Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1201
homola_m

homola_m

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
Lehet valahol jelenleg 143 mm-es Rival-t vagy Phenom-ot kapni? Van aki már összehasonlította a 130 és a 143 mm-es darabokat? Érdemes a szélesebbet venni?

#1202
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

Rob?! Esetleg bármely más értõ!
Van nekem egy Phenom nyergem ami számomra tökéletes és imádok, de újabban kilazultak a pálca-nyeregtest kapcsolatok.
Funkciójában nincs változás csak hát , recseg nem túl zavaró, de néha kellemetlen. Ötletek?


kínáld meg valami kenõ spray-vel, az segíthet a recsegésen...


Nálam is meglazult.
Recsegni nem recseg, csak lötyög.

Van erre valami orvosság? Olyanra gondoltam, hogy a pálcát körbeölelõ mûanyagba fúrok egy 1-2 mm-es lyukat és azon keresztül kétkomponensû epoxi gyantával kitöltöm a rést.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1203
Ðave

Ðave

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.011 hozzászólás
Velo raktáron van... még egy pár darab, aztán meglátjuk...

#1204
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Megvolt köszi! na ez az ár amire gondoltam...:)
már csak azt kéne eldönteni 130 vagy 143mm.... eddig az összes 143 volt, sejtelmem sincs milyen a 130... Vizdákéknál van lehetõség seggtesztre?


Az ár korrekt, kérdés, hogy van is belõle?;)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1205
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Megvolt köszi! na ez az ár amire gondoltam...:)
már csak azt kéne eldönteni 130 vagy 143mm.... eddig az összes 143 volt, sejtelmem sincs milyen a 130... Vizdákéknál van lehetõség seggtesztre?


hát amig Sala ott dolgozott addig biztos, most a franc tudja :)

probike ban volt olyan ráülõs speci seggszélességmérõ (a lista meg gondolom a velóé nem hinném hogy a speedway megvett mindent kilóra. szal jó eséllyel máshol is meg tudod venni)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1206
Gardner03

Gardner03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 hozzászólás
Ez a megoldás tûnik logikusnak, kérdés, hogy utána a beragasztás mennyire kivitelezhetõ, hogy,ha egyátalán lehetséges...
még átgondolom, köszi.

#1207
Ðave

Ðave

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.011 hozzászólás
kínáld meg valami kenõ spray-vel, az segíthet a recsegésen...

#1208
Gardner03

Gardner03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 hozzászólás
Rob?! Esetleg bármely más értõ!
Van nekem egy Phenom nyergem ami számomra tökéletes és imádok, de újabban kilazultak a pálca-nyeregtest kapcsolatok.
Funkciójában nincs változás csak hát , recseg nem túl zavaró, de néha kellemetlen. Ötletek?

#1209
Ðave

Ðave

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

nézz be a speci topikba


Megvolt köszi! na ez az ár amire gondoltam...:)
már csak azt kéne eldönteni 130 vagy 143mm.... eddig az összes 143 volt, sejtelmem sincs milyen a 130... Vizdákéknál van lehetõség seggtesztre?

#1210
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Ha tudsz valami olcsó forrást ne habozz szólni!


nézz be a speci topikba
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1211
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Ha tudsz valami olcsó forrást ne habozz szólni!


Nem haboztam, de nem mûködik a dolog, sajnálom...

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1212
Ðave

Ðave

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Sajnos Rival-t nem találtam, viszont Alias lesz belõle talán... a bg geometry-vel nagyon nem nyúlok mellé, remélem :)


Ha tudsz valami olcsó forrást ne habozz szólni!

#1213
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Nekem is volt (AnatomicDesign perforált), de szintén csak 130 mm-es. Meg kellett, hogy váljak tõle, mert hiába volt középen maga a tökély, a szélessége nem passzolt az alfelemhez. Most Specialized Rival/143 mm-es van. Sokkal jobb.
Viszont akinek eladtam, azt azóta is minden hiba nélkül szolgálja. Egy másik cimbinek ugyanaz, csak fehérben és neki is teljesen oké. Mindkettejüknek montin van.

Sajnos Rival-t nem találtam, viszont Alias lesz belõle talán... a bg geometry-vel nagyon nem nyúlok mellé, remélem :)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1214
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ezen a charge spoonon a feltuntetett 258g eleg optimista :) en 292 grammnak mertem.

#1215
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

Köszönöm!
A fitneszre kellene vmi, mert az ike race elég béna...


Köszi, csak aszfalton használnám, viszont fontos a szélessége, ami 143 mm lenne igazán jó. A Speci Avatar gel bevált ilyen szélességel.


Nekem is volt (AnatomicDesign perforált), de szintén csak 130 mm-es. Meg kellett, hogy váljak tõle, mert hiába volt középen maga a tökély, a szélessége nem passzolt az alfelemhez. Most Specialized Rival/143 mm-es van. Sokkal jobb.
Viszont akinek eladtam, azt azóta is minden hiba nélkül szolgálja. Egy másik cimbinek ugyanaz, csak fehérben és neki is teljesen oké. Mindkettejüknek montin van.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1216
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás
az enyém csak 130mm körül van.

#1217
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

szemelyes tapasztalatom zero, nalam bevalt a Flite, szal en mar csak azt hasznalok. viszont a boltosaim veszik, es garanciaban meg egyikse jott vissza

Köszönöm!
A fitneszre kellene vmi, mert az ike race elég béna...

lehet,hogy nem engem kérdeztél,de ha nem gond válaszolnék. nekem nem BBB nyergem van,de nagyon hasonlít a Compdesing-re. decathlonos termék az enyém. országútin használom,és nekem bevált. volt ennél kényelmesebb nyergem is,de ez legalább nem ülõdik be olyan hamar. kb 4 éve használom. terepen nem tudom milyen lehet.

Köszi, csak aszfalton használnám, viszont fontos a szélessége, ami 143 mm lenne igazán jó. A Speci Avatar gel bevált ilyen szélességel.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1218
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Ezek közül valamelyiket használtad már? Esetleg visszajelzések voltak BBB nyergekkel kapcsolatban?


szemelyes tapasztalatom zero, nalam bevalt a Flite, szal en mar csak azt hasznalok. viszont a boltosaim veszik, es garanciaban meg egyikse jott vissza
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1219
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

hercehurca oldalán vannak, egész kedvezõ árban...


sajna beszerezhetetlen mon jelenleg - a disztrib x honapja csak igergeti :( de kozben meg is jott angliabol (epp feher). eleg nevetseges, hogy a bringan szinte nincs is olyan cucc, amit itthon meg tudtam volna venni (normalis aron).

#1220
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

Ezek közül valamelyiket használtad már? Esetleg visszajelzések voltak BBB nyergekkel kapcsolatban?


lehet,hogy nem engem kérdeztél,de ha nem gond válaszolnék. nekem nem BBB nyergem van,de nagyon hasonlít a Compdesing-re. decathlonos termék az enyém. országútin használom,és nekem bevált. volt ennél kényelmesebb nyergem is,de ez legalább nem ülõdik be olyan hamar. kb 4 éve használom. terepen nem tudom milyen lehet.