Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Caprine

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
132 hozzászólás a témában

#81
korcs

korcs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.246 hozzászólás
Ajaj de még milyen jót:-) Boomerem volt sokáig, aztán tértem át a Tuaregre, igaz nekem "csak" a vázaim caprine-ok (hozzáteszem semmilyen problémám nem volt velük)... De XT agyakkal Alexrims XT16-os felnikkel, elõl Deore LX , hátul SRAM 9-X váltókkal SRAM X-7 Váltókarral, Ritchey V fékekkel "egész jól" elgurul! Egyébként én sem akartam elhinni, de anno digitális mérlegen lemértük, a boomer váz 2 kiló... ilyen áron a hülyének is megéri, és inkább töröm össze mint a 50Eft-os merida vázat (2 és fél boomer kijön belõle:-D). Az meg, hogy a merida szebben néz ki nem nagyon érdekel, ha nem produkál jobban:-)

#82
N_Vitya

N_Vitya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Hát valóban nem sok minden maradt a gyári rajta.....
A cserés alkatrészeket lezúztad vagy megelõzendõ a bajt,még új állapoukban cserélted õket?
Egyébként mire használod? A váz mennyit bír (ha tesztelgetted már)?
Hátsó tengely görbülés? (Sajna ez még nem kazettás:( )
Nem igazán pörög ez a topic. Ennyire nem komálják az emberek a Caprine-t?
:confused:


Aki ide ír, az vagy nem ilyen olcsó modellt vesz általában (ennyiért ez éri meg), ha meg drágábbat, akkor én se Caprine-t vennék.
Nem bajt megelõzendõ, hanem csak simán feltörekvõ igényeimet leküzdendõ vettem a cuccokat :). Többnyire aszfalton használom, mivel kevés idõm van, és viszonylag messze a hegy (a város másik végén lakom). De amennyire idõm engedi enyhébb terepeken megyek vele, alatta jól bírja, bár én könnyû vagyok. Azt hallottam okosabbaktól, h a vázra jó bringát lehetne építeni.

#83
jimmy8

jimmy8

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

Köszi, sikerült kihoznom belõle vmit, ami engem elbír, meg az én céljaimra jó.
Amiket cseréltem:
fékkar: Avid SD7
váltókar: Shimano Alivio '06
na ezeket ebben a formában fölös volt, mert elég lett volna egy acera fékváltókar is, de az elején még nem tudtam
teló: RS j3
markolat: b+ clamp
pedál: b+ progress cnc
ülés: b+ smallhole
ja meg fékpofák, de az ugye kopó rész.

Magyarul egy epik 30-at kellett volna vennem, és csak a telót cserélni.
Én ilyen vázmozgatósdit nem veszek észre. :) Azaz nem terhelem a merevítõvel, mert így fog ;).


Hát valóban nem sok minden maradt a gyári rajta.....
A cserés alkatrészeket lezúztad vagy megelõzendõ a bajt,még új állapoukban cserélted õket?
Egyébként mire használod? A váz mennyit bír (ha tesztelgetted már)?
Hátsó tengely görbülés? (Sajna ez még nem kazettás:( )
Nem igazán pörög ez a topic. Ennyire nem komálják az emberek a Caprine-t?
:confused:

#84
N_Vitya

N_Vitya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Üdv!
Jó a bicó! Igaz elfogult vagyok, mert én is most vettem egy ilyet (csak szürkét). Felsorolnád a kicserélt alkatrészeket?
Egyébként szerintem elkelne rá hátul egy fékmerevítõ, mert az enyémet elnézve igen szépen mozgatja a vázat fékezéskor a V-fék.


Köszi, sikerült kihoznom belõle vmit, ami engem elbír, meg az én céljaimra jó.
Amiket cseréltem:
fékkar: Avid SD7
váltókar: Shimano Alivio '06
na ezeket ebben a formában fölös volt, mert elég lett volna egy acera fékváltókar is, de az elején még nem tudtam
teló: RS j3
markolat: b+ clamp
pedál: b+ progress cnc
ülés: b+ smallhole
ja meg fékpofák, de az ugye kopó rész.

