Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Buda Maraton -- 2006. május 1.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
474 hozzászólás a témában

#41
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
lefekteted egy rongyra, és szemenként beoljaozod. bár igy szar lesz felrakni:D tehát rakd fel, és ahol alul fut, csak a belsõ oldalára minden egyes szemre csöppents olajat. forgasd körbe 3-4 szer a láncot, és minden egyes csepre csöppents mindig olajat aztán hagyd kicsit, majd a felesleget (ha van) finoman töröld le.

#42
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.543 hozzászólás
En valami regi Johnson and Johnson autoapolot hasznalok, szerintem nem lehet mar kapni. A lenyeg, hogy azert probald ki valami apro feluleten.

mas: A lancom azott petroleumban, kimostam belole a mocskot es kicsopogtettem. Most csont szaraz. Hogyan tudom rendesen at-beolajozni?

#43
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
Köszi! Kipróbálom.

#44
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás

Ez elég jó ötlet, ha próbáltál már valamilyet, tudnál esetleg ajánlani márkát?


En ilyen Prevent autopolirozo spray-t vettem a benzinkutnal, szerintem egesz jo. Rafujod, ilyen feher hab-szeru cucc. Nekem egesz jo lett a vazam.

#45
pink75

pink75

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 313 hozzászólás
volt, ahol cipeltem is lefelé...szégyellem magam
igaz, az utolsó tíz km-en nem volt már fékem
fentrõl vagy egyre mélyebbrõl
most már elég volt ebbõl

#46
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás

Valami autoapoloval kend le, es szebb lesz mint ujkoraban :)


Ez elég jó ötlet, ha próbáltál már valamilyet, tudnál esetleg ajánlani márkát?

#47
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás

Az elõbbi hozzászólók közül akik még lefelé is tolták, háát... szégyelhetik magukat!


Gondolkozz már mielõtt ilyen b@romságokat írsz!!!!

Lefelé szerinted kedvtelésbõl toltuk?
Ha nem fordul el a kerék, akkor szerinted hogyan tekerjünk? Elhiheted, hogy felültünk ahol lehetett...

Ja és ezek után az 5 órával nagyon csöndben lennék, mert akkor ezek szerint mi lefelé gyorsabban toltuk, mint ahogy te "ADRENALINBAN SZÁGULDOZTÁL".......

#48
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.543 hozzászólás
Kulonben az en gepem meg darabokban van, remelem szombaton egyben lesz vegre. En akkor is jol ereztem magam, legyoztem a hegyet-idojarast. A bringamat viszont nagyon sajnaltam....

#49
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.543 hozzászólás

Ezen kívül az új Giant vázam most már matt fekete több helyen is, és ugyan így a Reba villa is...


Valami autoapoloval kend le, es szebb lesz mint ujkoraban :)

#50
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás
Nekem meg vegre ujra mukodik a bringa. Fekek ujra fognak, nem akad be, a valto ujra valt, minden letisztitottam.

Hexan es Etilacetat rulez:)Meg van 1 kis szilikonolajam is:) azt majd maskor bevetem

#51
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Meg vannak az eredmények:
Ha akarom úgy nézem, hogy utolsó elõtti csaj vagyok, ha akarom úgy, hogy 11., de úgy is nézhetem, hogy a 2. az öreg lányok között. :)
De akárhogyis: MEGCSINÁLTAM! Én és a BRINGÁM.

#52
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 hozzászólás
soprtaktiv.hu-n olvastam:
"A hétfõi enyhén szólva is drámai idõjárásban a 627 nevezõ nagyobbik része nekivágott a IV. Buda Maraton pályájának.
Azok akik végig is mentek hõsies küzdelmet folytattak a dagonyával.
EZÚTON IS SZERETNÉNK GRATULÁLNI MINDENKINEK AKI BEVÁLLALTA A RÉSZVÉTELT!!!!"

"Mind a versenyzõk, pályabírók, rendezõk felvették a harcot az elemekkel, amit az ide látogató Christoph Burri is rendkívül elismerésrer méltónak titulált."


Nagyok voltunk! Már ezért megérte elindulni, bár az idén nálam a Hegy gyõzött, de jövõre visszamegyek, ha esik, ha fúj!

