Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Caprine

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
132 hozzászólás a témában

#101
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Én azt gondolom tökéletesen meg fog feleni az elvárásoknak, annyért jó vétel, de azért nézz körül a Magellan-ok (elfogult vagyok...:D) között is, mert azok is nagyon jó ár/érték arányban....

#102
GreenPanther

GreenPanther

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!

Szeretnék vételezni 1-1 bicajt a családnak (papa-mama-gyerek:)). A gyerkõc gyerekülésben.
Mivel csak kisebb családi-városi bringázásra kellene (ritkán 1 kis terepre a budai hegyek környékén), így gondoltam ez is megfelelne: (az adatok az üzlet honlapjáról származnak)

Caprine - Forest
Felhasználási terület: hobbi túra
Váz: 6061 ALU
Váz méretek: 16", 18", 18"L, 20", 22"
Villa: RST Omni 191 C6
Elsõ váltó: Shimano Altus
Hátsó váltó: Shimano C051
Váltókar: Shimano Revoshift 3*7seb
Hajtókar: Alu kar, 48T, 170mm
Fék: Trinity BR-115
Fékkar: n.a.
Agyak: Trinity
Felni: Mach-1 Exe dupla
Külsõ gumik: n.a.
Kiegészítõk: n.a.
ár: 54.900 Ft

Azért gondoltam Caprine bicajra, mert azt hallottam jó az ár/érték aránya.
Ha tudtok róla véleményt mondani (és mondok is:)), azt +köszönném.

#103
tordek

tordek

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

Én meg ezzel nyomulok. A Canga Eddig nagyon jól teljesít minden értelemben. Kicsit durvább tereprõl legyen szó vagy aszfaltról. Egyszerûen szeretem.


Szép gép, ez egy epik 50, ugye? Deore rajta minden, mennyibe volt?
Bár nemtom, nekem vhogy a váz nem tetszik, nem tudom h miért, de olyan nyomszi:)

#104
Tcsviktor

Tcsviktor

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Én meg ezzel nyomulok. A Canga Eddig nagyon jól teljesít minden értelemben. Kicsit durvább tereprõl legyen szó vagy aszfaltról. Egyszerûen szeretem.

#105
tordek

tordek

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

A legmutánsabb Highlander, amit valaha láttam:

Feltöltött kép

:)


Remek állapotban van! Ez a te bringád? Mennyi idõs, mert tiszta újnak néz ki. Mondjuk ha kipucolok mindent, akkor az enyém is hasonló állapotba kerül:).
Eddig 2 évig nyomtam vele 4-5 ezer km-et, és a fogaskoszorú meg a lánc már elkopott, uh most nagyobb beruházást tervezek. sram x-7 hátsó váltó, sram sor, sram lánc, váltókar...
Egy átlagos biciklisnek nagyon is jó a caprine egyébként.

#106
andrewfx

andrewfx

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Olvasva a topicot, majdhogynem elbújtam szégyenemben, hogy nekem csak egy cherokee-ra telik. Persze meg is bántam ,egy kicsit mert a bolt ahol vettem, az ugyan jó de a szervizükrõl ne is beszéljünk.
semmit nem állítottak be és azt mondták, hogy mindent beállítottak. Azóta a kormányrúd elcsúszott kicsit jobbra, a fékek hozzáértek a gumiköpenyhez, a hátsó váltó 7 hejett meg 6 fogaskeréken ingázott.
Elvittem egy másik szervizbe ahol ingyé beállították, de azt hiszem jobb ha nekiállok és én magam is megtanulom, hogy mit hogyan, mert anyagilag sokba lesz különben.
A bicó egyébként jó, csak jól be kéne állítani.
Csak egyszer élünk. :-)

#107
Swenson

Swenson

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Ez tiszta sor. Egyébként most vettem egy EPIK 50 DISK-et és nagyon király.(szerintem):oczko: :ok:



Szerintem is jó, pláne az ár/érték aránya.

#108
Tcsviktor

Tcsviktor

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Neked többe van de a gyártónak nem. Nem szeretet szolgálat így biztos lehetsz, hogy megéri nekik.

Ez tiszta sor. Egyébként most vettem egy EPIK 50 DISK-et és nagyon király.(szerintem):oczko: :ok:

#109
Swenson

Swenson

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Lehet, de a Shimano bowdenes tárcsafékeknek is darabja valami 18-20 ezer forint. szval nem egy olcsó mulatság ebben egyet értek. A sima EPIK 50-EN V-FÉK van 99000-rt, és plussz 10000-rt ráteszik a bowdenes tárcsaféket elõre hátra is, míg azért darabjában jóval többe kerülne.


Neked többe van de a gyártónak nem. Nem szeretet szolgálat így biztos lehetsz, hogy megéri nekik.

#110
Tcsviktor

Tcsviktor

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Éppen ezért mondom azt, hogy értelmesebb megvenni az 50-est (méginkább 70-es).
Bár a jó bovdenes tárcsafék a 20eFt-os Avidnál kezdõdik. A többi azt nyújtja amit 1 jó "V" fék is tud.