Magyarul egy epik 30-at kellett volna vennem, és csak a telót cserélni.
Én ilyen vázmozgatósdit nem veszek észre. :) Azaz nem terhelem a merevítõvel, mert így fog ;).

#85
jimmy8

jimmy8

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

Sztem van. Sokat nem tudok a választékról, de magellan serpens akörül van (tavalyi).

Mint caprine tulaj, gondoltam írok ebbe a topicba, és rakok egy képet is, h kb hogy néz ki egy forest, miután a lespórolt dolgok nagyjából után lettek pótolva. Várom a véleményeket...


+lesz normális markolat +van láncvillavédõ

ja, a mûanyag izé a lánctányérnál azért van fent, mert hosszúgatíás idõszakban nem akarok sz@rakodni azzal, h beakad a nadrág, mivel nincs célruházatom :P


Üdv!
Jó a bicó! Igaz elfogult vagyok, mert én is most vettem egy ilyet (csak szürkét). Felsorolnád a kicserélt alkatrészeket?
Egyébként szerintem elkelne rá hátul egy fékmerevítõ, mert az enyémet elnézve igen szépen mozgatja a vázat fékezéskor a V-fék.

#86
korcs

korcs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.246 hozzászólás

Mûanyag szar marad, amíg hideg marad. Azért raktam vissza, mert kiszakította a gatyám. :P De várom a javaslatokat filléres és nem teljesen szûk bike nadrágra. Természetese caprine legyen, hogy a témánál maradjunk. :D


Két biztosítótû vagy két bármilyen csipesz és nem akad bele.

#87
korcs

korcs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.246 hozzászólás
schnellthomas: Nekem Manitou '05 Radium R rugóstaggal együtt volt 48 Eft, de nagyon de nagyon baráti áron (üzletben 30EFt-ért láttam csak vázat). Nekem CC-re bevált.

#88
N_Vitya

N_Vitya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás
Mûanyag szar marad, amíg hideg marad. Azért raktam vissza, mert kiszakította a gatyám. :P De várom a javaslatokat filléres és nem teljesen szûk bike nadrágra. Természetese caprine legyen, hogy a témánál maradjunk. :D

#89
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Szép még mindig, csak azt a mûanyag szart én levenném a hajtókarról....sokkal szebb lenne....:D

#90
N_Vitya

N_Vitya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás
Sztem van. Sokat nem tudok a választékról, de magellan serpens akörül van (tavalyi).

Mint caprine tulaj, gondoltam írok ebbe a topicba, és rakok egy képet is, h kb hogy néz ki egy forest, miután a lespórolt dolgok nagyjából után lettek pótolva. Várom a véleményeket...

Feltöltött kép

+lesz normális markolat +van láncvillavédõ

ja, a mûanyag izé a lánctányérnál azért van fent, mert hosszúgatíás idõszakban nem akarok sz@rakodni azzal, h beakad a nadrág, mivel nincs célruházatom :P

#91
lakisoft

lakisoft

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Sziasztok!

Kénztem magamnak egy brinyót ( Caprine EPIK 70 disc ) és az érdekelne - hogy kb. ebben az árban ehez hasonló bringa van -e?
üdv, lakisoft

#92
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Végigolvastam a topikot,de az általam keresett vázat még senki nem jelezte hogy szolgálatban lenne bárkinél is.
Akkor most felteszem a kérdést,hogy ki,mit tud a Caprine Tuareg-rõl?Mennyi egy ilyen váz?Vagy komplett kerékpár?
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#93
MasterChief

