Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Crosskovácsi - 2006. június 11.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
163 hozzászólás a témában

#1
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
Crosskovácsi célfotók a celfoto.hu-n.

#2
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Á, nem olyan fontos. Hiszek neked. :)
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#3
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Na ne, ennyire rosszul emlékeznék? Azokon a viszonylag új táblákon az áll, hogy csak hétvégén szabad ott tekerni? :D:D Komoly!

május 31-tõl augusztus 31-ig 7végén és munkaszüneti napokon reggel 9 és 18 óra között.....
/ha vmeik csak 30 napos akkor az, ezt soha nem tudtam megjegyezni/
akarod lefotózok egyet
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Na ne, ennyire rosszul emlékeznék? Azokon a viszonylag új táblákon az áll, hogy csak hétvégén szabad ott tekerni? :D:D Komoly!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#5
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Orby ne viccelj! Legálisan szinte sehol se tekerhetnénk! Megalkották a szabályokat, de nem biztosítottak játékteret. Ha a szabályt követnéd, a Pilisben is max a benti betonutakon bringázhatnál reggel 9-tõl este hatig (valami ilyesmi, javítson ki, aki jobban emlékszik) és max. 30km-h-val lehet ott menni.


ott is csak 7végén....

. Terepút pedig?? Néhány széles sotteres, mint mondjuk a Hosszú-hegyi út, de más kijelölt bringás terepút eszembe se jut most a Pilisben. .


visegrád- józsef forrás-papp rét
dunabogdány - józsef forrás
tahitótfalu- józsef forrás

mert éjszaka az erdõben tilos tartózkodni. Erre külön szabályuk van.


hát törvény sztem nincs rája...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#6
szoliver

szoliver

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
nem lehet, hogy egyszerûen a limitidõ nem ilyen körülményekhez volt igazítva? Úgy értem, ha nem dagonya derby lett volna, akkor szvsz többen kijutottak volna a 3. körre...

én rövid távon indultam, de még ott is úgy éreztem beledöglök a dagonyázásba. :o)

#7
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a maratonok olyan helyekre visznek néha el, ahová egyébként nem biztos, hogy elmennék vagy nem biztos, hogy el meheték legálisan más idõpontokban - köszönhetjük ezt talán a jó erdõtörvényünknek is.


Orby ne viccelj! Legálisan szinte sehol se tekerhetnénk! Megalkották a szabályokat, de nem biztosítottak játékteret. Ha a szabályt követnéd, a Pilisben is max a benti betonutakon bringázhatnál reggel 9-tõl este hatig (valami ilyesmi, javítson ki, aki jobban emlékszik) és max. 30km-h-val lehet ott menni. Terepút pedig?? Néhány széles sotteres, mint mondjuk a Hosszú-hegyi út, de más kijelölt bringás terepút eszembe se jut most a Pilisben. Nem is beszélve az éjszakába nyúló tekerésekrõl (ne adj isten éjjeli túrákról), mert éjszaka az erdõben tilos tartózkodni. Erre külön szabályuk van.

Én egyébként szívesebben bringázom sárban versenyen kívül, mert akkor ha nem tetszik az út, mehetek másfele, nem kell sietni, ezért nem kell átgázolnom minden pocsolyán, hanem leszállhatok és kikerülhetem az erdõben. Persze, elvileg megtehetném a versenyen is ezt, de az mégiscsak verseny számomra és nem túra és nem fogok mindenhol leszállni, fõleg ha a hátam mögött lihegnek emberek. Épp ezért számomra a verseny mindig nagy amortizációkkal jár, viszont a saras túrázás sokkal kevésbé. De végülis minden csak nézõpont kérdése.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#8
orby

orby

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
Én sem a limitidõ ellen vagyok, csak az ellen, hogy az aktuális terepviszonyokat a pályakijelölés illetve limitidõ meghatározásánál nem mindig veszik figyelembe. A limitidõ meghatározásánál nem biztos, hogy az elsõ idejének figyelembe vétele a legjobb megoldás (eljátszok a gondolattal, hogy egyszer megtisztel bennünket egy világbajnok, és olyan idõt megy, hogy ezért rajta kívül senkit sem fognak kiengednek a 3. körre - egy maraton futóverseny során sem 5 órával a rajt után zárnak, pedig az elsõ már rég beért). Sajnos minden rendszernek vannak hibái (köridõ pl.: technikai hibákat nem veszi figyelembe - pl.: én a második körben több mint fél órát buktam, de a harmadikban talán tudtam volna ezen javítani és visszahozni valamit ebbõl, stb.), de a lényeg, hogy a résztvevõk legnagyobb többségének jó legyen (itt a 2 kör végére meghúzott 4,5 óra döntés a többségnek nem ilyen volt).


