Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass | 2007. április 22.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
520 hozzászólás a témában

#1
krisssz

krisssz

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
hali,

ma volt a gyöngyösi CM.. részvevõk nem túl sokan, de lelkesen, képeim meg itt: http://mezeikrisz.fw.hu

üdv.

#2
imee

imee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 684 hozzászólás
http://www.parlament...ig=18&p_aktus=6
ezt a linket kaptam iwiwena Critical Mass-tõl!
ez egy parlamenti napló, ami a "kritikus tömegrõl" szól, a kerékpárosokról...
ajánlom mindenkinek figyelmébe!

#3
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Sajnos eddig nem tudtam résztvenni a CM-en, de a köv. alkalommal tuti ottleszek...
Tomcat bezsámolója kifejezetten tetszik (bár 1-2 dologgal nem értek 1et), én idegesebb tudok lenni, tuti odacsaptam volna valamelyiknek...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#4
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.448 hozzászólás

Találtam egy jó élménybeszámolót a neten. Teljesen véletlenül, keresgélés közben akadtam rá.
CM, bringa, autós, gyalogos reagálások ..villamosvonta életveszély.. stb.
forrás: http://href.hu/x/2mqs
A címe ellenére, szerencsére nincs mellékzöngéje.


ez a Tomcat eddig sem volt szimpatikus...ki nem allhatom az ilyen stilust :(
Remelem a Bikemagban is lesz cikk :)
Sei, soku Si.

#5
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

Hogy miért térkõbõl arra csak az a sejtésem, hogy van a kivitelezõnek/tervezõnek/megrendelõnek ismerõse, akinek történetesen van nagytételben térkõ occsón.

Ehhez kapcsolódóan az MKK (www.kerekparosklub.hu) közremûködésével végeztek szavazást a bringautak burkolatáról és ott -ha jól tudom- a színes aszfalt nyert.
Ha jók az információim akkor mostanában fogadtak el egy kerékpárútépítési mûszaki elõírást is, ami a kerékpárút létesítésének mûszaki paramétereit írja elõ kötelezõ érvényûen. Hogy érvényben van-e ez már, azt nem tudom.


Hápi:
köszi az infót. ez bíztató :)

#6
imee

imee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 684 hozzászólás

imee:

A szabályokat általában én is betartom autóval és bringán is. Ha esetleg át is hágom õket akkor azt is csak úgy, hogy mások és saját magam testi és vagyoni épségét NE veszélyeztessem. De kivételek mindig vannak. Fõleg a Fõvárosban ahol nincsenek annyira hozzászokva a kerékpáros közlekedéshez.


férre értés ne essék, nem is rád gondoltam...aki szokott gyakran/komolyabban bringázni az oda szokott figyelni... de sajnos nem mindenki szokott bringázni, és nem mindenki olyan felfogású, mint mondjuk te.:(
van akik nem nagyon gondolkodnak el a cselekedeteiken/ azok következményein, és abszolút nem figyelnek a másikra, a kerékpárosra meg pláne(max annyi erejéig, hogy amikor már ott van mögötte 1 méterrel, akkor elkezdi nyomni a dudát, mint egy elmebeteg)...nyílván nem mindenki!
a szabályokat én is be szoktam tartani! eõfordul hogy nem, de sajnos vannak kényszerhelyzetek...
sajnos Miskolcon nagyon sok bunkó sofõr van, legalább olyan arányban mint pesten. és mindenféle korosztályból...

#7
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Találtam egy jó élménybeszámolót a neten. Teljesen véletlenül, keresgélés közben akadtam rá.
CM, bringa, autós, gyalogos reagálások ..villamosvonta életveszély.. stb.
forrás: http://href.hu/x/2mqs
A címe ellenére, szerencsére nincs mellékzöngéje.

