Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

6. Kona Kerékpáros Fesztivál - 2006.06.16-17-18.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
201 hozzászólás a témában

#41
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

He-he-he
A sorrend nálam tök ugyanez: a tavalyi már szar volt, az ideire meg nem mentem.
nem iszom alkoholt, nem dohányzom, nem drogozom, nem kurvázok. akkor meg minek

Volt aki az elözö évi remeklést figyelembe vége már tudta mi fog történni:)

#42
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás

Hogyan lehet ezt elõre felmérni?


azonnal hirdessetek meg egy látnoki pozíciót a szövetségen belül ;)

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#43
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás

MTBSzövetség is tehet rola, az ö feladatuk lenne hogy felmérjék az adott társaság képes-e megfelelöen megrendezni a kupát. Itt ök is hibáztak.


Errare humanum est.
Mindenkinek lehet egy második lehetõsége (a maratonszervezõkre gondolok). Én fenntartom a változás jogát az embereknek.
Most viszont jól döntött a szövetség, szvsz.
Konásokat sajnálom kicsit. Remélem, hogy maga a fesztivál nem szûnik meg, és lesz, aki jövõre megszervezi a maratont is.

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#44
zsolo

zsolo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.627 hozzászólás

Ez nem csak a konás/balatoni brigád hibája. MTBSzövetség is tehet rola, az ö feladatuk lenne hogy felmérjék az adott társaság képes-e megfelelöen megrendezni a kupát. Itt ök is hibáztak.

Hogyan lehet ezt elõre felmérni?
Az MMTBSzSz köt egy szerzõdést minden pontszerzõ verseny rendezõjével és kb ez minden amit tenni tud.

#45
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

Franci:
Az ilyen link bandákat, meg ki fogja vetni magábõl a bringás társadalom. .

Ez nem csak a konás/balatoni brigád hibája. MTBSzövetség is tehet rola, az ö feladatuk lenne hogy felmérjék az adott társaság képes-e megfelelöen megrendezni a kupát. Itt ök is hibáztak.

#46
Tuki:)

Tuki:)

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Meg azt is nézzétek meg, hogy mennyivel több verseny van már mint mondjuk 4 évvel ezelõtt! Pl: amikor Kovácsi volt akkor volt a Tarcsa kupa is!
Ugyhogy lehet válogatni a versenyek közt! Az meg hogy belecsúszik egy-két ilyen verseny, az ellen nincs mit tenni! Biztos, hogy külföldön is vannak szar versenyek, csak arról mi nem tudunk!
:P


#47
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás
Franci:
azért ne feledjuk, hogy vannak nagyon jó versenyek is, ahol igen jó színvonalat tudnak kihozni a 3000-8000 ft-os nevezésbõl. És én még mindig azt mondom, hogy éves szinten ilyenbõl van több. Az ilyen link bandákat, meg ki fogja vetni magábõl a bringás társadalom. És ezen a fejlõdésen azzal segít legkevesebbet az ember, ha általánosítva szídja az egész országot, vagy eccerûen elköltözik. És egy libakergetõ versenyt összehasonlítani egy kupafuttammal, erõs csúsztatás ;).

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#48
Tuki:)

Tuki:)

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás

mi értelme lenne ha valóban ekkora eltévedések voltak? nem mutatna az az eredménylista valós adatokat, valós teljesítményeket. Csak becsapás lenne....

Igaza van Fityisznek! Csak azért mégis kíváncsi rá az ember, ha már a helyszínen nem is tudta meg!
Az OX versenyhez annyit amit még rendeznek! Azért egy 5-6 km-es pályát csak kitudnak jelölni!:)
:P


#49
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

senkit nem akarok megsérteni, de tök feleslegesen pörögtök itt.
akik csinálták, azok ezt nem olvassák.
egymást meg ne hergeljétek.

