Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Caprine

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
132 hozzászólás a témában

#121
Swenson

Swenson

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Hi, használ valaki Caprine EPIK 30 DISC-et?
Nem tudom milyen ez a sok trinity cucc rajta, abszolút nem ismerem a márkát, õsbicajt akarok lecserélni, és nem tudom ez jó vétel-e. (Réginél csak jobb lehet) :D



Ilyen árkategóriában én nem javasolnám a tárcsafékes változatot.
Kiadsz érte +10e-t, nincs számottevõ különbség fékhatásban és 1-2 év alatt szétcincálja a villát.

#122
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Hi, használ valaki Caprine EPIK 30 DISC-et?
Nem tudom milyen ez a sok trinity cucc rajta, abszolút nem ismerem a márkát, õsbicajt akarok lecserélni, és nem tudom ez jó vétel-e. (Réginél csak jobb lehet) :D

trinity a caprine saját matricázású kiegészítõje!
mint ahogy merida-ike
és talán rámondható, bár már kinõtte magát, de magellan - bike+

#123
razo

razo

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
A legmutánsabb Highlander, amit valaha láttam:

Feltöltött kép

:)

#124
Babooo

Babooo

    vendég

  • fórumtag
  • 83 hozzászólás
Hi, használ valaki Caprine EPIK 30 DISC-et?
Nem tudom milyen ez a sok trinity cucc rajta, abszolút nem ismerem a márkát, õsbicajt akarok lecserélni, és nem tudom ez jó vétel-e. (Réginél csak jobb lehet) :D

#125
Tesus

Tesus

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Hali!

Most néztem neten Caprine boomer-t 84e-ért akciósan (2005-ös) bigbike.hu-n. A kérdésem az lenne h ez most az A, B változat vagy egyik se és egyáltalán mi a különbség közöttük?

#126
PTR

PTR

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás
jah és ez a kutyás cucc elég durva...
remélem nem "vonzódnak" minden Boomer-hez az ebek! :D

#127
PTR

PTR

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás
a lánc lógáshoz csak annyit, hogy én gyorsabb és rázósabb lejtmeneteknél hátul felpakolok ill. elöl lepakolok.. így már relatíve feszesebb a lánc és elég jól bírja..

Én a villára B+ villavédõt akartam de kicsi volt rá.. (tényleg masszív a váz :D )
Nem találtam olyat ami tetszett, méretben is jó lett volna, így az egyik DH-s haveromtól ötletet lopva egy belsõ gumit elvágtam és azt tekertem fel a villára.
Elején-végén kötegelõvel rögzítve.
Közel 1 órát elszórakoztam vele míg igazgattam.. szal baromi igényes, precíz lett! Mostmár nem csörög zörög és nincs az a szét akarok esni effekt amikor leengedem egy kissebb lépcsõn vagy erdõben...

A sors fintora hogy épp a héten találtam egy nagyon cool villavédõt de az én megoldásom nagyon pénztárcabarát volt.. ez az egy vígasztal! :D

Jöv 7en felrakok egy Avid Flack Jacket fékbowden szettet (gyári már igen sz.r volt) aztán kezdõdhet a szezon.
Van már egy Sram PC59 láncom is tartalékban ha majd behal a gyári..

A féked tuti, hogy jobb mint ez elõzõ bringádon ez nem kérdés!
Nekem sincs sok hasonlítási alapom de a BB7-rõl sok jót olvasgattam mindössze ezért mondtam h örülök neki!
(De ha olyan fékkel lenne mint a tied akkor is örülnék mint majom a farkának, mert 100x jobb, mint a Canti!)