#8
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 hozzászólás

Hápi:

tudsz róla, hogy arra rákérdezett e valaha valaki, hogy ha végre építenek bringautat, akkor miért térkõbõl?
mert az igazából nemjó senkinek: ráz (mert rendesen nem csinálják meg) és drága.
bár azért sejtem, hogy _valakinek_ ez nagyon jó :D


Hogy miért térkõbõl arra csak az a sejtésem, hogy van a kivitelezõnek/tervezõnek/megrendelõnek ismerõse, akinek történetesen van nagytételben térkõ occsón.

Ehhez kapcsolódóan az MKK (www.kerekparosklub.hu) közremûködésével végeztek szavazást a bringautak burkolatáról és ott -ha jól tudom- a színes aszfalt nyert.
Ha jók az információim akkor mostanában fogadtak el egy kerékpárútépítési mûszaki elõírást is, ami a kerékpárút létesítésének mûszaki paramétereit írja elõ kötelezõ érvényûen. Hogy érvényben van-e ez már, azt nem tudom.


imee:

A szabályokat általában én is betartom autóval és bringán is. Ha esetleg át is hágom õket akkor azt is csak úgy, hogy mások és saját magam testi és vagyoni épségét NE veszélyeztessem. De kivételek mindig vannak. Fõleg a Fõvárosban ahol nincsenek annyira hozzászokva a kerékpáros közlekedéshez.

"A kerékpáros nem az autós ellensége, hanem olyan autós, aki már megtette az elsõ lépést a jó irányba!"(Karlovitz K.)
Rákosmente KerekSE;


#9
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Engem sem zavarnak, de néha csak 0,5-1 m-re sikerül elmenni mellettük. Ha bringával vagyok mellettem néha képtelenség elmenni, mert hajlamos vagyok az út közepén menni, ha olyan kedvem van (persze ilyenkor ritkán megyek 40 alatt) :) .


A sebesség mindent megold.

 


#10
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

De mindegy, úgysem tartják be, városban meg nagyon nehéz betartani.

Vazze én valami csodagyerek vagyok, mert még minden egyes alkalommal sikerült rendesen kikerülni a bringásokat ótóval, és ami a legmeglepõbb nem támadt közben kedvem k..anyázni, sõt, még kicsit sem idegesített fel, hogy ezek a k..csögök ott szlalomoznak az út közepén a bringáikkal :D
Ausztria, Kenguruk földje!

#11
imee

imee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 684 hozzászólás

fû, fa, virág, macsek, por, penészgomba leginkább. úgyhogy alig valamire :D


az durva... én csak a por, lúdtoll, meg padlószõnyeg...
jah meg asztmás is vok:(

mondjuk az a pirosra festett út nem nézhet ki rosszul, el tudnám viselni;)

#12
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

Lcs: te is allergiás vagy? és mire ha szabad kérdeznem?


fû, fa, virág, macsek, por, penészgomba leginkább. úgyhogy alig valamire :D

#13
imee

imee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 684 hozzászólás
Hápi: én be szoktam tartani a szabályokat, de az autósok 70-80 %-a nem is ismeri...Tuttommal lakott területen nem is szabadna dudálni...akkor mondjátok, hogy legalább egy fél kocsi távot kell tartani elõzés közben(ezt kb 10 autósból 1 ha betartja, de lehet hogy sokat mondtam, és ráadásul olyan helyen is , ahol lenne elég hely bõven...)meg pl Miskolcon az egyik fõútcán a villamossín a 2 sáv közöt megy, ahogy pesten is, csak nincs "elválasztva" a villamos "tere" ilyen kis bigyókkal,és a villamosmegállónál teljesen össze van szûkítva az út(egy busz ippeghogy elfér)és minden autós azt hiszi(még haszongépjármûvel, és kisteherautóval is), hogy elfér a bringás mellett, és kénytelenek vagyunk az egész sávot lefoglalni, mert különben simán leszorítanak az útról...
magyarul szólva szó szerint rá kell kényszerítenünk az autósokat a szabályok betartására, és arra hogy ha nem is tartják be aszabályokat úgy ahogy kéne, legalább figyeljenek...