Leirtad a lényeget ,meg ha olvasnák is ettöl nem változna semmi. Csak jol esik vhol panaszkodni:D Megyek melozom is tovább:)

#50
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
senkit nem akarok megsérteni, de tök feleslegesen pörögtök itt.
akik csinálták, azok ezt nem olvassák.
egymást meg ne hergeljétek.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#51
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

Sajnos ez már nincs így egy ideje, viszont nagyon helyesen látod, hogy a rendelkezésre álló pénz viszont nagyságrendekkel kevesebb...

Kiváncsi vagyok Olaszba mondjuk mennyiért jön ki a mentöauto 1 napra a pálya szélére ügyeletet tartani, sztem nem annyiért mint itthon.

#52
zsolo

zsolo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.627 hozzászólás

...És ne feledjük kint azért drágább minden...

Sajnos ez már nincs így egy ideje, viszont nagyon helyesen látod, hogy a rendelkezésre álló pénz viszont nagyságrendekkel kevesebb...

#53
Konásjózsi

Konásjózsi

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás

Konásjózsi: elsõ 07 modellek beérkezése vmikor õsszel... aza okt-nov... karszalag akció sajna csak aug31ig.


Szomorúan hallom, ezek szerint nem lesz 2007-es kula supremem:zab:

A maratonról csak annyit hogy tényleg volt "némi" hiányosság a szervezésben pl: a pályajelölés ugye... ,de ehhez hozzá kell tenni, hogy a helyi vicces emberek folymatosan rakosgatták át a szalagokat(aki megnyerte a rövidtávot rajtakapott és megvert kettõt közülük:D), nameg ilyen helyen ahol ennyi a lakott rész meg ide keresztezõdés meg oda lefordul, elég nehéz lehet pályát kijelölni. Ez persze nem mentesíti a szervezõket azalól a felelõsség alól hogy megcsinálják rendesen. Ehhez viszont elég kevesen voltak, legalább 2, de inkább 3szor ennyi szervezõ kellett volna, hogy legyenek elegen kint a pályán. A frissítõk száma és elhelyezése sem volt éppen a legjobb. És hogy nincs eredmény na ez már no comment. Ha valamit el lehet várni a többezer forintos nevezési díjért az az hogy megmondják hanyadik lettél és milyen idõeredménnyel... Nem mintha számítana nekem a pont a kupasorozatba(ja mellesleg a legnyagyobb irónia hogy a nevezésnél ott követelték a licenszemet, de nem hoztam mert úgyse kell nekem a pont összetettben) vagy a helyezés de azért kiváncsi lennék mire volt elég a hihetetlen 140-es átlagpulzussal:D való száguldás...
Kár ezért a hétvégéért...nagyon jó lett volna, csak a vasárnapi dolgok rányomták a bélyeget az egészre.

#54
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

nem vonom kétségbe, hogy link itthon néhol a hozzáállás, de azért ne írjuk le az egész országot, bitte ;)

Hali! Nem csak itt, másutt is ilyenek vannak. Haver elvitt rally-ra, igaz kis libakergetö volt, de ott is át lettünk verve. Verseny nem ment le, nem kerültünk sorra, 2 mért gyors helyett csak 1et tudtunk menni,mert besötétedett(!!!) annyit tököltek. Nevezés meg nem 4ezer volt hanem 15 vagy 20 ezer, persze nem én fizettem,de akkor is. Szoval ilyenek miatt általánositok ,és van jo véleményem az országrol,és sokak hozzáállásrol.

Több pénzbõl nem nehéz jobb versenyt csinálni, és azért nem kerül kint duplájába az energiaital por, és a kaja;)

Hát a sok rendör, pálya biztosito ember, meg mentö akiket a versenyen látok 100 km alatt itthon 1 évnyi maratonozás alatt nem látok a pálya mentén! Igen is érthetö az a plusz 5-8 ezer forint a nevezési dijban.És ne feledjük kint azért drágább minden,meg több a kereset is, tehát nálunk5 ezerért kéne olyannak lennie mint kint 12 ezerér.

#55
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Kedves Happyzso:
mint azt ha fellátogatsz a konaklub.hu oldalra, láthatod, folyamatosan kerülnek fel a képek, így már a pénteki és szombati napok megtalálhatóak, a vasárnapiak pedig ma kerülnek ki... ha esetleg probléma lenne ezzel, kérlek jelezd felénk...

