Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#2681
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

ezek a nagyonlapos slr és társai nyergek 180g körüli tömegben inkább csak versenyzésre alkalmasak, vagy ha azért szeretek túrázgatni is, akkor felejtsem el?

Illetve van valakinek tapasztalata a Ritchey Vector Groove nyergekrõl?

A Ritchey egy kiváló nyereg. Már a másodikat (Pro) nyûvöm CC-re, AM-re. Megfelelõ hosszúságú, keménységû. Nekem bevált.


#2682
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
nemcsak versenyre jó, legalábbis az Acort én egyfolytában használom. ez van fönn, amikor suliba járok akkor is.
(sima nadrág, naponta 2x8km)
nincs vele ilyenkor se probléma, szerintem nyugodtan lehet használni túrázáshoz is

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#2683
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
ezek a nagyonlapos slr és társai nyergek 180g körüli tömegben inkább csak versenyzésre alkalmasak, vagy ha azért szeretek túrázgatni is, akkor felejtsem el?

Illetve van valakinek tapasztalata a Ritchey Vector Groove nyergekrõl?

#2684
RoGeR

RoGeR

    vendég

  • fórumtag
  • 236 posts

Õk gyártják: http://www.velosaddles.com/
188 g
Ti rails, leather cover
Nekem és egyik haveromnak is nagyon bejött ez a nyereg! Ahhoz képest, hogy mennyibe kerül (7000-8000Ft) nagyon kényelmes. A közepén kivágás van a prosztatádnak és nagyon jól besüpped a nyereg közepe, ha rácsüccsensz. Én csak ajánlani tudom mindenkinek! Lassan egy éve használom.


Nekem is ilyen van. Én egy nagyon olcsó "zselés" nyereg után ültem át rá. Az elsõ pár km kész szenvedés volt, most már nincs vele bajom... :)

Mások elmondása szerint az esések nagyon hamar leamortizálják...

#2685
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Tud valaki véleményt, az Acor titánsines nyeregrõl, mondani?
Elõre is köszi!


Õk gyártják: http://www.velosaddles.com/
188 g
Ti rails, leather cover
Nekem és egyik haveromnak is nagyon bejött ez a nyereg! Ahhoz képest, hogy mennyibe kerül (7000-8000Ft) nagyon kényelmes. A közepén kivágás van a prosztatádnak és nagyon jól besüpped a nyereg közepe, ha rácsüccsensz. Én csak ajánlani tudom mindenkinek! Lassan egy éve használom.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#2686
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,323 posts
Én outis vagyok. Korábban volt egy félig kemény, kicsit puhább nyergem, de az mindig kidörzsölt Ott. Erre most vettem egy fadeszka "puhaságút".
Ezt: http://www.sellesanm...cts/skn_pro.asp
200 g pille könnyû. Unisex.
Mivel kemény nem tudja nyomni a kényes testrészt. (meg van rajta Ott egy szolid bemélyedés is plusszban) Ezért amióta megvan nincs gondom. A keménységet meg megszokja az ülõcsont.
És ennek a típusnak frankón rugózik a 2 pálcája a fura szárnyas kialakítás miatt. Szerintem ez a fontos. Kemény uakkor rugalmas. Nem ráz szét.
És ahhoz képest, hogy titánium pálcás "csak" 16 ezer. De én hozzájutottam egy vidéki boltban 14 ezerért.
Ja és a megszokott 13 cm helyett ez 15 cm széles, ezért csajoknak még jobb.

De mindenkinek másmilyen a popója... :P
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#2687
kolim

kolim

    vendég

  • fórumtag
  • 18 posts

Helló mindenki!

A nyeregvásárlás az egyik legkényesebb kérdés....Tudtok mondani pár típust, ami nektek bevált hosszabb távon? Fõleg xc-re használva?
Lányok! Nektek melyik a favorit?
Tanácsokat elfogadok...nyeregvásárlás terén! Ti mi alapján választottatok?


Monti, én már több helyen is (egy pár sorral följebb is) ajánlottam lányoknak azt a nyerget, ami nekem is van (Selle Italia Lady trans am). Rengeteg nyerget próbáltam már azelõtt, mind férfi volt persze. Amióta megvan a mostani nõi nyergem, azóta azt mondom, hogy csak nõit fogok venni, mert valóban a mi vonalainkhoz alakították ki. Ha utána ráülök egy férfi nyeregre, rögtön érzem, h nem jó helyen nyom. Persze a nõi nyergek között is van ilyen is olyan is, attól függõen, hogy mire akarod használni (nyilván nem terekkingrõl beszélünk). Ez egy könnyebb darab, amikor vettem, jól szétnéztem a piacon (persze külföldön, itthon nincs piac ezen a téren) és ez volt a legkönnyebb, amit találtam. Fórumokat is néztem, hogy mit írnak róla. Volt még egy másik márka, aminek volt titánpálcás változata, de sehol sem találtam hozzá súlyadatot, így maradtam ennél.