Lehet, de a Shimano bowdenes tárcsafékeknek is darabja valami 18-20 ezer forint. szval nem egy olcsó mulatság ebben egyet értek. A sima EPIK 50-EN V-FÉK van 99000-rt, és plussz 10000-rt ráteszik a bowdenes tárcsaféket elõre hátra is, míg azért darabjában jóval többe kerülne.

#111
Tomex

Tomex

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

A fék azért erõtlen sztm mert még nem kopott be a fékpofa de ennek ellenére sem szabad ezektõl a fékektõl csodát várni.


Ez az elsõ tárcsafékes bringám és tudok róla, hogy kezdetben gyengélkedik, de több mint 400 km után talán foghatna határozottaban is. Fõleg városi környezetben koptatom az utakat, tehát használatban van rendesen...
Mindenesetre le fogom cserélni :)

#112
Swenson

Swenson

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Ja, Promax a fék. Eleinte alig fogott, már most eléggé bekopott, jól fog. Sokan mondták hogy nem lesz valami jó, de hát akkor max. csere.
Nyereg az nemtom hogy hajolhatott el... :-/ Viszont érdekes, hogy ahol én vettem, ott azok a cuccok voltak mellékelve, amit caprine.hu-n is írnak, de megnéztem egy bringaboltban, ugyanez, epik 30 disc, és valami gagyi ülés volt rajta, meg mûanyag pedál, meg még egy-két dolog különbözött. Szal' para. :-/


Ez szép. Lepusztítják a gyári felszereltséget? Legalább olcsóbb volt vagy az ajánlott fogy.áron árulták?http://forum.bikemag...icons/icon8.gif
Angry

#113
Swenson

Swenson

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Meg azért is, mert ha jól tom akkor az EPIK 30 DISK-en még promax fékek vannak, míg az EPIK 50 DISK-en már Shimano BR-M495.(vagy 465 ha jól tom a nevét de asszem ez az)


Éppen ezért mondom azt, hogy értelmesebb megvenni az 50-est (méginkább 70-es).
Bár a jó bovdenes tárcsafék a 20eFt-os Avidnál kezdõdik. A többi azt nyújtja amit 1 jó "V" fék is tud.

#114
Babooo

Babooo

    vendég

  • fórumtag
  • 83 hozzászólás
Ja, Promax a fék. Eleinte alig fogott, már most eléggé bekopott, jól fog. Sokan mondták hogy nem lesz valami jó, de hát akkor max. csere.
Nyereg az nemtom hogy hajolhatott el... :-/ Viszont érdekes, hogy ahol én vettem, ott azok a cuccok voltak mellékelve, amit caprine.hu-n is írnak, de megnéztem egy bringaboltban, ugyanez, epik 30 disc, és valami gagyi ülés volt rajta, meg mûanyag pedál, meg még egy-két dolog különbözött. Szal' para. :-/

#115
Tcsviktor

Tcsviktor

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

A fék azért erõtlen sztm mert még nem kopott be a fékpofa de ennek ellenére sem szabad ezektõl a fékektõl csodát várni.

Meg azért is, mert ha jól tom akkor az EPIK 30 DISK-en még promax fékek vannak, míg az EPIK 50 DISK-en már Shimano BR-M495.(vagy 465 ha jól tom a nevét de asszem ez az)

#116
Swenson

Swenson

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Sziasztok!

Kb. 2 hónapja vettem egy Epik 30 disc-et. A teló egy kicsit gyengének tûnik, de nem vészes... Az nyereg elhajlott egy kátyún való átguruláskor (a csõ bírja) -> csere! A fékek egy picit erõtlenek (szerintem), de az egész bicót nézve elég jónak tartom :)


A fék azért erõtlen sztm mert még nem kopott be a fékpofa de ennek ellenére sem szabad ezektõl a fékektõl csodát várni.

#117
Tomex

Tomex

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Sziasztok!

Kb. 2 hónapja vettem egy Epik 30 disc-et. A teló egy kicsit gyengének tûnik, de nem vészes... Az nyereg elhajlott egy kátyún való átguruláskor (a csõ bírja) -> csere! A fékek egy picit erõtlenek (szerintem), de az egész bicót nézve elég jónak tartom :)

#118
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Pont ma láttam egyet az utcán, de eladót mondjuk nem tudok.

#119
Szaki Jani

Szaki Jani

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Hi!
Nem tudjátok, hol tudnék venni Caprine Treat/DH vázat? Tudom, nem valami új, nem valami jó, de nekemkéne, teccik ez a fajta (hi-teh kopintás) forgáspont elhejezés... Nem látott valaki mostanában? Kb mibe kerül most?

#120
Babooo

Babooo

    vendég

  • fórumtag
  • 83 hozzászólás
Már mindegy, kiadtam. :D
Lehet jobb lett volna v-fék, de ez a tárcsa legalább kinéz. Tom, hülyeség. :)
Fogni is fog már elég jól, (thx to lor) legfeljebb cserés lesz ez-az, ha szétmegy. Röhejes összegért jutottam hozzá, úgyhogy nem akartam otthagyni. :)