Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kelly's Klub #2

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
2578 hozzászólás a témában

#141
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Tailor, jó hogy leírtad! És jó, hogy rendben vagy!

#142
vendég_avus_*

vendég_avus_*
  • vendég

Kint ennyivel olcsóbb lenne?

Ja Avus ha nem tetszene szólj átveszem tõled vagy cserélem a jelenlegi kellys-esemre:)

Ó hát persze. De jó biznisz lesz :).

#143
teo

teo

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

Kicsit off amit írok, de remélem nem haragszotok érte. Nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy egyántalán leírjam-e, mert akkora jelentõsége nincs, inkább tanulságos.
Ma sikerült elütnie egy autónak. Én egyenesen mentem , elöttem meg ( szembõl ) bekanyarodott egy autó. Már az õ mûvelete is fékezésre kényszerített, de aki utána jött , már elfelejtett fékezni. Én is fékeztem, de ha a vizes úton satuzok pont becsúszok alá. A szerencse az volt, ha lehet annak nevezni, hogy én már lassítottam, õ meg gurult. Arra eszmélt, hogy telibe vágta a bringám elsõ felét, lecsavarva engem róla. Szerencsére sérülés nem történt, a bringa nem sérült.
Kérdeztem a srácot ( aki egy néger srác volt) , tudja -e kinek van elsõbbsége.?
Sûrû bocsánat kérés stb.
Ami a tanúlság ebbõl az egészbõl. Ne bizzatok az autósokban, semmilyen körülmények között. Nem csak átmennek piros lámpán, de ha esik az esõ, egyszerûen vakká válnak. Én elég óvatos vagyok a városban, fõleg ilyen idõben. De elég óvatos sosem tudsz lenni. Nem is értem az egészet, mert nem létezik, hogy nem vett észre. Hiszen teljesen látható voltam, még a ruhám is világított és szembõl jött. Mindegy.
A másik nagyon fontos dolog. Hogy a bringán sokkal sérülékenyebbek vagyunk. Ez most tudatosult bennem, hiszen az SPD-bõl nem rögtön jött ki a lábam, így utána a térdemben éreztem a természet ellenes csavarodás következményét. Pedig nagyon kicsi volt. Ha mindez nagyobb sebességnél történik, komolyabb baj is lehetett volna.
Vigyázzatok magatokra, különösen azok, akik Pesten bringáznak. Fõleg ha esik is.
on

Fú, jó, hogy leírtad, de azért a szívbaj jött belém, de jó, hogy nem lett nagyobb bajod!!! Engem aki tavaly nyáron tanítgatott biciklizni, õ mondta, hogy teljesen mindegy szinte, hogy mikor kinek van elsõbbsége, az autó nagyobb, és nekem kell figyelnem jobban. Sajnos. Én csak gyalogosként közlekedtem eddig életemben, de már jó rég leírtam magamban az autósokat, minekután meg már kaszáltak el zebrán vagy 50-nel, azok után meg már azt sem tudom, mit mondjak. Valeriának igaza van abban, hogy késõbb is kijöhet valami, az én térdes porcleválásom is a baleset után majd egy évvel jött ki. :/
Vigyázz magadra nagyon!!!

#144
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Tailor: hú, nagy szerencse, hogy nem lett nagyobb bajod!!

A héten kétszer mentem a céghez bicón és egy-két keresztezõdést leszámítva csak egyszer volt konfliktusom, de az direkt volt. Egy Suzukis úgy ment el mellettem, hogy lazán éreztem az autót. Volt kb 4-5 méter helye, hogy kikerüljön. Az az egy-két keresztezõdés meg ritkán normális, Árpád-híd egyik felhajtója, ami keresztezi a bringautat..

Viszont egy pár helyen úgy adnak elsõbséget, hogy nem jár. Változnak az emberek, csak sajnos nagyon figyelmetlenek még..

#145
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Betétlap, esetleg rendõri szerv kihívása volt? Tanúk? És ha késõbb derül ki vmi gond, akkor már porig égett az egész.


#146
Zino

Zino

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás

Kicsit off amit írok, de remélem nem haragszotok érte. Nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy egyántalán leírjam-e, mert akkora jelentõsége nincs, inkább tanulságos.
Ma sikerült elütnie egy autónak......
Vigyázzatok magatokra, különösen azok, akik Pesten bringáznak. Fõleg ha esik is.
on