#2688
montini

montini

    vendég

  • fórumtag
  • 59 posts
Helló mindenki!

A nyeregvásárlás az egyik legkényesebb kérdés....Tudtok mondani pár típust, ami nektek bevált hosszabb távon? Fõleg xc-re használva?
Lányok! Nektek melyik a favorit?
Tanácsokat elfogadok...nyeregvásárlás terén! Ti mi alapján választottatok?
Minél jobban fáj, annál jobban érzem, hogy élek!!!!.........Monti:)

#2689
szocsek

szocsek

    vendég

  • fórumtag
  • 31 posts
bocs, elavult, törölve...

Más: kérdés: speckó BG Avatar-al van vmi gyakorlati tapasztalata vkinek? Richie! megvetted? teccik, bevált, ajánlod?

#2690
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2,349 posts

Phõnök nemtom miért van, de gondolj arra amikor a bõr elázik....hmmm!
Megfogja a gatyádat, durva-kemény lesz, berepedezik, aztán nem csúszik jól a bicós gatyón.
Kellene a francnak bõrnyereg már bocsánat.


A normális, normálisan kezelt bõr nem tesz ilyet. Sokkal tovább fogja bírni, mint vmi szintetikus akármi. Ha kapsz egy szép darabot, nekem adhatod.

Edit: Na, nem is vagyok egyedül a véleményemmel.

#2691
kolim

kolim

    vendég

  • fórumtag
  • 18 posts
Nem tudom, mi bajotok van a bõr nyergekkel! Nekem egy Selle Italia Lady Trans am van, bõrrel borítva és semmi olyan problémám nincs vele, amit említesz, Grolsch! Sõt, ez az elsõ nyereg, ami nem nyom szét és kényelmes. Ajánlom minden leányzónak!

#2692
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,950 posts
Tud valaki véleményt, az Acor titánsines nyeregrõl, mondani?
Elõre is köszi!
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#2693
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,721 posts
A bõr mindig is drágább volt a mûbõrnél... A nyeregnél sztem azért ilyen nagy a szakadék, mert a segged súrlódása miatt nagyon jó minõségû, vastag bõr kell ahhoz, hogy bírja.

Nekem is ezer éve folyik a nyálam egy Selle Italia Storika után - csak az a baj, hogy 30 ropiba kerül (már azokban az orságokban, ahol árulják, ugye...)

#2694
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,323 posts
Phõnök nemtom miért van, de gondolj arra amikor a bõr elázik....hmmm!
Megfogja a gatyádat, durva-kemény lesz, berepedezik, aztán nem csúszik jól a bicós gatyón.
Kellene a francnak bõrnyereg már bocsánat.
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#2695
Phõnök

Phõnök

    vendég

  • fórumtag
  • 58 posts
Csátok
Miért van az, hogy bõrnyerget csak 1800Ft ért (indiai fos) vagy 10000000000 ért (Brooks) lehet kapni? Miért nincs valami köztes megoldás ugy 5-10e Ft-ért? Amugy vennék bõrnyerget cruiseromra...

#2696
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,323 posts
Helló Mindenki!
Pár hete vettem egy San Marco SKN Pro nyerget. Nagggyon király!:peace:
Bár igaz én lány volnék, nemtom a fiúknak hogy esik az ülés.
Annyit elmondhatok, hogy a korábbi 4 ezer Ft-os szintén San Marco nyereggel össze sem lehet hasonlítani, szóval én már megbántam, amiért évekig ezen spóroltam.
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#2697
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Köszike. Nem tecc...


#2698
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
pár darab volt, de már anyni sincs. nem sok bolt vett belõle, de ahova rendel egy egy vásárló, oda kerül majd.

less meg egy demo-t vagy speci ugrálósgépet, azokon van elvileg.
csinálok képet:
(de amúgy ez van a kisbringámon is)

http://dolog.uw.hu/demo-1.jpg
http://dolog.uw.hu/demo2.jpg

#2699
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Specialized Demo nyereg, már kapható a nevét adó bringa nélkül is, nagyon kényelmes, erõs, és iszonyat könnyû is.. ha valaki most gondolkodik rendes nyergen, akkor nosza!

Hol lehet megnézni, mert a hét elején futottam egy kört, és akkor sehol se találtam meg? Csak kíváncsi vagyok, venni nem áll szándékomba, mert már érkezik egy SDG.


#2700
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
Specialized Demo nyereg, már kapható a nevét adó bringa nélkül is, nagyon kényelmes, erõs, és iszonyat könnyû is.. ha valaki most gondolkodik rendes nyergen, akkor nosza!