Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tour de Pelso Balaton Maraton | Siófok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
1137 hozzászólás a témában

#81
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Még szép, hogy lenyomtam :) Öszejött egy 6óra 26 perces karika, de így elsõre jó.
Taló az emelkedõn fix volt menet közben meg féltettem így csak "bekeményítettem".

na azért, elsõre jó ez, fõleg ebben az idõben, gratula :)

#82
becsap

becsap

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás

talán közben rájöttél miért is van országúti és monti bicó. Más áttételek, más testhelyzet.
De azért lenyomtad a távot?
Na meg illik fixre állítani a telót. :)


Még szép, hogy lenyomtam :) Öszejött egy 6óra 26 perces karika, de így elsõre jó.
Taló az emelkedõn fix volt menet közben meg féltettem így csak "bekeményítettem".

#83
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Szerintem azt tudod tenni , hogy eljuttatod a szerintetek jó idõket ill. ki hol jött be a versenyszervezõnek ill./vagy az idõmérõ sporinak. Email címet megtalálod a velo.hu-n . a phu nick az idõmérõjé. Esetleg ha ehhez van látható beérkezési kép ill. videó akkor az tuti.
A chip a beérkezésnél jelez egy idõt , nem kevertétek össze a chipeket ?
És akkor ugye más csapattagnak van az írva. Nem tudom mibõl adódik de szerintem ha megoldható megfogják csinálni ha segíttetek neki.


Nincs összekeverve, egyszerûen nincs eredmény. Az én ügyemben már írtam neki, remélem a többiek is szólnak. Mondjuk az egyiküknek majdnem órával jobb idõ lett beírva, de a célfotón látszik, hogy nem õ az. :)


A sebesség mindent megold.

 


#84
tiksi

tiksi

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Pár fotó a Maratonról:

https://picasaweb.go...m/kacsaj/Pelso#


Kedves bkriszta! Kiválóak a képek, ha a 136-os meglenne teljes minõségében és elküldenéd nekem a tiksi73@freemail.hu-ra, leköteleznél. A te fotósod (vagy Te magad) profibb volt, mint az én családim. Köszi

#85
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Valaki elárulhatná nekem, hogy minek a csip, meg a rajtszám, meg eredménylista, ha ez csak teljesítménytúra (mármint a Balaton maraton). Ez számomra teljesen versenynek tûnt, nem túrának. Nevezési díj sem egy teljesítménytúrának megfelelõ összeg volt.

Frissítõkön csak én nem láttam energiaitalt (kettõnél nem álltam meg), vagy tényleg nem volt.

A célban viszont vicces volt, hogy egy ember osztotta a kaját, ennyi embernek. 8 óra bringázás után nem esett jól 20-30 perc sorban állás a kajáért. A hideg cola viszont nagyon jól tudott esni. :)

A chip az arra jó hogy az elrajtolt ill. beérkezett emberekbõl lehessen csinálni egy listát. Ezen most ne lovagolj hogy túra vagy verseny. Grandfondo is tura ha úgy vesszük. Jól mondom bicós urak akik járnak ilyen eseményekre ? A lista nem csak arra jó hogy idõeredményt lehet belõle generálni de lehet látni mennyi ember adja fel. Bár nálunk ugye nem szokás ez ügyben szólni a rendezõknek , hogy feladtam. Mondjuk lehetne-e egy telszám a rajtszámon hogy ilyen esetben oda tudjon szólni a delikvens. Az már más kérdés hogy mivel igazolja hogy tényleg õ a feladó és nem a haver ökörködik. Van aki ezt versenynek veszi van aki ezt túrának.Van azért olyan is aki bejut a célterületre és a chipjét leadva közli hogy õ kiszállt. Nincs ezzel semmi gond.Ki milyen teljesítményre képes.
Ahhoz hogy ennyi segítõ embert tudjanak mozgósítani pénz kell. Ha gyorsan megyünk akkor is ha lassabban akkor is. Mivel ez szervezett körülmények között történik. Van kaja, sorsolás stb. ez mind pénz. Vagy elfogadja az ember ezt vagy bármikor a haverokkal megkerüli a Balcsit a kerékpár utakon. Ha idõben nevezel akkor ugye kapsz még egy névra szóló kerékpáros felsõt is. Nézd csak meg hogy rengetegen milyen büszkén viselik a versenyen de a hétköznapi tekeréseken is.

#86
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Láttam már, de a valóságtól még elég messze van. :)
Konkrétan hiányzik róla a fél csapatom és van olyan is rajta akinek rossz az ideje.

Szerintem azt tudod tenni , hogy eljuttatod a szerintetek jó idõket ill. ki hol jött be a versenyszervezõnek ill./vagy az idõmérõ sporinak. Email címet megtalálod a velo.hu-n . a phu nick az idõmérõjé. Esetleg ha ehhez van látható beérkezési kép ill. videó akkor az tuti.
A chip a beérkezésnél jelez egy idõt , nem kevertétek össze a chipeket ?
És akkor ugye más csapattagnak van az írva. Nem tudom mibõl adódik de szerintem ha megoldható megfogják csinálni ha segíttetek neki.

#87
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
Én a te neved sem találtam rajta. :) De ezt írták is, hogy nem teljes még. Chip rossz felhelyezés meg stb miatt.

#88
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Eredmény www.velo.hu

Láttam már, de a valóságtól még elég messze van. :)
Konkrétan hiányzik róla a fél csapatom és van olyan is rajta akinek rossz az ideje.


A sebesség mindent megold.