üdv

PARAFEREE.HU # bakancsos és kerékpáros túrák


#56
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás

Irom ide is amit a kona forumba:

Hát igen, ez magyarország (direkt kis betüvel) , ez az az ország ahol élünk.

Csak hasonlitásképpen:
Ausztria-Salzkammergut-trophy
B táv 101 km: Euro 35,- (HUF 8.750,-)
Tehát kevesebb mint 9 ezerért, mehetsz 100km-et



Hát azt hiszem ezt már Garda felé is megbeszéltünk, hogy patriótább vagyok, mint te ;) Talán a kor teszi (vigyori)

pár pontosítás: 35 euro vagyis 9730 ft (a pórnépnek, akinek nicns bankos ismerõse (kacsint) ) és ez az elõnevezés, tehát a 3000 ft-hoz kell viszonyítani

Heylszíni nevezés 45 euro vagyis 12510 ft (ez viszonyul a 4-5000 ft-s helyszíni nevezéshez )

Több pénzbõl nem nehéz jobb versenyt csinálni, és azért nem kerül kint duplájába az energiaital por, és a kaja ;).

nem vonom kétségbe, hogy link itthon néhol a hozzáállás, de azért ne írjuk le az egész országot, bitte ;)

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#57
happyzso

happyzso

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
ja és legalább a készített fotók, és videók/filmek a maratonról megtekinthetõekm lesznek valaha, valahol??????

#58
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

És gondoljatok bele, hogy ez a társaság idén még rendez egy OX kupafutamot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Elvileg minden verseny rendezéstöl el vannak tiltva. Nem tudom miért csak 2 évre, 3. éven én nem szivesen állnék rajthoz egy ujabb általuk szerverett magyar kupán. Ha mégis megrendezik az OX-et, ott majd le lehet verni rajtuk a nevezési,és egyéb károkat,amit most okoztak.

#59
happyzso

happyzso

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
én is kicsit el vagyok keseredve, hiszen maratonos pályafutásom eddigi legjobbját mentem. végig jól éreztem magam, jól ettem, jól ittam. nagy átlagot és jó idõt mentem. alig vártam az eredményeket, de ez lett belõle. én is eltévedtem 2x, de mindig ráleltem az útra. Erõs voltam, jó formában. A célban meg a kutya sem figyelt rám, pedig nem igazán a végén érkezetm be a hosszú távról hiszen még a rövidrõl is rengetegen kint voltak...

de próbálok pozitívan hozzáállni, hiszen abból kell merítenem, hogy tudok ilyet is menni, és ezt ez a verseny mutatta meg, bár tudom, hogy ez egy igen könnyû pálya volt, de nem csak magamhoz képest mentem jól..

nem ma kezdtem, így voltam már szar versenyen, de ezeken túl kell lépni és nyomni kell tovább.

csak abban reménykedek ilyenkor, hogy az elsõ maratonozókna ne vegye el egyilyen a kedvét. higgyétek el vannak kiváló maratonok Magyarországon is.
azt kellen elérni, hogy a rendezõk tudjanak egymástól (és külföldi társaiktól) tanulni, és ne a jó versenyek fejlõdjenek vissza, hanem rosszak javuljanak a jók szintjére, különben ehhez hasonló ellenérzéseket fejtenek ki.

az x-factor témához meg annyit, hogy bizonyára jóval többen tették tiszteletüket a Találkozón a meghírdetett mx kupafutam hallatán, mint egyébként mentek volna, így talán elvárható lett volna, hogy jobban odafigyeljenek a maratonra is, hiszen a következõ években megmaradt volna az a bázis, akit a maraton érdekelk. így azonban sikerült egy szvsz elég nagy réteget legalább 2 évre (hacsak nem mással rendeztetnek maratont) elüldözni a rendezvény közelébõl is...

Rzsolt

#60
togo

togo

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
És gondoljatok bele, hogy ez a társaság idén még rendez egy OX kupafutamot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!