Huh, Tailor, orulok, hogy nem lett semmi komoly bajod!
En sem vagyok sajnos igazan kibekulve az autosokkal. Sajnos nagyon nem vagyunk bisztonsagban az utakon, nagyon soxor erzem ezt en is, pedig nem sokat biciklizek varosban, de mar volt parszor, hogy rajtam is majdnem atgazoltak.
Sok okosat nem tudok hozzatenni, egy biztos, nekunk kell figyelnunk igazan az autosok minden rezdulesere, mert az autosok egy resznek a szemeben mi senkik vagyunk, igy nem is igazan figyelnek rank. En nem is merek biciklivel dolgozni menni, mert egyszeruen felek, hogy a reggeli csucsban eltaposnak, pedig en Pecsen lakom es itt mas a reggeli csucs :)
Ezert is megyek erdoben inkabb, ott nem zavar senki. Es en sem zavarok senkit :D

#147
gyömrõi

gyömrõi

    vendég

  • fórumtag
  • 166 hozzászólás

Kicsit off amit írok, de remélem nem haragszotok érte. Nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy egyántalán leírjam-e, mert akkora jelentõsége nincs, inkább tanulságos.
Ma sikerült elütnie egy autónak. Én egyenesen mentem , elöttem meg ( szembõl ) bekanyarodott egy autó. Már az õ mûvelete is fékezésre kényszerített, de aki utána jött , már elfelejtett fékezni. Én is fékeztem, de ha a vizes úton satuzok pont becsúszok alá. A szerencse az volt, ha lehet annak nevezni, hogy én már lassítottam, õ meg gurult. Arra eszmélt, hogy telibe vágta a bringám elsõ felét, lecsavarva engem róla. Szerencsére sérülés nem történt, a bringa nem sérült.
Kérdeztem a srácot ( aki egy néger srác volt) , tudja -e kinek van elsõbbsége.?
Sûrû bocsánat kérés stb.
Ami a tanúlság ebbõl az egészbõl. Ne bizzatok az autósokban, semmilyen körülmények között. Nem csak átmennek piros lámpán, de ha esik az esõ, egyszerûen vakká válnak. Én elég óvatos vagyok a városban, fõleg ilyen idõben. De elég óvatos sosem tudsz lenni. Nem is értem az egészet, mert nem létezik, hogy nem vett észre. Hiszen teljesen látható voltam, még a ruhám is világított és szembõl jött. Mindegy.
A másik nagyon fontos dolog. Hogy a bringán sokkal sérülékenyebbek vagyunk. Ez most tudatosult bennem, hiszen az SPD-bõl nem rögtön jött ki a lábam, így utána a térdemben éreztem a természet ellenes csavarodás következményét. Pedig nagyon kicsi volt. Ha mindez nagyobb sebességnél történik, komolyabb baj is lehetett volna.
Vigyázzatok magatokra, különösen azok, akik Pesten bringáznak. Fõleg ha esik is.
on

Azért az jó, hogy legalább ennyivel megúsztad. :) Én elég sokat autóztam eddig (kb. 30000 km/év) és ugyanez alakult ki bennem, hogy nem lehet a többi autós nagy részében megbízni, tehát nekem kell készen állni arra, hogy a többiek hibája esetén korrigálni tudjak, hiszen ez "vérre" megy. Esõben azok is autóba ülnek, akik egyébként nem, szóval esernyõ helyett autót használnak, ezért nagyobb a kockázat.
www.montalk.net :matrix:

#148
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Kicsit off amit írok, de remélem nem haragszotok érte. Nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy egyántalán leírjam-e, mert akkora jelentõsége nincs, inkább tanulságos.
Ma sikerült elütnie egy autónak. Én egyenesen mentem , elöttem meg ( szembõl ) bekanyarodott egy autó. Már az õ mûvelete is fékezésre kényszerített, de aki utána jött , már elfelejtett fékezni. Én is fékeztem, de ha a vizes úton satuzok pont becsúszok alá. A szerencse az volt, ha lehet annak nevezni, hogy én már lassítottam, õ meg gurult. Arra eszmélt, hogy telibe vágta a bringám elsõ felét, lecsavarva engem róla. Szerencsére sérülés nem történt, a bringa nem sérült.
Kérdeztem a srácot ( aki egy néger srác volt) , tudja -e kinek van elsõbbsége.?
Sûrû bocsánat kérés stb.
Ami a tanúlság ebbõl az egészbõl. Ne bizzatok az autósokban, semmilyen körülmények között. Nem csak átmennek piros lámpán, de ha esik az esõ, egyszerûen vakká válnak. Én elég óvatos vagyok a városban, fõleg ilyen idõben. De elég óvatos sosem tudsz lenni. Nem is értem az egészet, mert nem létezik, hogy nem vett észre. Hiszen teljesen látható voltam, még a ruhám is világított és szembõl jött. Mindegy.
A másik nagyon fontos dolog. Hogy a bringán sokkal sérülékenyebbek vagyunk. Ez most tudatosult bennem, hiszen az SPD-bõl nem rögtön jött ki a lábam, így utána a térdemben éreztem a természet ellenes csavarodás következményét. Pedig nagyon kicsi volt. Ha mindez nagyobb sebességnél történik, komolyabb baj is lehetett volna.
Vigyázzatok magatokra, különösen azok, akik Pesten bringáznak. Fõleg ha esik is.
on

#149
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Bringához soha sincs késõ...