kerékpárút: most Miskolcon végre úgy döntöttek, hogy az egyetlen kerékpárutat meghosszabbítják a belváros felé is, és mit gondoltok hogy?
hát szépen egy járdát kicsit megszélesítettek, ahol felszedték a betont, oda kavicsot szórtak, arra ilyen aszfaltkavicsokat vagy hogy hívják, és átmentek rajta úthengerrel, és tessék kerékpárút... még nem készült el, de ha elkészül, akkor is inkább lehetlesz nevezni városi ccpályának, mint kerékpárútnak...azt mondanom se kell, hogy alapból azon a járdán elég nehézkes közlekedni, mert gigarepedések vannak mindenütt, meg szarrá van foltozva...az országútis bringával bele se merek gondolni...

térkõ: kb azért jó, mert akkor majd elmondják, hogy mennyit költöttek kerékpárútra...csak azt nem fogják hangoztatni, hogy abból mennyi ment a zsebbe, meg hogy hány km kerékpárút is jött ki abból a pénzbõl...

Lcs: te is allergiás vagy? és mire ha szabad kérdeznem?

#14
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

Olyan, mint hobbista bringás egy nagy maraton mezõnyének közepében. :)

lcs: Talán azért, mert még nincs piros aszfalt.


jártál már ausztriában? ott lefestik piros érdesített(!) festékkel. tuti olcsóbb, mint a térkõ, nem csúszik, ráadásul a térkõ 2 hétig "piros", aztán elkoszolódik és majd' ugyanolyan szürke, mint a szürke.

#15
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Olyan, mint hobbista bringás egy nagy maraton mezõnyének közepében. :)

lcs: Talán azért, mert még nincs piros aszfalt.

OFF
Azé' maratonoztam pár évvel ezelõttig, csak amikor egy láncszakadásomra úgy reagált a mögöttem jövõ, hogy a "k...edves anyámért nem szólok vazzeg hogy megállok" - nos akkor úgy döntöttem: talán öreg vagyok én már ehhez...
"In idem flumen bis non descendimus"

#16
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Csak alátámasztani tudom. Budapestre beérve nekem "vidékinek" eszement túlélõshownak tûnik az egész úgy, ahogy van.


Olyan, mint hobbista bringás egy nagy maraton mezõnyének közepében. :)

lcs: Talán azért, mert még nincs piros aszfalt.

#17
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Hápi:

tudsz róla, hogy arra rákérdezett e valaha valaki, hogy ha végre építenek bringautat, akkor miért térkõbõl?
mert az igazából nemjó senkinek: ráz (mert rendesen nem csinálják meg) és drága.
bár azért sejtem, hogy _valakinek_ ez nagyon jó :D

#18
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

"Ígéretekbõl ugyan annyi van, hogy abból akár kerékpáralagutat lehetne fúrni Kínáig, de a következõ hét év dönti el igazán, tényleg megértették-e a kritikus tömeg üzenetét a városvezetõk."

http://epiteszforum.hu/?q=node/5362

Ezt a cikket vártam cirka másfél éve...
"In idem flumen bis non descendimus"

#19
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 hozzászólás
"Ígéretekbõl ugyan annyi van, hogy abból akár kerékpáralagutat lehetne fúrni Kínáig, de a következõ hét év dönti el igazán, tényleg megértették-e a kritikus tömeg üzenetét a városvezetõk."

http://epiteszforum.hu/?q=node/5362

"A kerékpáros nem az autós ellensége, hanem olyan autós, aki már megtette az elsõ lépést a jó irányba!"(Karlovitz K.)
Rákosmente KerekSE;


#20
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
azaz, de legalább vezetés közben sincs allergiám, mert zúz az adrenalin :D