Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló helyett merevvilla

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
510 hozzászólás a témában

#61
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Milyen villa?

Mondjuk én sima gyorszáras 9mm-est szeretnék, csak a megfelelő hosszban egyre kevesebb van..



#62
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Megjött a zebayes villám (mint a villám  :D (bocs)). 15-ös átmenőtengelyes, s ahogy várható volt, nem passzol bele a telóhoz használt syntace kúpos fejű, menetes végű.

A villa vége két sima persely, lapos oldallal, szóval kéne valahol itthon találni hozzá illő tengelyt. Van öteltetek hol keressek ilyet?

 

15mm_tengely.JPG



#63
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás

Eddig egy Surly Karate Monkey villával bicóztam, de megörökölte barátnőm bicaja, az enyém pedig kapott egy Salsa CroMoto Grande villát. Kézbe véve a két villa gyakorlatilag (papucs és a tárcsafékkonzol kivételével) teljesen ugyanaz, a hivatalos adatok szerint a Salsa könnyebb, de én ezt nem tapasztaltam. Nagyon kényelmes és szerintem nagyon szép villa, mindenkinek merem ajánlani!



#64
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

nem, pont az ütközést elkerülendő satuzott egyet, aztán már placcsant is abban a pillanatban, miután kiszakadt alóla a villa.

 

Ezt hívják úgy hogy class action lawsuit, mert aki ezt megtervezte az nem lehetett agysebész.



#65
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

nem, pont az ütközést elkerülendő satuzott egyet, aztán már placcsant is abban a pillanatban, miután kiszakadt alóla a villa.



#66
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás

Jól értem, hogy nekiment valaminek?

 

Mert elsőre azt hittem, hogy egy erős fékezéstől történt simán.

 

szerk. Ok, tehát a fék lezúzta a villát.


Aske módosította - 2014. augusztus 13. - 00:00


#67
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás

uhhh...

 

5037223801_9d37ca15e2.jpg

 

http://kf.rainydayco.../another-crash/

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#68
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

A hardtail monitimat átalakítottam "országúti" kivitelre. Két teleszkópom is van, ami jó bele, de a teleszkópot így nyilván nem használom ki egyáltalán. A karbantartásokat (olajcsere, stb.) ígyis-úgyis el kell rajta végezni, ha kihasználom, ha nem. A teleszkóp plusz tömege nem érdekel, inkább csak az, hogy feleslegesen használódik. Ezért gondoltam a merevvillára. Az ellenérv, hogy ha rossz minőségű az útburkolat vagy földútra tévedek, akkor a kényelmet jelentősen rontja. (Sajnos ebből itthon rengeteg van és még a sógoréknál is akad egy-egy rosszabb minőségű kerékpárút.)

 

A felsorolt érvek/ellenérvek miatt érdemes merevvillában gondolkodnom?



#69
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
Merd le a telo beepitesijet es probalj hasonlo hosszu merevet szerezni.4cm utnal beulessel sem kell szarakodni mert valoszinu nincs is.
estleg az eredmenyeket itt is tedd kozze hatha tud valki markat/tipust javasolni.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#70
bakancs

bakancs

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Szevasztok.

 

Egy 40mm-t mozgó trekking teló helyére szeretnék merevvillát. Milyen lehetőségeim vannak? Milyen beépítési magasság kell? Esetleg konkrét típus?

 

Üdv.



#71
York

York

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

tőlük elvileg direktben is tudsz rendelni

http://www.carboncyc...=2&c=43&p=1036

Koszonom.



#72
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás

Sziasztok!

 

Alacsony beepitesi magassagu 26" tarcsas villat keresek, alu vagy karbon.

Amit eddig talaltam azaz RST RF-M6, de ebay kivetelevel sehol nem talaltam.

Ennek a beepitesi magassaga 38.5cm.

Gepidasokkal beszeltem, de ok mar regota nem hasznaljak ezt a villat.

 

 

tőlük elvileg direktben is tudsz rendelni

http://www.carboncyc...=2&c=43&p=1036


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#73
York

York

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Sziasztok!

 

Alacsony beepitesi magassagu 26" tarcsas villat keresek, alu vagy karbon.

Amit eddig talaltam azaz RST RF-M6, de ebay kivetelevel sehol nem talaltam.

Ennek a beepitesi magassaga 38.5cm.

Gepidasokkal beszeltem, de ok mar regota nem hasznaljak ezt a villat.



#74
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Sziasztok!

Merev villát kell vegyek egy alu vázas cross/hybrid bicajhoz. Nem tudom eldönteni,hogy karbon vagy alu villa legyen. A súly annyira nem fontos,inkább az alu nagyobb merevségétõl tartok. Terepen viszonylag keveset megyek,inkább ilyen városi/túra célra használnám. Vélemény?


Szerintem sokkal többet nyerhetsz egy kissé ballonosabb, alacsonyabb nyomáson használható külsõvel (ami még a villába befér), mint egy akármilyen karbonvillával.

#75
smokk

smokk

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Sziasztok!

Merev villát kell vegyek egy alu vázas cross/hybrid bicajhoz. Nem tudom eldönteni,hogy karbon vagy alu villa legyen. A súly annyira nem fontos,inkább az alu nagyobb merevségétõl tartok. Terepen viszonylag keveset megyek,inkább ilyen városi/túra célra használnám. Vélemény?

#76
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Ha acél villát használok,akkor érdemesebb esetleg 25,4-es kormányt használni egy kis plusz rugalmasság miatt vagy hülyeséget kérdezek? :)

#77
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Ha egy Kona P2 villa helyett, egy karbon villát használnék, elképzelhetõ hogy kevésbé rázná szét a csuklóm a bringa?
telót nem szeretnék a városi gépbe, viszont egy karbon villát kipróbálnék szivesen ha van értelme.
Valakinek van ilyen jellegû tapasztalata, hogy érdemes-e cserélni?


én próbáltam a karbon merevet. teljesen jó volt, amíg nem tértem le az aszfaltról. onnantól kínok kínja. visszaraktam inkább a telót :)

#78
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás
de van jobb is. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#79
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
PRO 445 Carbon merevvilla teszt

Én hagynám a P2-t, jó villa az.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#80
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás
Ha egy Kona P2 villa helyett, egy karbon villát használnék, elképzelhetõ hogy kevésbé rázná szét a csuklóm a bringa?
telót nem szeretnék a városi gépbe, viszont egy karbon villát kipróbálnék szivesen ha van értelme.
Valakinek van ilyen jellegû tapasztalata, hogy érdemes-e cserélni?