Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass | 2007. április 22.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
520 hozzászólás a témában

#41
Keiko

Keiko

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 419 hozzászólás
Vissza a CM-hez: Láttátok azt a bringást, aki egy kutyával a hátán tekert? Szegény kutya úgy be volt ijedve, hogy 10 körömmel kapaszkodott :D Hát nem volt semmi! Ja és vhonnan a bringáról még zene is szólt :)
Én egyébként idén voltam elõször, egyedül mentem és nagyon jól éreztem magam, de nem csak azért, mert vicces volt, hanem azért is, mert egyébként nagy ívben elkerülöm a várost a szmog miatt, de aznap legalább lehetett levegõt venni!

#42
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Amíg nincs elkerülõ (M0) addig nem lehet bevezetni.


A sebesség mindent megold.

 


#43
HillEry

HillEry

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 380 hozzászólás
hát igen, erre sokan kíváncsiak, csak sajnos ha itt bevezetnék ezt, az biztos hogy az autóstársadalom meg akinek ez nem tetszik úgy próbálná megoldani, hogy szétverik a belvárost dühükben és folyamatosan tüntetnének, mert ugye mi magyarok nem tudunk beletörõdni a dolgokba... :(
Az emberiséget õsidõk óta két dolog foglalkoztatja:
1. Ki találta fel a munkát?
2. A többiek miért nem verték agyon?

#44
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Éppen most találtam:
"Londonban 2003-ban vetettek ki behajtási díjat a belvárosba tartó autósokra. Ennek következtében Nagy-Britannia fõvárosában 15-20 százalékkal csökkent a forgalom. A dugódíjat idén februárban az autósok tiltakozása ellenére 8-ról 12 fontra (2900 forintról 4300-ra) emelték, a dugó ellen védett területet pedig kétszeresére növelték."

Itt a teljes cikk: http://index.hu/poli...ulfold/dugo5604

Kíváncsi vagyok itthon mikor lesz ilyen?
"In idem flumen bis non descendimus"

#45
HillEry

HillEry

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 380 hozzászólás
idézet : "Miért? Mert mindegy miért vonolunk csak buli legyen"

hát látod ez a baj, hogy sokan bulinak veszik az egészet...
régen úgy indult ez az egész dolog, hogy pár futár tényleg megmutatta mire van itt szükség, és tényleg demonstráció volt. Lassan már olyan lesz ez az egész critical mass, hogy elvonulva körbetekerjük Budapestet és alig tudnak majd rólunk, max a tvben. Ne értsetek félre, megmutattuk, hogy sokan vagyunk, de tényleg úgy lenne értelme ennek az egésznek, ha lenne egy kis káosz, mint külföldön is, hiszen így mégtöbben ráébrednek arra, miért is kell a biciklistársadalomnak évrõl évre felvonulnia, demonstrálnia.....nem azért hogy egy egyszerû jópofa buli legyen, hanem hogy több bicikliút kell és több együttérzés és megértés a nem kerékpározó társadalom felõl. sztem
Az emberiséget õsidõk óta két dolog foglalkoztatja:
1. Ki találta fel a munkát?
2. A többiek miért nem verték agyon?

#46
inbred

inbred

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás

Ja és Dante meg is adta a linket. Nézzétek meg, nagyon durva.

És itt van egy sokkoló részlet a honlapról:

"A rendõrség is különös módon diszkriminálja az autósokat, mi csak hetes darab autó vonulására kaptunk engedélyt, míg ezzel szemben a kerékpárosok ezres létszámban blokkolhatják városunk életét! Így forgalmi káoszt okozva, és növelve a légszennyezést nonszensz módon pont ez ellen tiltakozva! De sebaj, mi legalább nem okozunk forgalmi káoszt, pillanat alatt végigvonulunk, szinte senkit nem akadályozva!"

A honlap: http://www.empamo.tag.hu/

Nézzétek meg a "Szégyentábla" linket a bal oldalon. Önmagukat szégyenítik meg!

Szerencsétlen emberlények!


