Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#1141
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
hosszutavon nem az szamit hogy mennyire puha a nyereg, hanem az hogy mennyire illik a formaja az also feledhez.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1142
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 posts
Nem dörzsöl ki semmit, hanem szimplán megfájdul nap végére a hátsó felem. Akkor lehet, hogy puhább nyereg kéne...
Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#1143
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Nem tör. De, lehet ezellen tenni, például kenegeted az alfeled. A betétet valami zsíros krémmel kell kenni, pl a klasszikus testápolók tökéletesek a célra. A fenekedet, meg a kidörzsölendõ részeket pedig kend valami paraffines vagy vazelines kenõccsel. A profik lucskosra kenik az egész nadrág belsejét, különös tekintettel a varrásokra, a többnapos versenyeken. Szinte sohasem a nyereggel van a baj.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1144
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
próbáld beállítani másképp. ha nem ez a probléma, akkor másikat kell venni. ennyi.

#1145
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 posts
Sziasztok!

A kérdés egyszerû:
mit csináltok, ha tör a nyereg. Egy egész napos túra után gyanítom ez természetes és ilyenkor már a betétes bringás naci sem használ. Mit lehet ilyenkor tenni?
Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#1146
lordborr

lordborr

    vendég

  • fórumtag
  • 33 posts
Helló!

Köszi a válaszokat! Akkor ezek szerint leginkább próba-cseresznye alapon
közelíthetek a témához! :) Na jó. Szerintem most megpróbálom az Indie XC-t.
Valahogy az volt a legszinpatikusabb még a kérdezgetésem elõtt. Ill. ha esetleg
nem jönne be a dolog, akkor remélem Tamoo-t fogja érdekelni még egy akciós
darab! ;)

Üdv,
lordborr

#1147
Tamoo

Tamoo

    vendég

  • fórumtag
  • 191 posts

SPECIALIZED INDIE XC SPORT NYEREG - Bringa Butik Web


Nekem ez nagyon bevált (143mm-es), már kettõt is beszereztem belõle. Ha van még készleten itt megkaphatod 9e-ért is KATT.
De mint írták itt a nyeregvásárlás nem egy egyszerû dolog.

#1148
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Sziasztok!

Nyeregvásárlás elõtt állok, ezért összegyûjtöttem egy szép kis csokorra-valót
azok közül, amik elsõ ránézésre elnyerték tetszésemet. Azonban nem tudok a
végleges döntés felé közelíteni, ezért ki szeretném kérni szakértõi véleményeteket,
hátha sikerül szûkíteni a kört! :) A felhasználás jellegét tekintve leginkább XC. Fontos
lenne, hogy hosszú túrákon is kényelmes legyen, ne rontsa a bringázás örömét a


ez mind szép és és jó . csak a nyereggel az a baj hogy ami jó nekem az lehet már nam annyira jó a Józsinak de még tûrhetõ, viszont lehet Neked meg kínpad. és fordítva is igaz lehet. mondjuk specik azért jók szoktak lenni (bár az arielt emlékeim szerint puncihoz tervezték) szal tán azokból probálkozz. vagy olcsó wtb-k esetleg.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1149
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Hozzászólásod 15 percig módosíthatod/kiegészítheted a "Bejegyzés módosítása" funkció használatával.


#1150
lordborr

lordborr

    vendég

  • fórumtag
  • 33 posts
Sziasztok!

Nyeregvásárlás elõtt állok, ezért összegyûjtöttem egy szép kis csokorra-valót
azok közül, amik elsõ ránézésre elnyerték tetszésemet. Azonban nem tudok a
végleges döntés felé közelíteni, ezért ki szeretném kérni szakértõi véleményeteket,
hátha sikerül szûkíteni a kört! :) A felhasználás jellegét tekintve leginkább XC. Fontos
lenne, hogy hosszú túrákon is kényelmes legyen, ne rontsa a bringázás örömét a
sajgó ülep nyomasztó érzete! :)

Specialized ARIEL - Ker

Specialized BG2 SPORT - Ker

BBB ANATOMICDESIGN NYEREG - Bringa Butik Web

BBB ANATOMICDESIGN NYEREG (FEKETE) - Bringa Butik Web

SPECIALIZED INDIE XC SPORT NYEREG - Bringa Butik Web

Segítségeteket elõre is köszönöm,
lordborr

Hm... ezek se tûnnek épen rossznak:

BBB SMOOTHDENSITY NYEREG (F

BBB SUPREMEBASE NYEREG - Bringa Butik Web

#1151
bulesz

bulesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 posts

nekem is volt egy Toupe 130 sl-m. ELTÖRT :(
igaz, hogy x2s versenyen,de megadta magát.persze ez országúti nyereg. azóta phenom. sl a montin sima az országútin. tökéletesek


akkor jól emlékeztem, hogy a "Tupi" miért is inkább országúti nyereg... és a Phenomok ezekszerint beváltak?
Don't try this at home!

