se fájt kicsit se.