Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tour de Pelso Balaton Maraton | Siófok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
1137 hozzászólás a témában

#121
Gyuluc1

Gyuluc1

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
Szép napot! Úgy alakultak a dolgaim, sajnos, hogy nem megyek szombaton a Pelso kupára, így eladóvá vált a nevezésem, 6000-ért neveztem, és eladnám 3500 ft-ért, ha valaki esetleg úgy gondolja, hogy a nevemben versenyezne,mert még esteleg nem nevezett be, az írjon erre az e-mail-re: gyuluc@msn.com

#122
atom70

atom70

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Szia,

a felajánlás vonatkozik a Balaton Maratonon indulókra is? Szívesen kipróbálnám!

Sziasztok!
Idõ hiányában már nem tudom máshol publikálni, de szeretném ha a versenyszerûen sportolók minél többen ki tudnák próbálni az új X-Oxygen teljesítményfokozónkat!
Ezért arra gondoltam, a Pelso Kupások közül, aki odajön a sátrunkhoz, erre a fórumra hivatkozva, kap egy 25ml-es tubussal ajándékba:
Feltöltött kép Feltöltött kép
A folyadék hatásmechanizmusa: magas intenzitásnál a szervezet sav-bázis egyensúlyát hivatott visszaállítani, így csökkentve a savasodást. A gyakorlatban ez annyit jelent, hogy magasabb pulzusokon tudsz tekerni, olyan mintha feljebb lenne a laktátküszöböd. :)
Amire figyelni kell, elõtte-utána 5 perccel ne fogyassz cukrot (pl. gélt, energiaitalt) !
Jó versenyzést: TJani
Ui.: készítek képeket a versenyrõl, mosolyogjatok, ha mellétek ér az X-iont fotó! :)



#123
fecco

fecco

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás

Sziasztok!
Idõ hiányában már nem tudom máshol publikálni, de szeretném ha a versenyszerûen sportolók minél többen ki tudnák próbálni az új X-Oxygen teljesítményfokozónkat!
Ezért arra gondoltam, a Pelso Kupások közül, aki odajön a sátrunkhoz, erre a fórumra hivatkozva, kap egy 25ml-es tubussal ajándékba:
Feltöltött kép Feltöltött kép
A folyadék hatásmechanizmusa: magas intenzitásnál a szervezet sav-bázis egyensúlyát hivatott visszaállítani, így csökkentve a savasodást. A gyakorlatban ez annyit jelent, hogy magasabb pulzusokon tudsz tekerni, olyan mintha feljebb lenne a laktátküszöböd. :)
Amire figyelni kell, elõtte-utána 5 perccel ne fogyassz cukrot (pl. gélt, energiaitalt) !
Jó versenyzést: TJani
Ui.: készítek képeket a versenyrõl, mosolyogjatok, ha mellétek ér az X-iont fotó! :)


Szia Janibácsi! :)

Én a Szilváson próbáltam ki ezt a X-Oxygen-es perverz ízû murcit a verseny utolsó harmadában(Én simán csak a 69-es ízû szérumnak nevezném, bizonyos korlátok között) :D
Nekem bevált a mutatvány, de rá pár percre elpattintottam egy koffeines nutrixxon májkrémet is vagy mifélét és jöttek a megawattok, bár voltak pillanatok amikor a laktátküszöb helyett inkább a mellékhelyiség küszöbjét ugrottam volna át ízibe. :)
Úgy mentem tõle a versenyen, mint a ,,férfi, aki megszerezte és megitta az új denim after shavet" !! :D

#124
x-iont

x-iont

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Sziasztok!
Idõ hiányában már nem tudom máshol publikálni, de szeretném ha a versenyszerûen sportolók minél többen ki tudnák próbálni az új X-Oxygen teljesítményfokozónkat!
Ezért arra gondoltam, a Pelso Kupások közül, aki odajön a sátrunkhoz, erre a fórumra hivatkozva, kap egy 25ml-es tubussal ajándékba:
Feltöltött kép Feltöltött kép
A folyadék hatásmechanizmusa: magas intenzitásnál a szervezet sav-bázis egyensúlyát hivatott visszaállítani, így csökkentve a savasodást. A gyakorlatban ez annyit jelent, hogy magasabb pulzusokon tudsz tekerni, olyan mintha feljebb lenne a laktátküszöböd. :)
Amire figyelni kell, elõtte-utána 5 perccel ne fogyassz cukrot (pl. gélt, energiaitalt) !
Jó versenyzést: TJani
Ui.: készítek képeket a versenyrõl, mosolyogjatok, ha mellétek ér az X-iont fotó! :)
Az eddig készített összes fotóm: http://foto.nutrixxion.hu/ (a fölsõ zöld sávban lehet navigálni)

