Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló helyett merevvilla

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
510 hozzászólás a témában

#101
Stuntman Mike

Stuntman Mike

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
O.K., zsír a táblázat, thx!

#102
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

stp1: Miért nagyobb a kisebb kerék?


mert így alakultak ki a jelölések :D
a 27"os felni a 630mm-t jelöli.
a 28" és a 29" egyaránt 622mm csak az egyik országúton, a másik montin.
de a 26"os keréknek se 26x25,4mm az átmérõje.

oldal közepe felé egy nagyon terjedelmes táblázat a méretekrõl:
Tire Sizing Systems

#103
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Ezt a 3cm-t hogy mértétek meg ?
Havernak milyen villája van ? Morati ?


Természetesen nem mértük meg, de nagyobb fékezésnél, vagy durvább, rázós terepen láthatóan mozog elõre-hátra az elsõ tengely. Meg befékezett elsõféknél tehénkedve. Lehet, hogy annyit nem, de azért mozog. Mosso titánvilla.

#104
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Elég szépen mozog elõre-hátra kb. 3 cm-t (haver titánvillája még ennél is rugalmasabb), a recegõs apró dolgoknál talán jobb mint a teló. .

Ezt a 3cm-t hogy mértétek meg ?
Havernak milyen villája van ? Morati ?
Marci

#105
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Kösz az infot,akkor valszeg lemondok róla.Nem igazán tudnám itt a Mátrában kihasználni.Alapból 3-4 órát tekerek.Pedig tetszik.Shimano sátornál próbálgattam Duna marcin.

#106
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Szia,a Pro karbont nézegetem régóta.Érdekelne hogy viselkedik Maraton szintû terepen.


Nekem az ss gépemben van, jó ballonos gumival. Elég szépen mozog elõre-hátra kb. 3 cm-t (haver titánvillája még ennél is rugalmasabb), a recegõs apró dolgoknál talán jobb mint a teló. Ezzel a bringával max. másfél órát megyek, oda még jó, köves terepen is (Mecsek). Egy maraton középtávnál már fárasztó lehet.

#107
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás

Szerintem a bike pos triál villának az a legnagyobb baja, hogy alacsony. Kellõen magas merevvilla szinte nincs is (csak a kona p2 aranyáron, nehéz és ronda is). Ha nem régi, merevvillás montiba kell, irány az eBay. Nekem 445 mm magas Pro karbon van, imádom.

Szia,a Pro karbont nézegetem régóta.Érdekelne hogy viselkedik Maraton szintû terepen.

#108
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Szerintem a bike pos triál villának az a legnagyobb baja, hogy alacsony. Kellõen magas merevvilla szinte nincs is (csak a kona p2 aranyáron, nehéz és ronda is). Ha nem régi, merevvillás montiba kell, irány az eBay. Nekem 445 mm magas Pro karbon van, imádom.

#109
Stuntman Mike

Stuntman Mike

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
stp1: Miért nagyobb a kisebb kerék? Akkor a 635 miért 28"? a 622-t írják 700c-nek is. Szerintem az a 27", (bár nem szeretem ezt a számot), a másik kettõ nagyobb nála... (630-635). (sõt, azthiszem, 638-as is létezik) Más kérdés, hogy az új trend, a 29" kerék is a legkisebb, 622-es felnit jelöli, azt csak azért lehet, mert snassz lenne azt mondani, hogy 28-as, vagy pedig a kövér gumival együtt mért össz átmérõt vették figyelembe.

De lehet, hogy nincs igazam, csak én így gondolnám logikusnak.

#110
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Mjani01: neked hajlított alu villád van, vagy egyenes? A Bike+ alu triál villa egyenes, elég rázósnak néz ki, de van több, "normál" formájú triál villa, azok talán kényelmesebbek. Gumi mekkora elõl?


Hajlított. 2,25ös racing ralph.


A sebesség mindent megold.

 


#111
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

27" (622) méretben


off:

27" - 630mm
28" - 622mm

#112
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 hozzászólás
Nekem van itthon ilyen új, (Gepida) RST alu villám, 26" és 27" (622) méretben, csak le kellene mérnem a hosszát. azt hiszem, egy tizes az ára. Elég könnyûek...

Feltöltött kép

Mjani01: neked hajlított alu villád van, vagy egyenes? A Bike+ alu triál villa egyenes, elég rázósnak néz ki, de van több, "normál" formájú triál villa, azok talán kényelmesebbek. Gumi mekkora elõl?

#113
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

40 mm-et mozgo trekking telo helyett tud vki v-fékes merevillat ajanlani, ugy hogy a geometria ne valtozzon jelentosen? Ha jol sejtem ezt a bizonyos "beepitesi magassagot" kell nezni ilyenkor, de mit jelent ez pontosan? Az is szempont, hogy 1,75-os gumi beleferjen.


Láttam mostanában, ha jól emlékszem, gepida trekking merevvillákat, egész jók.


A sebesség mindent megold.

 


#114
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
40 mm-et mozgo trekking telo helyett tud vki v-fékes merevillat ajanlani, ugy hogy a geometria ne valtozzon jelentosen? Ha jol sejtem ezt a bizonyos "beepitesi magassagot" kell nezni ilyenkor, de mit jelent ez pontosan? Az is szempont, hogy 1,75-os gumi beleferjen.

#115
csabilc4

csabilc4

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 119 hozzászólás
Sziasztok,

B+ Tri-Gon triál villa jó választás lehet cc-re?
Van egy alu merevvillám, de a 160as deore tárcsa teljese elcsavarta a villaszárat, már jó ideje nem merem használni, mert félek, hogy eltörik.
Mondjuk az enyém extrém könnyû villa ~700g.
Ez a b+ triál villa írni fogja a tárcsaféket?

Köszi!

#116
fgabor

fgabor

    vendég

  • fórumtag
  • 153 hozzászólás
Egy 700-as villa beépítési magassága hány mm?
410 mm lenne az igazi egy merevvillás mtb vázba.

#117
drotos.toth

drotos.toth

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Huh... masszív darabok! Akkor körülnézek a régebbiek közt, azok sem hiszem, hogy sokkal nehezebbek. Azért ha már canti-fékes edzõgépet rakok össze, ne legyen már nehezebb, mint az össztelós. :D

#118
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Akkor bõvül a kör és az alu villák közt is nézelõdöm. Egyébként milyen tömegûek lehetnek ezek? És a Cro-mo-k? Milyeneket érdemes nézni?

A hazai kínálat szint nulla, van egy-két noname alu triál villa, acélból meg kona p2 és az ugrálós vonal, 800-1000g az alu villák súlya, az acélok meg 1000g körül kezdõdnek, de van köztük 2kg-s is.


A sebesség mindent megold.

 


#119
drotos.toth

drotos.toth

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Akkor bõvül a kör és az alu villák közt is nézelõdöm. Egyébként milyen tömegûek lehetnek ezek? És a Cro-mo-k? Milyeneket érdemes nézni?

#120
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Mennyire járok rosszul egy régebbi alu merevvillával, ha terepen is nyúzom? Vagy inkább nézzek cro-mo-t, mert az alu szétráz?


Simán használható. Nekem egy alu triál villa van az edzõbringámban és semmivel sem rosszabb, mint az elõtte lévõ acél.


A sebesség mindent megold.