A maraton nekem nem a versenyrõl, hanem sokkal inkább az önmagam legyõzésérõl szól (persze vannak céljaim, pl.: jobban menni mint korábban, növelni az átlagsebességemet, teljesíteni a távot, az elsõ idejének 2X-vel beérni, stb). Én nem vagyok profi, nem tudok edzeni heti 20-30 órát és éppen ezért azt a tempót sem bírom, de ennek ellenére szeretem ezeket a rendezvényeket (sok ismerõssel, hasonlóan megszállott emberkével együtt tekerhetek, stb.).

Versenyen kívül egyébként én ilyen sáros pályára a gépemet ki sem tólnám, mert
- ha tekerni megyek, akkor tekerni is szeretnék nem pedig gyalogolni
- nem éri meg számomra a sarazás utáni több 10e forintos javítási költség
- nem éri ennyit 10-20 kilóméter letekerése (pénzben és idõben)
- nem cseszem szét az erdei utakat (máskor mások is szeretnék használni - uyge mi is szeretjük a motorosokat, lovasokat, erdõgépeket...)

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a maratonok olyan helyekre visznek néha el, ahová egyébként nem biztos, hogy elmennék vagy nem biztos, hogy el meheték legálisan más idõpontokban - köszönhetjük ezt talán a jó erdõtörvényünknek is.

#9
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás
Még valami. Én pl egy túrán nem bizti, hogy véig akarnék tekerni egy középtávú távot (pl 77km) terepen. Versenyen van egy adag adrenalin pluszban (még akkor is, ha csak magammal versenyzem), ami pályán és bringán tart ;). Én lenni totális amateur persze :D

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#10
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás
A limitidõ szerintem is jó dolog, DE
1: közöljék elõre egyértelmûen a feltételeket (Gardan-n pl a startnál bemondták milyen szisztéma szerint zárnak a kapuk, és ott az elsõ áthaladó + 1óra 15 perc volt mindkét kapunál)
2: Xkovácsi limitideje sztem nem volt reális.
3: Ha már egyszer van szabály, akkor tartsák mán be a szervezõk ;)

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#11
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Osztom Fityisz véleményét. És külföldön tényleg igy van. Pl.Gardán is - bizony a múltkor se sikerült a hosszúra kimennem. Saalbach-ban meg még soha nem sikerült, pedig eleinte még nagyon akartam is (mostanra már lemondtam róla, mert a 82 km/ 3.800 m szint nekem SAJNA nem megy ). De én se szídom a szervezõket, mert szerintem is ésszerû, hogy a gyengébbeket nem engedik ki hosszúra. Aki mindenképp szeretné teljesíteni, az úgyis addig fog edzeni, míg nem sikerül neki.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#12
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Én nem sok külföldi maratonon indultam eddig, de ahol igen, ott úgy volt, hogyha egy bizonyos limit idõ alatt nem értem el az ellenõrzõ pontot akkor nem engedtek tovább hosszú távra, hanem csak középen mehettem. Ezért én nem érzem ezt az oly sokszor emlegetett "magyar mentalitásnak".
Én a magam részérõl nem gondolom, hogy azért egy maratonon kellene elindulnom, hogy 8-10 órákat bringázgassak 80-100km-en. Ha erre van ingerem akkor emlmegyek túrázni "privátban".

#13
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Szerintem is túl gyorsan lefújtátok a versenyt. Szilváson aki délután 5-ig elért Szarvaskõre, még mehetett 27 km-t a dagonyában! Az már tavaly is feltûnt, hogy mire lemostam a bringát már célkapu sem volt és gyanúsan gyorsan eltûnt egy rakás ember. Persze vasárnap van, de évente csak egyszer van ilyen tehát szerintem beleférne még 1-2 túlóra.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#14
Panthi Leo

Panthi Leo

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
rendezo szempontbol nezem: ha 10kor van a rajt akkor az keson van mert ha valaki 10orat teker akkor este 6kor meg ott kell lennie a rendezonek...engemet ez nem zavar...
ha reggel 8kor van a rajt akkor senki nem jon el mert tul koran kel kelni azoknak akik tobb 100km-rol jonnek
idolimit a hosszutavnal gond, de nezzetek el hogy aki az 50km-t 6 ora alatt teszi meg(van ilyen), akkor azt miert engedjem ki a 3. korre vagy a kontrollponttol? addigra faradtabb lesz es a utolso 30-40-50km-re megegyszer vagy tobb idot vesz igenybe. Mi versenyeinkent is volt olyan hogy este 8kor azaz 10 oraval a rajt utan meg voltak kinn emberek a palyan...a zaromotoros ott volt veluk mi megvartuk. Ez volt szilvason is. Este 8kor meg kinn volt 6 ember a palyan holott a verseny hivatalosan vege volt lebontottak szinte mindent. A motoros is veluk jott be.
vasarnap keson: az eredmenyhirdeteseken a dijazozottak 30% mar nincsen ott, mert haza kell mennie szinten a tavolsag/ido miatt. versenykiirasokban helyenkent szerepel a mondat "csak a helyszinen a dijatadon lehet atvenni a nyeremenyeket".