#128
MavericK-[HUN]

MavericK-[HUN]

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Jah es azon a napon vettem ra egy valtovedot :) eso utan koponyeg, de hatha jol jon, eddig nem vettem hasznat, 3 napig nem votl, akkor meg rogton jon a "kutya" :)
More Pressure

#129
MavericK-[HUN]

MavericK-[HUN]

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
PTR: Nekem 2005-os a szett, ugyhogy a fekek ily modon nem avid, hanem shimano, de nekem nincs viszonyitasi alapom tarcsafekek teren, mert az elozo bringamon meg nem az volt. Nekem ez is nagy elorelepes, szepen muzsikal, eddig mindig meg tudtam alni vele, mivel hosszabb a vazam mint a masik bringan, igy szepen lassul ha megcibalom a fekeket. Nagyon lehet vele erezni a csuszashatart, ugyhogy semmi pillanat alatt megall. Nincs gondom vele.

A telorol nekem is az a velemenyem, hogy kisebb uthibaknal fel sem ebred, de ez legyen a legkevesebb gond, nem egy limuzint vettem :)

Hatso valtoval is egyetertek, vettem egy vedoszalagot a hatso villara a lacfeloli oldalra, mert nagyon csapkodta terepen es nem akartam, hogy leverjen minden festeket. 21-es fokozatban pedig kulonosen kenyes a hatratekeresre.

De ebben megint csak egyeterteni tudok, hogy ezek inkabb szepseghibak, mint oltari nagy problemak ...

Eleg massziv a vaz, en 3 napos koraban atmentem vele egy kutyan es keresztbeforditott kormannyal csusztam vegig az aszfalton, de semmi baja nem lett, csak markolat, ules es a fekete hatso valto banta kicsit, de csak horzsolas, meg ahol keresztbefordult a kormany, ott a kezifek megkarcolta a vazat. Kisebb idegeskedes utan most mar megnyugodtam :)
More Pressure

#130
mxpro

mxpro

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.453 hozzászólás
Sziasztok!
Én egy 2001-es Boomer vázat nyúzok már 3. éve. Használtan vettem de még nem volt vele semmi probléma.

#131
PTR

PTR

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás
Hát igazából még nekem sem ment eleget ahhoz, hogy bármi is tönkremenjen rajta..
(úgy kellett volna írnom: "...ahogy MAJD kopnaki ki belõle..."

Raktam rá egy Time Z patentpedált amúgy full gyái még.

Az elõzõ bringám nekem is 13 évet szolgált. Aztán amikor jött az utód eladtam 5e Ft-ért.. :D
De már nagyon romokban volt a hajtás meg minden..

Nekem garanciában kellett cseréltetnem a jobboldali hajtókart mert recsegett de mostmár jó.

Ami picit nem tetszik, hogy a Deore hátsóváltó feszíthetné jobban is a láncot..
ill. a Suntour teló egy kicsit lomha, kisebb úthibákat le se sz.rja..
de ezek igazából csak apróságok!

Neked milyen fékeid vannak?
Nekem Avid BB7, ez volt az utolsó évjárat ahol még ezt szerelték rá. A 2005-ön már Shimano van. Szerintem az annyira nem jó.. bár Cantit biztos veri, szóval ez is csak relatív..

#132
MavericK-[HUN]

MavericK-[HUN]

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Nos en is egy Boomerrel leptem meg magam meg a tel elott, bar az enyem az piros-szurke-fekete. Most kezdem majd el rendszeresen hasznalni, itt a joido, de fiatal koranal fogva eddig meg semmi bajom nem volt vele, jol szuperal. Ha majd cserere szorul valami, akkor termeszetesen en is valami minosegi termeket szerzek be, de hangsulyoznam, ez semmit sem von le a jelenlegi felszereltsegebol. En nagyon megszerettem, az elozo bringam kb 12-13 evet kibirt.
More Pressure

#133
PTR

PTR

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás
Hát gondoltam nyitok egy témát ennek a jóár/érték arányú magyar bringának. Tudom nem egy Kona vagy ilyesmi.. de nekem bevált!

Én egy 2004-es ezüst/grafit Boomert koptatok.
Erdeti állapotánál lassan-lassan egyre jobb és jobb lesz. Ahogy kopnak ki belõle a gyári alkatrészek mindig igyekszem valami minõségi(bb) darabbal helyettesíteni õket így csinosodik a kecaj!

Na kedves márkatársak ne sajnáljátok a karaktereket...! :D

Üdv!