Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#2721
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Ja, lapos, mint az Alföld, meg jó hosszú. WTB-t vettem volna, de amit kinéztem, itthon nem forgalmazzák.


#2722
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
látszik, hogy a nyereg az, ami mindenkinek más jó. nekem fizik cp3 két éve és :cool2:

vv: atlas meg olyan asztal jellegû, tök lapos, irgalmatlan nagy és nekem spec nem volt túl kényelmes. ellenben annak sem túl tartós a borítása. :o

#2723
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
A WTB-vel az a bajom hogy olyan csúnyácska, bumszli nyergeket csinál, kivéve a SpeedV

#2724
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a wtb-nek is vannak olcsónjót nyergei.
vagy igen, ritchey.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2725
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
magellanboy: a Ritchey Vector Groove olcsó nyeregnek nagyon jó, ár-értékben aligha találsz lényegesen jobbat. Egyszerû, nincs semmi különlegessége, de talán pont ezért jó.
A Fizik már ellentmondásosabb. Nekem is van kettõ, a nisene cp3 nem jött be, egész egyszerûen nem érte meg a pénzt (sajnos ezt kell mondanom). A másik, egy 25ezer forintos Arione, az viszont bár drága, de nem bántam meg egyáltalán. Érezhetõen jobb, mint egy hasonló kategóriájú más nyereg. Viszont egy másik Fizik-rõl a Pavéról is csak rosszat hallottam eddig.

#2726
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Egy kicsit tényleg drága,de ha nem esel nagyokat hosszú ideig hû tásad lesz, hosszú és remélhetõleg fájdalommentes utadon, melyet bejársz kedves csatlósoddal, a drótszamaraddal.....
Hú ez milyen szép lett. Olálá

#2727
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
a fizik kissé drága...

#2728
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Nekem is tetszenek a Fizik-ek meg a Sellle Italia-k, de most nem erre akarok költeni.

#2729
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Jó darab. CC/AM felhasználásra kiváló, kényelmes hosszú távon is, csak ne verd oda a földhöz, mert könnyen kiszakad a borítás.
Én a másodikat (PRO változat) nyúzom, de már csak CC-re. Zúzásra megjött a Fizik Atlas, csak ki kellene már próbálni.


#2730
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
A Ritechey Vector Groove nyereg milyne, mert most tört el az Author nyeregem és most nincs keret csak óccsóra, új hajtómûre kell a della. Szóval ha valakinak van vele tapasztatlata az írjon. Csak ideiglenes megoldás lenne amúgy.

#2731
BlackCell

BlackCell

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

pont egy ilyen nyerget akartam.(BBB Freebase).. bar nem olcso, meg nics semmi bemelyedes, lyuk a közepén:(
és ezt az impotenciás dolgot megtudván már lehet h inkabb mast veszek...


Fizik nyergeket ajálom! Nagyon kényelmes, tartós nyergek és nem leszel impotens! ;)
:cheers:

#2732
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
pont egy ilyen nyerget akartam.(BBB Freebase).. bar nem olcso, meg nics semmi bemelyedes, lyuk a közepén:(
és ezt az impotenciás dolgot megtudván már lehet h inkabb mast veszek...

#2733
gyaci

gyaci

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
jeh, jó sokáig Funn Full Throttle-m volt, de az utóbbi hónapokban úgy felkeményedett benne a szivacs, hogy 1 óra után a tomporom jajgatott, meg minden nadrágomat kikoptatta a kevlár borítása.
most egy BBB Freebase van, csodás, s a tomporom is csendben van.

#2734
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
bmx-esek mániája
a többi meg ..:)

#2735
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
Én azt nem bírtam soha megérteni, hogy van aki úgy állítja be a nyerget, hogy az eleje egyenesen az égnek néz? Miért jó ez? Mert normális bringás emberek is linkeltek ilyen képet a gépükrõl. Mert sztem pont azt nyomja így, amit nem kéne.

#2736
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
Khm... úgy ahogy van sztem ostobaság az egész. Már egyszer végig volt tárgyalva egyébként:
http://forum.bikemag...ight=impotencia

#2737
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
oútisok hasukon fekve a pöcsükön ülnek.
mit várnak?
nem kell hasalni a nyergen....

#2738
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Mióta az eszemet tudom keskeny, kemény nyergeket használok CC-re és nem hugyozok be és fel is áll...
Persze, nem vagyok 40-50 de ki tudja, h ha akkor lesznek problémáim azoknak mennyi közük lesz a kerózáshoz :)

#2739
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Létezik a dolog, de leginkább a mániás országútisokat érinti, akik egy kemény nyergen, esetleg a nyereg orrára elõrecsúszva hajtanak napi 4-5 órát év(tized)eken át. Orvosok szerint a sok bringázás vizelési problémákat is okozhat, mert a rázkódás mikrosérüléseket és hegesedést okozhat a húgyvezetékben, amitõl az elszûkül (ha jól emlékszem...) Ez gondolom az SLR-el CCzõket érinti.

#2740
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
hmmm... én most hallottam elõször- ez mennyire jelentõs, valós?

miszerint a keskeny nyergek - az ülésnél a gátat terhelik, nyomják- ezáltal a prosztatát is, ennek következtlben az kevesebb vért kap, károsodhat( mivel igen érzékeny) --> s impotenciát okoz(hat)...

ennek megelõzésére a nagyobb, szélesebb nyergeket, vagy az azon fajta nyergeket ajánlják, melyek közepén rés van...