Mondom én:)

#150
gyömrõi

gyömrõi

    vendég

  • fórumtag
  • 166 hozzászólás

Ja és én is pont 1 éve kezdtem újra bringázni maholnap 40éves öreg trotty
vagyok de azt sajnálom, hogy nem elõbb kezdtem újra!

Én 38 évesen kezdtem elõször, aztán 3 és fél év kihagyás után most 45 leszek és lelkes újrakezdõ. Úgyhogy a kor nem igazán számít.
www.montalk.net :matrix:

#151
Zino

Zino

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás

Zino holnap du5kor megyünk 1 kört valszeg benne lesz az orfüi pálya mert tetszik a többi havernak is.Ha holnap nem jó,szombat du fél3-3 a másik idõpont.A pálya az orfûi kempingen át a kilátóhoz vezetõ hegy,onnan le võlgybe a régi dh-s pálya nyomvonalán.


Azt hiszem meg kicsit kell erosodnom ehhez. Nem akarnalak feltartani Titeket. Gondolom Ti nem 30 km-eket kerekeztek lihegve :)

Kemping megvan onnan fel a kilatohoz ... agyalok merre van ott ut. Lefele a volgy alatt az abaligeti oldalt vagy a kis to fele levezeto utat erted?
Varj csak kilato alatt tubest vagy az orfui to folotti vodas adotornyot erted?
Fenykepeket meg keresem.

Ja és én is pont 1 éve kezdtem újra bringázni maholnap 40éves öreg trotty
vagyok de azt sajnálom, hogy nem elõbb kezdtem újra!
Üdv,Gyuri


En akkor hozzad kepest szemtelenul fiatal vagyok a magam 28 evevel :) De neha erzem magam 50-60 evesnek is a jo kis egesz napos ulomunka utan :(

#152
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Még egy módszer: Ha a medencéd (csípõd) billeg tekerés közben, akkor már túl magas.

Megint eszembe jutott egy kerdes :D

Az ulest hogy celszeru beallitani? Mennyire erjen le az ember laba? Tudom erdoben ovatosan kell ezzel banni, de erdemes annyira kihuzni, hogy esetleg a pedal also alasaban teljesen egyenes legyen az ember laba, vagy maradjon inkabb egy kis bezart szog es erjen siman le a lab ha megall az ember?

Gondolom betonon jobb ha ki tudja az ember nyujatani a labat, erdoben meg nem tul celszeru, mert akkor nem igazan tudja konnyen letenni a labat meg gurulas kozben is zavarhatja a nyarag. Vagy nem, ezt majd Ti megmondjatok remelem :D

Ertehto voltam? :D



#153
KMGyuri

KMGyuri

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Köszi mindenkinek a köszöntéseket!
Zino holnap du5kor megyünk 1 kört valszeg benne lesz az orfüi pálya mert tetszik a többi havernak is.Ha holnap nem jó,szombat du fél3-3 a másik idõpont.A pálya az orfûi kempingen át a kilátóhoz vezetõ hegy,onnan le võlgybe a régi dh-s pálya nyomvonalán.Képek láthatók a www.dalmamag.hu
Elérhetõségem 30-2178044
Ja és én is pont 1 éve kezdtem újra bringázni maholnap 40éves öreg trotty
vagyok de azt sajnálom, hogy nem elõbb kezdtem újra!
Üdv,Gyuri
Ui:Zino gyere velünk mindenkit megvárunk a csapat többi része sem Amstrong(na meg én sem)

#154
gyömrõi

gyömrõi

    vendég

  • fórumtag
  • 166 hozzászólás

Megint eszembe jutott egy kerdes :D

Az ulest hogy celszeru beallitani? Mennyire erjen le az ember laba? Tudom erdoben ovatosan kell ezzel banni, de erdemes annyira kihuzni, hogy esetleg a pedal also alasaban teljesen egyenes legyen az ember laba, vagy maradjon inkabb egy kis bezart szog es erjen siman le a lab ha megall az ember?

Gondolom betonon jobb ha ki tudja az ember nyujatani a labat, erdoben meg nem tul celszeru, mert akkor nem igazan tudja konnyen letenni a labat meg gurulas kozben is zavarhatja a nyarag. Vagy nem, ezt majd Ti megmondjatok remelem :D

Ertehto voltam? :D

Pedál legalsó állásánál a térd éppen egy picit legyen hajlítva.
www.montalk.net :matrix:

#155
gyömrõi

gyömrõi

    vendég

  • fórumtag
  • 166 hozzászólás

Feltöltött kép Köszi
Kedves zOrg!