"A kerékpáros nem az autós ellensége, hanem olyan autós, aki már megtette az elsõ lépést a jó irányba!"(Karlovitz K.)
Rákosmente KerekSE;


#53
info@sportaktiv.hu

info@sportaktiv.hu

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Nõi eredmények felkerültek a honlapra. Csak hobbit keressetek, a körülményekre való tekintettel a verseny közben bírói döntés alapján a sport kategóriában indulóknak is csak egy kört kellett megtenni, ezért a két táv együtt került értékelésre.

Sportaktív

#54
Nagy Tibor

Nagy Tibor

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
De sporttársak! Ez saját felelõsségre, a magunk szórakoztatására van. :bananadan
Tessék pozitív élménnyel beszélni róla, mert senkit nem kényszerítettek hogy elinduljon. Én büszke vagyok hogy ott lehettem, pedig nem az elsõ maratonom.

A rendezõknek pedig minden elismerésem! :clap:[/QUOTE]


Igen beszéljünk pozitív hozzáállással a versenyrõl, mert senki sem kényszerített arra, hogy elinduljunk. De a verseny rendezõít sem kényszerítette senki a verseny megrendezésére, és ne legyünk annyira naívak, miszerint csak a mi két szép szemünkért rendez valaki egy ekkora volomenü rendezvényt. Ez egy szolgáltatás, nem ingyen kapjuk, és így joggal elvárható pl. ne keljen elõnevezés, fizetés után fél órát sorba állni a rajtszámért, vagy egy órát várni a bringamosásra a fogvacogtató hidegben.
Ha valakinek ez beletartozik az élmény kategóriába az irigylem, én utálok sorba állni, várni, mert tudom meg lehet csinálni jobban is, mint ahogy ez a szervezõ gárda is megcsinálta már nem egy szer a DM-en.

#55
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Szervezõk még bizonytalanok, vagy a 2. és 3. kört járjuk be,
de lehet, hogy az 1. és 2. kört.
Egyébként bármelyik nap lehet, akár mind a két nap.
Paul a pályát nézi át, erre szánta a hétvégéjét, szóval mehetünk vele.
Részletek a maraton topikjában.

#56
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás

És mit szólnátok Paul vezetésével egy Crosskovácsi pályabejáráshoz a hétvégén?


Szia era!

Melyik napra gondoltatok? Szombat v vasarnap? S mennyi ez km-ben? Ha jol tudom 3 kör van összesen.[hosszútávnak]

#57
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Na most Nekem is van idõm leírni 1-2 történést.

Verseny

No bemelegítés csak kapkodás. Amíg összeszedtem magam (kaja, gumicsere, fék-beállít, átöltöz), Párom beállt a sorba, így nem kellett azzal is görcsölnöm. A gumi Conti ExplorerPro lett. Végignézve a legtöbb bringán hason-szõrû gumik voltak, majd hamar rájöttem,h amit leszedtem az jobb lett volna. Késöbb viszont kiderült,h nincs az a gumi...
A rajtnál elõre kellett volna törnöm, mert a reptér után iszonyat sokan bénáztak (esés, csúszkálás, tolás) és akik nyomták volna, így nem tudtak haladni. Az emelkedõkön is ez volt a helyzet szinte végig. Na és a lejtõk... Nem gyõztem ordibálni,h engedjenek elõre. A sár nem zavart, még élveztem is, de ez nagyon bosszantott.
Lefelé iszonyat izgi volt fék nélkül csuszkálni, szlalomozni és halálfélelem közepette adrenalinban fuldokolni. Az elõbbi hozzászólók közül akik még lefelé is tolták, háát... szégyelhetik magukat!
A defekt és a 2 fékállítós-szerelõs szarozás miatti 45-50 perc mínusz nem hiányzott, de végül is 5órával beértem. A Párom újjongva fogadott, s így még szebb lett ez a nap.
Mosó: sor --> Autóba 1 darab fólia. Rá a +8kg-os gép und go hóm.

