Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#2381
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
hat ez a felso velo tenyleg ugy nez ki, mintha egy 14.990ft-os kinai ossztelosrol esett volna le. :P

lehet, hogy sokba kerul a flite 22k-ert, de ha mar az idot meg az energiat raszanod, hogy keresgelsz, akkor ne egy ilyen hulladeknal alljal mar meg, hogy nyero...
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2382
Kamisama

Kamisama

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

én épp ilyen nyerget hajtok fel a városban:
WTB Rocket Race
ez 4k körül van (+/- 500) - elvileg (mert ebike-on pl 8k :)


Üdv,

nekem ugyanilyen nyergem van kb 2 éves. Úgy 3000 kmt nyomtam le vele, de mostanra már elég idegesítõen nyomja a seggcsontomat. Biciklis-betétes (nem intim) gatyával nem próbáltam, lehet azt kellene venni, de valahogy a rövid nem illene a szõrõs lábamhoz.:)

Mikor megvettem jópár helyen olvastam róla, hogy ilyen jó meg olyan jó, de valahogy az elsõ hosszabb tekerés után 2 hétig alig tudtam leülni. Szóval a "lenyûgözõ kényelem" amit pl az ebike-on is nagy erõkkel hírdetnek nekem nem tûnt fel. Az jó benne, hogy könnyû és nem ér hozzá a belsõ combomhoz... egyebet nem tudok mondani ami pozitív lenne. Néha olyan érzésem támad, hogy szívesbben leülnék egy közeli sziklára mint, hogy még egy perccel tovább maradjak a nyergen.

Remélem WTB nyergek vásárlására buzdító hozzászólásommal sokaknak segítettem :)

#2383
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a lábszagot :-)

#2384
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
MC Pite, ennek az adathalmaznak én sem látom értelmét. Ez annyira szubjektív téma, hogy csak na. Erõsíts lábra inkább ahelyett, hogy a nyergeken agyalsz, s akkor a 140 grammos sem fog nyomni a "kritikus helyeken". A "nyomás" okozója az esetek 95%-ban, hogy egyszerûen gyenge vagy fáradt vagy.

Innetõl hasonlóakkal nem kockáztatok

Hanem kockáztatsz tök mással. Ezek a genyanagy túranyergek azt hiszed, valamit is garantálnak?

Miért van az a kényszerképzete sokaknak (Neked is), hogy a könnyû és kemény nyereg biztos, hogy kényelmetlen? Kipróbáltál 2-3 darabot? Ééééés? Lehet, hogy a maradék 47 tökre kényelmes lenne...

SPD témában - szerintem nem is a cipõjüket féltik, hanem inkább a gépüket. ;) (már ha magamból indulok ki...)

És hogy konstruktív is legyek - az elsõvel szerintem se égesd magad...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#2385
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Ha van mindkettõ lehozatom mindkettõt, ha alig van különbség akkor az lesz.
egyébként: www.velosaddles.com és sok helyütt vannak Velo cuccok elvileg...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2386
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
nekem a második velo nyereg szimpibb...

up: Dante jól mondja, hosszú távon valószínûleg a keményebb nyergek a kényelmesek. nekem most egy enyhén párnázott van, de a következõ az egy kemény lesz (BBB compdesign), egyszerûen 40-50 km után cicanaciban kényelmetlen ez a párnázott nyereg...

#2387
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

én épp ilyen nyerget hajtok fel a városban:
WTB Rocket Race

http://www.pricepoin..._270 WTBVR6.jpg
ez 4k körül van (+/- 500) - elvileg (mert ebike-on pl 8k :)



http://ebike.hu/imag...0000409_001.jpg
Power V-Comp? Megjegyzés: orrhímzés nélküli kivitel 5,2K

And teh winner iiis:
Feltöltött kép
Velo Tempo Z1

2. hely:
Feltöltött kép
Velo Pronto S3

Binyiglis bácsi mondta hogy nézzem meg a Velo nyergeket is, és milyen igaza volt :)



Thez, azokat rendelem le amiket kinéztem, 2-3 nem drga darabot, hogy elvigyék még. Amiket kipróbáltam komfortot megvetõ ismerõsöknél az szintén olyan élmény volt hogy azzal nem megyek semmire, másik komfortot is figyelõ srácnak szintén Contour Gel Xseniumja van miután kipróbálta az enyémet.