MasterChief

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Nemrég vettem egy Epik 70 Disket, s ha már itt vagyok elmondanám tapasztalataim :)
Na hát akkor elõsször is elmondanám, hogy eddig fõként városi és enyhe(földút/erdei ösvény) terepen mentem vele.
A teló(Suntour XCR-RL) szerintem egészen príma, jól mozog mind a magyar kátyúkal teli utakon, mind a földút buckáin. Az egyetlen rossz amit rólla mondani tudok az az erdei ösvényt behálózó gyökerek eléggé kirázták bellõllem a lelket.
A váltókarok azok Shimano Deore DC, melyeknek különleggeséga a fékkarral egybeépített váltókar, vagyis ha hózom a kart fékez, ha lefele nyomom levált, ha felfele húzom felvált. Ellõször kicsit furcsának éreztem ezt a dolgot, de gyorsan megszoktam, és gyors és praktikus módszernek tartom.
A hátsó váltó egy Shimano Deore LX, amire nem panaszkodhatom. A váltás gyors és gördülékeny. Persze ebben szerepet játszanak a bringabolt remek szerelõi akik prímán beállították.
Elõre is Deore váltó került, ez szerintem nem mûködik sokkal jobban mint egy Sis, de biztos van valami haszna:)
A fékek Shimano BRM-495, amik szerintem sokkal jobbak mint a legjobb v-fékek, szinte pöccre mûködnek és remekül szabályozható a fékerõ.

Hát röviden enyi:D
Remélem segítettem azoknak akik egy ilyen gép beszerzését tervezik.

#94
Tcsviktor

Tcsviktor

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Szép gép, ez egy epik 50, ugye? Deore rajta minden, mennyibe volt?
Bár nemtom, nekem vhogy a váz nem tetszik, nem tudom h miért, de olyan nyomszi:)

Szia

bocs hogy eddig nem írtam de 3 hétig nem voltam itthon. szval a gépet én is narancssárgás színben szerettem volna sõt mi több abban is rendeltem meg, de nem hoztak olyat csak ilyen színûn mert ez 26 colos. egyébként EPIK 50 DISK és 109.990. volt. Egyedül az elsõ fogaskoszorú nem Deore. sõt még a fékkar is az pedig trinitynek van írva:D meg más gumi van rajta. MAxxis Larsen TT(inkább ut cai) egyébként a váz nagyon jó mert jól elnyeli a hibákat.

#95
Dh rider

Dh rider

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Szerintem Forestet ne vegyél nekem is az van és mindent lespóroltak róla...

#96
GreenPanther

GreenPanther

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Jövõ héten megyünk venni, de még nem tudtam dönteni. Levitték a Meridák árát, és a Matts 80V most 79900 helyett 63900. Ez még pont beleférne a keretbe. Csak nemtudom mennyiben lenne az jobb. Majd még végigrágjuk ezt.

#97
Dh rider

Dh rider

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Nekem azért nem jönnek be az Altrix-ok mer nem nagyon bírják. Hiába vannak rajta viszonylag jó cuccok ha a váz meg gyenge...Viszont úgy hallottam hogy BMX-bõl jó cangát csinálnak! Na meg minden harmadik embernek valamien Altrix gépe van:ösztelós,elsõtelós stb.(legalábbis itt Tatabányán)

#98
Dh rider

Dh rider

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Én nemrég vettem 1 Forest-et.A DH-t is jól viszi de az RST teló túl puha! Gyárilag eléggé lespórolták a léncól az olajat meg ienek. Az RST-telója mint már említettem szerintem túl puha csak gyengépp terepre alkalmas.
Hátránya még,hogy hátja max 2.1 es kerék fér! (Ezért fogom lecserélni a vázamat 1 Magellan Polar-X re!) Viszont elérhetõ áron van!:D
www.caprine.hu

#99
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
az jutott még eszembe, h ezeknél viszont kevesebb (3) méret közül lehet csak választani

#100
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Feltöltött kép

Csekk; Neuzertõl az Altrix kerók között a Mistral Acera-t. Ha nem is sokkal, de jobb cuccok vannak rajta, ráadásul egy ötössel olcsóbb, amibõl lehet venni lámpát/biciklizárat/kulacsot, etc.
Mi Stormot vettünk nemrég, ami a következõ gép felette a listában, és nagyon bevált :)