És ezzel most miért kell itt foglalkozni?
Sok dologról az jön le, hogy valami ellen van, nem pedig valamiért. A CM nem azért van, hogy mi kerékpárosok biztonságosabban, könyebben, zökkenõmentesebben tudjunk közlekedni? Szrintem de. De ez ne az autósok, gyalogosok, kutyatartók, motorosok stb. ellen legyen már! Egyre többen vonolunk évrõl évre? Igen. Miért? Mert mindegy miért vonolunk csak buli legyen. A résztvevõk 60%-a minimum azért vonult tegnap. Ez nem üdvözítõ, ez szomorú, és sajnos nem is fest valós képet a Bp-i kerékpárosok pontos számáról. Sose lesz meg az összhang bringás-autós-motoros-gyalogos között ha csak egymást fikázzuk. Egymás mellett kell élnünk és ezt minden oldalnak fel kellene fognia!
[SIZE=1][/SIZE]

#47
pepe16

pepe16

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
nagyon nagyon jó a volt a pesti CM , és köszi a szervezõknek , és remélem , h a következõn még többen jönnek el , és tekernek egy jót , én már alig várom , remélem még ennél is jobb lesz:)

#48
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

míg ezzel szemben a kerékpárosok ezres létszámban blokkolhatják városunk életét!


He-he! ötvenezres hapsikáim. :) LOL
+mi nem pöfékelünk nap mint nap
zsír

Nagyok voltatok bringások!

#49
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc
örülök, hogy okoztam egy kis örömöt neked
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#50
geeb

geeb

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Jó volt a szervezés, jó volt az idõ, Sala barátomnak meg köszönöm a 3 kerekû fetrengõ bringát, ja és jól éreztem magam ;)
" a felépülés tovább tart, mint a leépülés "


#51
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ja és Dante meg is adta a linket. Nézzétek meg, nagyon durva.

És itt van egy sokkoló részlet a honlapról:

"A rendõrség is különös módon diszkriminálja az autósokat, mi csak hetes darab autó vonulására kaptunk engedélyt, míg ezzel szemben a kerékpárosok ezres létszámban blokkolhatják városunk életét! Így forgalmi káoszt okozva, és növelve a légszennyezést nonszensz módon pont ez ellen tiltakozva! De sebaj, mi legalább nem okozunk forgalmi káoszt, pillanat alatt végigvonulunk, szinte senkit nem akadályozva!"

A honlap: http://www.empamo.tag.hu/

Nézzétek meg a "Szégyentábla" linket a bal oldalon. Önmagukat szégyenítik meg!

Szerencsétlen emberlények!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#52
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Az autós "CM" a parkolásért tüntetett asszem.

#53
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
A pécsi CM-en mi is ott jártunk, igaz csak gyalogosként. De nagyon tetszett.
A bp-i CM pedig hihetetlen méreteket kezd már ölteni. Tudtátok, hogy volt külföldi aki bringó-hintót bérelt a Margit-szigeten azért, hogy részt vehessen rajta? Lassan már Eu-i látványosság lesz. De nem is csoda, hiszen az egész világon az egyik legnagyobb a mi CM-ünk. Ezen kívül még egy helyen van ennyire nagy.

Autós CM? Mi a fenének? Õk egész héten CM-et tartanak. Ennyire tetszik nekik, hogy még hétvégén is ott akarnak állni órákat egy helyben?
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#54
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
az autósok 5-en voltak
de, szerintem csak poén volt
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#55
bamowe

bamowe

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
autos ellentuntetes a kerekparosok ellen??:) egyre tobb barom van ebben az orszagban...
azert az 50ezres tomeg nem gyenge, Pecsett csak 1200an voltunk, de annak a sornak sem lattam a vegere, durva lehetett a pesti

#56
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Nagyon jó volt! Minden, a szervezés is.
Tényleg az volt a poén, hogy 16:15-20 körül értem a Lánchídhoz és akkor már a túloldalon jöttek visszafele nem is kevesen. És én is azt hittem, hogy az elején vagyok :D
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#57
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Nah hazaértem..hát elképesztõ volt, bánhatja aki kihagyta:P
Poén h azt hittem az elején megyek kb, vagy ahhoz közel, aztán a lánchíd és erzsébet-híd között láttam a másik parton az elejét..ehh:)
Emelés jóó volt a végén/elején, pár képet lõttem, majd lehet földobom vhova.
Köszönjük a szervezõknek, szép munka volt!

#58
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
MI is indulunk lassan,tolunk arcba még egy kis pizzát aztán uccu neki:love1:
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#59
SounD

SounD

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Nyíregyházán mikor várható CM???

Sok a bringás, véleményem szerint lenne rá érdeklõdés.

#60
HillEry

HillEry

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 380 hozzászólás
Kurvajó idõ lesz :D semmi esõ, csak napsütés :D juhéjjj
Az emberiséget õsidõk óta két dolog foglalkoztatja:
1. Ki találta fel a munkát?
2. A többiek miért nem verték agyon?