remhorcsognek: lattalak nyeregcso nelkul. bocival voltam 1 ideig aztan elmentem. szivos srac vagy kitartas, de neked elso kerek nelkul is be kell erned ezekutan:)

Leon
..::"Az utolsó 2mp-t nem lehet visszacsinálni..."::..

#15
orby

orby

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
Ez a limitidõ nagyon érdekes dolgokat feszeget és sajnos itt is a jó "magyar hozzáállás" figyelhetõ meg:

- nem rögzített, hogy kiknek szervezik ezeket a maratonokat (tömegeknek vagy csak az élsportolóknak és ezért a limitidõ meghatározása is kérdéses -
szûk rétegek esetén probléma lehet még a gazdaságosság (nevezés, szponzor, stb))
- az elsõ ideje 2X szintén nem jó, mert az menet közben állandóan változhat és a többi versenyzõ errõl nem szerez tudomást a pályán 10-15 percenként csak a célban közlik, hogy bocsi, de nem teljesítetted a versenyt, mert lejárt az idõd
- a nyugatabbra lévõ 10 km/h idõt meg a rendezõk nem tudják felfogni, mert a hosszú táv rajtja is viszonylag késõ (10 - 11 óra) és ezt még egy 8-10 órával megfejelni az számukra maga a borzalom
- nincsenek alternatív útvonalak kijelölve szélsõséges körülmények esetére
- vasárnapi versenyrendezés miatt a rendezõk is és a versenyzõk is sietnek haza, pályát bopntani, eredményhirdetésen ott lenni, stb. már nincs idõ

és még sorolhatnám, de nem teszem. Lassan én is eljutok arra a szintre, hogy inkább más országok maratonjait fogom választani a magyar maratonakkal szemben...

#16
vendég_unit_*

vendég_unit_*
  • vendég
Ha a gyõztes 4:43 alatt érte be, akkor ezek szerint 9:26 a számolt limitidõ. Az milyen átlag 84km-en?
A 6 órát Parti 3:05-ös elsõ két körébõl számoltam, s nem a 4:45-ösökre gondoltam természetesen.
(Minden távot lehet teljesíteni valamennyi idõ alatt, de érdemes ésszerûnek lenni.)

#17
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás
Hello Rémhörcsög, még fiatal vagy, neked hajtókar nélkül is végig illik menni :-)
(Találkoztunk is, utoljára a 2. kör végén a csiki csukik elõtt engedtelek elõre egy két fa közötti köves bénázásom után, mert azért látszólag siettél valahova)

#18
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Helló Mindenki!

Én voltam aki az elsõ körben nyereg nálkül mentem végig, ugyanis elreccsent a TITÁN nyeregpálcám (mind2) az 5. km-nél.
Azután megvártam a bocis csapattársat (-10 perc) majd vele nyomattam, aztán rájöttem hogy: egyrészt ki kéne venni a nyeregcsövet, mert ha esek, a széttört pálca felhasít tokától bokáig, meg amúgy is szúrta a s*ggem
másrészt meg hogy még nyeregnélkül is gyorsabban megyek, így elléptem, az 1. kör végén kaptam 1 kölcsön nyerget+ ny.csövet (hála érte)
A 2. kört már igencsak túrázósra vettem, mert tét nélkülivé vált a verseny, meg el is fáradtam olyan terepen 22 km-t nyereg nélkül menni...
Nem baj majd kona találkozón..

#19
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás
A limitidõvel alapvetõen egyetértek, de most ez nagyon-nagyon szûkre volt szabva. A hosszútáv tizedik is már egy órát kapott az elsõtõl.
Nekem szerencsém volt, mert utolsónak engedtek ki a 3. körre és én is igen mérges lettem volna, ha kiintenek egy Szilvás hosszútáv teljesítéssel a hátam mögött. A 4:45-ös csoportban is volt olyan, aki megcsinálta az Szilvás hosszútávját, ami azért inkább közelített a 9 órához.

Igazi hobbista nem is nagyon nevez hosszútávra, túlnyomó többségük idõben végig tud menni a pályán. A mostani köridõket nézegetve csak 1-2 hosszútávos ember teljesítette a két kört 6 órán kívül, nagyjából mindenkit végig lehetett volna engedni.

#20
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
Crosskovácsi 2006 képek :)