Vkinek a spd cipõjét elkönyörögni már kicsit nehezebb :(.

SPD-t sosem próbáltam, 2 közeli isinek van, cipõt nem nagyon akarják hogy felpbáljam, finoman tapogatóztam; én sem szívesen adnám; de véleményüket megkérdeztem. Nyereggel meg próbálkozok hátha látta valahol vki, próbálta, akármi. Ami jónak tûnik lerendelem, kipróbálom, amelyik jobbnak tûnik megveszem. ELkezdem még Trekken használni, hogyha nem jönne be mégse annyira, akkor azzal adom el a Treket és a Scottra megy át a mostani B+om...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2388
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
szted még hány embernek ugyanaz a "geometriája" mint Neked?:-)
újra mondani tudom csak. Egy kolegám eddigi legkényelmesebb nyerge egy Toupe Speci.

Én ráültem, és hirtelen nem tudtam azt az "élményt" hova tenni.

Innentõl kezdve még nyugodtan linkelgess nyergekrõl képeket, 2 véleményt fogsz hallani: "kényelmetlen" és "kényelmes"

Nem lehetséges hogy túl modern módon csinálod az egész bringaépítést? Monitor mögül.
Gurulj be egy bringaboltba, kérd el ismerõsök gépeit, akár cipõjét, hidd el segíteni fognak, és ki tudod a nyergeket, és a cipõket is próbálni.

De én inkább meg sem szólalok:bell: :foot:

Hidd el ilyen dolgokban csak technikai adatot fognak tudni mondani Neked, azokat amiket a gyártók honlapján el is tudsz olvasni.
Súly, bevonat, stb.

#2389
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Nem értem pontosan mit akarsz ezzel enté...

Az hogy nyomja a ***at azt nem hírbõl hallottam, hanem éreztem elõzõnél... pláne mikor olyan érzésed van mintha dobni kéne egy sárgát; de miután leszáltál anyeregbõl még utána is úgy érzed mintha nyomna... Innetõl hasonlóakkal nem kockáztatok :prosze:

Ilyet vki próbált?
Feltöltött kép
Selle Italia INITIALE TRANS AM Ár: 6.500 Ft.
MTB és országúti nyereg
FEC acél nyeregsín
extra komfort a kritikus területeken
fekete alapszín szürke betéttel
súly: 315g
méret: 275x140mm

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2390
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Az SLR-XC az eddigi legjobb nyergem.
Egy percig sem volt kényelmetlen.
:)


Azért tudod ugye, hogy egy BEAC-Maxi még ezen is odab.sz? ;) :D

Egyébként nekem is nagyon bejön, csúcs egy nyereg. Sajnos lehet, hogy újra fogom húzatni, mert kissé kikopott, de még ezt a szezont szerintem dalolva végigküldi. Meglep, hogy a sok oútizás után elkezdtem megint szenvedni a beállításaival. Beteges, hogy már full elõretolom az összes nyergemet? De egyszerûen kényelmesebben mászom így.

fizik nisene CP jó lenne, de nem fogadtam cölibátust, és utódokat is szeretnék - ezért cseréltem, elõzõ nyergem is.

Szerintem kényelmetlen, pont a zseléssége miatt. Nekem az edzõgépen ez van, s nem jobb, mint az SLR, sõt, hamarabb elfárad rajta a hátsóm. Potenciazavart viszont egyik sem okoz. ;)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#2391
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

fizik nisene CP jó lenne, de nem fogadtam cölibátust, és utódokat is szeretnék - ezért cseréltem, elõzõ nyergem is.


akkor egy csomó dolgot sem szabadna enned, legalább 100féle olyan kaja van, ami károsíthatja a hímivarsejtjeidet...nem tudom, olvastad e a friss magot, abban nem eg profi versenyzõ nyilatkozik, hogy hát õk bizony egészségesek és hogy bizony vagy most született a gyerekük, vagy már van nekik...

#2392
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

fizik nisene CP jó lenne, de nem fogadtam cölibátust, és utódokat is szeretnék - ezért cseréltem, elõzõ nyergem is.