Köszönöm, hogy lezártad a Gellért-topikot. Bár én személy szerint nem voltam érintteje, de nagyon zavart, hogy egy kizárólag mások gúnyolására létrejött topik létezhet. Mi több, egyes modik, akik TISZTELETET követelnek maguknak hozzászólásaikban (nem tudván, hogy azt csak kivívni lehet és kikövetelni nem), köszönetet mondanak érte, elismerésüket fejezik ki.

Azt hiszem, ezzel az akcióddal megmentetted nem csak a mundér becsületét, de a Fórum tagságomat, a Bikemag "vásárlóságomat", valamint a BMFT mezeimet, melyeket (már sokadszorra bekövetkezõ, nem hirtelen) felindulásban el szándékoztam adni.

Üdv:

bikebuddha
__________________

Csatlakozom a köszönethez.
www.montalk.net :matrix:

#156
Zino

Zino

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás
Megint eszembe jutott egy kerdes :D

Az ulest hogy celszeru beallitani? Mennyire erjen le az ember laba? Tudom erdoben ovatosan kell ezzel banni, de erdemes annyira kihuzni, hogy esetleg a pedal also alasaban teljesen egyenes legyen az ember laba, vagy maradjon inkabb egy kis bezart szog es erjen siman le a lab ha megall az ember?

Gondolom betonon jobb ha ki tudja az ember nyujatani a labat, erdoben meg nem tul celszeru, mert akkor nem igazan tudja konnyen letenni a labat meg gurulas kozben is zavarhatja a nyarag. Vagy nem, ezt majd Ti megmondjatok remelem :D

Ertehto voltam? :D

#157
Zino

Zino

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás

Sziasztok Márkatársak!
Külön üdvözlet Zinonak,úgy látom pécsi(vagy környéke) sporttárs az orfüi
ismeretbõl itélve.Ha van kedved fussunk össze,tekerj velünk +1 Kellys sosem árt!Orfü és környéke valóban egy montis mennyország,fõleg számomra,hogy
életem 1. bringaversenyét (kb3hete) a Specko kupa hobby XC futamát sikerült megnyerni egy nehéz,technikás de nagyon élvezhetõ pályán.
Mentek profik is Kellys-el 1-2 Mobster-t láttam.Szóval ezt a pályát érdemes
kipróbálni,azóta többször is mentem már rajta,bringás vidámpark!
Érdekelne engem is a veszprémi találkozó!
Üdv Mindenkinek,Gyuri


Szia!

Gratula a gyozelmedhez!

Igen pecsi vagyok es teljesen kezdo :) 5 ev utan most mereszkedtem ujra biciklire. Meg azt hiszem kell meg jo par het vagy akar honap is ahhoz, hogy egyaltalan valamifele eronletet ossze tudjak vakarni es el merjek menni veletek tekerni egyet :) Hanyan szoktatok menni turazni? Par mondtaban megirnad merre volt a verseny, egyszer en is megneznem azt a palyat.

En tegnap gyükes-kulszini fejtes-domorkapu-mandulas-lapis-arpadteto kort tettem meg, elegge kikeszitett. Volt benne jo sok tolas, foleg fel a domorkapuuhoz :)

Zino

#158
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

kcc 16 WL az óra?

A kellys oldalán néztem 5.290 HUF jelenleg


Huuh nemtom....

De tény, hogy 5000 pénz körül van

#159
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
kcc 16 WL az óra?

A kellys oldalán néztem 5.290 HUF jelenleg

#160
gyömrõi

gyömrõi

    vendég

  • fórumtag
  • 166 hozzászólás

Sziasztok Márkatársak!
Külön üdvözlet Zinonak,úgy látom pécsi(vagy környéke) sporttárs az orfüi
ismeretbõl itélve.Ha van kedved fussunk össze,tekerj velünk +1 Kellys sosem árt!Orfü és környéke valóban egy montis mennyország,fõleg számomra,hogy
életem 1. bringaversenyét (kb3hete) a Specko kupa hobby XC futamát sikerült megnyerni egy nehéz,technikás de nagyon élvezhetõ pályán.
Mentek profik is Kellys-el 1-2 Mobster-t láttam.Szóval ezt a pályát érdemes
kipróbálni,azóta többször is mentem már rajta,bringás vidámpark!
Érdekelne engem is a veszprémi találkozó!
Üdv Mindenkinek,Gyuri


Gratulálok az eredményhez, drusza!
Pünkösdi veszprémi tali topic itt:
http://forum.bikemag...p?t=2383&page=9
www.montalk.net :matrix: