Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Caprine

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
132 hozzászólás a témában

#61
Imation

Imation

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!

Én kb 2 hete vettem a sima Caprine epik30-at, eddig semmi gond nincs vele de nagyon kiváncsi vagyok meddig birják a trinity alkatrészek.

#62
baloghdave

baloghdave

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
kb 3 hónapja vettem egy Caprine epik30 Disc-et.Nagyon megvagyok vele elégedve, még versenyzek is vele.

#63
korcs

korcs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.246 hozzászólás

Köszönöm az infót! Kb ilyen korúra saccoltam +- 1 év. Nekem nagyon megfelel.
Most tudom, h mindenki elkíván a pics*ba ha elmondom, h én ezzel a vassal melózni járok (no nem azért, mert ez egy über hiperszónikus libakergetõ), no meg persze amikor épp szabadidõm engedi, jövök-megyek a nagyvilágban. De nem hiszem, h 35höz közel fogok nekiállni ugra-bugrálni. Egyenlõre nem tudom mit bir, mennyire lehet benne megbízni.


Én inkább akkor nem mondom meg mivel járok dolgozni:-D Egyébként, ha nincs más azzal megy az ember, ami van. Ha sikerülne beszereznem egy igen igen olcsó versenyvázat lehet én se a CC-s gépemmel mennék gályázni. Amúgymeg 15km-re van a melóhely, ami levezetésnek se rossz a hajnali tekerés után.

#64
morelua

morelua

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!

Caprine X-Onlee-t tervezek vásárolni, de szeretném elõtte élõben is látni. Ismertek olyan boltot, ahol esélyesen találok ilyet? Budapest, lehetõleg Palota-Újpest-Zugló...
Egyébként van a Caprine-nak bemutató lerakata? A honlapjukon a „Magunkról” résznél csak vmi hablaty van (talán InDesign placeholder text)...

Köszönöm!

#65
abcd2k5

abcd2k5

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
Hi emberek

van vkinek tapasztalata, véleménye x-onlee vázról? mennyire strapabíró,használható?

#66
ricsko72

ricsko72

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Köszönöm az infót! Kb ilyen korúra saccoltam +- 1 év. Nekem nagyon megfelel.
Most tudom, h mindenki elkíván a pics*ba ha elmondom, h én ezzel a vassal melózni járok (no nem azért, mert ez egy über hiperszónikus libakergetõ), no meg persze amikor épp szabadidõm engedi, jövök-megyek a nagyvilágban. De nem hiszem, h 35höz közel fogok nekiállni ugra-bugrálni. Egyenlõre nem tudom mit bir, mennyire lehet benne megbízni.
Csak rakom...

#67
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
2000-2001 környékére saccolom. Az enyém 1999-es volt, és még nem volt ien szép színûre fényezve, csak matricázva. Ha jól látom a varratokon, ez még cro-mo csövekbõl van, a Highlander pedig a 2003-as vagy 2004-es évtõl készül aluból, ha jól emlékszem.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#68
ricsko72

ricsko72

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Nekem Õ van :)

http://members.chell...ard/caprine.jpg


Ha vki esetleg tudja, h kb mikori a bicó kérem árulja L.

thx
Csak rakom...

#69
Csaba77

Csaba77

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok, nemrég vettem egy Epik50-et, így mostmár a Caprine-osok népes táborát gyarapítom én is. Eddig nagyon bejön a bicikli, eddig nm tapasztaltam olyat, ami ne tetszene (mondjuk abszolút laikus vagyok és egy leharcolt 15 éves cangáról ültem át erre, ígyegyelõre csak ámulok és bámulok) :)

#70
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

városi bringás vagyok ezért úgy gondoltam anno, hogy nem kell nekem teleszkóp, ma már másképp látom kicsit
tekintettel arra, hogy a bringám is kb. 50et ér, valami alapmodellre gondoltam, amivel a városi kátyúkat átvészelhetem és nem a bringával összemérhetõ az ára
milyet érdemes vennem? ötlet? javaslat?


Én fordítva vagyok... merevvillával szerettem volna gépet venni, de csak telóval árulták, ami tetszett.. majd egy idõ után kicseréltem merevre, és sokkal jobban szeretem így.
de ha mégis teló, és olcsón, akkor nekem a Manitou Axel Comp van a terepgépben, igaz, túl sokat még nem nyúztam, (~500km) és nem durván, de 17ezres áráért teljesen jó, és semmi baja.
aszondják, ebben az árban jobb is, ha nincs benne csillapítás, mert csak elromlik. na ebben nincs, nem is romlott el :)
többet meg nemigen költenék telóra a beállítottságomból kifolyólag.

#71
Pot

Pot

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
csõ!

Nem tudjátok h a Caprine X-Onlee Disc bicónak mennyi a súlya ?

#72
karirulez

karirulez

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
köszi, megpróbálom
csodát nem várok tõle ;)

#73
korcs

korcs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.246 hozzászólás
karirulez: RST vagy SR Suntour valamelyik alap modellje. RST Gila Plus T5-öm volt még régen, most a barátnõm alatt szolgál és városba tökéletesen megteszi, azt bátran ajánlom. De ha olcsópénzért veszel telót ne várj minõséget!

#74
LooR

LooR

    vendég

  • fórumtag
  • 114 hozzászólás
Sziasztok!
Gondoltam, ha már ide vetõdtem írok én is pár sort errõl a kítûnõ magyar márkáról. Nekem most egy 2005ös Boomerem van. Egyész jól bírja a kicsike, szerintem úgy ahogy van jó. Oké, természetesen hajtókar, lánctányér csere meg fogaskoszorú és lánccsere (utóbbi már igen csak sokszor) megvolt, de asszem ez olyan 10ezer egynéhán kilóméter után nem gáz (jó meg vettem rá egy 520 as Shimano SPD-t). Viszont meglepõdtem a majdnem gyári santur xcp75 ös telóján( a majdnem gyári alatt azt értem hogy eredetileg xcp75lo volt rajta, de egy kisebb baki után garanciális csere jött és jobbat kaptam :D, itt ne ilyedjen meg senki, a csere nem gyári hiba következtáben volt, hanem inkább nem rendeltetés szerü használat miatt, de ez egy hosszú történet). Tudniillik 85 - 90 kiló között mozgtam (most azért már kevesebb) és azt hittem, hogy szegényke meg fog halni hamar, de nem!! még mindig nem kotyog. Tudom boomert újat már nem lehet kapni (legalábbis gyártó lapján nincs már) de szerintem az új típusok is rendben lehetnek, mert elnézve az áraikat igen csak jó érték/teljesítmény aránnyal tudnak elkápráztatni minket ezek a drótszamarak. Szerintem kitû választás mindenkinek, akit nem igazán érdekel ( vagy nincs pénze) az, hogy mi van az oldalára írva a bicónak...
Jah és még egy megjegyzés: lassan - lassan kell vennem egy újat (már nem azért mert tönkrement volna, csak gondoltam beszerzek valami még jobbat, fõleg, hogy kezd nálunk a kerékpározás családi mániává válni és a bicómra már vannak jelentkezõk családon belül:D), szóval arra gondoltam, hogy beszerzek egy Caprine Vertexet...
Jah és még valami, hogy legyen itt valami negatív is... Sokan bírálják a hegesztések órmótlanságát (de legalább nem esik szét:D) én egyéni felefedezésem pedig az, hogy a vörös festék néhol rózsasíntre fakult ...(oksa igaz én adok neki rendesen ÉS EZT hangsúlyozom).
A szél szót emel: "Menj el!"
De a madár már nem felel:
Tollak nélkül nem repül el...

#75
karirulez

karirulez

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
na ilyet én is tapasztaltam, és végül arra a pofonegyszerû helyzetre lettem figyelmes, hogy az elsõ váltónál a bovden vége kifelé áll, így minden tekerésnél üt rajta egyet a pedál
befordítottam a végét és kész
esetleg....

MÁS:
városi bringás vagyok ezért úgy gondoltam anno, hogy nem kell nekem teleszkóp, ma már másképp látom kicsit
tekintettel arra, hogy a bringám is kb. 50et ér, valami alapmodellre gondoltam, amivel a városi kátyúkat átvészelhetem és nem a bringával összemérhetõ az ára
milyet érdemes vennem? ötlet? javaslat?

Kezdem betörni a Forest-emet (vagy õ engem?:chin: )

Két problemával találkozok:
1. Tekerés közben valami finom pattogás halltszik a hátsó kerék felõl (erõsen az az érzésem, hogy a kerék forgási periódusával összhangban ( tehát egy körbefordulás - egy patt) gyorsabban ill. lassabban, ) Ha nem tekerek, csak gurulok, akkor nem hallatszik. Gondoltam a monobloc-ra, de az nem a hátsó kerékkel összhangban pattogna. Lehetséges, hogy valamelyik két egymásra feszülõ küllö az érinkezési pontján ad ki ilyen hangot? (gondolom, mikor tekerek a küllõk egy minimális mértékben, de mozognak..)



#76
jimmy8

jimmy8

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Kezdem betörni a Forest-emet (vagy õ engem?:chin: )
Tehát benne van már kb. 200km. Tapasztalatok:A kezdeti kényelmetlen ülés kezd egyre kényelmesebb lenni:bananadan . Mivel a láncot próbálom "tisztán" és mindig olajozottan használni, a váltások megfelelõek. Még a gyári Revo .. markolatváltó van rajta, de egészen tûrhetõen muzsikál. A váltóbowdeneken egyszer kelett állítani, azóta Ok minden. A kerekek bírják a gyûrõdést (kaptak már rendesen a padkáktól...). A teló egy kicsit nehezen indul meg (82 kg vagyok),de nekem pont így jó. Ha minden kicsi döcinél mûködne, gyorsan elfogyna az a pár cm rugóút. Nem tudom, hogy progressiv rugó van-e benne (szerintem nem:( ).
Két problemával találkozok:
1. Tekerés közben valami finom pattogás halltszik a hátsó kerék felõl (erõsen az az érzésem, hogy a kerék forgási periódusával összhangban ( tehát egy körbefordulás - egy patt) gyorsabban ill. lassabban, ) Ha nem tekerek, csak gurulok, akkor nem hallatszik. Gondoltam a monobloc-ra, de az nem a hátsó kerékkel összhangban pattogna. Lehetséges, hogy valamelyik két egymásra feszülõ küllö az érinkezési pontján ad ki ilyen hangot? (gondolom, mikor tekerek a küllõk egy minimális mértékben, de mozognak..)
2. A váltó bowdenek elvezetése a monoblock alatt nem a legjobb. Van ugye egy mûanyag vezetõsín amin mozogniuk kellene a bowdeneknek, de valahogy nem jó a mérete ugyanis a bowden (mind a kettõ) kb .5 cm hosszan felfekszik (vagyis mozgás közben surlódik) az alsó vázcsövön. Mintha nem jól lenne behegesztve ez a vázcsõ a monobloc-ot tartó vázrészbe (ha 2 mm-rel feljebb lenne a találkozási pontjuk, akkor a bowden sem érne hozzá, csak a mûanyag vezetõhöz). Rakjak fel képet, vagy így is érthetõ?:confused:

#77
fogoly

fogoly

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!

Nemrég 10 évi kihagyás után vettem egy bicót; egy epik 30-at. Forestben gonolkodtam, de a forum átolvasása és pár szaki véleménye alapján végül a kicsit drágábbat vettem, remélem jól döntöttem.

Nagyon egybe van a gép, egyedül talán az elsõ váltó lehetne jobb érzésem szerint.

Ha vki régebb óta használ epiket, szívesen várnám a tapasztalatokat.

üdv.

#78
wishmaster

wishmaster

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
én majom... csak a vázra gondoltam, de azért köszi. valószínüleg bemegyek egy boltba és rákérdezek

#79
N_Vitya

N_Vitya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Caprine X-ONLEE milyen árban van???


Tavaly asszem 70 volt v-fékkel, 80 promax tárcsával. De ha jól tudom 1-2 dolgot változtattak rajta, úh sztem menj be egy boltba, és nézd meg.

#80
wishmaster

wishmaster

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Caprine X-ONLEE milyen árban van???