#1152
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

A Phenom meg országúti és MTB nyereg, ahogy az rajta is van a termék kísérõlapján.


ez igaz... :)

akkor jól emlékeztem, hogy a Toupe nem véletlenül országúti nyeregnek van kitalálva...és a Phenomok akkor ezekszerint bírják a gyûrõdést? és beváltak?

ha megkérdezhetem mennyiért vetted?


mindkettõt eléggé kedvezményesen vettem :) az sl volt 20 körül a másik meg 10-12 között,már nem emlékszem.
a toupe egyébként tényleg nagyon kényelmes,de...
a phenomokat sokat kellett állítgatni,de megérte. mivel a széle nem nagyon hajlik ezért egy idõ után ott nyomhat. viszont ahogy megtalálod a megfelelõ szöget,magasságot,stb mintha lebegnél...persze egy jó nadrággal...simán tudok outon tekerni rajta 5-6 órát. ott nem sokszor állsz ki.
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#1153
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
A Phenom meg országúti és MTB nyereg, ahogy az rajta is van a termék kísérõlapján.


#1154
bulesz

bulesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 posts

nekem is volt egy Toupe 130 sl-m. ELTÖRT :(
igaz, hogy x2s versenyen,de megadta magát.persze ez országúti nyereg. azóta phenom. sl a montin sima az országútin. tökéletesek


akkor jól emlékeztem, hogy a Toupe nem véletlenül országúti nyeregnek van kitalálva...és a Phenomok akkor ezekszerint bírják a gyûrõdést? és beváltak?

ha megkérdezhetem mennyiért vetted?
Don't try this at home!

#1155
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

Speci Toupe 143 király Géles bár elsõ látásra nagyon kemény, azonban a szélei rugóznak ha ráül az ember és így már nagyon kényelmes.


nekem is volt egy Toupe 130 sl-m. ELTÖRT :(
igaz, hogy x2s versenyen,de megadta magát.persze ez országúti nyereg. azóta phenom. sl a montin sima az országútin. tökéletesek
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#1156
bulesz

bulesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 posts
Srácok, egy használt Speci Phenom SL (titán, fehér/piros) mennyit érhet, mennyiért érdemes vajon megvenni?

Normál állapotban: az ülõfelület hibátlan, az alsó szélénél, ahol ráhajlik a keretre a bûr, ott van az egyik oldalon kis kopás, a sínek egyenesek, csak kopott rajtuk a festek.
"Fentrõl" nézve nem látszik rajta semmi probléma..
?

azt neztem, hogy az új 29e korul van ebike-on.. és fehér/pirosban nem is lehet itthon kapni...

Köszi,
B.
Don't try this at home!

#1157
bulesz

bulesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 posts
Köszi, akkor azt is nézegetem... :) most egy szép piros/fehér Phenomra hajtok.. :)
Don't try this at home!

#1158
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Igen montin használom a leghosszabb útvonal egy 230km-es kör volt igaz az végig aszfalt( ösztelos montin:) ), bevallom hogy az utolsó 15km-en már nem igen ültem a nyergen. Normál túra és verseny használatra tökéletes.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1159
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

De vajon MTB-re is jó? (strapabíróság, kényelem nem országúti pozícióban is?)



szerintem Zeezoolt montim használja
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1160
bulesz

bulesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 posts

Osztom! (Pont a Tiéd volt is nálam kölcsön egy hétre :D Köszi!) Az eddigi legjobb, amit próbáltam, talán 140 km-t mentem vele legtöbbet, és nem volt rossz. Azóta a bevásárlólistán van, bár ebbõl még kipróbálnám a 130-ast meg a nem-gélest is, csak az összehasonlítás kedvéért.


De vajon MTB-re is jó? (strapabíróság, kényelem nem országúti pozícióban is?)
Don't try this at home!