Össz.: Királyság maraton volt, no elesés 1-2 kifarolást & 1 egyhelyben eldõlést kivéve. Az SKS sárvédõm elöl Isten áldása volt: a végére zsír kormánycsapágy!, vmint no mud on the face and a szemüveg!

Másnap (klíning & fikszing)

Tisztítás, szerelés 12h-tõl másnap hajnal 2-ig, de még így is maradt pár dolog. A mosás másfél! órás volt! Mindenhol száraz sár, fûcsomók és beszorult kavicsok. A bovdenes tárcsafék meghalt. Minden részében sár volt. (A lejtõkön is néha behúzva maradt miután én már rég kiengedtem.) Új! XT h.váltó-görgõkben sár. Pedál hörög. H.kar közép & nagytányér között kõtörmelék. Lánc... levesz-> 1.5L palackba brigéciol motorblok-mosó-> lánc bele-> összeráz 15 percig-> vízben lemos-> láncolajba beáztat. Elsõ kerék 3 tüske, hátsó 4. Bovdenház kimos, beolajoz + minden, de így is kuka. Minden forgáspontba olaj. Stb, stb, stb... :) Az agyak jól bírták. A sár csak a gumiharang elsõ szigeteléséig jutott.

Össz.: Sz_pás & sz_vás felváltva.

Jövõre is megyek és REMÉLEM ESNI FOG! :deszcz:

Már bocs de nekem az elsõ volt..... és mit tettem?????---- a rajtnál beálltam szépen a sor végére--ja csatlakozom az elöttem szólókhoz: senkvelselegyél arrogáns(mégvalahol jól jöhet a másik segítsége:)) ill. mindenkinek kijár némi tisztelet.

#58
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Na most Nekem is van idõm leírni 1-2 történést.

Verseny

A rajtnál elõre kellett volna törnöm, mert a reptér után iszonyat sokan bénáztak (esés, csúszkálás, tolás) és akik nyomták volna, így nem tudtak haladni. Az emelkedõkön is ez volt a helyzet szinte végig. Na és a lejtõk... Nem gyõztem ordibálni,h engedjenek elõre. A sár nem zavart, még élveztem is, de ez nagyon bosszantott.
Lefelé iszonyat izgi volt fék nélkül csuszkálni, szlalomozni és halálfélelem közepette adrenalinban fuldokolni. Az elõbbi hozzászólók közül akik még lefelé is tolták, háát... szégyelhetik magukat!
..... végül is 5órával beértem.


Nem érzel némi ellentmondást ebben? Sietnél, mégis 5 óra kellett 1 körhöz.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#59
rozoga

rozoga

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás
Sziasztok!

No lássuk csak.
Elõször is GRATULA mindnekinek, aki elindult. Akár beért, akár nem, MEGPRÓBÁLTA!!!
Én ugyan beértem, de nem fényezem magam. Közel 5 óra alatt....
Szóval volt minden.
Nem okolok senkit a pályáért, mert vasárnap mi mentünk rajta, és POROS(!) volt, teljesen jól tekerhetõ. Hétfõn már mint ha nem is ugyan ott lettünk volna.
Egyébként azon kívül, hogy az elsõ fékemrõl (tárcsa) nekem is lenyalta a betétet, és ráadásképpen a feszítõ rugót befordította a tárcsába, ami egész úton citerázott nekem, 2 pedál-csapágyazás, egy 2 hónapos monoblokk, egy kilóméteróra beázás miatt cserére szorul. Ezen kívül az új Giant vázam most már matt fekete több helyen is, és ugyan így a Reba villa is...
Ja, és az utolsó 7 km-t elsõ defekttel tettem meg, a célban már úgy, mint aki tojáson ül...

De sporttársak! Ez saját felelõsségre, a magunk szórakoztatására van. :bananadan
Tessék pozitív élménnyel beszélni róla, mert senkit nem kényszerítettek hogy elinduljon. Én büszke vagyok hogy ott lehettem, pedig nem az elsõ maratonom.

A rendezõknek pedig minden elismerésem! :clap:

#60
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

A lányokat nem látni az sportaktiv.hu eredménylistán.


Ez nekem is most tûnt föl. Egyik nõi kategória sem szerepel a listán.