#125
Petrocelli

Petrocelli

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok! Szombaton reggel Budapestrõl indulok, üres helyekkel, aki a benzinhez hozzájárul az jöhet!
jelentkezni: 06 30 670 3753

#126
bkriszta

bkriszta

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Sérülés miatt nem tudok indulni szombaton a versenyen, rajtszámomat 5000 Ft-ért átadnám, ha érdekel valakit.
Tel: 70-771-51-64 kacsaj@gmail.com

#127
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
óránként 60-70g szénhidrát, víz meg amennit a meleg kíván, kb ennyi. Keszthelynél szoktak elõször megallni azok, akik egy kicsit is igyekeznek

#128
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Azt sejtettem:) De mivel nincs kísérõkocsi (ezt olvastam az oldalon) akkor hogy oldják meg a frissítést és evést?


A Pelso Kupán van kísérõkocsi, nekem szerencsém van, mert közel van Veszprémhez a pálya és így tudok nem induló csapattársakkal feladatni magamnak kulacsot. A Balaton Maratonon nem tudom, hogyan oldjátok meg.


A sebesség mindent megold.

 


#129
0007

0007

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Azt sejtettem:) De mivel nincs kísérõkocsi (ezt olvastam az oldalon) akkor hogy oldják meg a frissítést és evést?


Tavaly megálltunk és ettünk-ittunk, ha maradt, ki-ki meddig pihent. A Pelso-kupások nem állnak meg szerintem. A maratonosok sem mindenhol frissítenek, ugyanis az elsõ fonyódi frissítésnél nagyon le lehet maradni a többiektõl (meg a szélárnyéktól is). De Fonyódon legalább még volt mindenbõl elég.
A tapasztalat szerint a vége fele már nem maradt sportital csak víz, banán meg müzliszelet - persze azon is múlik ki melyen gyorsan halad és mikor ér oda a frissítési pontokhoz.

Üdv: István

#130
Zip

Zip

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás
Azt sejtettem:) De mivel nincs kísérõkocsi (ezt olvastam az oldalon) akkor hogy oldják meg a frissítést és evést?
A keró legyen veletek!

#131
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Hali!

Akik már teljesítették a távot, azoktól kérdezném, hogy a frissítést hogy szokták megoldani? Megállnak az emberek a 4 ponton és mindenki eszik 2 percig majd elindulnak? :)
Mennyi géllel, müzlivel, rántott hússal érdemes nekivágni a távnak?

Köszi!


Aki versenyzik az nem áll meg.


A sebesség mindent megold.

 


#132
Zip

Zip

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás
Hali!

Akik már teljesítették a távot, azoktól kérdezném, hogy a frissítést hogy szokták megoldani? Megállnak az emberek a 4 ponton és mindenki eszik 2 percig majd elindulnak? :)
Mennyi géllel, müzlivel, rántott hússal érdemes nekivágni a távnak?

Köszi!
A keró legyen veletek!

#133
PandaTomi

PandaTomi

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Sziasztok!
A Pelso kupán lesz szintidõ ?
Tavaly ha jól emlékszem 33-as átlagot kellett hozni minimum különben kizártak a versenybõl
Most ilyet nem találok a verseny oldalán
Érvényes e ha a balaton maraton mezõnyével érek célba ?


Az oldalon szerepel, hogy 6 és fél óra a szint a kupán.

#134
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Sziasztok!
A Pelso kupán lesz szintidõ ?
Tavaly ha jól emlékszem 33-as átlagot kellett hozni minimum különben kizártak a versenybõl
Most ilyet nem találok a verseny oldalán
Érvényes e ha a balaton maraton mezõnyével érek célba ?

Lesz. A nevezési oldalon le volt írva, hogy mit kell teljesíteni.


A sebesség mindent megold.