Egy ideig merevvillával mentem, de vettem telót mert az mondták, hogy leszárad a kezem! :mybad:

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#2393
mizie

mizie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 813 hozzászólás
én épp ilyen nyerget hajtok fel a városban:
WTB Rocket Race

Feltöltött kép

ez 4k körül van (+/- 500) - elvileg (mert ebike-on pl 8k :)

#2394
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Tudom miért jó a sportos, azért nézek én is olyat...

fizik nisene CP jó lenne, de nem fogadtam cölibátust, és utódokat is szeretnék - ezért cseréltem, elõzõ nyergem is.

Selle Italia nem néz ki rosszul, link hogy hol kapható(esetleg nagyker....)? Ha vízálló akkor okés!
Vazz, ez 22 rugó a katalógusban!!!

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2395
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
akkor fizik nisene CP

Feltöltött kép

zseles, a formaja altalaban sokaknak bejon

vagy Selle Italia Flite gel flow

Feltöltött kép

szinten eleg klasszik forma, errol is sok dicseret szol
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2396
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
szerintem nyerget/cipõt változatlanul nem lehet kép vagy mások véleménye alapján dönteni.
A sportos nyeregnél azért jó ha keskeny, mert így könyebben hátra tudsz csúszni a nyeregben, ha meredeken kell lemenni, és nem "akad" bele a lábad. (ezért is jó, ha nem lobogós szárú gatyában túrázik az ember) Az elsõ tapintásra kemény nyergek tapasztalat alapján a legjobbak hosszabb távon, mert két ponton "nyomják" az ember hátsóját, ami ha hozzászokik, akkor lehet bírni rajta 5-6 órát is. Ezért is nem lehet mások véleménye alapján vásárolni, mert nekem a mostani 135gr-os SLR a legjobb nyergem, nincs az a pénz, hogy lecseréljem. Persze betétessel érdemes használni, de amikor túrázni megyek, akkor úgyis az van rajtam (még ha rövidgatya alatt is).

#2397
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Tamásbátyó, nézted hogy nekem most milyen van? Ez szted szééééles? Vagy felegyenesedett üléshez van? Meg a B+ Freeway is keskeny... de zselés

De igen, ezt várom hogy sportos és zselés (vagy hasonló) nyergeket ajálnjatok amit lehet kapni és nem marha drága! :prosze:

Pontosan, nem akarok xart venni, olyan kényelmetlen ...ból kijutott már, sokáig nem is használtam õket...

Magellanboy, nem akarlak elkeseríteni, de az enyém (mostani) elasztomer+zselés, amihez nem kell biciklis naci és nem széles. Igaz 70Kmnél még nem mentem töbebt vele egyhuzamban treepen mert még csak õsszel vettem... de ne viccelejtek mér hgoy a szivacsos nacit egy normális nyereghez mértitek, nem 1 kategória a kettõ!

Biciklis bácsinál ma voltam, azt mondja nem tud BBB-ket már... vki tudja hova másztak el?

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2398
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Montinál nem olyan fontos a kényelem mint o.utinál....
ha dörzsöli a nyereg a combot, akkor széles a nyereg, ezek a WTB-k meg nem is olyan versenyzõsfélék, inkább túrázósak....meg ha nagyon sokat tekersz akkor egy kemény vesenynyereg meg betétes buzigatya....

#2399
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
az a BBB nyereg apumnak bevált, neki is egy olyanja van, azt mondja, kényelmes.:) és szerintem a nyergen nem érdemes spórolni, egyszer kell venni egy jót, minthogy a szarral szívni- mocorogni két óra után mert fáj tõle minden alktrészed ott lent- és venni még egyet...

#2400
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
ezek a nagy boszme nyergek nem sportszeru felhasznalasra vannak, es semmikeppen nem hosszu tavra. nekem Flite TT van, kb olyasmi mint egy SLR, 170g, kokemeny ha kezzel nyomkodod, de semmi bajom vele 2 ora utan se.

azt is bele kellene venni a kepbe, hogy az ilyen szelesebb a nyergek [mint a fentebbi kepen lathatoak] altalaban inkabb a felegyenesedett ulespoziciohoz vannak tervezve. tehat anyuci lemegy a piacra stilus.

a 120as stucni 600as felsosocso cc-maraton megmozdulasokra inkabb a keskenyebb nyergek alkalmasabbak. persze ezekbol is van zseles, meg vastag
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F