 


#89
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest

Pedig mindenhol így van reklámozva.
Szerintem az izotóniás vagy szénhidrátos szót keresed, mert energiaitalt nem iszunk versenyen. Almádiban volt izo, de gondolom elfogyott amire odaértetek.
Nem tudom, amikor én értem a kajához nem volt elõttem senki. :o
Eredmény viszont már lehetne végre, mert ez így a rossz vicc kategóriába tartozik.


Eredmény www.velo.hu

Ha neked így jobb, legyen izo. Nekem nem hiányzott, csak feltûnt, hogy nem láttam. A Camelbak-emben volt 3 liter isostar. :) Inni csak vizet ittam a frissítõkön, hogy ne csak édes izot igyak.

#90
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Itt a beszámolóm a versenyrõl: Márkus Jani kerékpáros blogja: Tour de Pelso 2011.06.04.


A sebesség mindent megold.

 


#91
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Valaki elárulhatná nekem, hogy minek a csip, meg a rajtszám, meg eredménylista, ha ez csak teljesítménytúra (mármint a Balaton maraton). Ez számomra teljesen versenynek tûnt, nem túrának. Nevezési díj sem egy teljesítménytúrának megfelelõ összeg volt.

Frissítõkön csak én nem láttam energiaitalt (kettõnél nem álltam meg), vagy tényleg nem volt.

A célban viszont vicces volt, hogy egy ember osztotta a kaját, ennyi embernek. 8 óra bringázás után nem esett jól 20-30 perc sorban állás a kajáért. A hideg cola viszont nagyon jól tudott esni. :)


Pedig mindenhol így van reklámozva.
Szerintem az izotóniás vagy szénhidrátos szót keresed, mert energiaitalt nem iszunk versenyen. Almádiban volt izo, de gondolom elfogyott amire odaértetek.
Nem tudom, amikor én értem a kajához nem volt elõttem senki. :o
Eredmény viszont már lehetne végre, mert ez így a rossz vicc kategóriába tartozik.


A sebesség mindent megold.

 


#92
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
Valaki elárulhatná nekem, hogy minek a csip, meg a rajtszám, meg eredménylista, ha ez csak teljesítménytúra (mármint a Balaton maraton). Ez számomra teljesen versenynek tûnt, nem túrának. Nevezési díj sem egy teljesítménytúrának megfelelõ összeg volt.

Frissítõkön csak én nem láttam energiaitalt (kettõnél nem álltam meg), vagy tényleg nem volt.

A célban viszont vicces volt, hogy egy ember osztotta a kaját, ennyi embernek. 8 óra bringázás után nem esett jól 20-30 perc sorban állás a kajáért. A hideg cola viszont nagyon jól tudott esni. :)

#93
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Hát ez már csak ilyen. A te - minden bizonnyal jó minõségû - videódat az eseményrõl hol lehet megtekinteni?

látom félre értettél.
annak örültem, hogy Te videóztál és fel is tetted a youtube-ra ,(amiket belinkeltem az a Cseya sporié !!!) semmi gond a minõségével. De tavaly ugye csinált a balaton tv pl. bringa tv -t sem találok.
és ezt nem kimondottan csak erre a versenyre értettem mert a szilvásvárad maratonról sem találtam (bár ott volt vagy 4 kamera állítólag valahol online-ba nyomták)
Ekkora rendezvénynek már csak azért is kellene valami felvétel hogy a médiákban meg tudjon jelenni egy rövidített változat. Volt valami a médiákban tudomásod szerint ?
én bicóztam így nem videóztam de az eddigi monti versenyekrõl bõven tettem fel fotókat .

#94
bkriszta

bkriszta

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Pár fotó a Maratonról:

https://picasaweb.go...m/kacsaj/Pelso#

#95
pedalka

pedalka

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Illetve egy a füredi emelkedõrõl: Tour de Pelso 2011 Balatonfüred on Vimeo

#96
pedalka

pedalka

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Még egy videó a rajtról Tour de Pelso 2011 start on Vimeo .....

#97
Cseya

Cseya

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

érdekes hogy újabban nagyon kevés jó minõségû videó készül a bicósversenyekrõl



Hát ez már csak ilyen. A te - minden bizonnyal jó minõségû - videódat az eseményrõl hol lehet megtekinteni?

#98
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

>De az nem, hogy negyed óra ácsorgás után 40 feletti tempóval indulunk neki.
Mas versenyeken negyedora acsorgas utan 50 a tempo...

minél nagyobb a létszám annál többet ácsorgunk a rajt elõtt (gondolom)
grandfondok-nál ezt hogyan oldják meg ?
A szilvásváradi montimaratonnál is ott ácsorogtunk a depóba a tûzõ napon azt utána jött 11 km felfelé.
YouTube - ‪Tour de Pelso 2011.‬‏

YouTube - ‪Tour de Pelso 2011.‬‏

YouTube - ‪Tour de Pelso 2011.‬‏

érdekes hogy újabban nagyon kevés jó minõségû videó készül a bicósversenyekrõl

#99
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás
>De az nem, hogy negyed óra ácsorgás után 40 feletti tempóval indulunk neki.
Mas versenyeken negyedora acsorgas utan 50 a tempo...

#100
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Montin meg kb végig nagy áttételen kell menni, nem csak az elején... Néha sírtam magamban amikor 47-50 fele elfogyott az áttétel és alig bírtam a virslisekkel gurulni :)


talán közben rájöttél miért is van országúti és monti bicó. Más áttételek, más testhelyzet.
De azért lenyomtad a távot?
Na meg illik fixre állítani a telót. :)