 


#135
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Sziasztok!
A Pelso kupán lesz szintidõ ?
Tavaly ha jól emlékszem 33-as átlagot kellett hozni minimum különben kizártak a versenybõl
Most ilyet nem találok a verseny oldalán
Érvényes e ha a balaton maraton mezõnyével érek célba ?

#136
morvo

morvo

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Bicikliversenyt módosít a polgárõrtörvény

Erre tudnék mit írni a kedves állambácsiknak.

#137
janika88

janika88

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Érdeklõdnék, hogy a szállásfoglalásnál mit kell bemondani, hogy a kedvezményes árat kapjuk?
Illetve ha ismerõsöm MTB helyett országútival indul, azért kell adatmódosítási díjat (1000ft) fizetni?

üdv: János

#138
aneszta

aneszta

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Én tavaly elõször mentem a Balaton maratonon, eléggé kezdõnek mondható vagyok, montival, és lányként. Tapasztalaton nem volt benne, csak meg akartam csinálni! és sikerült! Edzeni kell szerintem, és ha ki szeretnéd próbálni magad, akkor tudom ajánlani a most szombati balatonkört, ahol 1 nap alatt tekerjük körbe, de kellemes túratempóban... ha gondolod... (én tavaly, miután túléltem ezt, így jelentkeztem a maratonra) szerintem jó erõfelmérõ. fergeteges dolog szerintem ekkora távot letudni egy "amatõrnek"-én legalábbis így voltam-vagyok vele :)

#139
ricuka

ricuka

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon aranyosak vagytok, hogy ilyen segítõkészek vagytok és mindenféle tippeket adtok. Most rendesen meg vagyok zavarodva. Olyan amatõrnek érzem magam:) Hát egyelõre azt csinálom, hogy nem csinálok semmit:) Folytatom a tekerést, megpróbálom emelni a távokat, aztán majd meglátom, hogy ez hogy sikerül. Aztán lehet, hogy csak egy ilyen balatonkerülõ túra lesz belõle, vagy a Tihany-túra. Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat! Sok sikert nektek!

#140
rusnya_bob

rusnya_bob

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Ricuka

Én is egy Balaton kerülõ túrával kezdtem. Errõl többet a ...::: A Balatonkr tra honlapja :::... oldalon tudhatsz meg.
Azóta már kétszer voltam a Balaton Maratonon.
A felkészülés nagyjából úgy megy, hogy egyre növelni kell a távokat. Idén még csak 600 kilométert tekertem, de a versenyig 2-3ezer összegyûlik. A nyári idõszámításra való átállással, hétköznap délután is lehet menni hosszabb távokat. Ha 2 óránál többet megyek, akkor viszek magammal kis kaját is; mûzliszeletet vagy kekszet (nem csokisat, mert az elolvad). És a felkészülés végén megyek egy teljesítménytúrát a Bakonyban: Bakony 200 országúti kerékpáros teljesítménytúra Teljes Csúcs/Teljes Táv/Rövid Csúcs/Rövid/Csak Csúcs/Sprint/Kicsi | TTT

Nem tudom, milyen bringád van, de szerintem érdemes olyannal indulni, amire lehet kulacsot rögzíteni. Amit még magával szokott vinni az ember, az pumpa, defektjavító készlet (folt+ragasztó vagy pótbelsõ) gumileszedõ, ha a kerék kivételéhez kell kulcs, akkor azt is. Ha az idõjárás olyan, akkor esõkabát. De nem olyan lesz. Minnél kevesebb dolgot visz magával az ember, annál könnyebben lehet haladni. Például kerékpárlakatot nem érdemes a Balaton körül körbevinni. Ami kell, az általában elfér a mez hátsó zsebében, meg a nyeregtáskában, esetleg egy váztáskában.

A nyeregre azt szokták mondani, hogy hosszabb távokra a keményebb nyereg a jó. Szerintem a nyereg beállítása a fontos a hosszabb távon. Hogy milyen magas legyen a nyereg, a kormány. A nyereg vízszintes legyen, vagy dõljön kicsit elõre. Én személy szerint a kicsit elõre döntött nyerget szeretem. Igaz, ilyenkor több terhelés kerül a kezekre, de megmarad rá a lehetõségem, hogy apa lehessek.

A Balaton körül nincs nagy szintemelkedés. De a szél képes lehet meglepetést okozni.